Rudens darbai ir rūpesčiai Pagėgiuose

Rudeniškomis spalvomis nusidažę medžių lapai vieniems dovanoja pasakiškus vaizdus, kitiems tampa nelengvu darbu – juos reikia sugrėbti. Pastarosiomis savaitėmis Pagėgiuose galėjai sutikti ne vieną lapus tvarkantį žmogų.

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius rodė parko pakraštyje šiemet persodintą gyvatvorę.

Vietos užteks
Sugrėbtos rudeniškos „gėrybės“ vežamos į Pagėgių kaime esančią žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelę. Spalio 23 d. Pagėgių savivaldybės administracija iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro gavo nurodymą, kad Pagėgių kaime esanti žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė jau pripildyta.
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, ši aikštelė kiekvieną rudenį būna pripildoma, mat seniūnijose gausiai surenkama žaliųjų atliekų. Direktorė sakė, kad seniūnijų surinktos atliekos dar bus vežamos į aikštelę, o gyventojams kol kas teks žaliąsias atliekas vežti į Kaupių kaime (Tauragės r.)esančią žaliųjų atliekų aikštelę.
„Pagėgių kaime esančioje žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje susikaupiantis kompostas yra pardavinėjamas pageidaujantiems gyventojams bei naudojamas visuomeninėms reikmėms. Nemaža dalis komposto panaudojama aplinkai tvarkyti. Šiuo metu svarstome klausimą dėl žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės dydžio, kad kitą rudenį nekiltų panašių problemų“, – informavo D. Butvydienė.
Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plane nurodoma, kad per metus (2013 m. duomenys) atskirai surenkama per 188 tonas žaliųjų atliekų. Tai sudaro net 37 proc. bendros atskirai surinktų komunalinių atliekų. To paties plano duomenimis, namudinį kompostavimą Savivaldybėje deklaruoja 997 individualių namų savininkai.

Ruduo parūpina darbo gatvių šlavėjams.

Dyla net grėbliai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius sakė, kad sausi rudeniški orai palengvina darbus,
mat sausus lapus kur kas lengviau sugrėbti ir išvežti. „Pamenu, vienais metais rudenį užėjo smarkios liūtys, nukritę lapai permirko. Ant gatvių juos suvažinėjo mašinos ir tą košę pašalinti nuo kelio dangos tapo labai sunku“, – pasakojo D. Maciukevičius.
Seniūnas sakė, kad lapus Pagėgiuose sugrėbia viešuosius darbus dirbantys asmenys. Kiekvieną savaitę visuomenei naudingų darbų dirbti ateina po 8 žmones. D. Maciukevičius neslėpė, kad gavę pašalpas minėti asmenys neretai ir nepasirodo darbo vietoje.
Apie prižiūrimus nemažus miesto plotus liudija ir nuolat susidėvintys darbo instrumentai. Tarkim, grėblių užtenka tik vienam sezonui. Neretai jie naudojami ne tik lapams ant žolynų grėbti, bet su jais darbininkai nevengia ir nubraukti juos nuo pėsčiųjų takų grindinio. Tad nieko snuostabaus, kad per laiką ir grėbliai susidėvi.
Seniūnas sakė, kad kiekvieną rudenį sugrėbia dideles rietuves medžių lapų, mat Pagėgiuose daug žalumos.
Kameros viską mato
„Po Vėlinių savaitgalio daug darbo atsiranda miesto kapinėse. Vasarą čia pasodinti augalai po pirmųjų šalnų jau išrauti. Juos žmonės dažniausiai meta į konteinerius. Mums tenka organizuoti papildomas žmonių pajėgas, kurie atskirtų žaliasias atliekas nuo įprastų. Norėčiau žmonių paprašyti žaliųjų atliekų nemesti į bendrojo naudojimo konteinerius, nes juos vėliau reikia perrinkti, tam prireikia nemažai papildomo laiko“, – kalbėjo D. Maciukevičius.
Vėlinių savaitgalį senosiose Pagėgių miesto kapinėse buvo pastatytos specialios dėžės žaliosioms atliekoms, kurias vėliau darbininkai perrūšiuos. Taip daroma, kad žaliosios atliekos nepatektų į šiukšlių konteinerius. Šiukšlių vežėjai dažnai atsisako ištuštinti atliekų konteinerius, jei juose būna primesta organinių atliekų.
Pagėgių seniūnas sakė, kad neseniai iš gamtosaugos fondo buvo gauta lėšų, kurios panaudotos Pagėgių miesto augmenijai atnaujinti. Parko pakraštyje pasodinta nauja gyvatvorė, aplinkui paminklą pasodinta vasarą gražiai pražysiančių krūmų.
Anksčiau pasitaikydavo, kad naujai nupirktais augalais susidomėdavo ilgapirščiai ar nesąžiningi žmonės, norintys seniūnijos sąskaita pasipuošti savo sodybas. Dabar tokių atvejų pasitaiko vis mažiau, mat miestą stebi įrengtos vaizdo kameros. Vaizdo įrašai padėjo išaiškinti tris atvejus, kai keli asmenys, bandę nevykusiai papokštauti, į miesto centre esantį fotaną pripylė putų.

Simonas SKUTULAS

Pagėgių žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė talpinanti 89 tonas žaliųjų atliekų.

2 komentarai

  • sava

    Nu ir rašliavėlė:d Pagėgių kaimas. 😀 Iš kelintų metų ištraukta.:d Naujausiomis žiniomis 2015m. Pagėgiai lyg miesto vardą turi :d Bet daugiau kunigaikštystė :d kituose straipsniuose. :d

  • Savai

    Šalia Pagėgių miesto yra ir Pagėgių kaimas jeigu nežinojote…

    Vikipedijoje rašo: Pagėgiai – kaimas Pagėgių savivaldybėje, 1 km į pietvakarius nuo Pagėgių miesto, prie Gėgės ištakų. Pagėgių kaimiškosios seniūnaitijos centras. Kaime stovi paminklas vokiečių karo belaisviams atminti (architektūros ir dailės paminklas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite