Rinkėjai savo palankumą skyrė Alfredui Stasiui Nausėdai

Antrojo balsavimo rezultatai rinkimuose į LR Seimą Šilutės rajone tik patvirtino daugumos rinkėjų apsisprendimą į šalies parlamentą deleguoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Alfredą Stasį Nausėdą. Savo konkurentę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkę Sandrą Tamašauskienę jis įveikė įtikinama balsų persvara.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Šilutėje – kaip ir visoje Lietuvoje
Sekmadienį 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, jau kiek po 21 val. tapo aišku, kad Šilutės rajone rinkimus į LR Seimą įtikinama persvara laimėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda. Ši partija rinkimuose sėkmingai pasirodė visoje Lietuvoje, tad ir Šilutė netapo išimtimi.

Kita vertus, kandidatas Alfredas Nausėda gerai pažįstamas rajono gyventojams, ypač ūkininkams, nes daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui. Jis gana sėkmingai pasirodė praėjusiuose savivaldos rinkimuose ir tapo Šilutės rajono tarybos nariu. Nemažai balsų jis tąkart surinko ir kaip kandidatas į rajono mero postą. Išrinkus A. Nausėdą į LR Seimą, Savivaldybės taryboje jį turėtų pakeisti Saulius Vytuvis.
Spalio 23-ios vakarą į A. Nausėdos rinkimų štabą atvyko nemažai norinčiųjų asmeniškai pasveikinti būsimą LR Seimo narį, beveik netilo jo mobilusis telefonas. Pats Alfredas Nausėda, džiugiai nusiteikęs ir kiek sutrikęs, vos spėjo atsakinėti į sveikinimus. Jis sakė, kad rinkimų metu teko bendrauti su daugeliu žmonių seniūnijose ir darbo kolektyvuose.
„Mūsų programa buvo daugeliui žmonių patraukli, nes mes kalbame apie konkrečius dalykus ir nešnekame apie tai, ko neįmanoma padaryti“, – apie rinkimų rezultatus kalbėjo A. Nausėda. Jis sakė, kad stengsis skirti kuo daugiau dėmesio polderinėms sistemoms, upių vagų priežiūrai, nes tam skiriamos lėšos šiuo metu per menkos, nors į Pamarį suteka visos Lietuvos vandenys. Anot jo, kai ką galima pakeisti ir be didelių investicijų, pakoregavus atitinkamus reglamentus.
Kalbėdamas apie antrąjį rinkimų turą, A. Nausėda pasidžiaugė, kad nei iš savo stebėtojų, nei iš rinkimų komisijos apie pažeidimus nieko negirdėjo ir mano, kad šį kartą viskas vyko skaidriai, kaip ir turėtų būti.
„Mane džiugina ir tai, kad rinkėjų aktyvumas buvo vidutinis. Kita vertus, tas aktyvumo procentas, kuris tik šiek tiek viršija 30 procentų, mūsų valstybėje turėtų būti didesnis. Juk balsavimas yra pilietinė pareiga ir privilegija. Žmogus turėtų išreikšti savo valią“, – sakė A. Nausėda.
Paklaustas, kaip jis vertina savo konkurentę Sandrą Tamašauskienę, Alfredas Nausėda sakė, kad tai jauna, energinga, geranoriška politikė. Anot jo, jai tai pirmieji, bet ne paskutiniai rinkimai.

Alfredas Nausėda ūkininkauja – Stubriuose (Katyčių sen.) turi pieno ūkį. Paklaustas, kas jį pavaduos, kai didžiąją laiko dalį teks praleisti Vilniuje, naujasis Seimo narys juokėsi, kad tą klausimą kaip nors išspręsiąs. Ir tuoj pat surimtėjęs prabilo, kad ūkio, žinoma, negalima palikti likimo valiai. Daugiau padirbėti teks šeimos nariams, prireikus tikisi sulaukti šalimais gyvenančių gerų kaimynų pagalbos.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Pirmas, bet ne paskutinis bandymas
Kandidatė į LR Seimo narius Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ konferencijų salėje. Apsilankius ten apie 21 val., kandidatė sakė, jog aiškėja tendencija, kad šiuos rinkimus laimės jos konkurentas Alfredas Stasys Nausėda.
S. Tamašauskienė patikino, kad tai ne paskutiniai jos rinkimai ir ateityje bandys balotiruotis dar. „Politiniai raumenys auga metai iš metų ir sėkmingų atsitiktinumų būna mažai. Manau, kad Alfredo Nausėdos sėkmė didele dalimi yra labai sėkmingo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasirodymo šiuose rinkimuose fenomeno atvejis. Ne paties Alfredo, o Valstiečių, žinant tą perbėgimo iš partijos į partiją istoriją. Matome, kad tai savotiškas manevras, nes valdžios palaikymo jis neprarado. Mane asmeniškai visa tai nuvylė, bet rinkėjų – ne“, – kabėjo S. Tamašauskienė.
Kandidatė dar sakė apie jokius pažeidimus šiame ture nieko negirdėjusi, nusiskundimų nebuvę. Ji pasidžiaugė, kad šiame ture tarpusavyje varžėsi mūsų rajono kandidatai. Anot S. Tamašauskienės, tai reiškia, kad žmonės valdžioje nori matyti savus, pažįstamus politikus, nori tiesioginio bendravimo, ryšio. Juo labiau, kad praeitą kadenciją išrinktas Kęstas Komskis įsivėlė į balsų pirkimo istoriją, o Artūras Skardžius pasirodė Šilutėje tik paskutiniais mėnesiais iki rinkimų.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

„Sandra nepralaimėjo šių rinkimų. Toks rezultatas yra naujos politikės laimėjimas. Tie 2,5 metų praeis greitai, bus savivaldos rinkimai. Sandra dar jauna politikė, jai viskas prieš akis“, – sakė pats pirmame ture iš tolimesnės kovos dėl LR Seimo nario mandato iškritęs S. Tamašauskienės kolega pedagogas ir Šilutės r, savivaldybės tarybos narys Algirdas Gečas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Taip pat skaitykite