Seimo narys Pagėgiuose kritikavo … Šilutės valdžią

Kovo 21 d. Pagėgiuose lankėsi Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Arvydas Anušauskas, Vytautas Juozapaitis ir Stasys Šedbaras, pasigedęs Pagėgiuose panų, prajuokino Savivaldybės administracijos moteris, kurios į svečio šmaikštų klausimą suskato atsakyti taip pat šmaikščiai.

Seimo nariai Stasys Šedbaras ir Arvydas Anušauskas apsilankė VSAT Pagėgių rinktinėje, Policijos komisariate, Seimo narys Vytautas Juozapaitis susitiko su bendruomenėmis Vaikų globos namuose, Algimanto Mackaus gimnazijoje, o visi kartu vizitą užbaigė susitikimu su Šv. Kryžiaus parapijos klebonu Vytautu Gedvainiu (pirmas iš kairės), apžiūrėjo bažnyčią.       Loretos Jastramskienės nuotr.

Seimo nariai Stasys Šedbaras ir Arvydas Anušauskas apsilankė VSAT Pagėgių rinktinėje, Policijos komisariate, Seimo narys Vytautas Juozapaitis susitiko su bendruomenėmis Vaikų globos namuose, Algimanto Mackaus gimnazijoje, o visi kartu vizitą užbaigė susitikimu su Šv. Kryžiaus parapijos klebonu Vytautu Gedvainiu (pirmas iš kairės), apžiūrėjo bažnyčią. Loretos Jastramskienės nuotr.

„O kur panos?..“
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis neištvėrė ir konservatoriams iš Seimo priminė ankstesnį jų bendražygės Irenos Degutienės vizitą: „Po to trejus metus vargau teismuose…“ Į tai svečiai nieko neatsakė. O meras prie šios temos atkakliai grįžo vėliau, kai buvo užsiminta apie kontrabandą. Skambėję Pagėgiai, į kontrabandą įtraukti vaikai bėgdavę iš pamokų, net prisnūsdavę pamokos metu. Ryšiai su kontrabandininkais paliko žymių jaunuolių biografijose, vėliau gyvenime jie negalėjo tikėtis sėkmingos karjeros. Kalbėta, kad visa tai likę praeityje.
Panemunėje muitinė įdiegė naują transporto tikrinimo sistemą – naudojama rentgeno aparatūra. Meras priminė, kad Pagėgiai senų bėdų neturi, o kitoje Lietuvos pusėje panašių rūpesčių per akis. Seimo narys Arvydas Anušauskas sakė žinojęs, kad Pagėgių krašte net vaikai talkindavo kontrabandininkams, tai nebuvusi jokia paslaptis, o dabar Pagėgių krašto pasienyje esanti tvarka, o kitur šalies pasienyje dar gausu problemų.
Kalba pakrypo, kad Pagėgių savivaldybės mokyklose bėra 1200 mokinių, kai per metus užregistruojama apie 130 naujagimių, nemažai jų gimsta ar auginami užsienyje. S. Šedbaras paklausė: „Yra Pagėgių užkarda, muitinė, daug gražių vyrukų, o kur panos?“ „Čia…“ – tarsi susitarusios vienu metu atsakė Savivaldybės administracijos moterys – ir vyresnio, ir jaunesnio amžiaus. „Sovetske…“ – iš atokiau pasigirdo balsas vyro, kuris situaciją žino geriau už kitus.
Vis į kultūros pusę pokalbį kreipęs Vytautas Juozapaitis sulaukė mero klausimo: „Ar dainuojate?“ „Aš brangus…“ – atsakė garsus Lietuvos dainininkas V. Juozapaitis ir dėmesį nukreipė į kolegą S. Šedbarą: „Prieš savaitę jis bandonija taip grojo… Ar čia negirdėjote?“
Tuštėjančiuose Pagėgiuose – kritika Šilutei
Meras Seimo nariams akcentavo, kad maža Pagėgių savivaldybė turi daug vaikų globos namuose, yra nemažai susikaupę socialinių bėdų. Stiproki tik ūkininkai, tačiau būtina skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą. Jei bent kokius penkerius pirmuosius metus būtų teikiama mokesčių lengvatų, galbūt tai paskatintų sugrįžti emigravusius kraštiečius.
Kasmet mokyklose keliomis dešimtimis sumažėja mokinių, nors Stoniškiuose ir Pagėgiuose pastatytos modernios sporto salės (tokios betrūksta Vilkyškiuose), kaimuose įrengti modernūs sporto aikštynai. S. Šedbaras priminė ragavęs Vilkyškių krašte renkamos arbatos, gyrė žmones, kurie ėmėsi šio versliuko.
Anot svečių, už Europos Sąjungos lėšas daug pastatų pastatyta, renovuota, rekonstruota, tačiau vaikai auga užsienyje… Anot jų, dabar europinius pinigus būtų tikslinga skirti verslo plėtrai, jo pradžiai skatinti. Tokį įstatymo projektą, skatinantį regioninę plėtrą, Seimas jau turi.
Meras V. Komskis pasidžiaugė, kad Pagėgių krašte pasinaudota europine parama ir daug padaryta. Pastatyti modernūs kultūros namai, daug sutvarkyta ir tvarkoma kaimo kultūros namų, suremontuotas M. Jankaus muziejus Bitėnuose ir t. t.
„O Šilutės man gaila…“ – įgėlė Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis Šilutės rajonui, nuo kurio atsiskyrę Pagėgiai tapo savarankiška savivaldybe ir per tą laiką neatpažįstamai susitvarkė ir išgražėjo. S. Šedbaras Šilutės taip pat negailėjo: „Tai ko jie ten kaitaliojasi…“ Užuomina, tikėtina, skirta Šilutės r. savivaldybės tarybai, kuri oficialiai per trejus metus jau turi trečią valdančiąją daugumą, vis keičia vadovus.
Kultūra ir švietimas – neatsiejami
V. Juozapaitis švietimą ir kultūrą prilygino valstybės svarbiausioms gynybinėms funkcijoms, kurios susijusios tarpusavyje. Todėl ir finansavimas galėtų būti iš vienos ministerijos, o ne iš skirtingų. Pirmą kartą lankydamasis Pagėgiuose V. Juozapaitis teigė pajutęs, kad žmonės čia tai supranta, kad partiškumas neturi įtakos požiūriui.
Į tai meras atsakė, kad Seime būdamas Arūnas Valinskas padėjo pagėgiškiams gauti lėšų ir užbaigti statyti modernų kultūros centrą. Dabar rekonstruojami Stoniškių kultūros namai, kitos seniūnijos jau turi tokius. V. Juozapaitis patikslino, jog kalba apie kultūros turinį. Meras nesutriko ir priminė kultūros darbuotojų mažas algas, kurios ir atspindi valstybės tikrąjį požiūrį į kultūrą, o ją kuriantys žmonės tiesiog niekinami.
Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė svečiams priminė, jog neformalusis vaikų ir jaunimo ugdymas laukia normalaus finansavimo. Keli litai vienam vaikui iš mokinio krepšelio – menka parama ir be didesnės tikslinės dotacijos bus neįmanoma lavinti vaikų. Savivaldybė tam nešykštėtų savarankiškų lėšų, jeigu jų nebūtų sumažinę. Praktiškai pinigai paimti iš vienos kišenės ir perkelti į kitą, tačiau lėšų nepadaugėjo. Seimo nariai sutiko, kad apie tai verta kalbėtis.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSC_0601 DSC_0594 DSC_0570

Hits: 49

2 komentarai

 • Nerija

  Laba diena, visiems. diskutuota dauguma klausimų – susitikimas praėjęs neveltui. Iki malonaus susitikimo!

 • tikrai

  matosi, kad seimo narys V. Juozapaitis ,,domėjosi” kultūra, vienintelė kultūros įstaiga kurią aplankė buvo bažnyčia (be abejo, tai pati svarbiausia kultūros įstaiga, juk taryba jei skyrė net 300 tūkstančių). Labai įdomu būtų sužinoti, kas parinko svečiams lankytinas įstaigas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite