Savivaldybės saldainių ir kavos istorija

Ant stalo – du Šilutės rajono savivaldybės administracijos oficialūs dokumentai. Vieną maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartį 2013 m. gegužės 7 d. pasirašęs tuometinis administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, kitą šių metų gegužę – dabartinis administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Abi sutartys su UAB „Egmina“. 2013 m. sutartis – litais, šiųmetinė – eurais.

Ką pirko tada?
2013 m. gegužės 7 d. maisto prekių pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašė tuometis Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius, dabar – Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Raimundas Ambrozaitis ir UAB „Egmina“ direktorius Remigijus Baltutis turi ir priedą, kuriame yra maisto prekių sąrašas. Dešimties pavadinimų sveriami saldainiai, saldainiai dėžutėse, cukrus, grietinėlė kavai, sultys, 5 rūšių vaisiai, šakočiai, 3 rūšių malta kava, dviejų rūšių arbata pakeliuose bei vienos rūšies sveriama, mineralinis gazuotas ir negazuotas vanduo, koka kola, šaltos arbatos gėrimas.
Šios prekės Savivaldybei turėjo būti tiekiamos metus, įteisintas sutarties pratęsimas dar dvejiems metams. Sutartis baigėsi šių metų gegužę, prabėgus trejiems metams. Iš viso per trejus metus tam pagal sutartį buvo galima išleisti 114 000 litų (su pridėtinės vertės mokesčiu), vidutiniškai per metus – po 38 000 litų, per mėnesį – 3166 Lt. „Maisto prekės bus perkamos pagal tiekėjo siūlomas tos dienos prekių kainas“, – įrašyta sutartyje. Prekių užsakoma, kai prireikia.
Kasmet gegužės paskutinį šeštadienį vyksta Šilutės miesto šventė. Svečiai iš užsienio (atvyksta kelios delegacijos), iš Vilniaus, iš kaimyninių savivaldybių, šventės rėmėjai verslininkai pirmiausia kviečiami į Savivaldybės mažąją salę, kur būna paruoštas vaišių stalas pagal etiketo reikalavimus. Čia prireikia vaisių, šakočio, saldainių, kavos, arbatos, sulčių, mineralinio vandens. Vykdami sveikinti jubiliatų, į nevyriausybinių organizacijų šventes, kalėdinius ar naujametinius vakarus, bendruomenių šventes, įstaigų sukaktis, darželių ar mokyklų renginius, meno kolektyvų koncertus ir panašius renginius Savivaldybės vadovai veža dovanų: šakočius, saldainių dėžutes, vaikams –sveriamų saldainių. Mineralinio vandens dedama ant stalų sulaukus svečių, vykstant posėdžiui, konferencijai ir t. t. Užsuka į Savivaldybės vadovų kabinetus ir jaunimo, moksleivių, neretai – pradinukų, darželinukų. Įprasta pavaišinti saldainiais. Kavos ar arbatos pasiūloma beveik kiekvienam žmogui, užsukusiam į Savivaldybės vadovų kabinetus. Pavaišinami ir žiniasklaidos atstovai, kurie dabar šiurpina krašto gyventojus tokia „naujiena“.
Ar pirkimas šių maisto prekių – prabanga, išlaidavimas, netaupymas, švaistymas?
Mano supratimu, per trejus metus tam skyrus 114 tūkst. litų, buvo labai daug, nes kainos tuomet buvo gal net tris kartus mažesnės, – ką galėjai nupirkti už litus, dabar tiek mokame eurais. Tad mokant eurais, šių prekių bus 3-4 kartus mažiau.
Ką pirks dabar?
Aptartoji sutartis baigėsi gegužės 7 d., tad po surengtos apklausos administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė analogišką sutartį metams, numatyta teisė ją pratęsti dar dvejiems metams. Iš viso trejiems metams skirta tiek pinigų, kiek jų buvo ir ankstesnėje sutartyje, tik šįkart suma eurais: 33 000 eurų – trejiems metams, vidutiniškai 11 000 eurų – metams, 916 eurų – mėnesiui. S. Šeputis „Pamarį“ patikino, kad taip skaičiuojamas galimų išleisti pinigų vidurkis, tačiau tai nereiškia, kad tiek ir bus išleista, tik negalima viršyti nurodytos bendros sumos.
S. Šeputis administracijos direktoriumi dirba nuo 2014 m. liepos 21 d., ne kartą su Savivaldybės delegacijomis lankėsi užsienyje ir matė, kaip ten priimami svečiai. Aišku ir tai, kad svečiams kavos, arbatos, saldainių ar kitko pasiūloma užsukus ir į bet kurią rajono įstaigą, organizaciją, verslo įmonę, šventėse, kituose renginiuose, taip pat ir privačiuose namuose. Valdžios atstovai nevyksta į renginius tuščiomis rankomis, pavyzdžiui, labai daug per metus padovanojama šakočių.
„Iš biudžeto lėšų pirktos lauktuvės ir atitenka buvusiems, esamiems ar būsimiems mokesčių mokėtojams… Nemiela girdėti įtarimus, tarsi Savivaldybės vadovai, darbuotojai ištisas dienas valgytų saldumynus, gertų kavą. Išgeria darbuotojai kavos, tačiau jie turi ir savo atsinešę. Ir saldumynai perkami ne tik darbuotojams. Kavos pasiūlau ir Seimo nariui, ir užėjusiam verslininkui, ir žiniasklaidos darbuotojui… Ir taip darysiu, nes atstovauju Savivaldybei, valdžios institucijai ir negaliu elgtis kaip mandagumą pamynęs žmogus“, – sakė S. Šeputis, priminęs, kad pavyko 12 milijonų litų sumažinti Savivaldybės skolas.
Nebėra triukšmo dėl Šilutės autobusų parko – atsiskaityta, šiemet norima padengti visas skolas už šilumą, nes jos velkasi metų metus. Nuo gegužės 11 d. Savivaldybės neteko lengvatos, kai už skolas neskaičiuodavo delspinigių.
„Per beveik dvejus metus sumažinus Savivaldybės skolas tiek, kiek prilygsta 15 procentų rajono biudžeto, – geras rezultatas, tik gaila, kad to niekas nė nepastebi“, – kalbėjo S. Šeputis, akcentuodamas, kad pagal jo pasirašytą sutartį Savivaldybė galės nupirkti 3-4 kartus mažiau minimų prekių, negu jų buvo pirkta buvusio administracijos direktoriaus R. Ambrozaičio darbo metais.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite