Savivaldybės saldainių ir kavos istorija

Ant stalo – du Šilutės rajono savivaldybės administracijos oficialūs dokumentai. Vieną maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartį 2013 m. gegužės 7 d. pasirašęs tuometinis administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, kitą šių metų gegužę – dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Abi sutartys su UAB „Egmina“. 2013 m. sutartis – litais, šiųmetinė – eurais.

Ką pirko tada?
2013 m. gegužės 7 d. maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašė tuometis Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius, dabar – Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Raimundas Ambrozaitis ir UAB „Egmina“ direktorius Remigijus Baltutis turi ir priedą, kuriame yra maisto prekių sąrašas. Dešimties pavadinimų sveriami saldainiai, saldainiai dėžutėse, cukrus, grietinėlė kavai, sultys, 5 rūšių vaisiai, šakočiai, 3 rūšių malta kava, dviejų rūšių arbata pakeliuose bei vienos rūšies sveriama, mineralinis gazuotas ir negazuotas vanduo, koka kola, šaltos arbatos gėrimas.
Šios prekės Savivaldybei turėjo būti tiekiamos metus, įteisintas sutarties pratęsimas dar dvejiems metams. Sutartis baigėsi šių metų gegužę, prabėgus trejiems metams. Iš viso per trejus metus tam pagal sutartį buvo galima išleisti 114 000 litų (su pridėtinės vertės mokesčiu), vidutiniškai per metus – po 38 000 litų, per mėnesį – 3166 Lt. „Maisto prekės bus perkamos pagal tiekėjo siūlomas tos dienos prekių kainas“, – įrašyta sutartyje. Prekių užsakoma, kai prireikia.
Kasmet gegužės paskutinį šeštadienį vyksta Šilutės miesto šventė. Svečiai iš užsienio (atvyksta kelios delegacijos), iš Vilniaus, iš kaimyninių savivaldybių, šventės rėmėjai verslininkai pirmiausia kviečiami į Savivaldybės mažąją salę, kur būna paruoštas vaišių stalas pagal etiketo reikalavimus. Čia prireikia vaisių, šakočio, saldainių, kavos, arbatos, sulčių, mineralinio vandens. Vykdami sveikinti jubiliatų, į nevyriausybinių organizacijų šventes, kalėdinius ar naujametinius vakarus, bendruomenių šventes, įstaigų sukaktis, darželių ar mokyklų renginius, meno kolektyvų koncertus ir panašius renginius Savivaldybės vadovai veža dovanų: šakočius, saldainių dėžutes, vaikams –sveriamų saldainių. Mineralinio vandens dedama ant stalų sulaukus svečių, vykstant posėdžiui, konferencijai ir t. t. Užsuka į Savivaldybės vadovų kabinetus ir jaunimo, moksleivių, neretai – pradinukų, darželinukų. Įprasta pavaišinti saldainiais. Kavos ar arbatos pasiūloma beveik kiekvienam žmogui, užsukusiam į Savivaldybės vadovų kabinetus. Pavaišinami ir žiniasklaidos atstovai, kurie dabar šiurpina krašto gyventojus tokia „naujiena“.
Ar pirkimas šių maisto prekių – prabanga, išlaidavimas, netaupymas, švaistymas?
Mano supratimu, per trejus metus tam skyrus 114 tūkst. litų, buvo labai daug, nes kainos tuomet buvo gal net tris kartus mažesnės, – ką galėjai nupirkti už litus, dabar tiek mokame eurais. Tad mokant eurais, šių prekių bus 3-4 kartus mažiau.
Ką pirks dabar?
Aptartoji sutartis baigėsi gegužės 7 d., tad po surengtos apklausos administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė analogišką sutartį metams, numatyta teisė ją pratęsti dar dvejiems metams. Iš viso trejiems metams skirta tiek pinigų, kiek jų buvo ir ankstesnėje sutartyje, tik šįkart suma eurais: 33 000 eurų – trejiems metams, vidutiniškai 11 000 eurų – metams, 916 eurų – mėnesiui. S. Šeputis „Pamarį“ patikino, kad taip skaičiuojamas galimų išleisti pinigų vidurkis, tačiau tai nereiškia, kad tiek ir bus išleista, tik negalima viršyti nurodytos bendros sumos.
S. Šeputis administracijos direktoriumi dirba nuo 2014 m. liepos 21 d., ne kartą su Savivaldybės delegacijomis lankėsi užsienyje ir matė, kaip ten priimami svečiai. Aišku ir tai, kad svečiams kavos, arbatos, saldainių ar kitko pasiūloma užsukus ir į bet kurią rajono įstaigą, organizaciją, verslo įmonę, šventėse, kituose renginiuose, taip pat ir privačiuose namuose. Valdžios atstovai nevyksta į renginius tuščiomis rankomis, pavyzdžiui, labai daug per metus padovanojama šakočių.
„Iš biudžeto lėšų pirktos lauktuvės ir atitenka buvusiems, esamiems ar būsimiems mokesčių mokėtojams… Nemiela girdėti įtarimus, tarsi Savivaldybės vadovai, darbuotojai ištisas dienas valgytų saldumynus, gertų kavą. Išgeria darbuotojai kavos, tačiau jie turi ir savo atsinešę. Ir saldumynai perkami ne tik darbuotojams. Kavos pasiūlau ir Seimo nariui, ir užėjusiam verslininkui, ir žiniasklaidos darbuotojui… Ir taip darysiu, nes atstovauju Savivaldybei, valdžios institucijai ir negaliu elgtis kaip mandagumą pamynęs žmogus“, – sakė S. Šeputis, priminęs, kad pavyko 12 milijonų litų sumažinti Savivaldybės skolas.
Nebėra triukšmo dėl Šilutės autobusų parko – atsiskaityta, šiemet norima padengti visas skolas už šilumą, nes jos velkasi metų metus. Nuo gegužės 11 d. Savivaldybės neteko lengvatos, kai už skolas neskaičiuodavo delspinigių.
„Per beveik dvejus metus sumažinus Savivaldybės skolas tiek, kiek prilygsta 15 procentų rajono biudžeto, – geras rezultatas, tik gaila, kad to niekas nė nepastebi“, – kalbėjo S. Šeputis, akcentuodamas, kad pagal jo pasirašytą sutartį Savivaldybė galės nupirkti 3-4 kartus mažiau minimų prekių, negu jų buvo pirkta buvusio administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio darbo metais.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite