Savivaldybės gyventojų sveikata nedžiugina

Šilutės r. savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje išrinkta šios organizacijos pirmininkė. Ja tapo Savivaldybės tarybos narė Albina Bumblauskienė. Be kitų klausimų, posėdyje aptarta Visuomenės sveikatos biuro pateikta Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2012-2014 m. programos 2012 metų ataskaita.

Demografiniai pokyčiai
Ataskaitoje apžvelgiama Šilutės rajono demografinė situacija, gyventojų stebėsenos būklė, pateikiamos rekomendacijos, kaip kurti saugesnę socialinę aplinką, formuojant sveikesnę gyvenseną ir jos kultūrą.
Rajono gyventojų skaičius vis mažėja. Nors 2012 metais Šilutės rajone gimė 21 kūdikiu daugiau nei 2011 m. ir 55 kūdikiais daugiau nei 2010 m., per šiuos trejus metus labiausiai sumažėjo vaikų ir darbingo amžiaus gyventojų. 2010-2012 m., lyginant su bendru gyventojų skaičiumi, padaugėjo pensijos amžiaus sulaukusių gyventojų. Gyventojų senėjimą lemia emigracija ir neigiama natūrali kaita.
Šilutės rajono natūralios gyventojų kaitos rodiklis 2012 m. buvo mažesnis už Lietuvos, tačiau didesnis už Kretingos r. savivaldybės ir Klaipėdos apskrities rodiklį. Pastebima, kad pensininkų bus vis daugiau. Natūralu, išaugs sveikatos priežiūros ir socialinės globos paslaugų poreikis. Didėjant sergamumui, ypač lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, prireiks daugiau išlaidų sveikatos priežiūrai.
Vaikų sveikata
2012 m. ambulatorinėse sveikatos priežiūros įstaigose apsilankiusiems vaikams daugiausia nustatyta regėjimo sutrikimų, skeleto-raumenų sistemos sutrikimų ir simptomų. Sveikų mokinių bendrojo ugdymo mokyklose tebuvo 42,6 proc.
2012 m. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos tyrimo institutu, atliko tyrimus, kurių metu aiškintasi vyresniųjų klasių mokinių mitybos įpročiai.
Mirties priežastys
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 metais mirtingumas Šilutės rajone nežymiai sumažėjo – nesiekė šalies vidurkio, tačiau viršijo bendrą mirtingumo rodiklį Klaipėdos apskrityje. Pagrindinės mirties priežastys buvo kraujotakos sistemos ligos ir piktybiniai navikai. 2010-2012 m. padaugėjo naujai užregistruotų sergamumo piktybiniais navikais atvejų, tenkančių 1000 gyventojų. Šis skaičius, palyginus su Kretingos r. savivaldybės, Klaipėdos apskrities ir Lietuvos, buvo didžiausias.
Iš naujai užregistruotų sergančiųjų piktybiniais navikais pastebimai išsiskiria sergamumas priešinės liaukos piktybiniais navikais. Rečiau buvo nustatoma naujų krūties ir gimdos kaklelio, trachėjos, bronchų ir plaučių piktybinių navikų.
Tuberkuliozės profilaktika ir kontrolė
Šilutės rajono gyventojai daugiausiai serga kvėpavimo, kraujotakos, jungiamojo audinio ir skeleto sistemų ligomis. Kvėpavimo sistemos ligos sudaro didžiausią bendrojo sergamumo dalį. Ypač daug kvėpavimo sistemų ligomis sirgo 2011 metais.
Viena iš tokių ligų – tuberkuliozė. Ilgą laiką Šilutės r. savivaldybėje sergamumas tuberkulioze buvo vienas iš didžiausių Lietuvoje, o 2012 m. nežymiai sumažėjo. Tuberkuliozė – infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikrobakterijos. Infekcijos šaltinis – asmuo, sergantis atvira plaučių tuberkulioze ir oro lašeliniu būdu skleidžiantis tuberkuliozės mikrobakterijas. Šios ligos plitimo priežastys dažniausia yra socialinės: blogos gyvenimo ir sanitarinės sąlygos, skurdas, alkoholio ar narkotikų vartojimas ir t. t. Deja, ši liga neaplenkia ir gyvenančių tvarkingai. Atvira tuberkuliozės forma sergantis ligonis per metus gali užkrėsti iki 25-30 sveikų žmonių.
Mūsų rajone skiriama daug dėmesio tuberkuliozės profilaktikai ir kontrolei. Įgyvendindamas savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 m. programą, Visuomenės sveikatos biuras kelerius metus vykdė projektą „Pasitikrink, ar nesergi tuberkulioze“.
Ir šiemet Šilutės r. savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba siūlo prioritetą teikti tuberkuliozės kontrolei ir profilaktikai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite