Savininką piktina jo miške verčiamos svetimos šiukšlės

Klaipėdietis Antanas nebesistebi savo privačiame miške netoli Šilutės aerodromo vis randąs šiukšlių. Kaskart jas kantriai surenka ir išveža į konteinerius. Deja, šįsyk miško savininkas griebiasi už galvos – 41 ha ploto miške atsirado stambių automobilių atliekų, kažkas išvertė seną stogo dangą, sutręšusias lentas, kilimus…

Klaipėdietis miško savininkas Antanas negalėjo atsistebėti, kad iš didelės automobilių atliekų krūvos kelias stambias detales kažkas pasiėmė… Petro Skutulo nuotr.

Antanas miške praleidžia daug laiko, ypač pavasariais. Žmogus pasakojo, kaip rūpestingai gražina ir puoselėja savo mišką: geni ąžuoliukus, sodina jaunus medžius (ypač žavisi bukais), renka sulą, samdo miško kirtėjus. Ir praėjusią savaitę Antanas vyko į mišką dirbti įprastinių darbų, tačiau nebeapsikentė radiniu: „Nuolatos savo miške randu šiukšlių – jų čia be galo, be krašto. Kiek pajėgiu, surenku, tačiau šį kartą nebepajėgiu – netilps ir į konteinerį…“ – papasakojo garbaus amžiaus klaipėdietis, savo puoselėjamą mišką nusprendęs palikti sūnui Algirdui.

Šiukšlių tik daugėja
Anot Antano, šiukšlių priversta ne pirmą kartą, matyt, ir ne paskutinį… Jau kelerius metus miško savininkas pastebi, kad šiukšlių vis daugėja. „Grybautojų butelius surinkti nesunku, tačiau ką dabar daryti? Šiukšles pila į griovius, užkemša pralaidas, o atkasinėti tenka man. Labai nekultūringi žmonės“, – išgyvenimais dalijosi Antanas. Žmogus nesitiki tų chamų pagauti. Anot vyro, jie gudrūs: kol vienas pila šiukšles, kitas stebi, ar niekas nemato.

Teks ieškoti pagalbininkų
Apie Antano atvejį papasakojome Valstybinės miškų tarnybos vyr. specialistui Ričardui Bandzai. Jis patvirtino, kad privačiuose miškuose tvarkosi jų savininkai. Taigi, klaipėdiečiui teks tvarkytis pačiam arba ieškoti pagalbininkų.

„Žmonės nebesikreipia į tarnybą dėl panašių atvejų. Žino, kad kaltininkų surasti neįmanoma. Šiuo atveju iš stogo dangos ar automobilių detalių nerasime jų šeimininkų, todėl šiukšles teks išsivežti pačiam savininkui“, – sakė R. Bandza.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus informavo, kad nemokamai iki 250 kg statybinių, griovimo atliekų vienas Šilutės rajono gyventojas gali pristatyti į Šilutės rajono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kuri veikia buvusio sąvartyno teritorijoje.

Beje, prasidėjus pavasario sezonui, vairuotojams privalu pasikeisti automobilių padangas, kurios, deja, dažnai atsiduria pakelėse ar miškuose. Panaši situacija ir su statybinėmis atliekomis. „Yra asmenų, kurie pasiskelbia, kad išveža statybines atliekas, o surinkę – veža jas į miškus ar verčia pakelėse“, – sakė R. Bandza. Negana to, už atliekų išvežimą dar ir pinigus pasiima.

Šiukšlių beveik 3 tonos
VĮ „Kelių priežiūra“ informuoja, kad Lietuvoje per šiltąjį sezoną iš pakelių surenkama apie 2500 tonų įvairiausių atliekų. Anot Valstybinės įmonės atstovo Algmino Šmito, gyventojai darosi vis sąmoningesni. Įvedus depozitą, sumažėjo išmetamos taros.

Aplinką šiukšlinančiųjų laukia administracines baudos. Aplinkos užteršimas mažesniu kaip 100 kubinių decimetrų nepavojingų atliekų kiekiu užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 90 Eur. Jei atliekos pavojingos, už tokį pat kiekį gresia 60-140 Eur bauda.

Bauda per 2000 Eur
„Baudos dydis atitinkamai kyla didėjant atliekų kiekiui – už neleistinoje vietoje išmestą 1 kubinį metrą ir didesnį kiekį galima pelnyti 1400-2400 Eur baudą. Pažeidėjai griežčiau baudžiami, kai atliekos paliekamos šaltiniuotose vietose, pelkėse, geležinkelių ir valstybinės reikšmės automobilių kelių pakelėse, apsaugos zonose ir pan. Visais išvardintais atvejais dar tektų atlyginti žalą gamtai“, – apie atsakomybę už gamtos šiukšlinimą informavo VĮ „Kelių priežiūra“ teisės vadovė Lina Bagdonaitė.

Viktorija SKUTULIENĖ

Automobilių detalės Pigiausiosdalys.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite