Savivaldybės 2014 metų biudžetas bus didesnis

Artimiausiame Tarybos posėdyje numatyta svarstyti 2014 metų Savivaldybės biudžetą, kuris šiemet sudarys beveik 114,8 milijono litų ir bus 8,2 procento didesnis už pernykštį. Savivaldybės tinklalapyje biudžeto projektas viešinamas nuo vasario 3 iki 13 dienos – kiekvienas gali pateikti savo pasiūlymus.

Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, parengusi jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų, tikisi, kad šiemet Savivaldybės iždas bus pilnesnis.

Jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų parengusi Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad kol kas sulaukta tik vieno pasiūlymo – surasti lėšų dviračių takui, kuris jungia Šilutę su Traksėdžių kaimu, renovuoti. Planuojamos Savivaldybės 2014 metų biudžeto pajamos – 114,8 mln. litų arba 8,2 procento didesnės nei patvirtintos 2013 metų biudžeto pajamos. Mokesčių srityje didžiausią pajamų dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis. Planuojama, kad šiais metais šių mokesčių bus surinkta 10,4 proc. Kad Šilutės rajono savivaldybė gautų planuotas gyventojų pajamų mokesčio įplaukas, Šilutės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai turėtų sumokėti 398 tūkst. litų arba 1,1 procento daugiau nei šio mokesčio sumokėjo 2013 metais. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos manymu, jeigu mūsų rajone įmonės dirbs, kaip ir anksčiau, nebankrutuos, numatytas mokesčių sumas pavyks surinkti.
Šiemet beveik 33 procentais padidinta dotacija viešiesiems darbams ir beveik 37 procentais melioracijai bei polderių priežiūrai. 2014 metais neskiriama dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, ši funkcija finansuojama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti skirtų lėšų. Faktinis socialinių pašalpų išmokų dydis paskaičiuotas toks pat, kaip ir 2012 metais, sutaupyti numatoma vykdant savarankišką socialinių išmokų politiką. Visoms kitoms valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti skiriama tokio pat dydžio suma, kaip ir 2013 metais. Bendra specialioji dotacija valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti sudarys 15,4 milijono litų ir bus beveik 8 milijonais mažesnė negu pernai. Tačiau Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms vykdyti skiriama apie 15,8 mln. litų daugiau nei patvirtinta 2013 metų Savivaldybės biudžete.
Valstybės investicijų programai skirta 1,3 mln. litų specialioji valstybės biudžeto dotacija. Šiomis lėšomis bus finansuojamas Šilutės Vydūno gimnazijos pastato Šilutėje, Atgimimo al. 3, rekonstravimas. Vydūno gimnazijai numatyta pastatyti sporto salę, kurios būsimą vietą kol kas žymi tik pamatai.
Šilutės rajono savivaldybės 2014 metų skolinimosi limitas sudaro 70 procentų Savivaldybės biudžeto prognozuojamų pajamų ir valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijos savivaldybės biudžeto pajamų mažėjimui kompensuoti sumos. Kitaip sakant, skolinimosi limitas yra apie 38 milijonai litų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad dar negrąžintų paskolų likutis sudaro apie 31,5 milijono litų, Savivaldybė begali pasiskolinti tik kiek daugiau kaip 6 milijonus litų. Be to, kadangi skola viršija 40 procentų planuojamų 2014 metų biudžeto pajamų, šiais metais Savivaldybė gali skolintis tik projektams, finansuojamiems Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos, įgyvendinti ir paimtoms paskoloms grąžinti. Savivaldybės skola 2014 metų sausio 1 dieną sudarė apie 50,2 mln. litų.
Pasak J. Valienės, šiais metais tikimasi sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus maždaug 4 milijonais litų – tam jau numatyta lėšų naujojo biudžeto projekte. „Viskas bus gerai. Tikėkimės, kad skolos šiais metais sumažės taip, kaip planuojame, ir biudžetą sėkmingai įvykdysime“, – optimistiškai sakė Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite