Sansulos ir kalimbos instrumentų atsiradimas ir nauda žmogui 

Muzikinis instrumentas kalimba.

Kalimba yra nedidelis 9 klavišų instrumentas, kurį norėsite pasiimti su savimi, kad ir kur eitumėte, nes prie jo lengva prisirišti ir nesinori paleisti. Kalimba suteikia beveik neribotas pasirodymo galimybes žmonėms, neturintiems muzikinių sugebėjimų, ir tiems, kurie muzikuoja. Šiuo instrumentu išmokti groti gali kiekvienas, kuris to nori. Kalimba yra itin maloniai ir smagiai skambantis muzikinis instrumentas, kilęs iš Afrikos.

Sansula iš esmės yra kalimba, tik “pakabinta” ant būgno medžiagos. Sansulos skleidžiamas garsas dar unikalesnis dėl panaudotos būgno medžiagos – judinant šio instrumento erdvę iš apačios sukuriamas dar autentiškesnis ir aukštesnis garsas nei kalimbos. 

Kaip atsirado šie instrumentai?

Įdomu tai, jog Kalimba nuo seno buvo gaminama naudojant kokosą, dėl to šis muzikos instrumentas jums ne tik suteiks galimybę išmokti groti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prisiartinti prie senovės Afrikoje gyvenusių žmonių, kurie grojo tokiais instrumentais. Kalimba – tai muzikos instrumentas, kuriuo gali groti kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Pentatoninio derinimo kalimbos garsai tarpusavyje dera, tad suklysti tiesiog neįmanoma! Viskas ko reikia – leisti pirštams laisvai judėti kalimbos liežuvėliais ir mėgautis nuostabiais muzikos garsais. Tuo tarpu diatoninio derinimo kalimba galima groti kūrinius iš natų.

Šis muzikos instrumentas yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pati kalimba (ir sansula) yra sudaryta iš medžio ir metalinių plokščių, ją palietus nykščiu, ji skleidžia garsą ir taip išgaunama melodija, kuri ramina žmogų ir užburia. Principas yra kaip gitara, nes medinės kalimbos vidus yra tuščiaviduris ir turi tam tikrą tarpą, kuris gali sustiprinti metalinės plokštės vibraciją ir išsklaidyti garsą.

Kodėl žmonėms reikia turėti sansulą ir kalimbą?

Tiek Kalimba, tiek sansula dažnai naudojama muzikos terapijoje ir meditacijose. Šie muzikos instrumentai žmogui padeda susitapatinti su savimi, atsipalaiduoti ir medituoti, pamiršti savo problemas ir susilieti su savo esybe. Tokie instrumentai gali padėti atsakyti į viduje esančius klausimus.

Būsimoms motinoms taip pat rekomenduojama groti šiuo instrumentu, nes ant pilvo uždėtas instrumentas grojant ne tik skleis garsą, bet ir vibruos, o tai labai naudinga ankstyvam vaisiaus intelekto vystymuisi.

Sansulos ir kalimbos turi begalę teigiamų savybių, dėl to, jei norite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką medituojant ar grojant įsigykite vieną iš jų ir tikrai niekuomet šio instrumento nepaleisite iš rankų. 

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite