Seimo valdantieji atmetė Prezidento veto dėl COVID-19 testų

Šiandien, lapkričio 11 d., Seimas apsisprendė atmesti Prezidento Gitano Nausėdos veto aštrias diskusijas sukėlusioms įstatymo pataisoms, numatančioms, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19.

Už balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 57, susilaikė 4 parlamentarai.

Prezidento veto

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, parlamentarams sprendžiant dėl Gitano Nausėdos veto, buvo svarbu susikoncentruoti ne į veto atmetimą, o į pataisų turinį. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimui sprendžiant, ar atmesti prezidento veto dėl įstatymo pataisų, numatančių, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19, parlamento  posėdžių salėje užvirė aštrios valdančiųjų ir opozicijos diskusijos.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas teigė, kad valdančiųjų bandymas atmesti prezidento veto nėra pastangos konfrontuoti su šalies vadovu.

Konservatorių frakcijos Seime narys Mindaugas Lingė sakė turįs negerą nuojautą, kad Prezidentas G. Nausėda sprendimus, susijus su pandemijos valdymu, vertina artėjančių prezidento rinkimų kontekste.

 

Opozicija: valdančiųjų ir prezidento kovoje įkaitais tampa darbuotojai

Savo ruožtu opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime atstovas Algirdas Sysas pabrėžė, kad šioje valdančiųjų ir prezidento kovoje įkaitais tampa darbuotojai.

„Manau, jeigu žmogus sutinka testuotis, tai mes turime tik padėkoti ir daryti viską, kad tokių, kurie nesiskiepija, besitestuojančių būtų daugiau. Dabar gi einama visiškai kitu keliu. Pasekmes turbūt labai greitai pamatysime“, – teigė A. Sysas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė tvirtino, kad valstybė turėtų užtikrinti būtinąsias COVID-19 valdymui sveikatos paslaugas. Seimo narė atkreipė dėmesį, kad testavimas yra labai svarbi COVID-19 valdymo priemonė, padedanti nustatyti COVID-19 užsikrėtimus.

Prezidento veto

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą, siūlydamas jį laikyti nepriimtu.

Prezidento veto

Prezidentas Gitanas Nausėda. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Vyriausybės inicijuotu ir Seimo priimtu įstatymu buvo numatyta nuo gruodžio 1 d. atsisakyti iš valstybės biudžeto lėšų apmokėti darbuotojų privalomą periodinį testavimą, numatant, kad už testavimą moka darbuotojas arba darbdavys.

Pasak Prezidento, testavimo ir skiepijimo negalima priešpriešinti vienas kitam. Tai – kartu veikiančios priemonės, todėl skiepijimas turi būti skatinamas, o testavimo prieinamumas – užtikrintas. Be to, ekspertų teigimu, nėra mokslinių tyrimų, kurie pagristų mokamą testavimą kaip vakcinacijos skatinimo priemonę.

„Neapsigaukime ieškodami lengvų, bet nepagrįstų sprendimų. Venkime visuomenę skaldančių, pasitikėjimą valstybe mažinančių praktikų. Kovokime su nesiskiepijimo priežastimis, didinkime žmonių sąmoningumą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas paragino visus to dar nepadariusius pasiskiepyti. „Skiepai saugūs ir naudingi: vakcinos Lietuvoje jau išgelbėjo nuo mirties ir apsaugojo nuo sunkios ligos tūkstančius žmonių. Pasiskiepykite. Aš ir mano šeimos nariai netrukus skiepysimės trečiu skiepu. Netikiu prievarta, bet tikiu mūsų – lietuvių sąmoningumu ir vienybe. Pasiskiepykite ir paraginkite skiepytis savo artimuosius“, – kreipėsi į Lietuvos žmones Prezidentas.

Seimas apsisprendė iš naujo svarstyti prezidento G. Nausėdos vetuotas įstatymo pataisas. Už tai, kad šalies vadovo grąžintas įstatymo projektas būtų svarstomas iš naujo, balsavo 68 parlamentarai, 60 balsavo prieš.

Pamarys.eu pagal Eltos ir Prezidento Komunikacijos grupės pranešimus

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip vasarą saugotis parazitinių ligų?

Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir palankus laikotarpis kirmėlinėms ligoms plisti. Žemės ūkio darbai, dažnas buvimas gamtoje, neplautos uogos ar daržovės – visa tai gali tapti askaridozės, echinokokozės, toksokarozės ar kitų parazitinių ligų priežastimi. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečia ir serga ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai, taip pat vyresni nei 65 metų asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kaip apsisaugoti ir išvengti vienos dažniausių parazitinių ligų – askaridozės. Kaip užsikrečiama? Ligą sukelia

Iniciatyvų konkurso nugalėtojai Šilutėje ir Lumpėnuose

„Maxima LT“ paskelbė 15 bendruomenių, kurios šiais metais gavo „Mes – bendruomenė“ 2025 m. finansavimą. Paskelbtame konkūro nugalėtojų sąraše ir viena bendruomenė iš Šilutės, viena – iš Pagėgių savivaldybės. „Maxima LT“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – tai socialinis projektas, kuris šiemet skelbiamas 11-tą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant kokybiškas edukacijas, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie

Į Vilkyčius grįžta tarptautinės ralio kroso varžybos: laukiama keturių šalių atstovų

Jau birželio 29-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Baltijos šalių bei Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionatų etapai. Neabejojama, kad varžybos bus dramatiškos, kadangi organizatoriai čia tikisi sulaukti beveik šimto dalyvių iš mažiausiai keturių šalių. Vos prieš dvi savaites Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo lenktynės. Birželio 29-ą dieną automobilių sporto aistruoliai kviečiami stebėti ralio kroso batalijas. Čia bus surengti net dviejų čempionatų etapai. Į Šilutės rajone įsikūrusį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvyksta tiek Baltijos

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Taip pat skaitykite