Saugiai dviračiu į Rusnę važiuosime ne greitai

Šilutės rajono tarybos nariai pritarė, kad būti įgyvendinamas projektas – rekonstruojami  pėsčiųjų ir dviratininkų takai bei gatvė Grabupių link. Taip pagerėtų susisiekimas su už poros kilometrų esančiais Grabupiais. Baigus rekonstruoti Šyšos vasaros polderį, patogiau bus dviračiais nukakti ir į Rusnę.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Dviračiu – į Grabupius
Ramučių gatvės, pėsčiųjų ir dviračių tako rekonstravimo projektą kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Judita Barcytė sakė, kad įgyvendinus šį projektą bus sutvarkytas Ramučių gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas (apie 1,6 km), bus įrengtas tako apšvietimas, tako danga bus betono trinkelių arba asfaltas.
Šiam tikslui numatoma apie 121 tūkst. eurų. Šilutės rajono savivaldybės administracija įsipareigoja iš Savivaldybės biudžeto pridėti 15 proc. šios sumos.
Tik ar įmanoma nutiesti 1,6 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką už 120 tūkstančių eurų, kai 1,8 km. tako Šyšos pylimu kainavo apie 600 tūkst. eurų?
J. Barcytė patikslino, kad kol kas lėšų skiriama tik projekto įgyvendinimo pradžiai. Be to, kartu bus rekonstruojama ir pati Ramučių gatvė. Numatoma, kad nauja gatvė ir pėsčiųjų bei dviračių takas nusidrieks iki sankryžos su aplinkkeliu. Vėliau tikimasi jį pratęsti.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas paantrino, kad svarbiausia pradėti darbus, o vėliau pratęs lėšų paieškas…
Dviračių entuziastas architektas Egidijus Vidrinskas sakė, kad naujas takas ypač pagerintų susisiekimą su Grabupių kaimu tiems, kurie dviratį naudoja kaip pagrindinę transporto priemonę. Anot jo, Šilutėje labai trūksta bendros dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros strategijos. Pasak architekto, šiuo metu labiausiai reikalingas dviračių ir pėsčiųjų takas, jungiantis Šilutę su Traksėdžiais. Kada jis bus tvarkomas – niekas nežino.

olberkis-72-aktua

Pasak UAB „Šilutės polderiai” darbų vadovo Pauliaus Olberkio, pylimą pavyks rekonstruoti anksčiau nei planuota.

Pylimu – į Rusnę
Daugeliui būtų labai smagu dviračiu numinti į Rusnę, tačiau šiuo metu važiuoti siauroku keliu, kuriuo nuolat zuja transportas, gana pavojinga. Įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Šilutės seniūnijos Šyšos vasaros polderio rekonstrukcija“ dar vienas dviračių takas, kuriuo galima pasiekti Rusnės apylinkes, nusidrieks būtent rekonstruotu pylimu. Tik jis ne toks prabangus, kaip būsimas Ramučių gatvėje, – su žvyro danga, be to, prasideda gerokai už Šilutės ir baigiasi Šyšos kaime. Jo ilgis bus – apie 3,7 km.
UAB „Šilutės polderiai“ darbų vadovas Paulius Olberkis sakė, kad svarbiausias tikslas įgyvendinant šį per 600 tūkst. eurų vertės projektą yra pylimo tvarkymas. Specialisto teigimu, jo būklė buvo labai prasta ir ši Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai investicija buvo labai reikalinga.
Šiuo metu vasaros polderio pylimą rekonstruoja apie 20 darbuotojų. Birželį pradėtą projektą privalu įgyvendinti iki 2018 m. vasario. Pasak P. Olberkio, tai bus padaryta jau kitų metų rudenį. Šiemet planuojama sutvarkyti apie 1,5 km pylimo.
Rekonstruoto pylimo paviršiumi nutiestas dviračių takas nesieks Šilutės. Kaip ir Ramučių gatvės atveju, kol kas tai tėra pradinis etapas.
Kol kas pasiekti rekonstruojamą pylimą galima už Šilutės ligoninės pasukus senosios lentpjūvės link arba į dešinę už prezidento K. Griniaus tilto. Važiuoti teks žvyrkeliu, kol pasieksite sutvarkytą pylimo atkarpą. Keliauti grunto takais ne taip patogu, kaip asfaltuotu ar trinkelėmis grįstu dviračių taku. Patirtus nepatogus iš dalies kompensuos gražūs apylinkių vaizdai ir padidėjęs keliavimo saugumas. Tikimasi, kad kada nors pylimų rekonstrukcijos darbai bus tęsiami, ir iš Šilutės dviračiais pasiekti Rusnę taps patogiau.

Vaidotas VILKAS

Hits: 136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite