Rudens darbai ir rūpesčiai Pagėgiuose

Rudeniškomis spalvomis nusidažę medžių lapai vieniems dovanoja pasakiškus vaizdus, kitiems tampa nelengvu darbu – juos reikia sugrėbti. Pastarosiomis savaitėmis Pagėgiuose galėjai sutikti ne vieną lapus tvarkantį žmogų.

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius rodė parko pakraštyje šiemet persodintą gyvatvorę.

Vietos užteks
Sugrėbtos rudeniškos „gėrybės“ vežamos į Pagėgių kaime esančią žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelę. Spalio 23 d. Pagėgių savivaldybės administracija iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro gavo nurodymą, kad Pagėgių kaime esanti žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė jau pripildyta.
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, ši aikštelė kiekvieną rudenį būna pripildoma, mat seniūnijose gausiai surenkama žaliųjų atliekų. Direktorė sakė, kad seniūnijų surinktos atliekos dar bus vežamos į aikštelę, o gyventojams kol kas teks žaliąsias atliekas vežti į Kaupių kaime (Tauragės r.)esančią žaliųjų atliekų aikštelę.
„Pagėgių kaime esančioje žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje susikaupiantis kompostas yra pardavinėjamas pageidaujantiems gyventojams bei naudojamas visuomeninėms reikmėms. Nemaža dalis komposto panaudojama aplinkai tvarkyti. Šiuo metu svarstome klausimą dėl žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės dydžio, kad kitą rudenį nekiltų panašių problemų“, – informavo D. Butvydienė.
Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plane nurodoma, kad per metus (2013 m. duomenys) atskirai surenkama per 188 tonas žaliųjų atliekų. Tai sudaro net 37 proc. bendros atskirai surinktų komunalinių atliekų. To paties plano duomenimis, namudinį kompostavimą Savivaldybėje deklaruoja 997 individualių namų savininkai.

Ruduo parūpina darbo gatvių šlavėjams.

Dyla net grėbliai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius sakė, kad sausi rudeniški orai palengvina darbus,
mat sausus lapus kur kas lengviau sugrėbti ir išvežti. „Pamenu, vienais metais rudenį užėjo smarkios liūtys, nukritę lapai permirko. Ant gatvių juos suvažinėjo mašinos ir tą košę pašalinti nuo kelio dangos tapo labai sunku“, – pasakojo D. Maciukevičius.
Seniūnas sakė, kad lapus Pagėgiuose sugrėbia viešuosius darbus dirbantys asmenys. Kiekvieną savaitę visuomenei naudingų darbų dirbti ateina po 8 žmones. D. Maciukevičius neslėpė, kad gavę pašalpas minėti asmenys neretai ir nepasirodo darbo vietoje.
Apie prižiūrimus nemažus miesto plotus liudija ir nuolat susidėvintys darbo instrumentai. Tarkim, grėblių užtenka tik vienam sezonui. Neretai jie naudojami ne tik lapams ant žolynų grėbti, bet su jais darbininkai nevengia ir nubraukti juos nuo pėsčiųjų takų grindinio. Tad nieko snuostabaus, kad per laiką ir grėbliai susidėvi.
Seniūnas sakė, kad kiekvieną rudenį sugrėbia dideles rietuves medžių lapų, mat Pagėgiuose daug žalumos.
Kameros viską mato
„Po Vėlinių savaitgalio daug darbo atsiranda miesto kapinėse. Vasarą čia pasodinti augalai po pirmųjų šalnų jau išrauti. Juos žmonės dažniausiai meta į konteinerius. Mums tenka organizuoti papildomas žmonių pajėgas, kurie atskirtų žaliasias atliekas nuo įprastų. Norėčiau žmonių paprašyti žaliųjų atliekų nemesti į bendrojo naudojimo konteinerius, nes juos vėliau reikia perrinkti, tam prireikia nemažai papildomo laiko“, – kalbėjo D. Maciukevičius.
Vėlinių savaitgalį senosiose Pagėgių miesto kapinėse buvo pastatytos specialios dėžės žaliosioms atliekoms, kurias vėliau darbininkai perrūšiuos. Taip daroma, kad žaliosios atliekos nepatektų į šiukšlių konteinerius. Šiukšlių vežėjai dažnai atsisako ištuštinti atliekų konteinerius, jei juose būna primesta organinių atliekų.
Pagėgių seniūnas sakė, kad neseniai iš gamtosaugos fondo buvo gauta lėšų, kurios panaudotos Pagėgių miesto augmenijai atnaujinti. Parko pakraštyje pasodinta nauja gyvatvorė, aplinkui paminklą pasodinta vasarą gražiai pražysiančių krūmų.
Anksčiau pasitaikydavo, kad naujai nupirktais augalais susidomėdavo ilgapirščiai ar nesąžiningi žmonės, norintys seniūnijos sąskaita pasipuošti savo sodybas. Dabar tokių atvejų pasitaiko vis mažiau, mat miestą stebi įrengtos vaizdo kameros. Vaizdo įrašai padėjo išaiškinti tris atvejus, kai keli asmenys, bandę nevykusiai papokštauti, į miesto centre esantį fotaną pripylė putų.

Simonas SKUTULAS

Pagėgių žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė talpinanti 89 tonas žaliųjų atliekų.

Hits: 47

2 komentarai

  • sava

    Nu ir rašliavėlė:d Pagėgių kaimas. 😀 Iš kelintų metų ištraukta.:d Naujausiomis žiniomis 2015m. Pagėgiai lyg miesto vardą turi :d Bet daugiau kunigaikštystė :d kituose straipsniuose. :d

  • Savai

    Šalia Pagėgių miesto yra ir Pagėgių kaimas jeigu nežinojote…

    Vikipedijoje rašo: Pagėgiai – kaimas Pagėgių savivaldybėje, 1 km į pietvakarius nuo Pagėgių miesto, prie Gėgės ištakų. Pagėgių kaimiškosios seniūnaitijos centras. Kaime stovi paminklas vokiečių karo belaisviams atminti (architektūros ir dailės paminklas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite