Ramiuose Pagėgiuose jau irgi neramu

Birželio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, į kurį iš 21 Tarybos nario susirinko 15, tačiau kai iš posėdžio protestuodami išėjo 4 Tarybos nariai, beliko 11. Tiek Tarybos narių sudaro būtiną kvorumą, nes bent vienam išėjus, posėdis nebegalėtų vykti. Kas vyksta ramiuose Pagėgiuose, kur visą šią ketverių metų kadenciją valdžia nesikeitė, ją tvirtai rankose laiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ 13 atstovų, prie kurių prisišlieję du socialdemokratai.

Kas užkliuvo Edgarui Kuturiui?
Darbo partijai atstovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos narys teisininkas Edgaras Kuturys „Pamariui“ sakė, kad jau posėdžio pradžioje įspėjęs apie galimą Reglamento pažeidimą. Mat visi svarstomi sprendimų projektai turi būti suderinti su Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėju, jam nesant, su šio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Kadangi šio skyriaus vedėja Adelija Truškauskienė pačios prašymu paskirta eiti vedėjo pavaduotojo pareigas, skyriaus vedėjo dar nėra, kažkodėl A. Truškauskienė, o ne vyr. specialistė Viktorija Vilemienė pasirašė sprendimų projektus.
Kai Tarybos narių dauguma ignoravo tokią pastabą, Darbo partijos atstovai E. Kuturys, Algis Grublys, koalicijos „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėm“ atstovai Remigijus Kelneris ir Romaldas Jarusevičius išėjo iš posėdžio. Jame beliko 11 Tarybos narių. E. Kuturys „Pamariui“ teigė, jog galbūt kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, nes priimti sprendimai gali būti neteisėti, be to, abejonių kelia ir tai, kad Bendrajame ir juridiniame skyriuje buvo vedėja ir specialistų, o dabar atsirado ir vedėjo pavaduotoja, nors tokios pareigybės nebuvo numatyta. Dar keisčiau atrodo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje Pagėgių savivaldybės administracijos paskelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Pasirodo, užtenka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip dvejų metų vadybinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje per paskutinius trejus metus. Ar Juridinio skyriaus vedėju jau tinka dirbti asmuo be juridinio išsilavinimo?
Pralaimėjo bylą?
Milijonus skolų turinti Pagėgių savivaldybė pralaimėjo bylą, kurios pradžią retas bepamena. 2012 metų pabaigoje AB „Lietuvos paštas“ Lumpėnuose privatiems asmenims pardavė patalpas, kurios yra tame pačiame pastate, kur veikia seniūnija, medicinos įstaiga ir kt. Pagėgių savivaldybė kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti šią pirkimo – pardavimo sutartį bei gauti pirmumo teisę įsigyti šias patalpas. Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimas, paskelbtas 2013 metų birželio 14 d., buvo apskųstas, išnagrinėtas ir nepakeistas įsigaliojo. Tarybos posėdyje E. Kuturys kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolierių Dainių Kinderį, prašydamas išnagrinėti šią situaciją ir nustatyti, kas kaltas, kad Savivaldybė turės atlyginti Lietuvos paštui 7000 Lt, privatiems patalpų pirkėjams – 3000 Lt. Toks esąs teismo sprendimas. Be to, E. Kuturys „Pamariui“ minėjo, kad Pagėgių savivaldybė, ko gero, pasinaudojo advokato paslaugomis, tad išlaidos gali būti dar didesnės.
Taryba nusprendė
Surengus Bardinų kaimo gyventojų apklausą, dauguma jų pageidavo, kad Bardinų kaimo pavadinimas būtų pakeistas į Bardėnų. Taryba nusprendė siūlyti Vyriausybei pakeisti kaimo pavadinimą į Bardėnų. Šį Lumpėnų seniūnijoje esantį kaimą Valstybinės lietuvių kalbos komisija leido vadinti Bardinais arba Bardėnais, nes abu pavadinimai esą vartotini, tačiau kaimo gyventojai pasisakė už Bardėnus.
Taryba nusprendė neskelbiamų derybų būdu Bitėnuose pirkti Martyno Jankaus sodybai anksčiau priklausiusius gyvenamąjį namą, viralinę, ūkinį pastatą, daržinę, šulinį ir atkurti M. Jankaus sodybos vientisumą. Tai atlikti pavesta komisijai, o suderėtą kainą tvirtins Taryba.
Iš privatizavimo fondo Taryba paskyrė 3800 Lt daugiabučio gyvenamojo namo Pagėgiuose bendrijai „Vilniaus 23“ kaip įnašą už savivaldybės socialinį būstą, prisidedant prie namo fasado remonto. 1182 Lt paskirti UAB „Šilutės būstas“ – irgi kaip įnašas už atliktą remontą socialiniame būste Topolių g. 8, Lumpėnuose.
Į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas netinkamu gyventi pripažintas butas Nemuno g. 21-1, Panemunėje.
Taryba sutiko perimti Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Volkswagen Crafter“, kurio įsigijimo (likutinė) vertė – 124 848 Lt. Šis autobusas perduotas Algimano Mackaus gimnazijai.
Sprendimu nustatyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo karinių, policijos, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų. Tais atvejais, jeigu atstumas yra mažesnis, būtinas įstaigų, religinių bendruomenių vadovų rašytinis sutikimas, o sprendimą dėl individualaus atstumo priima savivaldybės Taryba.
Šiame posėdyje Taryba priėmė ir kitų sprendimų, tačiau tebelieka abejonių, ar prie šių sprendimų neteks sugrįžti, ar jie bus teisėti, jeigu opozicija ir jai pritariantys Tarybos nariai kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje ir bandys įrodyti, kad buvo pažeistas Tarybos reglamentas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite