Ramiuose Pagėgiuose jau irgi neramu

Birželio 19 d. įvyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, į kurį iš 21 Tarybos nario susirinko 15, tačiau kai iš posėdžio protestuodami išėjo 4 Tarybos nariai, beliko 11. Tiek Tarybos narių sudaro būtiną kvorumą, nes bent vienam išėjus, posėdis nebegalėtų vykti. Kas vyksta ramiuose Pagėgiuose, kur visą šią ketverių metų kadenciją valdžia nesikeitė, ją tvirtai rankose laiko partijos „Tvarka ir teisingumas“ 13 atstovų, prie kurių prisišlieję du socialdemokratai.

Kas užkliuvo Edgarui Kuturiui?
Darbo partijai atstovaujantis Pagėgių savivaldybės tarybos narys teisininkas Edgaras Kuturys „Pamariui“ sakė, kad jau posėdžio pradžioje įspėjęs apie galimą Reglamento pažeidimą. Mat visi svarstomi sprendimų projektai turi būti suderinti su Bendrojo ir juridinio skyriaus vedėju, jam nesant, su šio skyriaus vyriausiuoju specialistu. Kadangi šio skyriaus vedėja Adelija Truškauskienė pačios prašymu paskirta eiti vedėjo pavaduotojo pareigas, skyriaus vedėjo dar nėra, kažkodėl A. Truškauskienė, o ne vyr. specialistė Viktorija Vilemienė pasirašė sprendimų projektus.
Kai Tarybos narių dauguma ignoravo tokią pastabą, Darbo partijos atstovai E. Kuturys, Algis Grublys, koalicijos „Pagėgių kraštui, Pagėgių ateičiai, Pagėgių žmonėm“ atstovai Remigijus Kelneris ir Romaldas Jarusevičius išėjo iš posėdžio. Jame beliko 11 Tarybos narių. E. Kuturys „Pamariui“ teigė, jog galbūt kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, nes priimti sprendimai gali būti neteisėti, be to, abejonių kelia ir tai, kad Bendrajame ir juridiniame skyriuje buvo vedėja ir specialistų, o dabar atsirado ir vedėjo pavaduotoja, nors tokios pareigybės nebuvo numatyta. Dar keisčiau atrodo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje Pagėgių savivaldybės administracijos paskelbtas konkursas šio skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Pasirodo, užtenka turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ne mažesnę kaip dvejų metų vadybinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje per paskutinius trejus metus. Ar Juridinio skyriaus vedėju jau tinka dirbti asmuo be juridinio išsilavinimo?
Pralaimėjo bylą?
Milijonus skolų turinti Pagėgių savivaldybė pralaimėjo bylą, kurios pradžią retas bepamena. 2012 metų pabaigoje AB „Lietuvos paštas“ Lumpėnuose privatiems asmenims pardavė patalpas, kurios yra tame pačiame pastate, kur veikia seniūnija, medicinos įstaiga ir kt. Pagėgių savivaldybė kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti šią pirkimo – pardavimo sutartį bei gauti pirmumo teisę įsigyti šias patalpas. Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimas, paskelbtas 2013 metų birželio 14 d., buvo apskųstas, išnagrinėtas ir nepakeistas įsigaliojo. Tarybos posėdyje E. Kuturys kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolierių Dainių Kinderį, prašydamas išnagrinėti šią situaciją ir nustatyti, kas kaltas, kad Savivaldybė turės atlyginti Lietuvos paštui 7000 Lt, privatiems patalpų pirkėjams – 3000 Lt. Toks esąs teismo sprendimas. Be to, E. Kuturys „Pamariui“ minėjo, kad Pagėgių savivaldybė, ko gero, pasinaudojo advokato paslaugomis, tad išlaidos gali būti dar didesnės.
Taryba nusprendė
Surengus Bardinų kaimo gyventojų apklausą, dauguma jų pageidavo, kad Bardinų kaimo pavadinimas būtų pakeistas į Bardėnų. Taryba nusprendė siūlyti Vyriausybei pakeisti kaimo pavadinimą į Bardėnų. Šį Lumpėnų seniūnijoje esantį kaimą Valstybinės lietuvių kalbos komisija leido vadinti Bardinais arba Bardėnais, nes abu pavadinimai esą vartotini, tačiau kaimo gyventojai pasisakė už Bardėnus.
Taryba nusprendė neskelbiamų derybų būdu Bitėnuose pirkti Martyno Jankaus sodybai anksčiau priklausiusius gyvenamąjį namą, viralinę, ūkinį pastatą, daržinę, šulinį ir atkurti M. Jankaus sodybos vientisumą. Tai atlikti pavesta komisijai, o suderėtą kainą tvirtins Taryba.
Iš privatizavimo fondo Taryba paskyrė 3800 Lt daugiabučio gyvenamojo namo Pagėgiuose bendrijai „Vilniaus 23“ kaip įnašą už savivaldybės socialinį būstą, prisidedant prie namo fasado remonto. 1182 Lt paskirti UAB „Šilutės būstas“ – irgi kaip įnašas už atliktą remontą socialiniame būste Topolių g. 8, Lumpėnuose.
Į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas netinkamu gyventi pripažintas butas Nemuno g. 21-1, Panemunėje.
Taryba sutiko perimti Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį M2 klasės autobusą „Volkswagen Crafter“, kurio įsigijimo (likutinė) vertė – 124 848 Lt. Šis autobusas perduotas Algimano Mackaus gimnazijai.
Sprendimu nustatyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama arčiau kaip 20 metrų atstumu nuo karinių, policijos, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų. Tais atvejais, jeigu atstumas yra mažesnis, būtinas įstaigų, religinių bendruomenių vadovų rašytinis sutikimas, o sprendimą dėl individualaus atstumo priima savivaldybės Taryba.
Šiame posėdyje Taryba priėmė ir kitų sprendimų, tačiau tebelieka abejonių, ar prie šių sprendimų neteks sugrįžti, ar jie bus teisėti, jeigu opozicija ir jai pritariantys Tarybos nariai kreipsis į Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje ir bandys įrodyti, kad buvo pažeistas Tarybos reglamentas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite