Saugiai dviračiu į Rusnę važiuosime ne greitai

Šilutės rajono tarybos nariai pritarė, kad būti įgyvendinamas projektas – rekonstruojami  pėsčiųjų ir dviratininkų takai bei gatvė Grabupių link. Taip pagerėtų susisiekimas su už poros kilometrų esančiais Grabupiais. Baigus rekonstruoti Šyšos vasaros polderį, patogiau bus dviračiais nukakti ir į Rusnę.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Šyšos vasaros polderį rekonstruoja apie 20 UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojų.

Dviračiu – į Grabupius
Ramučių gatvės, pėsčiųjų ir dviračių tako rekonstravimo projektą kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Judita Barcytė sakė, kad įgyvendinus šį projektą bus sutvarkytas Ramučių gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas (apie 1,6 km), bus įrengtas tako apšvietimas, tako danga bus betono trinkelių arba asfaltas.
Šiam tikslui numatoma apie 121 tūkst. eurų. Šilutės rajono savivaldybės administracija įsipareigoja iš Savivaldybės biudžeto pridėti 15 proc. šios sumos.
Tik ar įmanoma nutiesti 1,6 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką už 120 tūkstančių eurų, kai 1,8 km. tako Šyšos pylimu kainavo apie 600 tūkst. eurų?
J. Barcytė patikslino, kad kol kas lėšų skiriama tik projekto įgyvendinimo pradžiai. Be to, kartu bus rekonstruojama ir pati Ramučių gatvė. Numatoma, kad nauja gatvė ir pėsčiųjų bei dviračių takas nusidrieks iki sankryžos su aplinkkeliu. Vėliau tikimasi jį pratęsti.
Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas paantrino, kad svarbiausia pradėti darbus, o vėliau pratęs lėšų paieškas…
Dviračių entuziastas architektas Egidijus Vidrinskas sakė, kad naujas takas ypač pagerintų susisiekimą su Grabupių kaimu tiems, kurie dviratį naudoja kaip pagrindinę transporto priemonę. Anot jo, Šilutėje labai trūksta bendros dviračių ir pėsčiųjų takų plėtros strategijos. Pasak architekto, šiuo metu labiausiai reikalingas dviračių ir pėsčiųjų takas, jungiantis Šilutę su Traksėdžiais. Kada jis bus tvarkomas – niekas nežino.

olberkis-72-aktua

Pasak UAB „Šilutės polderiai” darbų vadovo Pauliaus Olberkio, pylimą pavyks rekonstruoti anksčiau nei planuota.

Pylimu – į Rusnę
Daugeliui būtų labai smagu dviračiu numinti į Rusnę, tačiau šiuo metu važiuoti siauroku keliu, kuriuo nuolat zuja transportas, gana pavojinga. Įgyvendinant projektą „Šilutės rajono Šilutės seniūnijos Šyšos vasaros polderio rekonstrukcija“ dar vienas dviračių takas, kuriuo galima pasiekti Rusnės apylinkes, nusidrieks būtent rekonstruotu pylimu. Tik jis ne toks prabangus, kaip būsimas Ramučių gatvėje, – su žvyro danga, be to, prasideda gerokai už Šilutės ir baigiasi Šyšos kaime. Jo ilgis bus – apie 3,7 km.
UAB „Šilutės polderiai“ darbų vadovas Paulius Olberkis sakė, kad svarbiausias tikslas įgyvendinant šį per 600 tūkst. eurų vertės projektą yra pylimo tvarkymas. Specialisto teigimu, jo būklė buvo labai prasta ir ši Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai investicija buvo labai reikalinga.
Šiuo metu vasaros polderio pylimą rekonstruoja apie 20 darbuotojų. Birželį pradėtą projektą privalu įgyvendinti iki 2018 m. vasario. Pasak P. Olberkio, tai bus padaryta jau kitų metų rudenį. Šiemet planuojama sutvarkyti apie 1,5 km pylimo.
Rekonstruoto pylimo paviršiumi nutiestas dviračių takas nesieks Šilutės. Kaip ir Ramučių gatvės atveju, kol kas tai tėra pradinis etapas.
Kol kas pasiekti rekonstruojamą pylimą galima už Šilutės ligoninės pasukus senosios lentpjūvės link arba į dešinę už prezidento K. Griniaus tilto. Važiuoti teks žvyrkeliu, kol pasieksite sutvarkytą pylimo atkarpą. Keliauti grunto takais ne taip patogu, kaip asfaltuotu ar trinkelėmis grįstu dviračių taku. Patirtus nepatogus iš dalies kompensuos gražūs apylinkių vaizdai ir padidėjęs keliavimo saugumas. Tikimasi, kad kada nors pylimų rekonstrukcijos darbai bus tęsiami, ir iš Šilutės dviračiais pasiekti Rusnę taps patogiau.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite