Savivaldybės valdančioji dauguma pirmadienį deklaravo vienybę. O kaip bus trečiadienį?

Artėjant neeiliniam Savivaldybės tarybos posėdžiui, kuriame reikės balsuoti dėl pasitikėjimo dabartiniu meru Vytautu Laurinaičiu, Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančioji dauguma – Lietuvos socialdemokratų partijos, partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos liberalų sąjūdžio, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), į kurią susibūrė Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus likučiai ir sąjungos TAIP“ nariai, spaudos konferencijoje pareiškė palaikantys dabartinį merą Vytautą Laurinaitį ir toliau vykdysią 2014 m. birželio 18 d. pasirašytą Koalicinės veiklos programą.

Nuotraukoje (iš kairės): spaudos konferenciją sukvietę Algirdas Gečas, Vaidas Pavilonis, Vytautas Laurinaitis, Raimundas Ambrozaitis ir Sigitas Šeputis patikino, kad dar vieno perversmo Savivaldybės taryboje šį trečiadienį nebus.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavę ir savo partijoms atstovavę Vytautas Laurinaitis, Raimundas Ambrozaitis, Sigitas Šeputis, Vaidas Pavilonis, Algirdas Gečas teigė, kad šiuo metu iš 27 Šilutės rajono tarybos narių dabartinį merą palaiko 16.
Anot jų, nors spaudos konferencijoje ir nedalyvavo apie tokį savo apsisprendimą pranešę Tarybos nariai Arvydas Jakas, Stasė Skutulienė ir Daiva Žebelienė. Kalbėdamas apie sklindančias kalbas, kad dabartinio mero V. Laurinaičio išlikimas poste priklauso nuo socialdemokratų, šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis kalbėjo, kad kalbos lieka kalbomis, o partija laikysis koalicinės sutarties.
Tvarkiečių lyderis Vaidas Pavilonis tvirtino, kad darbinis mero ir administracijos direktoriaus tandemas geriausiai atitinka dabartinius savivaldybės poreikius ir jo ardyti, ypač likus tiek nedaug laiko iki naujų rinkimų, nesą prasmės.
Kalbėdamas apie pasiryžimą išlaikyti valdančiąją daugumą, vicemeras ir LLS atstovas Algirdas Gečas, be kita ko, sakė: „Nesklandumų, skirtingų nuomonių valdančiojoje koalicijoje yra – neslėpsiu. Bet tai netrukdo bendrai dirbti. Artimiausios dienos parodys mūsų politinę brandą. Mes – už valdančią koaliciją, už konstruktyvą“.
Paklaustas, ką taip sakydamas turėjo galvoje, A. Gečas paminėjo skirtingas nuomones dėl naujos Vilkyčių seniūnijos kūrimo. Daugiau nieko nepatikslinęs jis pridūrė, kad nesklandumai netrukdo siekti bendro tikslo ir artimiausios dienos parodys valdančiosios koalicijos politinę brandą.
Liberalų sąjūdžio atstovas Administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis pridūrė, kad tam tikros sumaišties įneša ir pats laikas: partijos demonstruoja savo pozicijas prieš artėjančius savivaldos rinkimus, naują 2014-2020 m. ES paramos etapą, euro įvedimą.
Nors šis viešas vienybės, beje, jokiais parašais ir papildomomis sutartimis nepatvirtintos, demonstravimas buvo skirtas parodyti, kad dauguma Tarybos narių palaiko dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, tai išlikti jam mero poste negarantuoja. Per keletą metų ne kartą teko matyti politinių intrigų, kai išvakarėse viešai vienas kitam spaudę rankas ir teikę gėles, posėdžio metu politikai virsdavo priešininkais ir konkurentais…
Spaudos konferencijos rengėjai tvirtino, kad jų politinę valią liudija anksčiau pasirašyta koalicijos sutartis ir jokio kito dokumento nereikia. Kitą vertus, nežinia, kaip slapto balsavimo metu gali pasielgti vienas ar kitas Tarybos narys.
„Žinau, kad koalicijos sprendimas yra toks, bet garantuoti, kad partijos nariai balsuos vienaip ar kitaip, negaliu, nes žmogus turi apsisprendimo teisę“, – sakė socialdemokratų lyderis S. Šeputis. Beje, jis, administracijos direktorius, ir jo pavaduotojas R. Ambrozaitis patys Tarybos posėdyje balsuoti negalės.
Meras V. Laurinaitis patikino visiškai pasitikįs koalicijos partneriais.
Nors, likus iki neeilinio Tarybos posėdžio porai dienų, valdančiosios koalicijos sušaukta spaudos konferencija tapo vieša vienybės demonstracija ir savotišku garantu, kad bus laikomasi duotų pažadų, negalima pamiršti, kad vyks slaptas balsavimas. Viskas paaiškės trečiadienį vyksiančiame neeiliniame Tarybos posėdyje. Jeigu 10 opozicijos narių pareikšto nepasitikėjimo neparems Savivaldybės tarybos dauguma, V. Laurinaitis turės galimybių išlikti mero poste iki šios Tarybos kadencijos pabaigos. Po interpeliacijos pareiškimo, kitą kartą ją galima teikti tik po pusmečio, o rinkimai į savivaldą paskelbti 2015 m. kovo 1 d.

Vaidotas VILKAS

7 komentarai

 • Pastabus

  Girdejau kad šita konferencija vyko iš ryto, 9 valandą pirmadienį. Tai kaip suprasti, kad istorijos mokytojas Gečas pamoku metu sėdi politiku konferencijoje? gal jau nereikia dirbti ir gimnazijoje, kur gauna atlyginimą? Ar mokiniu tevai tai žino? kaip su tuo taikstosi Šilutės pirmos gimnazijos direktore?

 • Kas bus...

  Kas bus… Bus erzelis, nes vieni nenori Silutes kaip Pagegiu, kiti už mera. Bet kuri sprendimą žmones pasmerks.

 • Jau

  Ir štai rezultatai. Iš 27 tarybos narių už nuvertimą mero balsavo tik vienuolika. Meras liko. Jeigu socialdemokratų šešetas būtų padėjęs opozicijai, meras būtų išvarytas. Tačiau nepadėjo. Jie tesėjo žodį, kad nebus išdavikai.Tik ar galima džiaugtis to, kas įvyko? Laikas parodys, nors tų perversmų jau sočiai – krūvą tūkstančių išmokėjo atleistų išeitinėms. Kiek galima švaistytis, kai savivaldybės skolos virš 50 milijonų litų?Kovo 1 d. vyks rinkimai. Mera rinksime tiesiogiai. Štai tada turime pasirinkti gerai apgalvoję.

 • Rinkėja

  Baikit svarstymus. Iki rinkimų liko keturi mėnesiai, o čia dar merą reikia keisti. Kas pasikeistų? Vėl mokėtų išeitines, vėl naujus rinkų, o po greitai vyksiančių rinkimų ir šiems dar išmokas klotų. Baisu. Gal ir prastai mūsų politikai dirbo tuos kelis metus. Nors dabar galutinai neapsijuokė su tuo mero vertimu. Lietuvopj iš mūsų šaiposi. Pinigus reikia taupyti.

 • Ruonis

  Ruoskimes rinkimams. Eisim ir isrinksim tuos, kurie tinka. Tik neparsiduokit už bambalį, litą (vaje, duos jau eurukų)… Kas ims galvas sukti, vykim į soną. Man jų agitacvijos nereikia.

 • Anonimas

  Vaidas Pavilonis taip pat turėjo būti darbo vietoje, o ne pilvą išvertusiam politikuot.

 • Nesąmonė

  Ponas Pavilonis pilvą išvertęs. Tai geras gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite