Ramiuose Pagėgiuose jau irgi neramu

Birželio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, į kurį iš 21 Tarybos nario susirinko 15, tačiau kai iš posėdžio protestuodami išėjo 4 Tarybos nariai, beliko 11. Tiek Tarybos narių sudaro būtiną kvorumą, nes bent vienam išėjus, posėdis nebegalėtų vykti. Kas vyksta ramiuose Pagėgiuose, kur visą šią ketverių metų kadenciją valdžia nesikeitė, ją tvirtai rankose laiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ 13 atstovų, prie kurių prisišlieję du socialdemokratai.

Kas užkliuvo Edgarui Kuturiui?
Darbo partijai atstovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos narys teisininkas Edgaras Kuturys „Pamariui“ sakė, kad jau posėdžio pradžioje įspėjęs apie galimą Reglamento pažeidimą. Mat visi svarstomi sprendimų projektai turi būti suderinti su Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėju, jam nesant, su šio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Kadangi šio skyriaus vedėja Adelija Truškauskienė pačios prašymu paskirta eiti vedėjo pavaduotojo pareigas, skyriaus vedėjo dar nėra, kažkodėl A. Truškauskienė, o ne vyr. specialistė Viktorija Vilemienė pasirašė sprendimų projektus.
Kai Tarybos narių dauguma ignoravo tokią pastabą, Darbo partijos atstovai E. Kuturys, Algis Grublys, koalicijos „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėm“ atstovai Remigijus Kelneris ir Romaldas Jarusevičius išėjo iš posėdžio. Jame beliko 11 Tarybos narių. E. Kuturys „Pamariui“ teigė, jog galbūt kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, nes priimti sprendimai gali būti neteisėti, be to, abejonių kelia ir tai, kad Bendrajame ir juridiniame skyriuje buvo vedėja ir specialistų, o dabar atsirado ir vedėjo pavaduotoja, nors tokios pareigybės nebuvo numatyta. Dar keisčiau atrodo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje Pagėgių savivaldybės administracijos paskelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Pasirodo, užtenka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip dvejų metų vadybinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje per paskutinius trejus metus. Ar Juridinio skyriaus vedėju jau tinka dirbti asmuo be juridinio išsilavinimo?
Pralaimėjo bylą?
Milijonus skolų turinti Pagėgių savivaldybė pralaimėjo bylą, kurios pradžią retas bepamena. 2012 metų pabaigoje AB „Lietuvos paštas“ Lumpėnuose privatiems asmenims pardavė patalpas, kurios yra tame pačiame pastate, kur veikia seniūnija, medicinos įstaiga ir kt. Pagėgių savivaldybė kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti šią pirkimo – pardavimo sutartį bei gauti pirmumo teisę įsigyti šias patalpas. Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimas, paskelbtas 2013 metų birželio 14 d., buvo apskųstas, išnagrinėtas ir nepakeistas įsigaliojo. Tarybos posėdyje E. Kuturys kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolierių Dainių Kinderį, prašydamas išnagrinėti šią situaciją ir nustatyti, kas kaltas, kad Savivaldybė turės atlyginti Lietuvos paštui 7000 Lt, privatiems patalpų pirkėjams – 3000 Lt. Toks esąs teismo sprendimas. Be to, E. Kuturys „Pamariui“ minėjo, kad Pagėgių savivaldybė, ko gero, pasinaudojo advokato paslaugomis, tad išlaidos gali būti dar didesnės.
Taryba nusprendė
Surengus Bardinų kaimo gyventojų apklausą, dauguma jų pageidavo, kad Bardinų kaimo pavadinimas būtų pakeistas į Bardėnų. Taryba nusprendė siūlyti Vyriausybei pakeisti kaimo pavadinimą į Bardėnų. Šį Lumpėnų seniūnijoje esantį kaimą Valstybinės lietuvių kalbos komisija leido vadinti Bardinais arba Bardėnais, nes abu pavadinimai esą vartotini, tačiau kaimo gyventojai pasisakė už Bardėnus.
Taryba nusprendė neskelbiamų derybų būdu Bitėnuose pirkti Martyno Jankaus sodybai anksčiau priklausiusius gyvenamąjį namą, viralinę, ūkinį pastatą, daržinę, šulinį ir atkurti M. Jankaus sodybos vientisumą. Tai atlikti pavesta komisijai, o suderėtą kainą tvirtins Taryba.
Iš privatizavimo fondo Taryba paskyrė 3800 Lt daugiabučio gyvenamojo namo Pagėgiuose bendrijai „Vilniaus 23“ kaip įnašą už savivaldybės socialinį būstą, prisidedant prie namo fasado remonto. 1182 Lt paskirti UAB „Šilutės būstas“ – irgi kaip įnašas už atliktą remontą socialiniame būste Topolių g. 8, Lumpėnuose.
Į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas netinkamu gyventi pripažintas butas Nemuno g. 21-1, Panemunėje.
Taryba sutiko perimti Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Volkswagen Crafter“, kurio įsigijimo (likutinė) vertė – 124 848 Lt. Šis autobusas perduotas Algimano Mackaus gimnazijai.
Sprendimu nustatyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo karinių, policijos, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų. Tais atvejais, jeigu atstumas yra mažesnis, būtinas įstaigų, religinių bendruomenių vadovų rašytinis sutikimas, o sprendimą dėl individualaus atstumo priima savivaldybės Taryba.
Šiame posėdyje Taryba priėmė ir kitų sprendimų, tačiau tebelieka abejonių, ar prie šių sprendimų neteks sugrįžti, ar jie bus teisėti, jeigu opozicija ir jai pritariantys Tarybos nariai kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje ir bandys įrodyti, kad buvo pažeistas Tarybos reglamentas.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Dėl netinkamų padangų žalą gali tekti atlyginti patiems

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 d. Tuo tarpu su žieminėmis nedygliuotomis padangomis važinėti galima ir šiltuoju sezonu. Itin svarbu, kad padangos būtų tinkamos techninės būklės, todėl draudikai rekomenduoja patikrinti naudojamų padangų protektoriaus gylį, nusidėvėjimo tolygumą ir oro slėgį jose. Skirtingai nei žiemą, kai su vasarinėmis padangomis važinėti draudžiama, nedygliuotos žieminės padangos pavasarį ir vasarą yra leistinos. „Jei automobilio techninė būklė neatitinka reikalavimų ir dėl to įvyksta eismo įvykis – draudikas, išmokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam

Taip pat skaitykite