Savivaldybėje randasi septynioliktas skyrius

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyta klausimų, kurie būtų sukėlę daug diskusijų. Tik Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos prašymas skirti 0,5 etato įstaigos garso operatoriui šiek tiek nustebino vietos politikus.

Daugumą į darbotvarkę įtrauktų klausimų politikams teko patvirtinti formaliai, kad būtų prisitaikyta prie pakitusių šalies įstatymų.

Už daugiau kaip 200 renginių tik pusė etato
Tarybos nariai manė, kad renginius įgarsinantis operatorius gauna papildomą uždarbį. Direktorė tai paneigė ir paaiškino, kad Kultūros ir pramogų centre įrengta profesionali ir brangi garso aparatūra, su kuria gali dirbti ir ją tinkamai prižiūrėti tik specialistas. Ypač svarbus, reikalaujanti profesionalumo ir atsakomybės esąs garso operatoriaus darbas.
2013 m. kultūros centre įvyko 242 renginiai, šiemet būta 86 renginių. Visuose renginiuose reikalingas įgarsinimas. Darbo krūvis garso operatoriui didelis, jam tenka dirbti savaitgaliais bei švenčių dienomis. Šiuo metu kultūros centre garso operatoriui skirta 0,5 etato (1 mėnesio darbo užmokestis su mokesčiais sudaro 610 Lt).
Direktorė prašė skirti dar pusę etato, kad garso operatorius turėtų visą etatą. Pasak J. Pancerovos, kol kas bandoma mokėti daugiau iš specialiųjų lėšų, tačiau tokia padėtis nėra patenkinama, todėl Kultūros ir pramogų centras gali likti visai be garso operatoriaus. Išklausę informaciją, politikai patenkino Kultūros ir pramogų centro direktorės prašymus skirti Šilutės kultūros ir pramogų centrui 0,5 etato garso operatoriaus iš Savivaldybės biudžeto lėšų ir 0,5 etato archyvaro iš įstaigos specialiųjų programų lėšų.
„Bešeimininkius“ tarnautojus – į vieną skyrių
Teikiamame Tarybai svarstyti projekte siūloma prie 16 Savivaldybės administracijos skyrių pridėti ir septynioliktą. Jis vadintųsi Viešųjų paslaugų skyriumi. Į jį patektų specialistai, šiuo metu pavaldūs administracijos direktoriui: vyriausiasis specialistas – gamtosaugininkas, vyriausias specialistas – sanitarijos inspektorius, vyriausias specialistas – Savivaldybės gydytojas; Ūkio skyriaus darbuotojai: Vyriausiasis specialistas – atliekantis pastatų naudojimo priežiūrą, buhalteris ir vyriausiasis specialistas – atsakingi už komunalinių atliekų administravimo paslaugas, 2 vyriausieji specialistai, kontroliuojantys komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo, vežimo ir paslaugos kokybės reikalavimų laikymąsi. Anksčiau šie specialistai glaudėsi prie kitų skyrių, nors tiesioginiame jų darbe dalyvavo mažai.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paklaustas, kodėl tokios reorganizacijos nebuvo padaryta anksčiau, ir ar jis, tapęs administracijos vadovu nenorįs atsikratyti papildomų specialistų, sakė, kad tam buvo ruošiamasi. Kai kurie skyriai, ypač Ūkio skyrius, kuriam iki tol jis pats vadovavo, buvo gerokai „apaugę“ „bešeimininkiais“ specialistais. Jo teigimu, politinė padėtis pasikeitė ir jis tapo Administracijos direktoriumi anksčiau, nei buvo paruoštas reorganizacijos projektas.
Ir vėl paminėti Vasiukai
Kuriozinio pasaulinio šachmatų miesto Vasiukai pavadinimas iš įžymiojo Ilfo ir Petrovo kūrinio „Dvylika kėdžių“ nuskambėjo ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, verslininkui Rimgaudui Višinskui pristatant projektą „Kuršių delta“. Anksčiau frazė apie Vasiukus atsirado kaip redaktoriaus prierašas mūsų laikraštyje, po straipsniu, kuriame buvo šis projektas pristatomas. Kalbėdamas su politikais, verslininkas neslėpė, kad jo vizija sukurti Šilutėje visiškai naują 200 milijonų kainuosiantį kvartalą turi avantiūros prieskonį, tačiau jis tikįs, kad projektą pavyks įgyvendinti, o iš politikų prašąs tik moralinio palaikymo.
Klausant informacijos apie „Kuršių deltą“, pašaipios šypsenėlės iš politikų veidų pamažu nyko. O kai R. Višinskas paviešino turistinių srautų analizę, jie papašė turimais duomenimis pasidalinti su Tarybos nariais ir tikino iš esmės palaiką drąsius verslininko užmojus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite