Rinkimų rezultatai panašūs, pažeidimų mažiau

Dideliu skirtumu pirmaujantis Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis (kairėje) ir jo bendrapartiečiai, sužinoję rezultatus, neslėpė šypsenų.

Birželio 21 d., sekmadienį, įvykę pakartotiniai tiesioginiai mero ir rajono Tarybos rinkimai Šilutės rajone staigmenų nepažėrė: išankstiniais duomenimis, daugiausia mandatų vėl gavo socialdemokratai (6) ir partija Tvarka ir teisingumas (5), dėl mero posto antrajame rinkimų ture vėl varžysis dabartinis meras Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai). Toks vaizdas buvo ir po kovo 1 d. vykusių rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų.

Dalyvavo 39,35 proc. rinkėjų Rajono mero posto siekė 8 kandidatai. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas, dabartinis meras Vytautas Laurinaitis, surinkęs 4379 rinkėjų balsus, gerokai aplenkė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovą Arvydą Jaką, gavusį 2527 balsus. Šiedu politikai dėl mero posto varžysis antrajame rinkimų ture liepos 5 d.
Socialdemokratai vėl švenčia pergalę – jie gavo net 6 mandatus. Tiek pat mandatų socialdemokratai buvo gavę ir po kovo 1 d. vykusių savivaldos rinkimų, kurių rezultatai buvo panaikinti. Analogiška sėkmė lydi ir partijos Tvarka ir teisingumas komandą – vėl gauti 5 mandatai ir išsaugota galimybė laimėti rajono mero tiesioginius rinkimus.
Nebe 27, bet 25 narių Šilutės r. savivaldybės taryba jau turi 24 išrinktus politikus. Dar vienas bus rajono meras, išrinktas antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių. Rinkėjų valia Taryboje dirbs 13 vadinamųjų naujokų ir 11 dabartinių Tarybos narių. Tad rinkėjai atnaujino daugiau negu pusę Savivaldybės tarybos.
Socialdemokratams atstovaus A. S. Nausėda, S. Šeputis, A. Pupšys, A. Bekeris ir du dabartiniai Tarybos nariai A. Balčytis ir A. Kubaitis. Partijai Tvarka ir teisingumas atstovaus V. Laurinaitis, S. Kazlauskas ir G. Bružas, kurie ir iki rinkimų buvo Tarybos nariais, bei L. Uselienė ir V. Bendaravičius, į vietos valdžią išrinkti pirmą kartą. Šios partijos skyriaus pirmininkas V. Pavilonis mandato negavo, tačiau į Tarybą patektų, V. Laurinaitį išrinkus meru.
Darbo partija tegavo vieną vietą rajono Taryboje, kurią rinkėjai patikėjo T. Budrikiui, o šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas ir Tarybos narys S. Stankevičius iš pirmos vietos sąraše smuko į trečiąją, jį aplenkė ir D. Pundžius. Kovo 1 d. rinkimuose Darbo partija buvo gavusi du mandatus.
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) praturtėjo trečiu mandatu – jį gavo politikos naujokas Vidmantas Gečas, o A. Jakas ir A. Gečas, abu dabartiniai rajono Tarybos nariai, mandatus buvo laimėję ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose.
Tris mandatus vėl gavo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Juos pelnė naujieji politikai S. Tamašauskienė ir A. Kurlianskas bei po ilgokos pertraukos į Tarybą sugrįžtantis Z. Jaunius.
Liberalų sąjūdžiui Savivaldybės taryboje atstovaus J. Jatautas ir R. Ambrozaitis – nauji veidai renkamojoje rajono valdžioje. Valstiečių ir žaliųjų sąjungai – V. Pozingis ir G. Kimbrienė, Visuomeniniam rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“ – D. Žebelienė ir V. Kainovaitis – šie keturi politikai yra ir dabartinėje rajono Taryboje.
Tokie išankstiniai pakartotinių rinkimų Šilutės rajone rezultatai. Galutinius rezultatus paskelbs Vyriausioji rinkimų komisija.
Trukdė „baltosios pirštinės“?
Po skaudžios bausmės, kai dėl pažeidimų rajone buvo anuliuoti kovo 1 d. rinkimų rezultatai, šie parėjo gerokai sklandžiau. Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Donatas Laurinavičius pasakojo, kad rinkimų metu Šilutės policininkams talkino ekipažai iš kitų rajonų. Pažeidimų pastebėta, tačiau lyginant su buvusiais rinkimais, jų gerokai mažiau.
„Palyginus su ankstesniais rinkimais, šie buvo gerokai demokratiškesni, skaidresni. Tikrai galime pasidžiaugti ir rajono rinkimų komisijos, ypač jos pirmininko Vytauto Žiogo, ir policijos darbu. Tiksliai negaliu pasakyti, kiek pažeidimų nustatyta, tačiau jie nebuvo labai rimti. Kiek žinau, lyg ir pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti balsavimo teise. Šį kartą Šilutė neblogai pasirodė ir tai pavyzdys, kad Šilutės rinkimų komisija ir jos pirmininkas gali tinkamai dirbti“, – sakė D. Laurinavičius.
Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, prisipažinęs, kad per rinkimus spėjo pamiegoti tik tris valandas, neneigė, kad smulkių pažeidimų rinkimų metu būta. Šį kartą rinkimų organizavimui trukdę patys rinkimų prižiūrėtojai – „baltųjų pirštinių“ atstovai.
Pasak V. Žiogo, jauni aktyvūs „baltųjų pirštinių“ pasiuntiniai sudarė nervingą atmosferą, trikdė rinkimų komisijos darbą. „Nežinau, ar čia buvo per didelis jaunuolių aktyvumas, ar pačiai rinkimų komisijai pritrūko tolerancijos. Aiškinsimės“, – sakė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas.
Tvarkiečiai džiaugėsi
Pakartotiniai rinkimai susilpnino partijų finansinius resursus ir politinė reklama bei agitacija vyko vangiau. Rinkimų dieną laukti rezultatų į „Magnolijos“ kavinę susirinko Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Partija tvarka ir teisingumas, socialdemokratai susibūrė savo būstinėse, Šilutės seniūnijoje, ten pat susirinko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Beveik visose partiečių sambūriuose buvo galima pamatyti tą patį vaizdą: prie kompiuterių palinkusius ir retkarčiais naujausius rezultatus paskelbti išbėgančius žmones.
Ko gero, linksmiausia atmosfera vyravo tvarkiečių būstinėje. Nuo pat pirmųjų rezultatų skelbimo pamatęs, kad partijai rinkimuose į Tarybą sekasi gerai, o pats pirmauja, šypsojosi ir Vytautas Laurinaitis, ir jį palaikantys partiečiai, tarp kurių buvo ir LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Stasė SKUTULIENĖ, Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite