Savivaldybėje randasi septynioliktas skyrius

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyta klausimų, kurie būtų sukėlę daug diskusijų. Tik Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos prašymas skirti 0,5 etato įstaigos garso operatoriui šiek tiek nustebino vietos politikus.

Daugumą į darbotvarkę įtrauktų klausimų politikams teko patvirtinti formaliai, kad būtų prisitaikyta prie pakitusių šalies įstatymų.

Už daugiau kaip 200 renginių tik pusė etato
Tarybos nariai manė, kad renginius įgarsinantis operatorius gauna papildomą uždarbį. Direktorė tai paneigė ir paaiškino, kad Kultūros ir pramogų centre įrengta profesionali ir brangi garso aparatūra, su kuria gali dirbti ir ją tinkamai prižiūrėti tik specialistas. Ypač svarbus, reikalaujanti profesionalumo ir atsakomybės esąs garso operatoriaus darbas.
2013 m. kultūros centre įvyko 242 renginiai, šiemet būta 86 renginių. Visuose renginiuose reikalingas įgarsinimas. Darbo krūvis garso operatoriui didelis, jam tenka dirbti savaitgaliais bei švenčių dienomis. Šiuo metu kultūros centre garso operatoriui skirta 0,5 etato (1 mėnesio darbo užmokestis su mokesčiais sudaro 610 Lt).
Direktorė prašė skirti dar pusę etato, kad garso operatorius turėtų visą etatą. Pasak J. Pancerovos, kol kas bandoma mokėti daugiau iš specialiųjų lėšų, tačiau tokia padėtis nėra patenkinama, todėl Kultūros ir pramogų centras gali likti visai be garso operatoriaus. Išklausę informaciją, politikai patenkino Kultūros ir pramogų centro direktorės prašymus skirti Šilutės kultūros ir pramogų centrui 0,5 etato garso operatoriaus iš Savivaldybės biudžeto lėšų ir 0,5 etato archyvaro iš įstaigos specialiųjų programų lėšų.
„Bešeimininkius“ tarnautojus – į vieną skyrių
Teikiamame Tarybai svarstyti projekte siūloma prie 16 Savivaldybės administracijos skyrių pridėti ir septynioliktą. Jis vadintųsi Viešųjų paslaugų skyriumi. Į jį patektų specialistai, šiuo metu pavaldūs administracijos direktoriui: vyriausiasis specialistas – gamtosaugininkas, vyriausias specialistas – sanitarijos inspektorius, vyriausias specialistas – Savivaldybės gydytojas; Ūkio skyriaus darbuotojai: Vyriausiasis specialistas – atliekantis pastatų naudojimo priežiūrą, buhalteris ir vyriausiasis specialistas – atsakingi už komunalinių atliekų administravimo paslaugas, 2 vyriausieji specialistai, kontroliuojantys komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo, vežimo ir paslaugos kokybės reikalavimų laikymąsi. Anksčiau šie specialistai glaudėsi prie kitų skyrių, nors tiesioginiame jų darbe dalyvavo mažai.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paklaustas, kodėl tokios reorganizacijos nebuvo padaryta anksčiau, ir ar jis, tapęs administracijos vadovu nenorįs atsikratyti papildomų specialistų, sakė, kad tam buvo ruošiamasi. Kai kurie skyriai, ypač Ūkio skyrius, kuriam iki tol jis pats vadovavo, buvo gerokai „apaugę“ „bešeimininkiais“ specialistais. Jo teigimu, politinė padėtis pasikeitė ir jis tapo Administracijos direktoriumi anksčiau, nei buvo paruoštas reorganizacijos projektas.
Ir vėl paminėti Vasiukai
Kuriozinio pasaulinio šachmatų miesto Vasiukai pavadinimas iš įžymiojo Ilfo ir Petrovo kūrinio „Dvylika kėdžių“ nuskambėjo ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, verslininkui Rimgaudui Višinskui pristatant projektą „Kuršių delta“. Anksčiau frazė apie Vasiukus atsirado kaip redaktoriaus prierašas mūsų laikraštyje, po straipsniu, kuriame buvo šis projektas pristatomas. Kalbėdamas su politikais, verslininkas neslėpė, kad jo vizija sukurti Šilutėje visiškai naują 200 milijonų kainuosiantį kvartalą turi avantiūros prieskonį, tačiau jis tikįs, kad projektą pavyks įgyvendinti, o iš politikų prašąs tik moralinio palaikymo.
Klausant informacijos apie „Kuršių deltą“, pašaipios šypsenėlės iš politikų veidų pamažu nyko. O kai R. Višinskas paviešino turistinių srautų analizę, jie papašė turimais duomenimis pasidalinti su Tarybos nariais ir tikino iš esmės palaiką drąsius verslininko užmojus.

Vaidotas VILKAS

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite