Rinkėjai savo palankumą skyrė Alfredui Stasiui Nausėdai

Antrojo balsavimo rezultatai rinkimuose į LR Seimą Šilutės rajone tik patvirtino daugumos rinkėjų apsisprendimą į šalies parlamentą deleguoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Alfredą Stasį Nausėdą. Savo konkurentę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkę Sandrą Tamašauskienę jis įveikė įtikinama balsų persvara.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Šilutėje – kaip ir visoje Lietuvoje
Sekmadienį 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, jau kiek po 21 val. tapo aišku, kad Šilutės rajone rinkimus į LR Seimą įtikinama persvara laimėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda. Ši partija rinkimuose sėkmingai pasirodė visoje Lietuvoje, tad ir Šilutė netapo išimtimi.

Kita vertus, kandidatas Alfredas Nausėda gerai pažįstamas rajono gyventojams, ypač ūkininkams, nes daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui. Jis gana sėkmingai pasirodė praėjusiuose savivaldos rinkimuose ir tapo Šilutės rajono tarybos nariu. Nemažai balsų jis tąkart surinko ir kaip kandidatas į rajono mero postą. Išrinkus A. Nausėdą į LR Seimą, Savivaldybės taryboje jį turėtų pakeisti Saulius Vytuvis.
Spalio 23-ios vakarą į A. Nausėdos rinkimų štabą atvyko nemažai norinčiųjų asmeniškai pasveikinti būsimą LR Seimo narį, beveik netilo jo mobilusis telefonas. Pats Alfredas Nausėda, džiugiai nusiteikęs ir kiek sutrikęs, vos spėjo atsakinėti į sveikinimus. Jis sakė, kad rinkimų metu teko bendrauti su daugeliu žmonių seniūnijose ir darbo kolektyvuose.
„Mūsų programa buvo daugeliui žmonių patraukli, nes mes kalbame apie konkrečius dalykus ir nešnekame apie tai, ko neįmanoma padaryti“, – apie rinkimų rezultatus kalbėjo A. Nausėda. Jis sakė, kad stengsis skirti kuo daugiau dėmesio polderinėms sistemoms, upių vagų priežiūrai, nes tam skiriamos lėšos šiuo metu per menkos, nors į Pamarį suteka visos Lietuvos vandenys. Anot jo, kai ką galima pakeisti ir be didelių investicijų, pakoregavus atitinkamus reglamentus.
Kalbėdamas apie antrąjį rinkimų turą, A. Nausėda pasidžiaugė, kad nei iš savo stebėtojų, nei iš rinkimų komisijos apie pažeidimus nieko negirdėjo ir mano, kad šį kartą viskas vyko skaidriai, kaip ir turėtų būti.
„Mane džiugina ir tai, kad rinkėjų aktyvumas buvo vidutinis. Kita vertus, tas aktyvumo procentas, kuris tik šiek tiek viršija 30 procentų, mūsų valstybėje turėtų būti didesnis. Juk balsavimas yra pilietinė pareiga ir privilegija. Žmogus turėtų išreikšti savo valią“, – sakė A. Nausėda.
Paklaustas, kaip jis vertina savo konkurentę Sandrą Tamašauskienę, Alfredas Nausėda sakė, kad tai jauna, energinga, geranoriška politikė. Anot jo, jai tai pirmieji, bet ne paskutiniai rinkimai.

Alfredas Nausėda ūkininkauja – Stubriuose (Katyčių sen.) turi pieno ūkį. Paklaustas, kas jį pavaduos, kai didžiąją laiko dalį teks praleisti Vilniuje, naujasis Seimo narys juokėsi, kad tą klausimą kaip nors išspręsiąs. Ir tuoj pat surimtėjęs prabilo, kad ūkio, žinoma, negalima palikti likimo valiai. Daugiau padirbėti teks šeimos nariams, prireikus tikisi sulaukti šalimais gyvenančių gerų kaimynų pagalbos.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Pirmas, bet ne paskutinis bandymas
Kandidatė į LR Seimo narius Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ konferencijų salėje. Apsilankius ten apie 21 val., kandidatė sakė, jog aiškėja tendencija, kad šiuos rinkimus laimės jos konkurentas Alfredas Stasys Nausėda.
S. Tamašauskienė patikino, kad tai ne paskutiniai jos rinkimai ir ateityje bandys balotiruotis dar. „Politiniai raumenys auga metai iš metų ir sėkmingų atsitiktinumų būna mažai. Manau, kad Alfredo Nausėdos sėkmė didele dalimi yra labai sėkmingo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasirodymo šiuose rinkimuose fenomeno atvejis. Ne paties Alfredo, o Valstiečių, žinant tą perbėgimo iš partijos į partiją istoriją. Matome, kad tai savotiškas manevras, nes valdžios palaikymo jis neprarado. Mane asmeniškai visa tai nuvylė, bet rinkėjų – ne“, – kabėjo S. Tamašauskienė.
Kandidatė dar sakė apie jokius pažeidimus šiame ture nieko negirdėjusi, nusiskundimų nebuvę. Ji pasidžiaugė, kad šiame ture tarpusavyje varžėsi mūsų rajono kandidatai. Anot S. Tamašauskienės, tai reiškia, kad žmonės valdžioje nori matyti savus, pažįstamus politikus, nori tiesioginio bendravimo, ryšio. Juo labiau, kad praeitą kadenciją išrinktas Kęstas Komskis įsivėlė į balsų pirkimo istoriją, o Artūras Skardžius pasirodė Šilutėje tik paskutiniais mėnesiais iki rinkimų.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

„Sandra nepralaimėjo šių rinkimų. Toks rezultatas yra naujos politikės laimėjimas. Tie 2,5 metų praeis greitai, bus savivaldos rinkimai. Sandra dar jauna politikė, jai viskas prieš akis“, – sakė pats pirmame ture iš tolimesnės kovos dėl LR Seimo nario mandato iškritęs S. Tamašauskienės kolega pedagogas ir Šilutės r, savivaldybės tarybos narys Algirdas Gečas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite