Rudens darbai ir rūpesčiai Pagėgiuose

Rudeniškomis spalvomis nusidažę medžių lapai vieniems dovanoja pasakiškus vaizdus, kitiems tampa nelengvu darbu – juos reikia sugrėbti. Pastarosiomis savaitėmis Pagėgiuose galėjai sutikti ne vieną lapus tvarkantį žmogų.

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius rodė parko pakraštyje šiemet persodintą gyvatvorę.

Vietos užteks
Sugrėbtos rudeniškos „gėrybės“ vežamos į Pagėgių kaime esančią žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelę. Spalio 23 d. Pagėgių savivaldybės administracija iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro gavo nurodymą, kad Pagėgių kaime esanti žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė jau pripildyta.
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, ši aikštelė kiekvieną rudenį būna pripildoma, mat seniūnijose gausiai surenkama žaliųjų atliekų. Direktorė sakė, kad seniūnijų surinktos atliekos dar bus vežamos į aikštelę, o gyventojams kol kas teks žaliąsias atliekas vežti į Kaupių kaime (Tauragės r.)esančią žaliųjų atliekų aikštelę.
„Pagėgių kaime esančioje žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje susikaupiantis kompostas yra pardavinėjamas pageidaujantiems gyventojams bei naudojamas visuomeninėms reikmėms. Nemaža dalis komposto panaudojama aplinkai tvarkyti. Šiuo metu svarstome klausimą dėl žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės dydžio, kad kitą rudenį nekiltų panašių problemų“, – informavo D. Butvydienė.
Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plane nurodoma, kad per metus (2013 m. duomenys) atskirai surenkama per 188 tonas žaliųjų atliekų. Tai sudaro net 37 proc. bendros atskirai surinktų komunalinių atliekų. To paties plano duomenimis, namudinį kompostavimą Savivaldybėje deklaruoja 997 individualių namų savininkai.

Ruduo parūpina darbo gatvių šlavėjams.

Dyla net grėbliai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius sakė, kad sausi rudeniški orai palengvina darbus,
mat sausus lapus kur kas lengviau sugrėbti ir išvežti. „Pamenu, vienais metais rudenį užėjo smarkios liūtys, nukritę lapai permirko. Ant gatvių juos suvažinėjo mašinos ir tą košę pašalinti nuo kelio dangos tapo labai sunku“, – pasakojo D. Maciukevičius.
Seniūnas sakė, kad lapus Pagėgiuose sugrėbia viešuosius darbus dirbantys asmenys. Kiekvieną savaitę visuomenei naudingų darbų dirbti ateina po 8 žmones. D. Maciukevičius neslėpė, kad gavę pašalpas minėti asmenys neretai ir nepasirodo darbo vietoje.
Apie prižiūrimus nemažus miesto plotus liudija ir nuolat susidėvintys darbo instrumentai. Tarkim, grėblių užtenka tik vienam sezonui. Neretai jie naudojami ne tik lapams ant žolynų grėbti, bet su jais darbininkai nevengia ir nubraukti juos nuo pėsčiųjų takų grindinio. Tad nieko snuostabaus, kad per laiką ir grėbliai susidėvi.
Seniūnas sakė, kad kiekvieną rudenį sugrėbia dideles rietuves medžių lapų, mat Pagėgiuose daug žalumos.
Kameros viską mato
„Po Vėlinių savaitgalio daug darbo atsiranda miesto kapinėse. Vasarą čia pasodinti augalai po pirmųjų šalnų jau išrauti. Juos žmonės dažniausiai meta į konteinerius. Mums tenka organizuoti papildomas žmonių pajėgas, kurie atskirtų žaliasias atliekas nuo įprastų. Norėčiau žmonių paprašyti žaliųjų atliekų nemesti į bendrojo naudojimo konteinerius, nes juos vėliau reikia perrinkti, tam prireikia nemažai papildomo laiko“, – kalbėjo D. Maciukevičius.
Vėlinių savaitgalį senosiose Pagėgių miesto kapinėse buvo pastatytos specialios dėžės žaliosioms atliekoms, kurias vėliau darbininkai perrūšiuos. Taip daroma, kad žaliosios atliekos nepatektų į šiukšlių konteinerius. Šiukšlių vežėjai dažnai atsisako ištuštinti atliekų konteinerius, jei juose būna primesta organinių atliekų.
Pagėgių seniūnas sakė, kad neseniai iš gamtosaugos fondo buvo gauta lėšų, kurios panaudotos Pagėgių miesto augmenijai atnaujinti. Parko pakraštyje pasodinta nauja gyvatvorė, aplinkui paminklą pasodinta vasarą gražiai pražysiančių krūmų.
Anksčiau pasitaikydavo, kad naujai nupirktais augalais susidomėdavo ilgapirščiai ar nesąžiningi žmonės, norintys seniūnijos sąskaita pasipuošti savo sodybas. Dabar tokių atvejų pasitaiko vis mažiau, mat miestą stebi įrengtos vaizdo kameros. Vaizdo įrašai padėjo išaiškinti tris atvejus, kai keli asmenys, bandę nevykusiai papokštauti, į miesto centre esantį fotaną pripylė putų.

Simonas SKUTULAS

Pagėgių žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė talpinanti 89 tonas žaliųjų atliekų.

2 komentarai

  • sava

    Nu ir rašliavėlė:d Pagėgių kaimas. 😀 Iš kelintų metų ištraukta.:d Naujausiomis žiniomis 2015m. Pagėgiai lyg miesto vardą turi :d Bet daugiau kunigaikštystė :d kituose straipsniuose. :d

  • Savai

    Šalia Pagėgių miesto yra ir Pagėgių kaimas jeigu nežinojote…

    Vikipedijoje rašo: Pagėgiai – kaimas Pagėgių savivaldybėje, 1 km į pietvakarius nuo Pagėgių miesto, prie Gėgės ištakų. Pagėgių kaimiškosios seniūnaitijos centras. Kaime stovi paminklas vokiečių karo belaisviams atminti (architektūros ir dailės paminklas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite