Savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su rotoriais

Šilutės r. savivaldybė, atstovaujama mero Šarūno Laužiko, ir Šilutės „Rotary“ klubas, kuriam atstovavo Šilutės klubo prezidentas Audrius Endzinas, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatoma bendromis jėgomis saugoti kultūrines tradicijas bei istorinį paveldą.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

„Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas ir Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį.

Neterminuotoje sutartyje, kuri įsigalioja iš karto po pasirašymo, numatyta išskirti Šilutės krašto kultūros paveldo prioritetus ir bendradarbiauti rūpinantis Mažių kapinaitėmis, kuriose palaidoti Vydūno giminaičiai, bei Muižės kapinaitėmis, kur palaidotas Ernstas Vilhelmas Berbomas, sugalvojęs ir įgyvendinęs vėtrungių sistemą Pamario krašte plaukiojusioms burvaltėms žymėti. Sutartimi įsipareigojama garsinti kraštą skelbiant nuveiktus darbus informacinėse priemonėse, rengiant spaudos konferencijas, susitikimus su mokslininkais ir paveldo puoselėtojais. Įvairius darbus planuojama atlikti bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis ir specialistais.
Pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas bei kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.
Klubo prezidentas Audrius Endzinas sakė, kad per 20 veiklos metų klubas įgyvendino jau ne vieną projektą. Anot prezidento, mūsų krašte daug išliko senųjų kapinaičių, kurios turėtų būti prižiūrimos, tačiau suprantama, kad savivaldybės finansinė padėtis neleidžia skirti tam deramo dėmesio. Todėl pagalbos ranką ištiesė rotorių klubo nariai.
Dabartinis Mažių kapinaičių tvarkymo projektas tęsiamas jau keletą metų ir turėtų būti baigtas šią vasarą. Per metus po keletą kartų buvo organizuojamos talkos, kurių metu kapinaitės aptvertos, surinktos šiukšlės, pašalinti krūmai, nupjauta žolė. Kapinaites klubo nariai žada prižiūrėti ir toliau. Numatoma tvarkyti ir Muižės kapinaites. Į veiklą stengiamasi įtraukti jaunimo. Gimnazijose kuriasi klubo kuopelės ir prezidentą džiugina tai, kad jos savo veiklą pradeda praktiniais darbais.

Iš kairės: pasirašant bendradarbiavimo sutartį dalyvavo „Rotary“ klubo Šilutės skyriaus signataras Antanas Čepys, dabartinis klubo prezidentas Audrius Endzinas, meras Šarūnas Laužikas, kadenciją baigęs „Rotary“ klubo prezidentas Aleksas Kvederis.

Ypač simboliška tai, kad Vydūno gimnazijos mokiniai talkino tvarkant kapinaites, kur ilsisi Vydūno giminaičiai. Gimnazistus labai sudomino šis projektas.
„Pirmosios talkos senosiose kapinaitėse vyko 1988 metų rudenį. Jas organizavo Lietuvos atgimimo sąjūdis, todėl pasirašydami šią sutartį mes pratęsiame tradicijas“, – pridūrė meras Šarūnas Laužikas. Jis paaiškino, kad Savivaldybės indėlis bendradarbiaujant bus paveldosaugos, architektūros specialistų konsultacijos bei vietos seniūnų pagalba. Pasak A. Endzino, tokia parama labai reikalinga, nes talkininkai patys nežino, kokį krūmą ar medį galima pjauti, kaip tvarkyti aplinką, surinktas šiukšles išgabenti taip pat sudėtinga be seniūnų pagalbos.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Taip pat skaitykite