Savivaldybės 2014 metų biudžetas bus didesnis

Artimiausiame Tarybos posėdyje numatyta svarstyti 2014 metų Savivaldybės biudžetą, kuris šiemet sudarys beveik 114,8 milijono litų ir bus 8,2 procento didesnis už pernykštį. Savivaldybės tinklalapyje biudžeto projektas viešinamas nuo vasario 3 iki 13 dienos – kiekvienas gali pateikti savo pasiūlymus.

Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, parengusi jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų, tikisi, kad šiemet Savivaldybės iždas bus pilnesnis.

Jau ne vieną dešimtį biudžeto projektų parengusi Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė sakė, kad kol kas sulaukta tik vieno pasiūlymo – surasti lėšų dviračių takui, kuris jungia Šilutę su Traksėdžių kaimu, renovuoti. Planuojamos Savivaldybės 2014 metų biudžeto pajamos – 114,8 mln. litų arba 8,2 procento didesnės nei patvirtintos 2013 metų biudžeto pajamos. Mokesčių srityje didžiausią pajamų dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis. Planuojama, kad šiais metais šių mokesčių bus surinkta 10,4 proc. Kad Šilutės rajono savivaldybė gautų planuotas gyventojų pajamų mokesčio įplaukas, Šilutės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai turėtų sumokėti 398 tūkst. litų arba 1,1 procento daugiau nei šio mokesčio sumokėjo 2013 metais. Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos manymu, jeigu mūsų rajone įmonės dirbs, kaip ir anksčiau, nebankrutuos, numatytas mokesčių sumas pavyks surinkti.
Šiemet beveik 33 procentais padidinta dotacija viešiesiems darbams ir beveik 37 procentais melioracijai bei polderių priežiūrai. 2014 metais neskiriama dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, ši funkcija finansuojama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti skirtų lėšų. Faktinis socialinių pašalpų išmokų dydis paskaičiuotas toks pat, kaip ir 2012 metais, sutaupyti numatoma vykdant savarankišką socialinių išmokų politiką. Visoms kitoms valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti skiriama tokio pat dydžio suma, kaip ir 2013 metais. Bendra specialioji dotacija valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti sudarys 15,4 milijono litų ir bus beveik 8 milijonais mažesnė negu pernai. Tačiau Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms vykdyti skiriama apie 15,8 mln. litų daugiau nei patvirtinta 2013 metų Savivaldybės biudžete.
Valstybės investicijų programai skirta 1,3 mln. litų specialioji valstybės biudžeto dotacija. Šiomis lėšomis bus finansuojamas Šilutės Vydūno gimnazijos pastato Šilutėje, Atgimimo al. 3, rekonstravimas. Vydūno gimnazijai numatyta pastatyti sporto salę, kurios būsimą vietą kol kas žymi tik pamatai.
Šilutės rajono savivaldybės 2014 metų skolinimosi limitas sudaro 70 procentų Savivaldybės biudžeto prognozuojamų pajamų ir valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijos savivaldybės biudžeto pajamų mažėjimui kompensuoti sumos. Kitaip sakant, skolinimosi limitas yra apie 38 milijonai litų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad dar negrąžintų paskolų likutis sudaro apie 31,5 milijono litų, Savivaldybė begali pasiskolinti tik kiek daugiau kaip 6 milijonus litų. Be to, kadangi skola viršija 40 procentų planuojamų 2014 metų biudžeto pajamų, šiais metais Savivaldybė gali skolintis tik projektams, finansuojamiems Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos, įgyvendinti ir paimtoms paskoloms grąžinti. Savivaldybės skola 2014 metų sausio 1 dieną sudarė apie 50,2 mln. litų.
Pasak J. Valienės, šiais metais tikimasi sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus maždaug 4 milijonais litų – tam jau numatyta lėšų naujojo biudžeto projekte. „Viskas bus gerai. Tikėkimės, kad skolos šiais metais sumažės taip, kaip planuojame, ir biudžetą sėkmingai įvykdysime“, – optimistiškai sakė Šilutės rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite