Rajono valdžia pieno gamintojams padėtų, jei galėtų…

Šilutės pieno gamintojai, neseniai vykę piketuoti į Vilnių, turėjo keletą klausimų ne tik Žemės ūkio ministerijai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės bei Kaimo reikalų skyriaus vadovams. Piketuojantys ūkininkai teiravosi, ką mūsų valdžia padarė, kad būtų padidintos pieno supirkimo kainos. Kodėl rajono vadovai abejingi ūkininkams, kodėl nerengiami susitikimai, žemdirbių šventės?

Prie Žemės ūkio ministerijos piketavę Šilutės ūkininkai uždavė klausimų rajono ir Kaimo reikalų skyriaus vadovams.

Prie Žemės ūkio ministerijos piketavę Šilutės ūkininkai uždavė klausimų rajono ir Kaimo reikalų skyriaus vadovams.

Meras piketuotų drauge?
Atsakydamas į piketuojančių pieno gamintojų perduotą klausimą, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad savivaldybės vadovai palaiko ūkininkus ir yra pasirengę padėti kuo gali, tačiau Savivaldybė neturi galimybių daryti įtaką pieno kainoms. „Mes savivaldybėje jokios įtakos pieno supirkimo kainoms neturime. Manau, būtų galima kaip Lenkijoje sutarti dėl kažkokios vieningos ir protingos kainos, pavyzdžiui, 35 euro centai už litrą, ir su tomis kainomis daugiau nebežaisti. Pas mus keli perdirbėjai matyt susitarę ir ranka ranką plauna. Ūkininkai nesuvokia, kad ne tik Savivaldybė, bet ir Žemės ūkio ministerija, net LR Seimas nieko nepadaro. Rajone mes sugebėjome pakovoti dėl išmokų už ūkininkavimo sąlygas mūsų ūkininkams, bet dėl pieno kainų… Įsteigčiau premiją tai savivaldybei, kuri sugebėtų tai padaryti. Į Vilnių vykstantiems pienininkams galėjome padėti, galėjome skirti autobusą, tik niekas nesikreipė. Aš ir pats pasirengęs piketuoti, jeigu tai padėtų…“ – sakė meras V. Laurinaitis.

Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasakojo apie paramą pieno gamintojams ir žadėjo rudenį organizuoti susitikimų su ūkininkais seniūnijose.

Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasakojo apie paramą pieno gamintojams ir žadėjo rudenį organizuoti susitikimų su ūkininkais seniūnijose.

Pasiteiravus apie šventes ūkininkams, meras atsakė, kad Savivaldybė nesanti kultūrinių renginių organizatorė, tik gali kažkiek padėti, būti žemdirbių renginių partnere.
„Patys ūkininkai, Ūkininkų sąjunga nieko nedaro. Aš pats pasiūliau organizuoti ūkininkų šventę kartu su Mykolinėmis, su Šilutės pieno gamintojų asociacijos pirmininke Juzefa Tamavičiene sutarėme, kad šiemet žemdirbius pagerbsime rugsėjo mėnesį Juknaičiuose, kitais metais kitoje seniūnijoje… ir t. t. Tačiau patys ūkininkai nėra aktyvūs. Lengviausiai pasakyti, kad Savivaldybė neorganizuoja. Aš, kaip meras, organizavau padėkos vakarus ūkininkams nuo 2014 metų. Nesiginčiju, šventės reikalingos, bet patys ūkininkai, jų organizacijos irgi turi rodyti iniciatyvą“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Sulaukęs klausimo dėl susitikimų su ūkininkais, kur būtų galima pasidomėti jų problemomis, meras akcentavo, kad neseniai jis važinėjęs po seniūnijas su ataskaitomis, kur buvo galima ir klausti, ir tartis… Deja, tuose susitikimuose dalyvavo vos vienas kitas ūkininkas… Vis dėlto jei pageidavimas surengti susitikimą būtų pareikštas, Savivaldybės vadovai tam pasirengę.
Po 78 eurus už karvutę
Piketuojančių ūkininkų klausimai buvo pateikti ir Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjui Povilui Budvyčiui. Šis sakė galįs pradžiuginti ūkininkus, kad jiems bus suteikta parama. Po 78,23 Eur už kiekvieną laikomą karvę. Pasak P. Budvyčio, seniūnijose renkamos paraiškos apie ūkininkų laikomas karves. Numatoma, kad išmokos bus pradėtos mokėti nuo gegužės 5 dienos.
Kas dėl pateisinamų priežasčių nepateikė paraiškos iki balandžio 22 dienos, tai gali padaryti iki birželio 6 dienos, tiesa, pastariesiems išmokos vėluos. Ši tvarka skirta tiems, kurie gruodžio-vasario mėnesiais tiekė pieną supirkėjams. Tačiau esama apie 80 ūkininkų, kurie pieną pardavinėjo tiesiogiai patys. Jie turėtų paraiškas užpildyti Kaimo reikalų skyriuje.
Kalbėdamas apie susitikimus su ūkininkais, P. Budvytis sakė, kad buvo suplanuota juos rengti pavasarį, tačiau tam sutrukdė seniūnijų žemės ūkio specialistų mokymai ir dabartinis paraiškų dėl išmokų rinkimas. Todėl susitikimai atidedami rudeniui, kai bus baigti sezoniniai žemės ūkio darbai.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite