Ramiuose Pagėgiuose jau irgi neramu

Birželio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, į kurį iš 21 Tarybos nario susirinko 15, tačiau kai iš posėdžio protestuodami išėjo 4 Tarybos nariai, beliko 11. Tiek Tarybos narių sudaro būtiną kvorumą, nes bent vienam išėjus, posėdis nebegalėtų vykti. Kas vyksta ramiuose Pagėgiuose, kur visą šią ketverių metų kadenciją valdžia nesikeitė, ją tvirtai rankose laiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ 13 atstovų, prie kurių prisišlieję du socialdemokratai.

Kas užkliuvo Edgarui Kuturiui?
Darbo partijai atstovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos narys teisininkas Edgaras Kuturys „Pamariui“ sakė, kad jau posėdžio pradžioje įspėjęs apie galimą Reglamento pažeidimą. Mat visi svarstomi sprendimų projektai turi būti suderinti su Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėju, jam nesant, su šio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Kadangi šio skyriaus vedėja Adelija Truškauskienė pačios prašymu paskirta eiti vedėjo pavaduotojo pareigas, skyriaus vedėjo dar nėra, kažkodėl A. Truškauskienė, o ne vyr. specialistė Viktorija Vilemienė pasirašė sprendimų projektus.
Kai Tarybos narių dauguma ignoravo tokią pastabą, Darbo partijos atstovai E. Kuturys, Algis Grublys, koalicijos „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėm“ atstovai Remigijus Kelneris ir Romaldas Jarusevičius išėjo iš posėdžio. Jame beliko 11 Tarybos narių. E. Kuturys „Pamariui“ teigė, jog galbūt kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, nes priimti sprendimai gali būti neteisėti, be to, abejonių kelia ir tai, kad Bendrajame ir juridiniame skyriuje buvo vedėja ir specialistų, o dabar atsirado ir vedėjo pavaduotoja, nors tokios pareigybės nebuvo numatyta. Dar keisčiau atrodo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje Pagėgių savivaldybės administracijos paskelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Pasirodo, užtenka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip dvejų metų vadybinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje per paskutinius trejus metus. Ar Juridinio skyriaus vedėju jau tinka dirbti asmuo be juridinio išsilavinimo?
Pralaimėjo bylą?
Milijonus skolų turinti Pagėgių savivaldybė pralaimėjo bylą, kurios pradžią retas bepamena. 2012 metų pabaigoje AB „Lietuvos paštas“ Lumpėnuose privatiems asmenims pardavė patalpas, kurios yra tame pačiame pastate, kur veikia seniūnija, medicinos įstaiga ir kt. Pagėgių savivaldybė kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti šią pirkimo – pardavimo sutartį bei gauti pirmumo teisę įsigyti šias patalpas. Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimas, paskelbtas 2013 metų birželio 14 d., buvo apskųstas, išnagrinėtas ir nepakeistas įsigaliojo. Tarybos posėdyje E. Kuturys kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolierių Dainių Kinderį, prašydamas išnagrinėti šią situaciją ir nustatyti, kas kaltas, kad Savivaldybė turės atlyginti Lietuvos paštui 7000 Lt, privatiems patalpų pirkėjams – 3000 Lt. Toks esąs teismo sprendimas. Be to, E. Kuturys „Pamariui“ minėjo, kad Pagėgių savivaldybė, ko gero, pasinaudojo advokato paslaugomis, tad išlaidos gali būti dar didesnės.
Taryba nusprendė
Surengus Bardinų kaimo gyventojų apklausą, dauguma jų pageidavo, kad Bardinų kaimo pavadinimas būtų pakeistas į Bardėnų. Taryba nusprendė siūlyti Vyriausybei pakeisti kaimo pavadinimą į Bardėnų. Šį Lumpėnų seniūnijoje esantį kaimą Valstybinės lietuvių kalbos komisija leido vadinti Bardinais arba Bardėnais, nes abu pavadinimai esą vartotini, tačiau kaimo gyventojai pasisakė už Bardėnus.
Taryba nusprendė neskelbiamų derybų būdu Bitėnuose pirkti Martyno Jankaus sodybai anksčiau priklausiusius gyvenamąjį namą, viralinę, ūkinį pastatą, daržinę, šulinį ir atkurti M. Jankaus sodybos vientisumą. Tai atlikti pavesta komisijai, o suderėtą kainą tvirtins Taryba.
Iš privatizavimo fondo Taryba paskyrė 3800 Lt daugiabučio gyvenamojo namo Pagėgiuose bendrijai „Vilniaus 23“ kaip įnašą už savivaldybės socialinį būstą, prisidedant prie namo fasado remonto. 1182 Lt paskirti UAB „Šilutės būstas“ – irgi kaip įnašas už atliktą remontą socialiniame būste Topolių g. 8, Lumpėnuose.
Į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas netinkamu gyventi pripažintas butas Nemuno g. 21-1, Panemunėje.
Taryba sutiko perimti Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Volkswagen Crafter“, kurio įsigijimo (likutinė) vertė – 124 848 Lt. Šis autobusas perduotas Algimano Mackaus gimnazijai.
Sprendimu nustatyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo karinių, policijos, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų. Tais atvejais, jeigu atstumas yra mažesnis, būtinas įstaigų, religinių bendruomenių vadovų rašytinis sutikimas, o sprendimą dėl individualaus atstumo priima savivaldybės Taryba.
Šiame posėdyje Taryba priėmė ir kitų sprendimų, tačiau tebelieka abejonių, ar prie šių sprendimų neteks sugrįžti, ar jie bus teisėti, jeigu opozicija ir jai pritariantys Tarybos nariai kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje ir bandys įrodyti, kad buvo pažeistas Tarybos reglamentas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite