Registruotis pas gydytoją galima internetu

Lietuvos medicina įsisavina informacinių ir ryšių technologijų naujoves. Lietuvos gydymo įstaigose diegiama elektroninė sveikatos sistema. Į elektroninę sveikatos sistemą pateks paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija, pacientai pas medikus registruotis galės internetu. Tad netrukus bus galima pamiršti popierinius receptus, kompensuojamųjų vaistų pasus, ambulatorines korteles…

Įdiegus elektroninę pacientų registravimo sistemą, registratūrose nebeliks pacientų eilių.

Lietuvos valstybinės gydymo įstaigos jau jungiasi prie elektroninės sveikatos sistemos. Prie šios sistemos prisijungs Šilutės ligoninė ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centras, dalyvaujantys viename iš Klaipėdos universitetinės ligoninės įgyvendinamų investicinių projektų. „Dabar tik mokomės. Įstaigos darbuotojai važiuoja į mokymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o nuo kitų metų pradžios pradėsime dirbti, teikti duomenis „e.sveikata“ sistemoje. Laukia didelės permainos“, – sakė Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Virginija Vičienė.
Nuošalyje neliko ir privačios gydymo įstaigos. Štai Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai registruotis pas gydytoją jau gali internetu. Pasak įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos, pacientai dažniau linkę registruotis telefonu ar atvykę į registratūrą. „Kai bus galutinai įdiegta elektroninė sistema Lietuvoje ir gauti ministro nurodymai prie jos jungtis, mes iškart tai galėsime padaryti“, – patikino L. Indriuška.
Prie elektroninės pacientų registravimo sistemos jau prisijungė Šilutės šeimos gydytojų centras. Šios įstaigos pacientams patekti pas savo šeimos gydytoją yra lengviau ir patogiau. Jie gali nebegaišti laukdami, kol registratorė paskirs apsilankymo pas gydytoją laiką, nebelūkuriuoti prie registratūros ar skambinti telefonu. Tai daro patys neišeidami iš namų, prisiregistravę internetiniame portale www.e-pacientas.lt . Atlikusių įprastą internetinę registraciją laukia keli paprasti žingsneliai: pasirinkti gydymo įstaigą, gydytoją, patogų laiką ir registruotis.
Apie šią naujovę kalbėjomės su Šilutės šeimos gydytojų centro vadovu gydytoju Adomu Lukoševičiumi.
– Kas paskatino jungtis prie naujosios sistemos iš pat pradžių?
A. Lukoševičius:
– Pagrindinis tikslas yra suteikti kuo daugiau patogumų pacientui. Dabar pacientams apsilankymas pas gydytoją tapo prieinamesnis. Prisiregistravęs sistemoje pacientas gali pats pasirinkti apsilankymo pas gydytoją laiką. Ši sistema ypač žavi jaunesnius pacientus. Vyresnieji, kuriems neprieinamos internetinės paslaugos, ir toliau registruojasi telefonu ar atvykę į registratūrą.
– Ar nenutiks taip, kad pacientai, suskubę naudotis internetine paslauga, nepaliks galimybių prisiregistruoti telefonu ar registratūroje?
– Tuo pasirūpins administratorės, bendrosios praktikos slaugytojos, kurios administruoja, prižiūri, kad apsilankymų pas gydytojus laikas būtų vienodai prieinamas registruojantis internetu, telefonu ar atvykus į registratūrą. Užsiregistruoti internetu galima ne tolimesniam laikui negu 9 dienos prieš apsilankymą pas gydytoją. Registracijos metu pacientas gali palikti trumpą žinutę gydytojui, nurodyti apsilankymo pas gydytoją priežastį ir surašyti nusiskundimus. Internetines paslaugas pacientams numatome plėsti. Netrukus pacientai stebės asmeninius sveikatos įrašus, susipažins, peržiūrės laboratorinių tyrimų rezultatus internetiniame portale neišeidami iš namų.
– Kiek pacientui kainuoja ši naujovė?
– Nieko nekainuoja.
– Kokios šios naujovės perspektyvos?
– Ši naujovė padeda taupyti ne tik popierių, bet ir laiką. Netrukus neliks popierinių receptų, kompensuojamųjų vaistų pasų, ambulatorinių kortelių– viskas bus kaupiama elektroninėje sistemoje. Gydytojas rašys ne popierinius, bet elektroninius receptus. Pacientas, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vaistinėse galės įsigyti gydytojo išrašytų vaistų.
– Ačiū už pokalbį.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite