Registruotis pas gydytoją galima internetu

Lietuvos medicina įsisavina informacinių ir ryšių technologijų naujoves. Lietuvos gydymo įstaigose diegiama elektroninė sveikatos sistema. Į elektroninę sveikatos sistemą pateks paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija, pacientai pas medikus registruotis galės internetu. Tad netrukus bus galima pamiršti popierinius receptus, kompensuojamųjų vaistų pasus, ambulatorines korteles…

Įdiegus elektroninę pacientų registravimo sistemą, registratūrose nebeliks pacientų eilių.

Lietuvos valstybinės gydymo įstaigos jau jungiasi prie elektroninės sveikatos sistemos. Prie šios sistemos prisijungs Šilutės ligoninė ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centras, dalyvaujantys viename iš Klaipėdos universitetinės ligoninės įgyvendinamų investicinių projektų. „Dabar tik mokomės. Įstaigos darbuotojai važiuoja į mokymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o nuo kitų metų pradžios pradėsime dirbti, teikti duomenis „e.sveikata“ sistemoje. Laukia didelės permainos“, – sakė Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Virginija Vičienė.
Nuošalyje neliko ir privačios gydymo įstaigos. Štai Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai registruotis pas gydytoją jau gali internetu. Pasak įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos, pacientai dažniau linkę registruotis telefonu ar atvykę į registratūrą. „Kai bus galutinai įdiegta elektroninė sistema Lietuvoje ir gauti ministro nurodymai prie jos jungtis, mes iškart tai galėsime padaryti“, – patikino L. Indriuška.
Prie elektroninės pacientų registravimo sistemos jau prisijungė Šilutės šeimos gydytojų centras. Šios įstaigos pacientams patekti pas savo šeimos gydytoją yra lengviau ir patogiau. Jie gali nebegaišti laukdami, kol registratorė paskirs apsilankymo pas gydytoją laiką, nebelūkuriuoti prie registratūros ar skambinti telefonu. Tai daro patys neišeidami iš namų, prisiregistravę internetiniame portale www.e-pacientas.lt . Atlikusių įprastą internetinę registraciją laukia keli paprasti žingsneliai: pasirinkti gydymo įstaigą, gydytoją, patogų laiką ir registruotis.
Apie šią naujovę kalbėjomės su Šilutės šeimos gydytojų centro vadovu gydytoju Adomu Lukoševičiumi.
– Kas paskatino jungtis prie naujosios sistemos iš pat pradžių?
A. Lukoševičius:
– Pagrindinis tikslas yra suteikti kuo daugiau patogumų pacientui. Dabar pacientams apsilankymas pas gydytoją tapo prieinamesnis. Prisiregistravęs sistemoje pacientas gali pats pasirinkti apsilankymo pas gydytoją laiką. Ši sistema ypač žavi jaunesnius pacientus. Vyresnieji, kuriems neprieinamos internetinės paslaugos, ir toliau registruojasi telefonu ar atvykę į registratūrą.
– Ar nenutiks taip, kad pacientai, suskubę naudotis internetine paslauga, nepaliks galimybių prisiregistruoti telefonu ar registratūroje?
– Tuo pasirūpins administratorės, bendrosios praktikos slaugytojos, kurios administruoja, prižiūri, kad apsilankymų pas gydytojus laikas būtų vienodai prieinamas registruojantis internetu, telefonu ar atvykus į registratūrą. Užsiregistruoti internetu galima ne tolimesniam laikui negu 9 dienos prieš apsilankymą pas gydytoją. Registracijos metu pacientas gali palikti trumpą žinutę gydytojui, nurodyti apsilankymo pas gydytoją priežastį ir surašyti nusiskundimus. Internetines paslaugas pacientams numatome plėsti. Netrukus pacientai stebės asmeninius sveikatos įrašus, susipažins, peržiūrės laboratorinių tyrimų rezultatus internetiniame portale neišeidami iš namų.
– Kiek pacientui kainuoja ši naujovė?
– Nieko nekainuoja.
– Kokios šios naujovės perspektyvos?
– Ši naujovė padeda taupyti ne tik popierių, bet ir laiką. Netrukus neliks popierinių receptų, kompensuojamųjų vaistų pasų, ambulatorinių kortelių– viskas bus kaupiama elektroninėje sistemoje. Gydytojas rašys ne popierinius, bet elektroninius receptus. Pacientas, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vaistinėse galės įsigyti gydytojo išrašytų vaistų.
– Ačiū už pokalbį.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite