Rinkimų rezultatai panašūs, pažeidimų mažiau

Dideliu skirtumu pirmaujantis Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis (kairėje) ir jo bendrapartiečiai, sužinoję rezultatus, neslėpė šypsenų.

Birželio 21 d., sekmadienį, įvykę pakartotiniai tiesioginiai mero ir rajono Tarybos rinkimai Šilutės rajone staigmenų nepažėrė: išankstiniais duomenimis, daugiausia mandatų vėl gavo socialdemokratai (6) ir partija Tvarka ir teisingumas (5), dėl mero posto antrajame rinkimų ture vėl varžysis dabartinis meras Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Toks vaizdas buvo ir po kovo 1 d. vykusių rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų.

Dalyvavo 39,35 proc. rinkėjų Rajono mero posto siekė 8 kandidatai. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas, dabartinis meras Vytautas Laurinaitis, surinkęs 4379 rinkėjų balsus, gerokai aplenkė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovą Arvydą Jaką, gavusį 2527 balsus. Šiedu politikai dėl mero posto varžysis antrajame rinkimų ture liepos 5 d.
Socialdemokratai vėl švenčia pergalę – jie gavo net 6 mandatus. Tiek pat mandatų socialdemokratai buvo gavę ir po kovo 1 d. vykusių savivaldos rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti. Analogiška sėkmė lydi ir partijos Tvarka ir teisingumas komandą – vėl gauti 5 mandatai ir išsaugota galimybė laimėti rajono mero tiesioginius rinkimus.
Nebe 27, bet 25 narių Šilutės r. savivaldybės taryba jau turi 24 išrinktus politikus. Dar vienas bus rajono meras, išrinktas antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių. Rinkėjų valia Taryboje dirbs 13 vadinamųjų naujokų ir 11 dabartinių Tarybos narių. Tad rinkėjai atnaujino daugiau negu pusę Savivaldybės tarybos.
Socialdemokratams atstovaus A. S. Nausėda, S. Šeputis, A. Pupšys, A. Bekeris ir du dabartiniai Tarybos nariai A. Balčytis ir A. Kubaitis. Partijai Tvarka ir teisingumas atstovaus V. Laurinaitis, S. Kazlauskas ir G. Bružas, kurie ir iki rinkimų buvo Tarybos nariais, bei L. Uselienė ir V. Bendaravičius, į vietos valdžią išrinkti pirmą kartą. Šios partijos skyriaus pirmininkas V. Pavilonis mandato negavo, tačiau į Tarybą patektų, V. Laurinaitį išrinkus meru.
Darbo partija tegavo vieną vietą rajono Taryboje, kurią rinkėjai patikėjo T. Budrikiui, o šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas ir Tarybos narys S. Stankevičius iš pirmos vietos sąraše smuko į trečiąją, jį aplenkė ir D. Pundžius. Kovo 1 d. rinkimuose Darbo partija buvo gavusi du mandatus.
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) praturtėjo trečiu mandatu – jį gavo politikos naujokas Vidmantas Gečas, o A. Jakas ir A. Gečas, abu dabartiniai rajono Tarybos nariai, mandatus buvo laimėję ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose.
Tris mandatus vėl gavo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Juos pelnė naujieji politikai S. Tamašauskienė ir A. Kurlianskas bei po ilgokos pertraukos į Tarybą sugrįžtantis Z. Jaunius.
Liberalų sąjūdžiui Savivaldybės taryboje atstovaus J. Jatautas ir R. Ambrozaitis – nauji veidai renkamojoje rajono valdžioje. Valstiečių ir žaliųjų sąjungai – V. Pozingis ir G. Kimbrienė, Visuomeniniam rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“ – D. Žebelienė ir V. Kainovaitis – šie keturi politikai yra ir dabartinėje rajono Taryboje.
Tokie išankstiniai pakartotinių rinkimų Šilutės rajone rezultatai. Galutinius rezultatus paskelbs Vyriausioji rinkimų komisija.
Trukdė „baltosios pirštinės“?
Po skaudžios bausmės, kai dėl pažeidimų rajone buvo anuliuoti kovo 1 d. rinkimų rezultatai, šie parėjo gerokai sklandžiau. Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius pasakojo, kad rinkimų metu Šilutės policininkams talkino ekipažai iš kitų rajonų. Pažeidimų pastebėta, tačiau lyginant su buvusiais rinkimais, jų gerokai mažiau.
„Palyginus su ankstesniais rinkimais, šie buvo gerokai demokratiškesni, skaidresni. Tikrai galime pasidžiaugti ir rajono rinkimų komisijos, ypač jos pirmininko Vytauto Žiogo, ir policijos darbu. Tiksliai negaliu pasakyti, kiek pažeidimų nustatyta, tačiau jie nebuvo labai rimti. Kiek žinau, lyg ir pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti balsavimo teise. Šį kartą Šilutė neblogai pasirodė ir tai pavyzdys, kad Šilutės rinkimų komisija ir jos pirmininkas gali tinkamai dirbti“, – sakė D. Laurinavičius.
Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, prisipažinęs, kad per rinkimus spėjo pamiegoti tik tris valandas, neneigė, kad smulkių pažeidimų rinkimų metu būta. Šį kartą rinkimų organizavimui trukdę patys rinkimų prižiūrėtojai – „baltųjų pirštinių“ atstovai.
Pasak V. Žiogo, jauni aktyvūs „baltųjų pirštinių“ pasiuntiniai sudarė nervingą atmosferą, trikdė rinkimų komisijos darbą. „Nežinau, ar čia buvo per didelis jaunuolių aktyvumas, ar pačiai rinkimų komisijai pritrūko tolerancijos. Aiškinsimės“, – sakė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas.
Tvarkiečiai džiaugėsi
Pakartotiniai rinkimai susilpnino partijų finansinius resursus ir politinė reklama bei agitacija vyko vangiau. Rinkimų dieną laukti rezultatų į „Magnolijos“ kavinę susirinko Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Partija tvarka ir teisingumas, socialdemokratai susibūrė savo būstinėse, Šilutės seniūnijoje, ten pat susirinko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Beveik visose partiečių sambūriuose buvo galima pamatyti tą patį vaizdą: prie kompiuterių palinkusius ir retkarčiais naujausius rezultatus paskelbti išbėgančius žmones.
Ko gero, linksmiausia atmosfera vyravo tvarkiečių būstinėje. Nuo pat pirmųjų rezultatų skelbimo pamatęs, kad partijai rinkimuose į Tarybą sekasi gerai, o pats pirmauja, šypsojosi ir Vytautas Laurinaitis, ir jį palaikantys partiečiai, tarp kurių buvo ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė SKUTULIENĖ, Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite