Rinkėjai savo palankumą skyrė Alfredui Stasiui Nausėdai

Antrojo balsavimo rezultatai rinkimuose į LR Seimą Šilutės rajone tik patvirtino daugumos rinkėjų apsisprendimą į šalies parlamentą deleguoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Alfredą Stasį Nausėdą. Savo konkurentę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkę Sandrą Tamašauskienę jis įveikė įtikinama balsų persvara.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Seimo nario mandatą antrame rinkimų ture laimėjęs Alfredas Stasys Nausėda vos spėjo atsakinėti į sveikintojų skambučius.

Šilutėje – kaip ir visoje Lietuvoje
Sekmadienį 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, jau kiek po 21 val. tapo aišku, kad Šilutės rajone rinkimus į LR Seimą įtikinama persvara laimėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda. Ši partija rinkimuose sėkmingai pasirodė visoje Lietuvoje, tad ir Šilutė netapo išimtimi.

Kita vertus, kandidatas Alfredas Nausėda gerai pažįstamas rajono gyventojams, ypač ūkininkams, nes daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui. Jis gana sėkmingai pasirodė praėjusiuose savivaldos rinkimuose ir tapo Šilutės rajono tarybos nariu. Nemažai balsų jis tąkart surinko ir kaip kandidatas į rajono mero postą. Išrinkus A. Nausėdą į LR Seimą, Savivaldybės taryboje jį turėtų pakeisti Saulius Vytuvis.
Spalio 23-ios vakarą į A. Nausėdos rinkimų štabą atvyko nemažai norinčiųjų asmeniškai pasveikinti būsimą LR Seimo narį, beveik netilo jo mobilusis telefonas. Pats Alfredas Nausėda, džiugiai nusiteikęs ir kiek sutrikęs, vos spėjo atsakinėti į sveikinimus. Jis sakė, kad rinkimų metu teko bendrauti su daugeliu žmonių seniūnijose ir darbo kolektyvuose.
„Mūsų programa buvo daugeliui žmonių patraukli, nes mes kalbame apie konkrečius dalykus ir nešnekame apie tai, ko neįmanoma padaryti“, – apie rinkimų rezultatus kalbėjo A. Nausėda. Jis sakė, kad stengsis skirti kuo daugiau dėmesio polderinėms sistemoms, upių vagų priežiūrai, nes tam skiriamos lėšos šiuo metu per menkos, nors į Pamarį suteka visos Lietuvos vandenys. Anot jo, kai ką galima pakeisti ir be didelių investicijų, pakoregavus atitinkamus reglamentus.
Kalbėdamas apie antrąjį rinkimų turą, A. Nausėda pasidžiaugė, kad nei iš savo stebėtojų, nei iš rinkimų komisijos apie pažeidimus nieko negirdėjo ir mano, kad šį kartą viskas vyko skaidriai, kaip ir turėtų būti.
„Mane džiugina ir tai, kad rinkėjų aktyvumas buvo vidutinis. Kita vertus, tas aktyvumo procentas, kuris tik šiek tiek viršija 30 procentų, mūsų valstybėje turėtų būti didesnis. Juk balsavimas yra pilietinė pareiga ir privilegija. Žmogus turėtų išreikšti savo valią“, – sakė A. Nausėda.
Paklaustas, kaip jis vertina savo konkurentę Sandrą Tamašauskienę, Alfredas Nausėda sakė, kad tai jauna, energinga, geranoriška politikė. Anot jo, jai tai pirmieji, bet ne paskutiniai rinkimai.

Alfredas Nausėda ūkininkauja – Stubriuose (Katyčių sen.) turi pieno ūkį. Paklaustas, kas jį pavaduos, kai didžiąją laiko dalį teks praleisti Vilniuje, naujasis Seimo narys juokėsi, kad tą klausimą kaip nors išspręsiąs. Ir tuoj pat surimtėjęs prabilo, kad ūkio, žinoma, negalima palikti likimo valiai. Daugiau padirbėti teks šeimos nariams, prireikus tikisi sulaukti šalimais gyvenančių gerų kaimynų pagalbos.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Alfredas Stasys Nausėda (kairėje) ir jo rinkimų štabo nariai džiaugiasi pergale.

Pirmas, bet ne paskutinis bandymas
Kandidatė į LR Seimo narius Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė su bendraminčiais rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ konferencijų salėje. Apsilankius ten apie 21 val., kandidatė sakė, jog aiškėja tendencija, kad šiuos rinkimus laimės jos konkurentas Alfredas Stasys Nausėda.
S. Tamašauskienė patikino, kad tai ne paskutiniai jos rinkimai ir ateityje bandys balotiruotis dar. „Politiniai raumenys auga metai iš metų ir sėkmingų atsitiktinumų būna mažai. Manau, kad Alfredo Nausėdos sėkmė didele dalimi yra labai sėkmingo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasirodymo šiuose rinkimuose fenomeno atvejis. Ne paties Alfredo, o Valstiečių, žinant tą perbėgimo iš partijos į partiją istoriją. Matome, kad tai savotiškas manevras, nes valdžios palaikymo jis neprarado. Mane asmeniškai visa tai nuvylė, bet rinkėjų – ne“, – kabėjo S. Tamašauskienė.
Kandidatė dar sakė apie jokius pažeidimus šiame ture nieko negirdėjusi, nusiskundimų nebuvę. Ji pasidžiaugė, kad šiame ture tarpusavyje varžėsi mūsų rajono kandidatai. Anot S. Tamašauskienės, tai reiškia, kad žmonės valdžioje nori matyti savus, pažįstamus politikus, nori tiesioginio bendravimo, ryšio. Juo labiau, kad praeitą kadenciją išrinktas Kęstas Komskis įsivėlė į balsų pirkimo istoriją, o Artūras Skardžius pasirodė Šilutėje tik paskutiniais mėnesiais iki rinkimų.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

Sandra Tamašauskienė (dešinėje) ir jos komanda rinkimų rezultatų laukė „Gilijos“ restorano konferencijų salėje.

„Sandra nepralaimėjo šių rinkimų. Toks rezultatas yra naujos politikės laimėjimas. Tie 2,5 metų praeis greitai, bus savivaldos rinkimai. Sandra dar jauna politikė, jai viskas prieš akis“, – sakė pats pirmame ture iš tolimesnės kovos dėl LR Seimo nario mandato iškritęs S. Tamašauskienės kolega pedagogas ir Šilutės r, savivaldybės tarybos narys Algirdas Gečas.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite