Saugiai dviračiu į Rusnę važiuosime ne greitai

Šilutės rajono tarybos nariai pritarė, kad būti įgyvendinamas projektas – rekonstruojami  pėsčiųjų ir dviratininkų takai bei gatvė Grabupių link. Taip pagerėtų susisiekimas su už poros kilometrų esančiais Grabupiais. Baigus rekonstruoti Šyšos vasaros polderį, patogiau bus dviračiais nukakti ir į Rusnę.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Dviračiu – į Grabupius
Ramučių gatvės, pėsčiųjų ir dviračių tako rekonstravimo projektą kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Judita Barcytė sakė, kad įgyvendinus šį projektą bus sutvarkytas Ramučių gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas (apie 1,6 km), bus įrengtas tako apšvietimas, tako danga bus betono trinkelių arba asfaltas.
Šiam tikslui numatoma apie 121 tūkst. eurų. Šilutės rajono savivaldybės administracija įsipareigoja iš Savivaldybės biudžeto pridėti 15 proc. šios sumos.
Tik ar įmanoma nutiesti 1,6 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką už 120 tūkstančių eurų, kai 1,8 km. tako Šyšos pylimu kainavo apie 600 tūkst. eurų?
J. Barcytė patikslino, kad kol kas lėšų skiriama tik projekto įgyvendinimo pradžiai. Be to, kartu bus rekonstruojama ir pati Ramučių gatvė. Numatoma, kad nauja gatvė ir pėsčiųjų bei dviračių takas nusidrieks iki sankryžos su aplinkkeliu. Vėliau tikimasi jį pratęsti.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas paantrino, kad svarbiausia pradėti darbus, o vėliau pratęs lėšų paieškas…
Dviračių entuziastas architektas Egidijus Vidrinskas sakė, kad naujas takas ypač pagerintų susisiekimą su Grabupių kaimu tiems, kurie dviratį naudoja kaip pagrindinę transporto priemonę. Anot jo, Šilutėje labai trūksta bendros dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros strategijos. Pasak architekto, šiuo metu labiausiai reikalingas dviračių ir pėsčiųjų takas, jungiantis Šilutę su Traksėdžiais. Kada jis bus tvarkomas – niekas nežino.

olberkis-72-aktua

Pasak UAB „Šilutės polderiai“ darbų vadovo Pauliaus Olberkio, pylimą pavyks rekonstruoti anksčiau nei planuota.

Pylimu – į Rusnę
Daugeliui būtų labai smagu dviračiu numinti į Rusnę, tačiau šiuo metu važiuoti siauroku keliu, kuriuo nuolat zuja transportas, gana pavojinga. Įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Šilutės seniūnijos Šyšos vasaros polderio rekonstrukcija“ dar vienas dviračių takas, kuriuo galima pasiekti Rusnės apylinkes, nusidrieks būtent rekonstruotu pylimu. Tik jis ne toks prabangus, kaip būsimas Ramučių gatvėje, – su žvyro danga, be to, prasideda gerokai už Šilutės ir baigiasi Šyšos kaime. Jo ilgis bus – apie 3,7 km.
UAB „Šilutės polderiai“ darbų vadovas Paulius Olberkis sakė, kad svarbiausias tikslas įgyvendinant šį per 600 tūkst. eurų vertės projektą yra pylimo tvarkymas. Specialisto teigimu, jo būklė buvo labai prasta ir ši Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai investicija buvo labai reikalinga.
Šiuo metu vasaros polderio pylimą rekonstruoja apie 20 darbuotojų. Birželį pradėtą projektą privalu įgyvendinti iki 2018 m. vasario. Pasak P. Olberkio, tai bus padaryta jau kitų metų rudenį. Šiemet planuojama sutvarkyti apie 1,5 km pylimo.
Rekonstruoto pylimo paviršiumi nutiestas dviračių takas nesieks Šilutės. Kaip ir Ramučių gatvės atveju, kol kas tai tėra pradinis etapas.
Kol kas pasiekti rekonstruojamą pylimą galima už Šilutės ligoninės pasukus senosios lentpjūvės link arba į dešinę už prezidento K. Griniaus tilto. Važiuoti teks žvyrkeliu, kol pasieksite sutvarkytą pylimo atkarpą. Keliauti grunto takais ne taip patogu, kaip asfaltuotu ar trinkelėmis grįstu dviračių taku. Patirtus nepatogus iš dalies kompensuos gražūs apylinkių vaizdai ir padidėjęs keliavimo saugumas. Tikimasi, kad kada nors pylimų rekonstrukcijos darbai bus tęsiami, ir iš Šilutės dviračiais pasiekti Rusnę taps patogiau.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite