Savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su rotoriais

Šilutės r. savivaldybė, atstovaujama mero Šarūno Laužiko, ir Šilutės „Rotary“ klubas, kuriam atstovavo Šilutės klubo prezidentas Audrius Endzinas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatoma bendromis jėgomis saugoti kultūrines tradicijas bei istorinį paveldą.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

Neterminuotoje sutartyje, kuri įsigalioja iš karto po pasirašymo, numatyta išskirti Šilutės krašto kultūros paveldo prioritetus ir bendradarbiauti rūpinantis Mažių kapinaitėmis, kuriose palaidoti Vydūno giminaičiai, bei Muižės kapinaitėmis, kur palaidotas Ernstas Vilhelmas Berbomas, sugalvojęs ir įgyvendinęs vėtrungių sistemą Pamario krašte plaukiojusioms burvaltėms žymėti. Sutartimi įsipareigojama garsinti kraštą skelbiant nuveiktus darbus informacinėse priemonėse, rengiant spaudos konferencijas, susitikimus su mokslininkais ir paveldo puoselėtojais. Įvairius darbus planuojama atlikti bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis ir specialistais.
Pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas bei kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.
Klubo prezidentas Audrius Endzinas sakė, kad per 20 veiklos metų klubas įgyvendino jau ne vieną projektą. Anot prezidento, mūsų krašte daug išliko senųjų kapinaičių, kurios turėtų būti prižiūrimos, tačiau suprantama, kad savivaldybės finansinė padėtis neleidžia skirti tam deramo dėmesio. Todėl pagalbos ranką ištiesė rotorių klubo nariai.
Dabartinis Mažių kapinaičių tvarkymo projektas tęsiamas jau keletą metų ir turėtų būti baigtas šią vasarą. Per metus po keletą kartų buvo organizuojamos talkos, kurių metu kapinaitės aptvertos, surinktos šiukšlės, pašalinti krūmai, nupjauta žolė. Kapinaites klubo nariai žada prižiūrėti ir toliau. Numatoma tvarkyti ir Muižės kapinaites. Į veiklą stengiamasi įtraukti jaunimo. Gimnazijose kuriasi klubo kuopelės ir prezidentą džiugina tai, kad jos savo veiklą pradeda praktiniais darbais.

Iš kairės: pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, meras Šarūnas Laužikas, kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.

Ypač simboliška tai, kad Vydūno gimnazijos mokiniai talkino tvarkant kapinaites, kur ilsisi Vydūno giminaičiai. Gimnazistus labai sudomino šis projektas.
„Pirmosios talkos senosiose kapinaitėse vyko 1988 metų rudenį. Jas organizavo Lietuvos atgimimo sąjūdis, todėl pasirašydami šią sutartį mes pratęsiame tradicijas“, – pridūrė meras Šarūnas Laužikas. Jis paaiškino, kad Savivaldybės indėlis bendradarbiaujant bus paveldosaugos, architektūros specialistų konsultacijos bei vietos seniūnų pagalba. Pasak A. Endzino, tokia parama labai reikalinga, nes talkininkai patys nežino, kokį krūmą ar medį galima pjauti, kaip tvarkyti aplinką, surinktas šiukšles išgabenti taip pat sudėtinga be seniūnų pagalbos.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite