Rusnės bendruomenė su bendraminčiais piketavo Vilniuje

Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“ ir Šilutės rajono savivaldybė, pavargę nuo pažadų ir daugiau kaip 7 metus trunkančio nesusikalbėjimo, lapkričio 23 d., trečiadienį, Vilniuje lankė institucijas, atsakingas už aplinkosaugą, turizmo, laivybos ir žuvininkystės sektorius.

Jau buvome informavę, kad beveik 100 Rusnės, Kintų seniūnijų atstovų, Šilutės r. savivaldybės vadovai, kai kurie Tarybos nariai, Savivaldybės darbuotojai ir kiti Pamario krašto ateitimi susirūpinę žmonės surengė Vilniuje susitikimus (piketus).

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, savivaldybės vadovai, Rusnės bendruomenės nariai ir visi neabejingi Pamario krašto problemoms žmonės Vilniuje piketavo dėl valstybinių vandens kelių priežiūros ir apžvalgos bokšto Uostadvario  kaime, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos administruojamame parke, statybos.

Piketuotojai reikalavo

Iš Seimo aplinkos apsaugos komiteto, Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos reikalaujama:

  • Kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos remtųsi pagrįstais vertinimais, mokslininkų ichtiologų ir ornitologų pozicija, kuri pateikta „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo nustatymo dokumentuose, kad Pakalnės-Rusnaitės upių vandens kelias be jokių trukdžių 2023 m. būtų išvalytas ir pritaikytas laivybai.
  • Kad aplinkosauginiuose reikalavimuose būtų aiškiai nustatyta, jog vandens keliuose valymo darbai negali būti ribojami, jeigu šie keliai yra „Natura 2000“ ar buveinių apsaugai svarbiose ar kitose saugomose teritorijose. Negali būti ribojamas ir valymo darbų terminas, kadangi vandens keliai turi būti saugūs visu navigacijos laikotarpiu. Negali būti reikalavimo atlikti „Natura 2000“ reikšmingumo nustatymo ar poveikio aplinkai vertinimo procedūras teisės aktais įteisintiems vandens kelių valymo darbams. Į aplinkosaugos reikalavimus turi būti įtraukta nuostata, kad valymo darbams, atliekamiems vidaus vandenų keliuose, įrašytuose į Lietuvos valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių sąrašą ir Lietuvos  vietinės reikšmės vidaus vandenų kelių sąrašą, „Natura 2000“ reikšmingumo nustatymo ir (ar) poveikio aplinkai vertinimo procedūros netaikomos.
  • Valstybės saugomų teritorijų tarnybos kreipimosi į Vyriausybę, kad 2023 m. valstybės biudžete būtų numatytos lėšos apžvalgos bokšto Uostadvaryje statybai, organizuojamos viešųjų pirkimų procedūros  ir 2023 m. būtų pradėti apžvalgos bokšto statybos darbai.
  • užtikrinti žuvų migracijos kelių atkūrimą Nemuno žemupio upėse, sudaryti sąlygas žuvims patekti į nerštavietes.

Sulaukta konkretaus pažado

Įvyko susitikimas ir diskusija su aplinkos ministru Simonu Gentvilu, Vidaus vandens kelių direkcijos atstovu Aurelijumi Rimu bei Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovu Albertu Stanislovaičiu.

Ministras S. Gentvilas po susitikimo ir pokalbio su rusniškiais savo „Facebook“ paskyroje paskelbė: „Šiandien 100 rusniškių atvyko į Vilnių reikalaudami išvalyti Nemuno deltos upių atšakas (Rusnaitę ir Pakalnę). Istoriškai ten visada plaukiodavo laiveliai. Gilesnės vagos apsaugo gyventojus ir polderius nuo ledonešių. Gilesnės vagos padeda ir žuvų migracijai.

Tačiau itin jautri Nemuno delta reikalauja ir labai pamatuotų valymo ir gilinimo darbų. Šiandien sutarėme su Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba ir Rusnės bendruomene „Rusnės sala“, jog skubos tvarka patikslinsime salos buveinių apsaugą ir per 2023 m. deltos upių keliai bus išgilinti“.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite