Registruotis pas gydytoją galima internetu

Lietuvos medicina įsisavina informacinių ir ryšių technologijų naujoves. Lietuvos gydymo įstaigose diegiama elektroninė sveikatos sistema. Į elektroninę sveikatos sistemą pateks paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija, pacientai pas medikus registruotis galės internetu. Tad netrukus bus galima pamiršti popierinius receptus, kompensuojamųjų vaistų pasus, ambulatorines korteles…

Įdiegus elektroninę pacientų registravimo sistemą, registratūrose nebeliks pacientų eilių.

Lietuvos valstybinės gydymo įstaigos jau jungiasi prie elektroninės sveikatos sistemos. Prie šios sistemos prisijungs Šilutės ligoninė ir Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centras, dalyvaujantys viename iš Klaipėdos universitetinės ligoninės įgyvendinamų investicinių projektų. „Dabar tik mokomės. Įstaigos darbuotojai važiuoja į mokymus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, o nuo kitų metų pradžios pradėsime dirbti, teikti duomenis „e.sveikata“ sistemoje. Laukia didelės permainos“, – sakė Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Virginija Vičienė.
Nuošalyje neliko ir privačios gydymo įstaigos. Štai Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai registruotis pas gydytoją jau gali internetu. Pasak įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos, pacientai dažniau linkę registruotis telefonu ar atvykę į registratūrą. „Kai bus galutinai įdiegta elektroninė sistema Lietuvoje ir gauti ministro nurodymai prie jos jungtis, mes iškart tai galėsime padaryti“, – patikino L. Indriuška.
Prie elektroninės pacientų registravimo sistemos jau prisijungė Šilutės šeimos gydytojų centras. Šios įstaigos pacientams patekti pas savo šeimos gydytoją yra lengviau ir patogiau. Jie gali nebegaišti laukdami, kol registratorė paskirs apsilankymo pas gydytoją laiką, nebelūkuriuoti prie registratūros ar skambinti telefonu. Tai daro patys neišeidami iš namų, prisiregistravę internetiniame portale www.e-pacientas.lt . Atlikusių įprastą internetinę registraciją laukia keli paprasti žingsneliai: pasirinkti gydymo įstaigą, gydytoją, patogų laiką ir registruotis.
Apie šią naujovę kalbėjomės su Šilutės šeimos gydytojų centro vadovu gydytoju Adomu Lukoševičiumi.
– Kas paskatino jungtis prie naujosios sistemos iš pat pradžių?
A. Lukoševičius:
– Pagrindinis tikslas yra suteikti kuo daugiau patogumų pacientui. Dabar pacientams apsilankymas pas gydytoją tapo prieinamesnis. Prisiregistravęs sistemoje pacientas gali pats pasirinkti apsilankymo pas gydytoją laiką. Ši sistema ypač žavi jaunesnius pacientus. Vyresnieji, kuriems neprieinamos internetinės paslaugos, ir toliau registruojasi telefonu ar atvykę į registratūrą.
– Ar nenutiks taip, kad pacientai, suskubę naudotis internetine paslauga, nepaliks galimybių prisiregistruoti telefonu ar registratūroje?
– Tuo pasirūpins administratorės, bendrosios praktikos slaugytojos, kurios administruoja, prižiūri, kad apsilankymų pas gydytojus laikas būtų vienodai prieinamas registruojantis internetu, telefonu ar atvykus į registratūrą. Užsiregistruoti internetu galima ne tolimesniam laikui negu 9 dienos prieš apsilankymą pas gydytoją. Registracijos metu pacientas gali palikti trumpą žinutę gydytojui, nurodyti apsilankymo pas gydytoją priežastį ir surašyti nusiskundimus. Internetines paslaugas pacientams numatome plėsti. Netrukus pacientai stebės asmeninius sveikatos įrašus, susipažins, peržiūrės laboratorinių tyrimų rezultatus internetiniame portale neišeidami iš namų.
– Kiek pacientui kainuoja ši naujovė?
– Nieko nekainuoja.
– Kokios šios naujovės perspektyvos?
– Ši naujovė padeda taupyti ne tik popierių, bet ir laiką. Netrukus neliks popierinių receptų, kompensuojamųjų vaistų pasų, ambulatorinių kortelių– viskas bus kaupiama elektroninėje sistemoje. Gydytojas rašys ne popierinius, bet elektroninius receptus. Pacientas, pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vaistinėse galės įsigyti gydytojo išrašytų vaistų.
– Ačiū už pokalbį.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite