Rinkimų rezultatai panašūs, pažeidimų mažiau

Dideliu skirtumu pirmaujantis Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis (kairėje) ir jo bendrapartiečiai, sužinoję rezultatus, neslėpė šypsenų.

Birželio 21 d., sekmadienį, įvykę pakartotiniai tiesioginiai mero ir rajono Tarybos rinkimai Šilutės rajone staigmenų nepažėrė: išankstiniais duomenimis, daugiausia mandatų vėl gavo socialdemokratai (6) ir partija Tvarka ir teisingumas (5), dėl mero posto antrajame rinkimų ture vėl varžysis dabartinis meras Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Toks vaizdas buvo ir po kovo 1 d. vykusių rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų.

Dalyvavo 39,35 proc. rinkėjų Rajono mero posto siekė 8 kandidatai. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas, dabartinis meras Vytautas Laurinaitis, surinkęs 4379 rinkėjų balsus, gerokai aplenkė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovą Arvydą Jaką, gavusį 2527 balsus. Šiedu politikai dėl mero posto varžysis antrajame rinkimų ture liepos 5 d.
Socialdemokratai vėl švenčia pergalę – jie gavo net 6 mandatus. Tiek pat mandatų socialdemokratai buvo gavę ir po kovo 1 d. vykusių savivaldos rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti. Analogiška sėkmė lydi ir partijos Tvarka ir teisingumas komandą – vėl gauti 5 mandatai ir išsaugota galimybė laimėti rajono mero tiesioginius rinkimus.
Nebe 27, bet 25 narių Šilutės r. savivaldybės taryba jau turi 24 išrinktus politikus. Dar vienas bus rajono meras, išrinktas antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių. Rinkėjų valia Taryboje dirbs 13 vadinamųjų naujokų ir 11 dabartinių Tarybos narių. Tad rinkėjai atnaujino daugiau negu pusę Savivaldybės tarybos.
Socialdemokratams atstovaus A. S. Nausėda, S. Šeputis, A. Pupšys, A. Bekeris ir du dabartiniai Tarybos nariai A. Balčytis ir A. Kubaitis. Partijai Tvarka ir teisingumas atstovaus V. Laurinaitis, S. Kazlauskas ir G. Bružas, kurie ir iki rinkimų buvo Tarybos nariais, bei L. Uselienė ir V. Bendaravičius, į vietos valdžią išrinkti pirmą kartą. Šios partijos skyriaus pirmininkas V. Pavilonis mandato negavo, tačiau į Tarybą patektų, V. Laurinaitį išrinkus meru.
Darbo partija tegavo vieną vietą rajono Taryboje, kurią rinkėjai patikėjo T. Budrikiui, o šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas ir Tarybos narys S. Stankevičius iš pirmos vietos sąraše smuko į trečiąją, jį aplenkė ir D. Pundžius. Kovo 1 d. rinkimuose Darbo partija buvo gavusi du mandatus.
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) praturtėjo trečiu mandatu – jį gavo politikos naujokas Vidmantas Gečas, o A. Jakas ir A. Gečas, abu dabartiniai rajono Tarybos nariai, mandatus buvo laimėję ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose.
Tris mandatus vėl gavo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Juos pelnė naujieji politikai S. Tamašauskienė ir A. Kurlianskas bei po ilgokos pertraukos į Tarybą sugrįžtantis Z. Jaunius.
Liberalų sąjūdžiui Savivaldybės taryboje atstovaus J. Jatautas ir R. Ambrozaitis – nauji veidai renkamojoje rajono valdžioje. Valstiečių ir žaliųjų sąjungai – V. Pozingis ir G. Kimbrienė, Visuomeniniam rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“ – D. Žebelienė ir V. Kainovaitis – šie keturi politikai yra ir dabartinėje rajono Taryboje.
Tokie išankstiniai pakartotinių rinkimų Šilutės rajone rezultatai. Galutinius rezultatus paskelbs Vyriausioji rinkimų komisija.
Trukdė „baltosios pirštinės“?
Po skaudžios bausmės, kai dėl pažeidimų rajone buvo anuliuoti kovo 1 d. rinkimų rezultatai, šie parėjo gerokai sklandžiau. Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius pasakojo, kad rinkimų metu Šilutės policininkams talkino ekipažai iš kitų rajonų. Pažeidimų pastebėta, tačiau lyginant su buvusiais rinkimais, jų gerokai mažiau.
„Palyginus su ankstesniais rinkimais, šie buvo gerokai demokratiškesni, skaidresni. Tikrai galime pasidžiaugti ir rajono rinkimų komisijos, ypač jos pirmininko Vytauto Žiogo, ir policijos darbu. Tiksliai negaliu pasakyti, kiek pažeidimų nustatyta, tačiau jie nebuvo labai rimti. Kiek žinau, lyg ir pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti balsavimo teise. Šį kartą Šilutė neblogai pasirodė ir tai pavyzdys, kad Šilutės rinkimų komisija ir jos pirmininkas gali tinkamai dirbti“, – sakė D. Laurinavičius.
Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, prisipažinęs, kad per rinkimus spėjo pamiegoti tik tris valandas, neneigė, kad smulkių pažeidimų rinkimų metu būta. Šį kartą rinkimų organizavimui trukdę patys rinkimų prižiūrėtojai – „baltųjų pirštinių“ atstovai.
Pasak V. Žiogo, jauni aktyvūs „baltųjų pirštinių“ pasiuntiniai sudarė nervingą atmosferą, trikdė rinkimų komisijos darbą. „Nežinau, ar čia buvo per didelis jaunuolių aktyvumas, ar pačiai rinkimų komisijai pritrūko tolerancijos. Aiškinsimės“, – sakė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas.
Tvarkiečiai džiaugėsi
Pakartotiniai rinkimai susilpnino partijų finansinius resursus ir politinė reklama bei agitacija vyko vangiau. Rinkimų dieną laukti rezultatų į „Magnolijos“ kavinę susirinko Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Partija tvarka ir teisingumas, socialdemokratai susibūrė savo būstinėse, Šilutės seniūnijoje, ten pat susirinko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Beveik visose partiečių sambūriuose buvo galima pamatyti tą patį vaizdą: prie kompiuterių palinkusius ir retkarčiais naujausius rezultatus paskelbti išbėgančius žmones.
Ko gero, linksmiausia atmosfera vyravo tvarkiečių būstinėje. Nuo pat pirmųjų rezultatų skelbimo pamatęs, kad partijai rinkimuose į Tarybą sekasi gerai, o pats pirmauja, šypsojosi ir Vytautas Laurinaitis, ir jį palaikantys partiečiai, tarp kurių buvo ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė SKUTULIENĖ, Vaidotas VILKAS

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Dėl netinkamų padangų žalą gali tekti atlyginti patiems

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 d. Tuo tarpu su žieminėmis nedygliuotomis padangomis važinėti galima ir šiltuoju sezonu. Itin svarbu, kad padangos būtų tinkamos techninės būklės, todėl draudikai rekomenduoja patikrinti naudojamų padangų protektoriaus gylį, nusidėvėjimo tolygumą ir oro slėgį jose. Skirtingai nei žiemą, kai su vasarinėmis padangomis važinėti draudžiama, nedygliuotos žieminės padangos pavasarį ir vasarą yra leistinos. „Jei automobilio techninė būklė neatitinka reikalavimų ir dėl to įvyksta eismo įvykis – draudikas, išmokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam

Taip pat skaitykite