Rudens darbai ir rūpesčiai Pagėgiuose

Rudeniškomis spalvomis nusidažę medžių lapai vieniems dovanoja pasakiškus vaizdus, kitiems tampa nelengvu darbu – juos reikia sugrėbti. Pastarosiomis savaitėmis Pagėgiuose galėjai sutikti ne vieną lapus tvarkantį žmogų.

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius rodė parko pakraštyje šiemet persodintą gyvatvorę.

Vietos užteks
Sugrėbtos rudeniškos „gėrybės“ vežamos į Pagėgių kaime esančią žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelę. Spalio 23 d. Pagėgių savivaldybės administracija iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro gavo nurodymą, kad Pagėgių kaime esanti žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė jau pripildyta.
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, ši aikštelė kiekvieną rudenį būna pripildoma, mat seniūnijose gausiai surenkama žaliųjų atliekų. Direktorė sakė, kad seniūnijų surinktos atliekos dar bus vežamos į aikštelę, o gyventojams kol kas teks žaliąsias atliekas vežti į Kaupių kaime (Tauragės r.)esančią žaliųjų atliekų aikštelę.
„Pagėgių kaime esančioje žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje susikaupiantis kompostas yra pardavinėjamas pageidaujantiems gyventojams bei naudojamas visuomeninėms reikmėms. Nemaža dalis komposto panaudojama aplinkai tvarkyti. Šiuo metu svarstome klausimą dėl žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės dydžio, kad kitą rudenį nekiltų panašių problemų“, – informavo D. Butvydienė.
Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plane nurodoma, kad per metus (2013 m. duomenys) atskirai surenkama per 188 tonas žaliųjų atliekų. Tai sudaro net 37 proc. bendros atskirai surinktų komunalinių atliekų. To paties plano duomenimis, namudinį kompostavimą Savivaldybėje deklaruoja 997 individualių namų savininkai.

Ruduo parūpina darbo gatvių šlavėjams.

Dyla net grėbliai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius sakė, kad sausi rudeniški orai palengvina darbus,
mat sausus lapus kur kas lengviau sugrėbti ir išvežti. „Pamenu, vienais metais rudenį užėjo smarkios liūtys, nukritę lapai permirko. Ant gatvių juos suvažinėjo mašinos ir tą košę pašalinti nuo kelio dangos tapo labai sunku“, – pasakojo D. Maciukevičius.
Seniūnas sakė, kad lapus Pagėgiuose sugrėbia viešuosius darbus dirbantys asmenys. Kiekvieną savaitę visuomenei naudingų darbų dirbti ateina po 8 žmones. D. Maciukevičius neslėpė, kad gavę pašalpas minėti asmenys neretai ir nepasirodo darbo vietoje.
Apie prižiūrimus nemažus miesto plotus liudija ir nuolat susidėvintys darbo instrumentai. Tarkim, grėblių užtenka tik vienam sezonui. Neretai jie naudojami ne tik lapams ant žolynų grėbti, bet su jais darbininkai nevengia ir nubraukti juos nuo pėsčiųjų takų grindinio. Tad nieko snuostabaus, kad per laiką ir grėbliai susidėvi.
Seniūnas sakė, kad kiekvieną rudenį sugrėbia dideles rietuves medžių lapų, mat Pagėgiuose daug žalumos.
Kameros viską mato
„Po Vėlinių savaitgalio daug darbo atsiranda miesto kapinėse. Vasarą čia pasodinti augalai po pirmųjų šalnų jau išrauti. Juos žmonės dažniausiai meta į konteinerius. Mums tenka organizuoti papildomas žmonių pajėgas, kurie atskirtų žaliasias atliekas nuo įprastų. Norėčiau žmonių paprašyti žaliųjų atliekų nemesti į bendrojo naudojimo konteinerius, nes juos vėliau reikia perrinkti, tam prireikia nemažai papildomo laiko“, – kalbėjo D. Maciukevičius.
Vėlinių savaitgalį senosiose Pagėgių miesto kapinėse buvo pastatytos specialios dėžės žaliosioms atliekoms, kurias vėliau darbininkai perrūšiuos. Taip daroma, kad žaliosios atliekos nepatektų į šiukšlių konteinerius. Šiukšlių vežėjai dažnai atsisako ištuštinti atliekų konteinerius, jei juose būna primesta organinių atliekų.
Pagėgių seniūnas sakė, kad neseniai iš gamtosaugos fondo buvo gauta lėšų, kurios panaudotos Pagėgių miesto augmenijai atnaujinti. Parko pakraštyje pasodinta nauja gyvatvorė, aplinkui paminklą pasodinta vasarą gražiai pražysiančių krūmų.
Anksčiau pasitaikydavo, kad naujai nupirktais augalais susidomėdavo ilgapirščiai ar nesąžiningi žmonės, norintys seniūnijos sąskaita pasipuošti savo sodybas. Dabar tokių atvejų pasitaiko vis mažiau, mat miestą stebi įrengtos vaizdo kameros. Vaizdo įrašai padėjo išaiškinti tris atvejus, kai keli asmenys, bandę nevykusiai papokštauti, į miesto centre esantį fotaną pripylė putų.

Simonas SKUTULAS

Pagėgių žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelė talpinanti 89 tonas žaliųjų atliekų.

2 komentarai

  • sava

    Nu ir rašliavėlė:d Pagėgių kaimas. 😀 Iš kelintų metų ištraukta.:d Naujausiomis žiniomis 2015m. Pagėgiai lyg miesto vardą turi :d Bet daugiau kunigaikštystė :d kituose straipsniuose. :d

  • Savai

    Šalia Pagėgių miesto yra ir Pagėgių kaimas jeigu nežinojote…

    Vikipedijoje rašo: Pagėgiai – kaimas Pagėgių savivaldybėje, 1 km į pietvakarius nuo Pagėgių miesto, prie Gėgės ištakų. Pagėgių kaimiškosios seniūnaitijos centras. Kaime stovi paminklas vokiečių karo belaisviams atminti (architektūros ir dailės paminklas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite