Savivaldybėje randasi septynioliktas skyrius

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyta klausimų, kurie būtų sukėlę daug diskusijų. Tik Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos prašymas skirti 0,5 etato įstaigos garso operatoriui šiek tiek nustebino vietos politikus.

Daugumą į darbotvarkę įtrauktų klausimų politikams teko patvirtinti formaliai, kad būtų prisitaikyta prie pakitusių šalies įstatymų.

Už daugiau kaip 200 renginių tik pusė etato
Tarybos nariai manė, kad renginius įgarsinantis operatorius gauna papildomą uždarbį. Direktorė tai paneigė ir paaiškino, kad Kultūros ir pramogų centre įrengta profesionali ir brangi garso aparatūra, su kuria gali dirbti ir ją tinkamai prižiūrėti tik specialistas. Ypač svarbus, reikalaujanti profesionalumo ir atsakomybės esąs garso operatoriaus darbas.
2013 m. kultūros centre įvyko 242 renginiai, šiemet būta 86 renginių. Visuose renginiuose reikalingas įgarsinimas. Darbo krūvis garso operatoriui didelis, jam tenka dirbti savaitgaliais bei švenčių dienomis. Šiuo metu kultūros centre garso operatoriui skirta 0,5 etato (1 mėnesio darbo užmokestis su mokesčiais sudaro 610 Lt).
Direktorė prašė skirti dar pusę etato, kad garso operatorius turėtų visą etatą. Pasak J. Pancerovos, kol kas bandoma mokėti daugiau iš specialiųjų lėšų, tačiau tokia padėtis nėra patenkinama, todėl Kultūros ir pramogų centras gali likti visai be garso operatoriaus. Išklausę informaciją, politikai patenkino Kultūros ir pramogų centro direktorės prašymus skirti Šilutės kultūros ir pramogų centrui 0,5 etato garso operatoriaus iš Savivaldybės biudžeto lėšų ir 0,5 etato archyvaro iš įstaigos specialiųjų programų lėšų.
„Bešeimininkius“ tarnautojus – į vieną skyrių
Teikiamame Tarybai svarstyti projekte siūloma prie 16 Savivaldybės administracijos skyrių pridėti ir septynioliktą. Jis vadintųsi Viešųjų paslaugų skyriumi. Į jį patektų specialistai, šiuo metu pavaldūs administracijos direktoriui: vyriausiasis specialistas – gamtosaugininkas, vyriausias specialistas – sanitarijos inspektorius, vyriausias specialistas – Savivaldybės gydytojas; Ūkio skyriaus darbuotojai: Vyriausiasis specialistas – atliekantis pastatų naudojimo priežiūrą, buhalteris ir vyriausiasis specialistas – atsakingi už komunalinių atliekų administravimo paslaugas, 2 vyriausieji specialistai, kontroliuojantys komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo, vežimo ir paslaugos kokybės reikalavimų laikymąsi. Anksčiau šie specialistai glaudėsi prie kitų skyrių, nors tiesioginiame jų darbe dalyvavo mažai.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paklaustas, kodėl tokios reorganizacijos nebuvo padaryta anksčiau, ir ar jis, tapęs administracijos vadovu nenorįs atsikratyti papildomų specialistų, sakė, kad tam buvo ruošiamasi. Kai kurie skyriai, ypač Ūkio skyrius, kuriam iki tol jis pats vadovavo, buvo gerokai „apaugę“ „bešeimininkiais“ specialistais. Jo teigimu, politinė padėtis pasikeitė ir jis tapo Administracijos direktoriumi anksčiau, nei buvo paruoštas reorganizacijos projektas.
Ir vėl paminėti Vasiukai
Kuriozinio pasaulinio šachmatų miesto Vasiukai pavadinimas iš įžymiojo Ilfo ir Petrovo kūrinio „Dvylika kėdžių“ nuskambėjo ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, verslininkui Rimgaudui Višinskui pristatant projektą „Kuršių delta“. Anksčiau frazė apie Vasiukus atsirado kaip redaktoriaus prierašas mūsų laikraštyje, po straipsniu, kuriame buvo šis projektas pristatomas. Kalbėdamas su politikais, verslininkas neslėpė, kad jo vizija sukurti Šilutėje visiškai naują 200 milijonų kainuosiantį kvartalą turi avantiūros prieskonį, tačiau jis tikįs, kad projektą pavyks įgyvendinti, o iš politikų prašąs tik moralinio palaikymo.
Klausant informacijos apie „Kuršių deltą“, pašaipios šypsenėlės iš politikų veidų pamažu nyko. O kai R. Višinskas paviešino turistinių srautų analizę, jie papašė turimais duomenimis pasidalinti su Tarybos nariais ir tikino iš esmės palaiką drąsius verslininko užmojus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite