Savivaldybės valdančioji dauguma pirmadienį deklaravo vienybę. O kaip bus trečiadienį?

Artėjant neeiliniam Savivaldybės tarybos posėdžiui, kuriame reikės balsuoti dėl pasitikėjimo dabartiniu meru Vytautu Laurinaičiu, Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančioji dauguma – Lietuvos socialdemokratų partijos, partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos liberalų sąjūdžio, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), į kurią susibūrė Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus likučiai ir sąjungos TAIP“ nariai, spaudos konferencijoje pareiškė palaikantys dabartinį merą Vytautą Laurinaitį ir toliau vykdysią 2014 m. birželio 18 d. pasirašytą Koalicinės veiklos programą.

Nuotraukoje (iš kairės): spaudos konferenciją sukvietę Algirdas Gečas, Vaidas Pavilonis, Vytautas Laurinaitis, Raimundas Ambrozaitis ir Sigitas Šeputis patikino, kad dar vieno perversmo Savivaldybės taryboje šį trečiadienį nebus.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavę ir savo partijoms atstovavę Vytautas Laurinaitis, Raimundas Ambrozaitis, Sigitas Šeputis, Vaidas Pavilonis, Algirdas Gečas teigė, kad šiuo metu iš 27 Šilutės rajono tarybos narių dabartinį merą palaiko 16.
Anot jų, nors spaudos konferencijoje ir nedalyvavo apie tokį savo apsisprendimą pranešę Tarybos nariai Arvydas Jakas, Stasė Skutulienė ir Daiva Žebelienė. Kalbėdamas apie sklindančias kalbas, kad dabartinio mero V. Laurinaičio išlikimas poste priklauso nuo socialdemokratų, šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis kalbėjo, kad kalbos lieka kalbomis, o partija laikysis koalicinės sutarties.
Tvarkiečių lyderis Vaidas Pavilonis tvirtino, kad darbinis mero ir administracijos direktoriaus tandemas geriausiai atitinka dabartinius savivaldybės poreikius ir jo ardyti, ypač likus tiek nedaug laiko iki naujų rinkimų, nesą prasmės.
Kalbėdamas apie pasiryžimą išlaikyti valdančiąją daugumą, vicemeras ir LLS atstovas Algirdas Gečas, be kita ko, sakė: „Nesklandumų, skirtingų nuomonių valdančiojoje koalicijoje yra – neslėpsiu. Bet tai netrukdo bendrai dirbti. Artimiausios dienos parodys mūsų politinę brandą. Mes – už valdančią koaliciją, už konstruktyvą“.
Paklaustas, ką taip sakydamas turėjo galvoje, A. Gečas paminėjo skirtingas nuomones dėl naujos Vilkyčių seniūnijos kūrimo. Daugiau nieko nepatikslinęs jis pridūrė, kad nesklandumai netrukdo siekti bendro tikslo ir artimiausios dienos parodys valdančiosios koalicijos politinę brandą.
Liberalų sąjūdžio atstovas Administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis pridūrė, kad tam tikros sumaišties įneša ir pats laikas: partijos demonstruoja savo pozicijas prieš artėjančius savivaldos rinkimus, naują 2014-2020 m. ES paramos etapą, euro įvedimą.
Nors šis viešas vienybės, beje, jokiais parašais ir papildomomis sutartimis nepatvirtintos, demonstravimas buvo skirtas parodyti, kad dauguma Tarybos narių palaiko dabartinį merą Vytautą Laurinaitį, tai išlikti jam mero poste negarantuoja. Per keletą metų ne kartą teko matyti politinių intrigų, kai išvakarėse viešai vienas kitam spaudę rankas ir teikę gėles, posėdžio metu politikai virsdavo priešininkais ir konkurentais…
Spaudos konferencijos rengėjai tvirtino, kad jų politinę valią liudija anksčiau pasirašyta koalicijos sutartis ir jokio kito dokumento nereikia. Kitą vertus, nežinia, kaip slapto balsavimo metu gali pasielgti vienas ar kitas Tarybos narys.
„Žinau, kad koalicijos sprendimas yra toks, bet garantuoti, kad partijos nariai balsuos vienaip ar kitaip, negaliu, nes žmogus turi apsisprendimo teisę“, – sakė socialdemokratų lyderis S. Šeputis. Beje, jis, administracijos direktorius, ir jo pavaduotojas R. Ambrozaitis patys Tarybos posėdyje balsuoti negalės.
Meras V. Laurinaitis patikino visiškai pasitikįs koalicijos partneriais.
Nors, likus iki neeilinio Tarybos posėdžio porai dienų, valdančiosios koalicijos sušaukta spaudos konferencija tapo vieša vienybės demonstracija ir savotišku garantu, kad bus laikomasi duotų pažadų, negalima pamiršti, kad vyks slaptas balsavimas. Viskas paaiškės trečiadienį vyksiančiame neeiliniame Tarybos posėdyje. Jeigu 10 opozicijos narių pareikšto nepasitikėjimo neparems Savivaldybės tarybos dauguma, V. Laurinaitis turės galimybių išlikti mero poste iki šios Tarybos kadencijos pabaigos. Po interpeliacijos pareiškimo, kitą kartą ją galima teikti tik po pusmečio, o rinkimai į savivaldą paskelbti 2015 m. kovo 1 d.

Vaidotas VILKAS

7 komentarai

 • Pastabus

  Girdejau kad šita konferencija vyko iš ryto, 9 valandą pirmadienį. Tai kaip suprasti, kad istorijos mokytojas Gečas pamoku metu sėdi politiku konferencijoje? gal jau nereikia dirbti ir gimnazijoje, kur gauna atlyginimą? Ar mokiniu tevai tai žino? kaip su tuo taikstosi Šilutės pirmos gimnazijos direktore?

 • Kas bus...

  Kas bus… Bus erzelis, nes vieni nenori Silutes kaip Pagegiu, kiti už mera. Bet kuri sprendimą žmones pasmerks.

 • Jau

  Ir štai rezultatai. Iš 27 tarybos narių už nuvertimą mero balsavo tik vienuolika. Meras liko. Jeigu socialdemokratų šešetas būtų padėjęs opozicijai, meras būtų išvarytas. Tačiau nepadėjo. Jie tesėjo žodį, kad nebus išdavikai.Tik ar galima džiaugtis to, kas įvyko? Laikas parodys, nors tų perversmų jau sočiai – krūvą tūkstančių išmokėjo atleistų išeitinėms. Kiek galima švaistytis, kai savivaldybės skolos virš 50 milijonų litų?Kovo 1 d. vyks rinkimai. Mera rinksime tiesiogiai. Štai tada turime pasirinkti gerai apgalvoję.

 • Rinkėja

  Baikit svarstymus. Iki rinkimų liko keturi mėnesiai, o čia dar merą reikia keisti. Kas pasikeistų? Vėl mokėtų išeitines, vėl naujus rinkų, o po greitai vyksiančių rinkimų ir šiems dar išmokas klotų. Baisu. Gal ir prastai mūsų politikai dirbo tuos kelis metus. Nors dabar galutinai neapsijuokė su tuo mero vertimu. Lietuvopj iš mūsų šaiposi. Pinigus reikia taupyti.

 • Ruonis

  Ruoskimes rinkimams. Eisim ir isrinksim tuos, kurie tinka. Tik neparsiduokit už bambalį, litą (vaje, duos jau eurukų)… Kas ims galvas sukti, vykim į soną. Man jų agitacvijos nereikia.

 • Anonimas

  Vaidas Pavilonis taip pat turėjo būti darbo vietoje, o ne pilvą išvertusiam politikuot.

 • Nesąmonė

  Ponas Pavilonis pilvą išvertęs. Tai geras gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite