Savivaldybės 2014 metų biudžetas bus didesnis

Artimiausiame Tarybos posėdyje numatyta svarstyti 2014 metų Savivaldybės biudžetą, kuris šiemet sudarys beveik 114,8 milijono litų ir bus 8,2 procento didesnis už pernykštį. Savivaldybės tinklalapyje biudžeto projektas viešinamas nuo vasario 3 iki 13 dienos – kiekvienas gali pateikti savo pasiūlymus.

Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, parengusi jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų, tikisi, kad šiemet Savivaldybės iždas bus pilnesnis.

Jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų parengusi Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad kol kas sulaukta tik vieno pasiūlymo – surasti lėšų dviračių takui, kuris jungia Šilutę su Traksėdžių kaimu, renovuoti. Planuojamos Savivaldybės 2014 metų biudžeto pajamos – 114,8 mln. litų arba 8,2 procento didesnės nei patvirtintos 2013 metų biudžeto pajamos. Mokesčių srityje didžiausią pajamų dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis. Planuojama, kad šiais metais šių mokesčių bus surinkta 10,4 proc. Kad Šilutės rajono savivaldybė gautų planuotas gyventojų pajamų mokesčio įplaukas, Šilutės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai turėtų sumokėti 398 tūkst. litų arba 1,1 procento daugiau nei šio mokesčio sumokėjo 2013 metais. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos manymu, jeigu mūsų rajone įmonės dirbs, kaip ir anksčiau, nebankrutuos, numatytas mokesčių sumas pavyks surinkti.
Šiemet beveik 33 procentais padidinta dotacija viešiesiems darbams ir beveik 37 procentais melioracijai bei polderių priežiūrai. 2014 metais neskiriama dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, ši funkcija finansuojama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti skirtų lėšų. Faktinis socialinių pašalpų išmokų dydis paskaičiuotas toks pat, kaip ir 2012 metais, sutaupyti numatoma vykdant savarankišką socialinių išmokų politiką. Visoms kitoms valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti skiriama tokio pat dydžio suma, kaip ir 2013 metais. Bendra specialioji dotacija valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti sudarys 15,4 milijono litų ir bus beveik 8 milijonais mažesnė negu pernai. Tačiau Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms vykdyti skiriama apie 15,8 mln. litų daugiau nei patvirtinta 2013 metų Savivaldybės biudžete.
Valstybės investicijų programai skirta 1,3 mln. litų specialioji valstybės biudžeto dotacija. Šiomis lėšomis bus finansuojamas Šilutės Vydūno gimnazijos pastato Šilutėje, Atgimimo al. 3, rekonstravimas. Vydūno gimnazijai numatyta pastatyti sporto salę, kurios būsimą vietą kol kas žymi tik pamatai.
Šilutės rajono savivaldybės 2014 metų skolinimosi limitas sudaro 70 procentų Savivaldybės biudžeto prognozuojamų pajamų ir valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijos savivaldybės biudžeto pajamų mažėjimui kompensuoti sumos. Kitaip sakant, skolinimosi limitas yra apie 38 milijonai litų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad dar negrąžintų paskolų likutis sudaro apie 31,5 milijono litų, Savivaldybė begali pasiskolinti tik kiek daugiau kaip 6 milijonus litų. Be to, kadangi skola viršija 40 procentų planuojamų 2014 metų biudžeto pajamų, šiais metais Savivaldybė gali skolintis tik projektams, finansuojamiems Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos, įgyvendinti ir paimtoms paskoloms grąžinti. Savivaldybės skola 2014 metų sausio 1 dieną sudarė apie 50,2 mln. litų.
Pasak J. Valienės, šiais metais tikimasi sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus maždaug 4 milijonais litų – tam jau numatyta lėšų naujojo biudžeto projekte. „Viskas bus gerai. Tikėkimės, kad skolos šiais metais sumažės taip, kaip planuojame, ir biudžetą sėkmingai įvykdysime“, – optimistiškai sakė Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite