Sansulos ir kalimbos instrumentų atsiradimas ir nauda žmogui 

Muzikinis instrumentas kalimba.

Kalimba yra nedidelis 9 klavišų instrumentas, kurį norėsite pasiimti su savimi, kad ir kur eitumėte, nes prie jo lengva prisirišti ir nesinori paleisti. Kalimba suteikia beveik neribotas pasirodymo galimybes žmonėms, neturintiems muzikinių sugebėjimų, ir tiems, kurie muzikuoja. Šiuo instrumentu išmokti groti gali kiekvienas, kuris to nori. Kalimba yra itin maloniai ir smagiai skambantis muzikinis instrumentas, kilęs iš Afrikos.

Sansula iš esmės yra kalimba, tik “pakabinta” ant būgno medžiagos. Sansulos skleidžiamas garsas dar unikalesnis dėl panaudotos būgno medžiagos – judinant šio instrumento erdvę iš apačios sukuriamas dar autentiškesnis ir aukštesnis garsas nei kalimbos. 

Kaip atsirado šie instrumentai?

Įdomu tai, jog Kalimba nuo seno buvo gaminama naudojant kokosą, dėl to šis muzikos instrumentas jums ne tik suteiks galimybę išmokti groti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prisiartinti prie senovės Afrikoje gyvenusių žmonių, kurie grojo tokiais instrumentais. Kalimba – tai muzikos instrumentas, kuriuo gali groti kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Pentatoninio derinimo kalimbos garsai tarpusavyje dera, tad suklysti tiesiog neįmanoma! Viskas ko reikia – leisti pirštams laisvai judėti kalimbos liežuvėliais ir mėgautis nuostabiais muzikos garsais. Tuo tarpu diatoninio derinimo kalimba galima groti kūrinius iš natų.

Šis muzikos instrumentas yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pati kalimba (ir sansula) yra sudaryta iš medžio ir metalinių plokščių, ją palietus nykščiu, ji skleidžia garsą ir taip išgaunama melodija, kuri ramina žmogų ir užburia. Principas yra kaip gitara, nes medinės kalimbos vidus yra tuščiaviduris ir turi tam tikrą tarpą, kuris gali sustiprinti metalinės plokštės vibraciją ir išsklaidyti garsą.

Kodėl žmonėms reikia turėti sansulą ir kalimbą?

Tiek Kalimba, tiek sansula dažnai naudojama muzikos terapijoje ir meditacijose. Šie muzikos instrumentai žmogui padeda susitapatinti su savimi, atsipalaiduoti ir medituoti, pamiršti savo problemas ir susilieti su savo esybe. Tokie instrumentai gali padėti atsakyti į viduje esančius klausimus.

Būsimoms motinoms taip pat rekomenduojama groti šiuo instrumentu, nes ant pilvo uždėtas instrumentas grojant ne tik skleis garsą, bet ir vibruos, o tai labai naudinga ankstyvam vaisiaus intelekto vystymuisi.

Sansulos ir kalimbos turi begalę teigiamų savybių, dėl to, jei norite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką medituojant ar grojant įsigykite vieną iš jų ir tikrai niekuomet šio instrumento nepaleisite iš rankų. 

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite