Registruotis pas gydytoją galima internetu

Lietuvos medicina įsisavina informacinių ir ryšių technologijų naujoves. Lietuvos gydymo įstaigose diegiama elektroninė sveikatos sistema. Į elektroninę sveikatos sistemą pateks paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija, pacientai pas medikus registruotis galės internetu. Tad netrukus bus galima pamiršti popierinius receptus, kompensuojamųjų vaistų pasus, ambulatorines korteles…

Įdiegus elektroninę pacientų registravimo sistemą, registratūrose nebeliks pacientų eilių.

Lietuvos valstybinės gydymo įstaigos jau jungiasi prie elektroninės sveikatos sistemos. Prie šios sistemos prisijungs Šilutės ligoninė ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centras, dalyvaujantys viename iš Klaipėdos universitetinės ligoninės įgyvendinamų investicinių projektų. „Dabar tik mokomės. Įstaigos darbuotojai važiuoja į mokymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o nuo kitų metų pradžios pradėsime dirbti, teikti duomenis „e.sveikata“ sistemoje. Laukia didelės permainos“, – sakė Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Virginija Vičienė.
Nuošalyje neliko ir privačios gydymo įstaigos. Štai Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai registruotis pas gydytoją jau gali internetu. Pasak įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos, pacientai dažniau linkę registruotis telefonu ar atvykę į registratūrą. „Kai bus galutinai įdiegta elektroninė sistema Lietuvoje ir gauti ministro nurodymai prie jos jungtis, mes iškart tai galėsime padaryti“, – patikino L. Indriuška.
Prie elektroninės pacientų registravimo sistemos jau prisijungė Šilutės šeimos gydytojų centras. Šios įstaigos pacientams patekti pas savo šeimos gydytoją yra lengviau ir patogiau. Jie gali nebegaišti laukdami, kol registratorė paskirs apsilankymo pas gydytoją laiką, nebelūkuriuoti prie registratūros ar skambinti telefonu. Tai daro patys neišeidami iš namų, prisiregistravę internetiniame portale www.e-pacientas.lt . Atlikusių įprastą internetinę registraciją laukia keli paprasti žingsneliai: pasirinkti gydymo įstaigą, gydytoją, patogų laiką ir registruotis.
Apie šią naujovę kalbėjomės su Šilutės šeimos gydytojų centro vadovu gydytoju Adomu Lukoševičiumi.
– Kas paskatino jungtis prie naujosios sistemos iš pat pradžių?
A. Lukoševičius:
– Pagrindinis tikslas yra suteikti kuo daugiau patogumų pacientui. Dabar pacientams apsilankymas pas gydytoją tapo prieinamesnis. Prisiregistravęs sistemoje pacientas gali pats pasirinkti apsilankymo pas gydytoją laiką. Ši sistema ypač žavi jaunesnius pacientus. Vyresnieji, kuriems neprieinamos internetinės paslaugos, ir toliau registruojasi telefonu ar atvykę į registratūrą.
– Ar nenutiks taip, kad pacientai, suskubę naudotis internetine paslauga, nepaliks galimybių prisiregistruoti telefonu ar registratūroje?
– Tuo pasirūpins administratorės, bendrosios praktikos slaugytojos, kurios administruoja, prižiūri, kad apsilankymų pas gydytojus laikas būtų vienodai prieinamas registruojantis internetu, telefonu ar atvykus į registratūrą. Užsiregistruoti internetu galima ne tolimesniam laikui negu 9 dienos prieš apsilankymą pas gydytoją. Registracijos metu pacientas gali palikti trumpą žinutę gydytojui, nurodyti apsilankymo pas gydytoją priežastį ir surašyti nusiskundimus. Internetines paslaugas pacientams numatome plėsti. Netrukus pacientai stebės asmeninius sveikatos įrašus, susipažins, peržiūrės laboratorinių tyrimų rezultatus internetiniame portale neišeidami iš namų.
– Kiek pacientui kainuoja ši naujovė?
– Nieko nekainuoja.
– Kokios šios naujovės perspektyvos?
– Ši naujovė padeda taupyti ne tik popierių, bet ir laiką. Netrukus neliks popierinių receptų, kompensuojamųjų vaistų pasų, ambulatorinių kortelių– viskas bus kaupiama elektroninėje sistemoje. Gydytojas rašys ne popierinius, bet elektroninius receptus. Pacientas, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vaistinėse galės įsigyti gydytojo išrašytų vaistų.
– Ačiū už pokalbį.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Tauragės apylinkės teismas paskelbė 2023 metų veiklos apžvalgą

Tauragės apylinkės teismas pristatė 2023 m. veiklos apžvalgą, kurioje galima susipažinti su gautų ir išnagrinėtų bylų nagrinėjimo rezultatais, teismo darbo organizavimu, lankytojų aptarnavimu, finansais, personalo sudėtimi bei visuomenine veikla. Šio teismo padalinys – Šilutės teismo rūmai.   Vienam teisėjui per metus – per 400 bylų Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila praneša, kad 2023 metais gerokai išaugo teismų darbo krūvis. Pernai Tauragės apylinkės teismo (Tauragės, Šilutės ir Šilalės) rūmuose išnagrinėta 6915 civilinių bylų, 535

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Taip pat skaitykite