Savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su rotoriais

Šilutės r. savivaldybė, atstovaujama mero Šarūno Laužiko, ir Šilutės „Rotary“ klubas, kuriam atstovavo Šilutės klubo prezidentas Audrius Endzinas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatoma bendromis jėgomis saugoti kultūrines tradicijas bei istorinį paveldą.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

Neterminuotoje sutartyje, kuri įsigalioja iš karto po pasirašymo, numatyta išskirti Šilutės krašto kultūros paveldo prioritetus ir bendradarbiauti rūpinantis Mažių kapinaitėmis, kuriose palaidoti Vydūno giminaičiai, bei Muižės kapinaitėmis, kur palaidotas Ernstas Vilhelmas Berbomas, sugalvojęs ir įgyvendinęs vėtrungių sistemą Pamario krašte plaukiojusioms burvaltėms žymėti. Sutartimi įsipareigojama garsinti kraštą skelbiant nuveiktus darbus informacinėse priemonėse, rengiant spaudos konferencijas, susitikimus su mokslininkais ir paveldo puoselėtojais. Įvairius darbus planuojama atlikti bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis ir specialistais.
Pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas bei kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.
Klubo prezidentas Audrius Endzinas sakė, kad per 20 veiklos metų klubas įgyvendino jau ne vieną projektą. Anot prezidento, mūsų krašte daug išliko senųjų kapinaičių, kurios turėtų būti prižiūrimos, tačiau suprantama, kad savivaldybės finansinė padėtis neleidžia skirti tam deramo dėmesio. Todėl pagalbos ranką ištiesė rotorių klubo nariai.
Dabartinis Mažių kapinaičių tvarkymo projektas tęsiamas jau keletą metų ir turėtų būti baigtas šią vasarą. Per metus po keletą kartų buvo organizuojamos talkos, kurių metu kapinaitės aptvertos, surinktos šiukšlės, pašalinti krūmai, nupjauta žolė. Kapinaites klubo nariai žada prižiūrėti ir toliau. Numatoma tvarkyti ir Muižės kapinaites. Į veiklą stengiamasi įtraukti jaunimo. Gimnazijose kuriasi klubo kuopelės ir prezidentą džiugina tai, kad jos savo veiklą pradeda praktiniais darbais.

Iš kairės: pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, meras Šarūnas Laužikas, kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.

Ypač simboliška tai, kad Vydūno gimnazijos mokiniai talkino tvarkant kapinaites, kur ilsisi Vydūno giminaičiai. Gimnazistus labai sudomino šis projektas.
„Pirmosios talkos senosiose kapinaitėse vyko 1988 metų rudenį. Jas organizavo Lietuvos atgimimo sąjūdis, todėl pasirašydami šią sutartį mes pratęsiame tradicijas“, – pridūrė meras Šarūnas Laužikas. Jis paaiškino, kad Savivaldybės indėlis bendradarbiaujant bus paveldosaugos, architektūros specialistų konsultacijos bei vietos seniūnų pagalba. Pasak A. Endzino, tokia parama labai reikalinga, nes talkininkai patys nežino, kokį krūmą ar medį galima pjauti, kaip tvarkyti aplinką, surinktas šiukšles išgabenti taip pat sudėtinga be seniūnų pagalbos.

Vaidotas VILKAS

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite