Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų.

Saugus dažymas

Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja mėgautis.

Kalbant apie plaukus ir jų grožį, pavasarį ir vasarą moterys dažnai pageidauja atsinaujinti bei pakeisti įvaizdį, todėl išbando naujas dažymo technikas, kirpimus, šukuosenas. Tai dažnai dar labiau alina plaukus, tačiau norinčioms atsinaujinti rekomenduojamas airtouch plaukų dažymas, kuris saugiai ir nepaliekant ryškių spalvų perėjimų nudažo plaukus.

Kaip apsaugoti plaukus vasarą?

Na, o nesisaugant kenksmingųjų UV spindulių, kaitinimasis saulėje gali atnešti daugiau problemų nei džiaugsmo. Svarbiausia, kuo reikėtų pasirūpinti – ne tik savo oda, bet ir plaukais. Jeigu mūsų oda geba pati kovoti su saule ir savaime atsinaujinti kas 28 dienas, vertėtų žinoti, kad plaukai tokios savybės neturi, todėl…

  • Nepamirškite galvos odos šveitimo

Galvos odos šveitimas padeda sureguliuoti visokeriopą plaukų sveikatą. Jis ne tik atidaro plauko folikulą, bet ir mažina riebalavimąsi, skatina plaukų augimą, suteikia žvilgesio.

  • Drėkinkite plaukus

Drėkinamieji aliejai plaukams – tai viena labiausiai gelbstinčių priemonių vasarą. Jie savo augaline sudėtimi apsaugo plauką nuo saulės žalos, išsausėjimo, jūros ar baseino vandens. O jeigu specialaus aliejaus neturite, galite jį pakeisti ir drėkinančiomis plaukų kaukėmis.

  • Priemones rinkitės pagal plaukų būklę

Jeigu saulė išsausina jūsų plauką, ne visuomet taip pat gali sureaguoti ir jūsų artimųjų plaukai. Kartais karštyje kūnui išskiriant daugiau riebalų, žmonių plaukai ne sausėja, bet pradeda dar stipriau riebaluotis. Todėl prieš perkant drėkinamąjį šampūną visai šeimai reiktų įsitikinti, ar visų namiškių plaukų reakcija į vasaros saulę yra vienoda.

  • Saugokitės sūraus arba chloruoto vandens

Dažnai saulės voniomis mėgaujamės šalia jūros ar baseino. Nepamirškite, kad mūsų plaukai yra paveikūs sūriam jūros ir chloruotam baseino vandeniui. Todėl jei jūsų laisvalaikis Vilniuje atvedė į vandens parką,  pasiplaukiojus baseine (tas pats galioja ir jūrai) vertėtų grįžus namo iškart išsiplauti galvą – tai padės išsaugoti sveikus, švelnius ir žvilgančius plaukus.

  • Naudokite dulksnas

Šampūnai, kaukės, SPF apsaugos ir aliejai – ne kiekvienas iš mūsų esame nusiteikę tokiam priemonių papildymui savo vonioje. Tokiais atvejais galima naudoti daugiafunkcines dulksnas, kurios tinkamos tiek veido, tiek kūno ar plaukų apsaugai.

  • Maitinkite plauką iš vidaus

Norint užtikrinti visokeriopą plaukų sveikatą, reiktų plauką puoselėti ne tik iš išorės, bet ir vidaus. Specialūs vitaminai, jų kompleksai bei maisto papildai gali išties praturtinti jūsų plauką naudingosiomis medžiagomis. Geriausiai vasarą gelbsti biotinas, kolagenas, geležis, cinkas, taip pat vitaminai C ir D.

pr2022/086

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite