Sansulos ir kalimbos instrumentų atsiradimas ir nauda žmogui 

Muzikinis instrumentas kalimba.

Kalimba yra nedidelis 9 klavišų instrumentas, kurį norėsite pasiimti su savimi, kad ir kur eitumėte, nes prie jo lengva prisirišti ir nesinori paleisti. Kalimba suteikia beveik neribotas pasirodymo galimybes žmonėms, neturintiems muzikinių sugebėjimų, ir tiems, kurie muzikuoja. Šiuo instrumentu išmokti groti gali kiekvienas, kuris to nori. Kalimba yra itin maloniai ir smagiai skambantis muzikinis instrumentas, kilęs iš Afrikos.

Sansula iš esmės yra kalimba, tik “pakabinta” ant būgno medžiagos. Sansulos skleidžiamas garsas dar unikalesnis dėl panaudotos būgno medžiagos – judinant šio instrumento erdvę iš apačios sukuriamas dar autentiškesnis ir aukštesnis garsas nei kalimbos. 

Kaip atsirado šie instrumentai?

Įdomu tai, jog Kalimba nuo seno buvo gaminama naudojant kokosą, dėl to šis muzikos instrumentas jums ne tik suteiks galimybę išmokti groti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prisiartinti prie senovės Afrikoje gyvenusių žmonių, kurie grojo tokiais instrumentais. Kalimba – tai muzikos instrumentas, kuriuo gali groti kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Pentatoninio derinimo kalimbos garsai tarpusavyje dera, tad suklysti tiesiog neįmanoma! Viskas ko reikia – leisti pirštams laisvai judėti kalimbos liežuvėliais ir mėgautis nuostabiais muzikos garsais. Tuo tarpu diatoninio derinimo kalimba galima groti kūrinius iš natų.

Šis muzikos instrumentas yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pati kalimba (ir sansula) yra sudaryta iš medžio ir metalinių plokščių, ją palietus nykščiu, ji skleidžia garsą ir taip išgaunama melodija, kuri ramina žmogų ir užburia. Principas yra kaip gitara, nes medinės kalimbos vidus yra tuščiaviduris ir turi tam tikrą tarpą, kuris gali sustiprinti metalinės plokštės vibraciją ir išsklaidyti garsą.

Kodėl žmonėms reikia turėti sansulą ir kalimbą?

Tiek Kalimba, tiek sansula dažnai naudojama muzikos terapijoje ir meditacijose. Šie muzikos instrumentai žmogui padeda susitapatinti su savimi, atsipalaiduoti ir medituoti, pamiršti savo problemas ir susilieti su savo esybe. Tokie instrumentai gali padėti atsakyti į viduje esančius klausimus.

Būsimoms motinoms taip pat rekomenduojama groti šiuo instrumentu, nes ant pilvo uždėtas instrumentas grojant ne tik skleis garsą, bet ir vibruos, o tai labai naudinga ankstyvam vaisiaus intelekto vystymuisi.

Sansulos ir kalimbos turi begalę teigiamų savybių, dėl to, jei norite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką medituojant ar grojant įsigykite vieną iš jų ir tikrai niekuomet šio instrumento nepaleisite iš rankų. 

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite