Savivaldybės saldainių ir kavos istorija

Ant stalo – du Šilutės rajono savivaldybės administracijos oficialūs dokumentai. Vieną maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartį 2013 m. gegužės 7 d. pasirašęs tuometinis administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, kitą šių metų gegužę – dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Abi sutartys su UAB „Egmina“. 2013 m. sutartis – litais, šiųmetinė – eurais.

Ką pirko tada?
2013 m. gegužės 7 d. maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašė tuometis Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius, dabar – Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Raimundas Ambrozaitis ir UAB „Egmina“ direktorius Remigijus Baltutis turi ir priedą, kuriame yra maisto prekių sąrašas. Dešimties pavadinimų sveriami saldainiai, saldainiai dėžutėse, cukrus, grietinėlė kavai, sultys, 5 rūšių vaisiai, šakočiai, 3 rūšių malta kava, dviejų rūšių arbata pakeliuose bei vienos rūšies sveriama, mineralinis gazuotas ir negazuotas vanduo, koka kola, šaltos arbatos gėrimas.
Šios prekės Savivaldybei turėjo būti tiekiamos metus, įteisintas sutarties pratęsimas dar dvejiems metams. Sutartis baigėsi šių metų gegužę, prabėgus trejiems metams. Iš viso per trejus metus tam pagal sutartį buvo galima išleisti 114 000 litų (su pridėtinės vertės mokesčiu), vidutiniškai per metus – po 38 000 litų, per mėnesį – 3166 Lt. „Maisto prekės bus perkamos pagal tiekėjo siūlomas tos dienos prekių kainas“, – įrašyta sutartyje. Prekių užsakoma, kai prireikia.
Kasmet gegužės paskutinį šeštadienį vyksta Šilutės miesto šventė. Svečiai iš užsienio (atvyksta kelios delegacijos), iš Vilniaus, iš kaimyninių savivaldybių, šventės rėmėjai verslininkai pirmiausia kviečiami į Savivaldybės mažąją salę, kur būna paruoštas vaišių stalas pagal etiketo reikalavimus. Čia prireikia vaisių, šakočio, saldainių, kavos, arbatos, sulčių, mineralinio vandens. Vykdami sveikinti jubiliatų, į nevyriausybinių organizacijų šventes, kalėdinius ar naujametinius vakarus, bendruomenių šventes, įstaigų sukaktis, darželių ar mokyklų renginius, meno kolektyvų koncertus ir panašius renginius Savivaldybės vadovai veža dovanų: šakočius, saldainių dėžutes, vaikams –sveriamų saldainių. Mineralinio vandens dedama ant stalų sulaukus svečių, vykstant posėdžiui, konferencijai ir t. t. Užsuka į Savivaldybės vadovų kabinetus ir jaunimo, moksleivių, neretai – pradinukų, darželinukų. Įprasta pavaišinti saldainiais. Kavos ar arbatos pasiūloma beveik kiekvienam žmogui, užsukusiam į Savivaldybės vadovų kabinetus. Pavaišinami ir žiniasklaidos atstovai, kurie dabar šiurpina krašto gyventojus tokia „naujiena“.
Ar pirkimas šių maisto prekių – prabanga, išlaidavimas, netaupymas, švaistymas?
Mano supratimu, per trejus metus tam skyrus 114 tūkst. litų, buvo labai daug, nes kainos tuomet buvo gal net tris kartus mažesnės, – ką galėjai nupirkti už litus, dabar tiek mokame eurais. Tad mokant eurais, šių prekių bus 3-4 kartus mažiau.
Ką pirks dabar?
Aptartoji sutartis baigėsi gegužės 7 d., tad po surengtos apklausos administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė analogišką sutartį metams, numatyta teisė ją pratęsti dar dvejiems metams. Iš viso trejiems metams skirta tiek pinigų, kiek jų buvo ir ankstesnėje sutartyje, tik šįkart suma eurais: 33 000 eurų – trejiems metams, vidutiniškai 11 000 eurų – metams, 916 eurų – mėnesiui. S. Šeputis „Pamarį“ patikino, kad taip skaičiuojamas galimų išleisti pinigų vidurkis, tačiau tai nereiškia, kad tiek ir bus išleista, tik negalima viršyti nurodytos bendros sumos.
S. Šeputis administracijos direktoriumi dirba nuo 2014 m. liepos 21 d., ne kartą su Savivaldybės delegacijomis lankėsi užsienyje ir matė, kaip ten priimami svečiai. Aišku ir tai, kad svečiams kavos, arbatos, saldainių ar kitko pasiūloma užsukus ir į bet kurią rajono įstaigą, organizaciją, verslo įmonę, šventėse, kituose renginiuose, taip pat ir privačiuose namuose. Valdžios atstovai nevyksta į renginius tuščiomis rankomis, pavyzdžiui, labai daug per metus padovanojama šakočių.
„Iš biudžeto lėšų pirktos lauktuvės ir atitenka buvusiems, esamiems ar būsimiems mokesčių mokėtojams… Nemiela girdėti įtarimus, tarsi Savivaldybės vadovai, darbuotojai ištisas dienas valgytų saldumynus, gertų kavą. Išgeria darbuotojai kavos, tačiau jie turi ir savo atsinešę. Ir saldumynai perkami ne tik darbuotojams. Kavos pasiūlau ir Seimo nariui, ir užėjusiam verslininkui, ir žiniasklaidos darbuotojui… Ir taip darysiu, nes atstovauju Savivaldybei, valdžios institucijai ir negaliu elgtis kaip mandagumą pamynęs žmogus“, – sakė S. Šeputis, priminęs, kad pavyko 12 milijonų litų sumažinti Savivaldybės skolas.
Nebėra triukšmo dėl Šilutės autobusų parko – atsiskaityta, šiemet norima padengti visas skolas už šilumą, nes jos velkasi metų metus. Nuo gegužės 11 d. Savivaldybės neteko lengvatos, kai už skolas neskaičiuodavo delspinigių.
„Per beveik dvejus metus sumažinus Savivaldybės skolas tiek, kiek prilygsta 15 procentų rajono biudžeto, – geras rezultatas, tik gaila, kad to niekas nė nepastebi“, – kalbėjo S. Šeputis, akcentuodamas, kad pagal jo pasirašytą sutartį Savivaldybė galės nupirkti 3-4 kartus mažiau minimų prekių, negu jų buvo pirkta buvusio administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio darbo metais.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite