Rajono biudžetas „storesnis“

Išklausius Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės pranešimo, be didesnių diskusijų nuspręsta teikti svarstyti Tarybai šių metų rajono biudžeto projektą. Svarbiausia žinia – šiemet biudžetas didesnis.

Šių metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto projektą politikams pristatė Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio dalyviams savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė aiškino, kad Planuojamos Savivaldybės 2015 metų biudžeto pajamos (su 2014 m. lėšų likučiais) beveik 4,6 proc. didesnės nei patvirtintos 2014 m. biudžeto pajamos ir sudarys beveik 34 mln. eurų.
Rengiant biudžetą, šiemet numatyta pasiskolinti beveik 0,8 milijono eurų. Paskolos daugiausiai reikalingos prisidedant prie ES ir kitų fondų remiamų projektų finansavimo. Iš mokesčių į biudžetą daugiausiai patenka gyventojų pajamų mokesčio. Šio mokesčio 2015 m. numatyta gauti per 8 milijonus eurų.
Kad Šilutės r. savivaldybė gautų planuotas 2015 m. gyventojų pajamų mokesčio įplaukas, Šilutės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai 2015 m. turėtų sumokėti 327,4 tūkst. eurų arba 3 proc. daugiau, nei sumokėjo 2014 metais.
Valstybės investicijų programai skirta 448,1 tūkst. eurų specialioji valstybės biudžeto dotacija. Šiomis lėšomis bus finansuojama Šilutės Vydūno gimnazijos pastato Šilutėje, Atgimimo al. 3, rekonstravimas (289 620 eurų), Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pastatų rekonstravimas (57 924 eurai) ir Šilutės m. daugiafunkcio sporto komplekso, Rusnės g. 8A techninio projekto rengimas (101 367 eurai). Švietimo ir mokslo ministerija iš lėšų Švietimo įstaigų modernizavimo programai įgyvendinti skyrė: ,,Pušelės“ vaikų lopšeliui-darželiui 101,4 tūkst. eurų, ,,Raudonkepuraitės“ ir ,,Žibutės“ lopšeliams-darželiams po 86,9 tūkst. eurų, Usėnų pagrindinei mokyklai – 57,9 tūkst. eurų ir Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijai – 144,8 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus ugdymo įstaigos bus renovuojamos.
Beveik 850 tūkst. eurų sumažės specialioji dotacija valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti. 2015 m. neskiriama dotacijos socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, ši funkcija finansuojama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti skirtų lėšų. Tai reiškia, kad pasikeitus socialinių išmokų finansavimo šaltiniui, savivaldybė ir šiemet turės galimybę sutaupyti lėšų, racionaliau skirstydama socialines išmokas.
2014 m. nepanaudotų Savivaldybės biudžeto lėšų – 0,56 milijono eurų – likutis skiriamas Savivaldybės administracijai skoloms, susidariusioms iki 2015 metų sausio 1 d. dengti.
Šių metų savivaldybės skolinimosi limitas yra apie 11,5 mln. eurų. Savivaldybės skola 2015 m. sausio 1 d. buvo 13,3 mln. Eur arba 81 proc. prognozuojamų Savivaldybės biudžeto pajamų.

Vaidotas VILKAS

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite