Saugiai dviračiu į Rusnę važiuosime ne greitai

Šilutės rajono tarybos nariai pritarė, kad būti įgyvendinamas projektas – rekonstruojami  pėsčiųjų ir dviratininkų takai bei gatvė Grabupių link. Taip pagerėtų susisiekimas su už poros kilometrų esančiais Grabupiais. Baigus rekonstruoti Šyšos vasaros polderį, patogiau bus dviračiais nukakti ir į Rusnę.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Dviračiu – į Grabupius
Ramučių gatvės, pėsčiųjų ir dviračių tako rekonstravimo projektą kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Judita Barcytė sakė, kad įgyvendinus šį projektą bus sutvarkytas Ramučių gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas (apie 1,6 km), bus įrengtas tako apšvietimas, tako danga bus betono trinkelių arba asfaltas.
Šiam tikslui numatoma apie 121 tūkst. eurų. Šilutės rajono savivaldybės administracija įsipareigoja iš Savivaldybės biudžeto pridėti 15 proc. šios sumos.
Tik ar įmanoma nutiesti 1,6 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką už 120 tūkstančių eurų, kai 1,8 km. tako Šyšos pylimu kainavo apie 600 tūkst. eurų?
J. Barcytė patikslino, kad kol kas lėšų skiriama tik projekto įgyvendinimo pradžiai. Be to, kartu bus rekonstruojama ir pati Ramučių gatvė. Numatoma, kad nauja gatvė ir pėsčiųjų bei dviračių takas nusidrieks iki sankryžos su aplinkkeliu. Vėliau tikimasi jį pratęsti.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas paantrino, kad svarbiausia pradėti darbus, o vėliau pratęs lėšų paieškas…
Dviračių entuziastas architektas Egidijus Vidrinskas sakė, kad naujas takas ypač pagerintų susisiekimą su Grabupių kaimu tiems, kurie dviratį naudoja kaip pagrindinę transporto priemonę. Anot jo, Šilutėje labai trūksta bendros dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros strategijos. Pasak architekto, šiuo metu labiausiai reikalingas dviračių ir pėsčiųjų takas, jungiantis Šilutę su Traksėdžiais. Kada jis bus tvarkomas – niekas nežino.

olberkis-72-aktua

Pasak UAB „Šilutės polderiai” darbų vadovo Pauliaus Olberkio, pylimą pavyks rekonstruoti anksčiau nei planuota.

Pylimu – į Rusnę
Daugeliui būtų labai smagu dviračiu numinti į Rusnę, tačiau šiuo metu važiuoti siauroku keliu, kuriuo nuolat zuja transportas, gana pavojinga. Įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Šilutės seniūnijos Šyšos vasaros polderio rekonstrukcija“ dar vienas dviračių takas, kuriuo galima pasiekti Rusnės apylinkes, nusidrieks būtent rekonstruotu pylimu. Tik jis ne toks prabangus, kaip būsimas Ramučių gatvėje, – su žvyro danga, be to, prasideda gerokai už Šilutės ir baigiasi Šyšos kaime. Jo ilgis bus – apie 3,7 km.
UAB „Šilutės polderiai“ darbų vadovas Paulius Olberkis sakė, kad svarbiausias tikslas įgyvendinant šį per 600 tūkst. eurų vertės projektą yra pylimo tvarkymas. Specialisto teigimu, jo būklė buvo labai prasta ir ši Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai investicija buvo labai reikalinga.
Šiuo metu vasaros polderio pylimą rekonstruoja apie 20 darbuotojų. Birželį pradėtą projektą privalu įgyvendinti iki 2018 m. vasario. Pasak P. Olberkio, tai bus padaryta jau kitų metų rudenį. Šiemet planuojama sutvarkyti apie 1,5 km pylimo.
Rekonstruoto pylimo paviršiumi nutiestas dviračių takas nesieks Šilutės. Kaip ir Ramučių gatvės atveju, kol kas tai tėra pradinis etapas.
Kol kas pasiekti rekonstruojamą pylimą galima už Šilutės ligoninės pasukus senosios lentpjūvės link arba į dešinę už prezidento K. Griniaus tilto. Važiuoti teks žvyrkeliu, kol pasieksite sutvarkytą pylimo atkarpą. Keliauti grunto takais ne taip patogu, kaip asfaltuotu ar trinkelėmis grįstu dviračių taku. Patirtus nepatogus iš dalies kompensuos gražūs apylinkių vaizdai ir padidėjęs keliavimo saugumas. Tikimasi, kad kada nors pylimų rekonstrukcijos darbai bus tęsiami, ir iš Šilutės dviračiais pasiekti Rusnę taps patogiau.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite