Savaitgalį gyventojus persekiojo nelaimės

Vasario 5 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 60 gaisrų ir atliko 90 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu žuvo vienas, nukentėjo du žmonės. Sekmadienio naktį Kauno rajone atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas.

Penktadienį Klaipėdos ugniagesiai skubėjo į Žalgirio gatvę, kur iš trijų aukšto daugiabučio namo veržėsi dūmai. Iki atvykstant ugniagesiams iš namo savarankiškai evakavosi apie 15 žmonių. Ugniagesiai iš degančio buto išnešė apdegusį ir dūmais apsinuodijusį vyrą. Jį medikai išvežė į ligoninę. Šeštadienį gaisras kilo daugiabučio namo bute Klaipėdoje. Atvykus ugniagesiams, bute degė televizorius.

Kuo turi pasirūpinti daugiabučių gyventojai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai daugiabučiuose namuose kilo 618 gaisrų. Jų metu žuvo 25 gyventojai. Šias metais juose kilę gaisrai jau nusinešė 3 žmonių gyvybes. Ką būtina padaryti, kad daugiabučio namo gyventojai išvengtų skaudžių pasekmių? Puikus pavyzdys – Šiaulių K. Korsako g. 37 namo bendrija, pasirūpinusi priešgaisrinėmis sistemomis, kurios įspės gyventojus apie gręsiantį pavojų, padės gesinant ugnį ir užtikrins saugią gyventojų evakuaciją. Namo bendrija  renovavo senąsias priešgaisrines sistemas ir įdiegė kai kurias naujas technologijas.

Šiauliuose yra dvidešimt du tokio tipo daugiabučiai, tačiau kol kas tik dviejų namų bendrijos susirūpino priešgaisrinėmis sistemomis ir jas atnaujino. Iniciatyvos tvarkyti daugiabučio priešgaisrinę sistemą ėmėsi šio namo bendrijos pirmininkas ir gyventojai. Name atnaujintos senosios vidaus gaisrinio vandentiekio sistemos, visuose aukštuose yra gaisro gesinimui skirti gaisriniai čiaupai,  sutvarkytos dūmų šalinimo  (ištraukimo) sistemos  – suremontuotos senosios ir  papildomai, konsultuojantis su Valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistais, įrengtas naujas modernus ventiliatorius.

Bendrose daugiabučio namo patalpose pirmajame aukšte pakabinti gesintuvai, planuojama po vieną gesintuvą pakabinti ir kiekviename namo aukšte. Visose bendrose patalpose įrengti dūmų detektoriai, kurie informuos gyventojus apie gresiantį pavojų. Beje, Šiauliuose neužmiršta, kai, gelbėdamasi nuo gaisro, pro daugiaaukščio namo balkoną iššoko mergaitė ir žuvo…

Vien  per šių metų sausį daugiabučiuose įsiplieskė 74 gaisrai,   pernai per tą patį laikotarpį –  64. Pagrindinės šių metų gaisrų daugiabučiuose priežastys:  krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (19), neatsargus žmogaus elgesys (10), savaiminis medžiagų užsidegimas (7), neatsargus rūkymas (6), krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimai (6), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (5).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Tiria įvykį dėl neapykantos kurstymo. Smurtautoja uždaryta į areštinę

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone: Pranešta, kad sausio pirmomis dienomis sukčiautojai iš 55-erių metų šilutiškės išviliojo pinigų. Nuostolis 4530 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 26 d. per pietus Šilutėje 65-erių vyras sukėlė fizinį skausmą devyneriais metais jaunesniam vyrui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 15-os pavakare socialiniame tinkle užfiksuotas moters, gim. 1960 m., galimai neapykantą prieš žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos kurstantis komentaras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 27 d. naktį Liepų g., Šilutėje, moteris, gim. 1955 m., pastebėjo,

Kaip laistyti sodo augalus? Kokią naudoti įrangą?

Augalams, kaip ir mums, reikia vandens, tad laistymas, nors iš pažiūros ir įprastas veiksmas, dažnai reikalauja papildomų žinių ir įrangos. Kaip tinkamai laistyti augalus namuose bei sode, kokios rūšys reikalauja papildomų žinių ir kokią įrangą naudoti, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai. Skirtingiems augalams – skirtingas vandens kiekis Orams šylant, ypač svarbu atkreipti dėmesį į laistymo laiką. „Lidl“ ekspertai pataria, jog vasarą augalus geriausia laistyti pirmoje dienos pusėje, kai saulė dar ne tokia kaitri. Vakaras taip pat nėra geriausias laikas, nes vėlai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Taip pat skaitykite