Sansulos ir kalimbos instrumentų atsiradimas ir nauda žmogui 

Muzikinis instrumentas kalimba.

Kalimba yra nedidelis 9 klavišų instrumentas, kurį norėsite pasiimti su savimi, kad ir kur eitumėte, nes prie jo lengva prisirišti ir nesinori paleisti. Kalimba suteikia beveik neribotas pasirodymo galimybes žmonėms, neturintiems muzikinių sugebėjimų, ir tiems, kurie muzikuoja. Šiuo instrumentu išmokti groti gali kiekvienas, kuris to nori. Kalimba yra itin maloniai ir smagiai skambantis muzikinis instrumentas, kilęs iš Afrikos.

Sansula iš esmės yra kalimba, tik “pakabinta” ant būgno medžiagos. Sansulos skleidžiamas garsas dar unikalesnis dėl panaudotos būgno medžiagos – judinant šio instrumento erdvę iš apačios sukuriamas dar autentiškesnis ir aukštesnis garsas nei kalimbos. 

Kaip atsirado šie instrumentai?

Įdomu tai, jog Kalimba nuo seno buvo gaminama naudojant kokosą, dėl to šis muzikos instrumentas jums ne tik suteiks galimybę išmokti groti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prisiartinti prie senovės Afrikoje gyvenusių žmonių, kurie grojo tokiais instrumentais. Kalimba – tai muzikos instrumentas, kuriuo gali groti kiekvienas – ir didelis, ir mažas. Pentatoninio derinimo kalimbos garsai tarpusavyje dera, tad suklysti tiesiog neįmanoma! Viskas ko reikia – leisti pirštams laisvai judėti kalimbos liežuvėliais ir mėgautis nuostabiais muzikos garsais. Tuo tarpu diatoninio derinimo kalimba galima groti kūrinius iš natų.

Šis muzikos instrumentas yra kilęs iš Pietų Afrikos. Pati kalimba (ir sansula) yra sudaryta iš medžio ir metalinių plokščių, ją palietus nykščiu, ji skleidžia garsą ir taip išgaunama melodija, kuri ramina žmogų ir užburia. Principas yra kaip gitara, nes medinės kalimbos vidus yra tuščiaviduris ir turi tam tikrą tarpą, kuris gali sustiprinti metalinės plokštės vibraciją ir išsklaidyti garsą.

Kodėl žmonėms reikia turėti sansulą ir kalimbą?

Tiek Kalimba, tiek sansula dažnai naudojama muzikos terapijoje ir meditacijose. Šie muzikos instrumentai žmogui padeda susitapatinti su savimi, atsipalaiduoti ir medituoti, pamiršti savo problemas ir susilieti su savo esybe. Tokie instrumentai gali padėti atsakyti į viduje esančius klausimus.

Būsimoms motinoms taip pat rekomenduojama groti šiuo instrumentu, nes ant pilvo uždėtas instrumentas grojant ne tik skleis garsą, bet ir vibruos, o tai labai naudinga ankstyvam vaisiaus intelekto vystymuisi.

Sansulos ir kalimbos turi begalę teigiamų savybių, dėl to, jei norite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką medituojant ar grojant įsigykite vieną iš jų ir tikrai niekuomet šio instrumento nepaleisite iš rankų. 

pr2021/69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 protrūkis Šilutės ligoninės Slaugos skyriuje  

Šiandien šalies žiniasklaidoje pasirodė informacija apie COVID-19 protrūkį Šilutės ligoninėje. Pranešama, kad susirgo Slaugos skyriaus pacientai. Kreipėmės informacijos į Šilutės ligoninės vadovą. Vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis situaciją  pakomentavo taip: – Penktadienį darbo savaitę baigėme turėdami 20 kovidinių pacientų ir 2 reanimuojamus. Sekmadienį teko skubiai susirinkti, kai atliekant profilaktinį testavimą paaiškėjo, kad Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus palatose nustatyti 28 pacientai, užsikrėtę COVID-19. Tuo tarpu Vidaus ligų skyriuje nenustatyta nė vieno užsikrėtimo. Slaugos skyriuje visi užsikrėtusieji serga besimptome forma. Iškart buvo suformuotas

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Taip pat skaitykite