Savivaldybės saldainių ir kavos istorija

Ant stalo – du Šilutės rajono savivaldybės administracijos oficialūs dokumentai. Vieną maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartį 2013 m. gegužės 7 d. pasirašęs tuometinis administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, kitą šių metų gegužę – dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Abi sutartys su UAB „Egmina“. 2013 m. sutartis – litais, šiųmetinė – eurais.

Ką pirko tada?

2013 m. gegužės 7 d. maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašė tuometis Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius, dabar – Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Raimundas Ambrozaitis ir UAB „Egmina“ direktorius Remigijus Baltutis turi ir priedą, kuriame yra maisto prekių sąrašas. Dešimties pavadinimų sveriami saldainiai, saldainiai dėžutėse, cukrus, grietinėlė kavai, sultys, 5 rūšių vaisiai, šakočiai, 3 rūšių malta kava, dviejų rūšių arbata pakeliuose bei vienos rūšies sveriama, mineralinis gazuotas ir negazuotas vanduo, koka kola, šaltos arbatos gėrimas.
Šios prekės Savivaldybei turėjo būti tiekiamos metus, įteisintas sutarties pratęsimas dar dvejiems metams. Sutartis baigėsi šių metų gegužę, prabėgus trejiems metams. Iš viso per trejus metus tam pagal sutartį buvo galima išleisti 114 000 litų (su pridėtinės vertės mokesčiu), vidutiniškai per metus – po 38 000 litų, per mėnesį – 3166 Lt. „Maisto prekės bus perkamos pagal tiekėjo siūlomas tos dienos prekių kainas“, – įrašyta sutartyje. Prekių užsakoma, kai prireikia.

Miesto šventei

Kasmet gegužės paskutinį šeštadienį vyksta Šilutės miesto šventė. Svečiai iš užsienio (atvyksta kelios delegacijos), iš Vilniaus, iš kaimyninių savivaldybių, šventės rėmėjai verslininkai pirmiausia kviečiami į Savivaldybės mažąją salę, kur būna paruoštas vaišių stalas pagal etiketo reikalavimus. Čia prireikia vaisių, šakočio, saldainių, kavos, arbatos, sulčių, mineralinio vandens. Vykdami sveikinti jubiliatų, į nevyriausybinių organizacijų šventes, kalėdinius ar naujametinius vakarus, bendruomenių šventes, įstaigų sukaktis, darželių ar mokyklų renginius, meno kolektyvų koncertus ir panašius renginius Savivaldybės vadovai veža dovanų: šakočius, saldainių dėžutes, vaikams –sveriamų saldainių. Mineralinio vandens dedama ant stalų sulaukus svečių, vykstant posėdžiui, konferencijai ir t. t. Užsuka į Savivaldybės vadovų kabinetus ir jaunimo, moksleivių, neretai – pradinukų, darželinukų. Įprasta pavaišinti saldainiais. Kavos ar arbatos pasiūloma beveik kiekvienam žmogui, užsukusiam į Savivaldybės vadovų kabinetus. Pavaišinami ir žiniasklaidos atstovai, kurie dabar šiurpina krašto gyventojus tokia „naujiena“.
Ar pirkimas šių maisto prekių – prabanga, išlaidavimas, netaupymas, švaistymas?
Mano supratimu, per trejus metus tam skyrus 114 tūkst. litų, buvo labai daug, nes kainos tuomet buvo gal net tris kartus mažesnės, – ką galėjai nupirkti už litus, dabar tiek mokame eurais. Tad mokant eurais, šių prekių bus 3-4 kartus mažiau.

Ką pirks dabar?

Aptartoji sutartis baigėsi gegužės 7 d., tad po surengtos apklausos administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė analogišką sutartį metams, numatyta teisė ją pratęsti dar dvejiems metams. Iš viso trejiems metams skirta tiek pinigų, kiek jų buvo ir ankstesnėje sutartyje, tik šįkart suma eurais: 33 000 eurų – trejiems metams, vidutiniškai 11 000 eurų – metams, 916 eurų – mėnesiui. S. Šeputis „Pamarį“ patikino, kad taip skaičiuojamas galimų išleisti pinigų vidurkis, tačiau tai nereiškia, kad tiek ir bus išleista, tik negalima viršyti nurodytos bendros sumos.
S. Šeputis administracijos direktoriumi dirba nuo 2014 m. liepos 21 d., ne kartą su Savivaldybės delegacijomis lankėsi užsienyje ir matė, kaip ten priimami svečiai. Aišku ir tai, kad svečiams kavos, arbatos, saldainių ar kitko pasiūloma užsukus ir į bet kurią rajono įstaigą, organizaciją, verslo įmonę, šventėse, kituose renginiuose, taip pat ir privačiuose namuose. Valdžios atstovai nevyksta į renginius tuščiomis rankomis, pavyzdžiui, labai daug per metus padovanojama šakočių.
„Iš biudžeto lėšų pirktos lauktuvės ir atitenka buvusiems, esamiems ar būsimiems mokesčių mokėtojams… Nemiela girdėti įtarimus, tarsi Savivaldybės vadovai, darbuotojai ištisas dienas valgytų saldumynus, gertų kavą. Išgeria darbuotojai kavos, tačiau jie turi ir savo atsinešę. Ir saldumynai perkami ne tik darbuotojams. Kavos pasiūlau ir Seimo nariui, ir užėjusiam verslininkui, ir žiniasklaidos darbuotojui… Ir taip darysiu, nes atstovauju Savivaldybei, valdžios institucijai ir negaliu elgtis kaip mandagumą pamynęs žmogus“, – sakė S. Šeputis, priminęs, kad pavyko 12 milijonų litų sumažinti Savivaldybės skolas.
Nebėra triukšmo dėl Šilutės autobusų parko – atsiskaityta, šiemet norima padengti visas skolas už šilumą, nes jos velkasi metų metus. Nuo gegužės 11 d. Savivaldybės neteko lengvatos, kai už skolas neskaičiuodavo delspinigių.
„Per beveik dvejus metus sumažinus Savivaldybės skolas tiek, kiek prilygsta 15 procentų rajono biudžeto, – geras rezultatas, tik gaila, kad to niekas nė nepastebi“, – kalbėjo S. Šeputis, akcentuodamas, kad pagal jo pasirašytą sutartį Savivaldybė galės nupirkti 3-4 kartus mažiau minimų prekių, negu jų buvo pirkta buvusio administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio darbo metais.

Stasė SKUTULIENĖ

saldainių rinkiniai 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite