Savivaldybėje randasi septynioliktas skyrius

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nesvarstyta klausimų, kurie būtų sukėlę daug diskusijų. Tik Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos prašymas skirti 0,5 etato įstaigos garso operatoriui šiek tiek nustebino vietos politikus.

Daugumą į darbotvarkę įtrauktų klausimų politikams teko patvirtinti formaliai, kad būtų prisitaikyta prie pakitusių šalies įstatymų.

Už daugiau kaip 200 renginių tik pusė etato
Tarybos nariai manė, kad renginius įgarsinantis operatorius gauna papildomą uždarbį. Direktorė tai paneigė ir paaiškino, kad Kultūros ir pramogų centre įrengta profesionali ir brangi garso aparatūra, su kuria gali dirbti ir ją tinkamai prižiūrėti tik specialistas. Ypač svarbus, reikalaujanti profesionalumo ir atsakomybės esąs garso operatoriaus darbas.
2013 m. kultūros centre įvyko 242 renginiai, šiemet būta 86 renginių. Visuose renginiuose reikalingas įgarsinimas. Darbo krūvis garso operatoriui didelis, jam tenka dirbti savaitgaliais bei švenčių dienomis. Šiuo metu kultūros centre garso operatoriui skirta 0,5 etato (1 mėnesio darbo užmokestis su mokesčiais sudaro 610 Lt).
Direktorė prašė skirti dar pusę etato, kad garso operatorius turėtų visą etatą. Pasak J. Pancerovos, kol kas bandoma mokėti daugiau iš specialiųjų lėšų, tačiau tokia padėtis nėra patenkinama, todėl Kultūros ir pramogų centras gali likti visai be garso operatoriaus. Išklausę informaciją, politikai patenkino Kultūros ir pramogų centro direktorės prašymus skirti Šilutės kultūros ir pramogų centrui 0,5 etato garso operatoriaus iš Savivaldybės biudžeto lėšų ir 0,5 etato archyvaro iš įstaigos specialiųjų programų lėšų.
„Bešeimininkius“ tarnautojus – į vieną skyrių
Teikiamame Tarybai svarstyti projekte siūloma prie 16 Savivaldybės administracijos skyrių pridėti ir septynioliktą. Jis vadintųsi Viešųjų paslaugų skyriumi. Į jį patektų specialistai, šiuo metu pavaldūs administracijos direktoriui: vyriausiasis specialistas – gamtosaugininkas, vyriausias specialistas – sanitarijos inspektorius, vyriausias specialistas – Savivaldybės gydytojas; Ūkio skyriaus darbuotojai: Vyriausiasis specialistas – atliekantis pastatų naudojimo priežiūrą, buhalteris ir vyriausiasis specialistas – atsakingi už komunalinių atliekų administravimo paslaugas, 2 vyriausieji specialistai, kontroliuojantys komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo, vežimo ir paslaugos kokybės reikalavimų laikymąsi. Anksčiau šie specialistai glaudėsi prie kitų skyrių, nors tiesioginiame jų darbe dalyvavo mažai.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, paklaustas, kodėl tokios reorganizacijos nebuvo padaryta anksčiau, ir ar jis, tapęs administracijos vadovu nenorįs atsikratyti papildomų specialistų, sakė, kad tam buvo ruošiamasi. Kai kurie skyriai, ypač Ūkio skyrius, kuriam iki tol jis pats vadovavo, buvo gerokai „apaugę“ „bešeimininkiais“ specialistais. Jo teigimu, politinė padėtis pasikeitė ir jis tapo Administracijos direktoriumi anksčiau, nei buvo paruoštas reorganizacijos projektas.
Ir vėl paminėti Vasiukai
Kuriozinio pasaulinio šachmatų miesto Vasiukai pavadinimas iš įžymiojo Ilfo ir Petrovo kūrinio „Dvylika kėdžių“ nuskambėjo ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, verslininkui Rimgaudui Višinskui pristatant projektą „Kuršių delta“. Anksčiau frazė apie Vasiukus atsirado kaip redaktoriaus prierašas mūsų laikraštyje, po straipsniu, kuriame buvo šis projektas pristatomas. Kalbėdamas su politikais, verslininkas neslėpė, kad jo vizija sukurti Šilutėje visiškai naują 200 milijonų kainuosiantį kvartalą turi avantiūros prieskonį, tačiau jis tikįs, kad projektą pavyks įgyvendinti, o iš politikų prašąs tik moralinio palaikymo.
Klausant informacijos apie „Kuršių deltą“, pašaipios šypsenėlės iš politikų veidų pamažu nyko. O kai R. Višinskas paviešino turistinių srautų analizę, jie papašė turimais duomenimis pasidalinti su Tarybos nariais ir tikino iš esmės palaiką drąsius verslininko užmojus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite