Ramiuose Pagėgiuose jau irgi neramu

Birželio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, į kurį iš 21 Tarybos nario susirinko 15, tačiau kai iš posėdžio protestuodami išėjo 4 Tarybos nariai, beliko 11. Tiek Tarybos narių sudaro būtiną kvorumą, nes bent vienam išėjus, posėdis nebegalėtų vykti. Kas vyksta ramiuose Pagėgiuose, kur visą šią ketverių metų kadenciją valdžia nesikeitė, ją tvirtai rankose laiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ 13 atstovų, prie kurių prisišlieję du socialdemokratai.

Kas užkliuvo Edgarui Kuturiui?
Darbo partijai atstovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos narys teisininkas Edgaras Kuturys „Pamariui“ sakė, kad jau posėdžio pradžioje įspėjęs apie galimą Reglamento pažeidimą. Mat visi svarstomi sprendimų projektai turi būti suderinti su Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėju, jam nesant, su šio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Kadangi šio skyriaus vedėja Adelija Truškauskienė pačios prašymu paskirta eiti vedėjo pavaduotojo pareigas, skyriaus vedėjo dar nėra, kažkodėl A. Truškauskienė, o ne vyr. specialistė Viktorija Vilemienė pasirašė sprendimų projektus.
Kai Tarybos narių dauguma ignoravo tokią pastabą, Darbo partijos atstovai E. Kuturys, Algis Grublys, koalicijos „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėm“ atstovai Remigijus Kelneris ir Romaldas Jarusevičius išėjo iš posėdžio. Jame beliko 11 Tarybos narių. E. Kuturys „Pamariui“ teigė, jog galbūt kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, nes priimti sprendimai gali būti neteisėti, be to, abejonių kelia ir tai, kad Bendrajame ir juridiniame skyriuje buvo vedėja ir specialistų, o dabar atsirado ir vedėjo pavaduotoja, nors tokios pareigybės nebuvo numatyta. Dar keisčiau atrodo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje Pagėgių savivaldybės administracijos paskelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Pasirodo, užtenka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip dvejų metų vadybinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje per paskutinius trejus metus. Ar Juridinio skyriaus vedėju jau tinka dirbti asmuo be juridinio išsilavinimo?
Pralaimėjo bylą?
Milijonus skolų turinti Pagėgių savivaldybė pralaimėjo bylą, kurios pradžią retas bepamena. 2012 metų pabaigoje AB „Lietuvos paštas“ Lumpėnuose privatiems asmenims pardavė patalpas, kurios yra tame pačiame pastate, kur veikia seniūnija, medicinos įstaiga ir kt. Pagėgių savivaldybė kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti šią pirkimo – pardavimo sutartį bei gauti pirmumo teisę įsigyti šias patalpas. Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimas, paskelbtas 2013 metų birželio 14 d., buvo apskųstas, išnagrinėtas ir nepakeistas įsigaliojo. Tarybos posėdyje E. Kuturys kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolierių Dainių Kinderį, prašydamas išnagrinėti šią situaciją ir nustatyti, kas kaltas, kad Savivaldybė turės atlyginti Lietuvos paštui 7000 Lt, privatiems patalpų pirkėjams – 3000 Lt. Toks esąs teismo sprendimas. Be to, E. Kuturys „Pamariui“ minėjo, kad Pagėgių savivaldybė, ko gero, pasinaudojo advokato paslaugomis, tad išlaidos gali būti dar didesnės.
Taryba nusprendė
Surengus Bardinų kaimo gyventojų apklausą, dauguma jų pageidavo, kad Bardinų kaimo pavadinimas būtų pakeistas į Bardėnų. Taryba nusprendė siūlyti Vyriausybei pakeisti kaimo pavadinimą į Bardėnų. Šį Lumpėnų seniūnijoje esantį kaimą Valstybinės lietuvių kalbos komisija leido vadinti Bardinais arba Bardėnais, nes abu pavadinimai esą vartotini, tačiau kaimo gyventojai pasisakė už Bardėnus.
Taryba nusprendė neskelbiamų derybų būdu Bitėnuose pirkti Martyno Jankaus sodybai anksčiau priklausiusius gyvenamąjį namą, viralinę, ūkinį pastatą, daržinę, šulinį ir atkurti M. Jankaus sodybos vientisumą. Tai atlikti pavesta komisijai, o suderėtą kainą tvirtins Taryba.
Iš privatizavimo fondo Taryba paskyrė 3800 Lt daugiabučio gyvenamojo namo Pagėgiuose bendrijai „Vilniaus 23“ kaip įnašą už savivaldybės socialinį būstą, prisidedant prie namo fasado remonto. 1182 Lt paskirti UAB „Šilutės būstas“ – irgi kaip įnašas už atliktą remontą socialiniame būste Topolių g. 8, Lumpėnuose.
Į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas netinkamu gyventi pripažintas butas Nemuno g. 21-1, Panemunėje.
Taryba sutiko perimti Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Volkswagen Crafter“, kurio įsigijimo (likutinė) vertė – 124 848 Lt. Šis autobusas perduotas Algimano Mackaus gimnazijai.
Sprendimu nustatyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo karinių, policijos, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų. Tais atvejais, jeigu atstumas yra mažesnis, būtinas įstaigų, religinių bendruomenių vadovų rašytinis sutikimas, o sprendimą dėl individualaus atstumo priima savivaldybės Taryba.
Šiame posėdyje Taryba priėmė ir kitų sprendimų, tačiau tebelieka abejonių, ar prie šių sprendimų neteks sugrįžti, ar jie bus teisėti, jeigu opozicija ir jai pritariantys Tarybos nariai kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje ir bandys įrodyti, kad buvo pažeistas Tarybos reglamentas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite