Rajono biudžetas „storesnis“

Išklausius Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės pranešimo, be didesnių diskusijų nuspręsta teikti svarstyti Tarybai šių metų rajono biudžeto projektą. Svarbiausia žinia – šiemet biudžetas didesnis.

Šių metų Šilutės r. savivaldybės biudžeto projektą politikams pristatė Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio dalyviams savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė aiškino, kad Planuojamos Savivaldybės 2015 metų biudžeto pajamos (su 2014 m. lėšų likučiais) beveik 4,6 proc. didesnės nei patvirtintos 2014 m. biudžeto pajamos ir sudarys beveik 34 mln. eurų.
Rengiant biudžetą, šiemet numatyta pasiskolinti beveik 0,8 milijono eurų. Paskolos daugiausiai reikalingos prisidedant prie ES ir kitų fondų remiamų projektų finansavimo. Iš mokesčių į biudžetą daugiausiai patenka gyventojų pajamų mokesčio. Šio mokesčio 2015 m. numatyta gauti per 8 milijonus eurų.
Kad Šilutės r. savivaldybė gautų planuotas 2015 m. gyventojų pajamų mokesčio įplaukas, Šilutės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai 2015 m. turėtų sumokėti 327,4 tūkst. eurų arba 3 proc. daugiau, nei sumokėjo 2014 metais.
Valstybės investicijų programai skirta 448,1 tūkst. eurų specialioji valstybės biudžeto dotacija. Šiomis lėšomis bus finansuojama Šilutės Vydūno gimnazijos pastato Šilutėje, Atgimimo al. 3, rekonstravimas (289 620 eurų), Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pastatų rekonstravimas (57 924 eurai) ir Šilutės m. daugiafunkcio sporto komplekso, Rusnės g. 8A techninio projekto rengimas (101 367 eurai). Švietimo ir mokslo ministerija iš lėšų Švietimo įstaigų modernizavimo programai įgyvendinti skyrė: ,,Pušelės“ vaikų lopšeliui-darželiui 101,4 tūkst. eurų, ,,Raudonkepuraitės“ ir ,,Žibutės“ lopšeliams-darželiams po 86,9 tūkst. eurų, Usėnų pagrindinei mokyklai – 57,9 tūkst. eurų ir Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijai – 144,8 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus ugdymo įstaigos bus renovuojamos.
Beveik 850 tūkst. eurų sumažės specialioji dotacija valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti. 2015 m. neskiriama dotacijos socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, ši funkcija finansuojama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms finansuoti skirtų lėšų. Tai reiškia, kad pasikeitus socialinių išmokų finansavimo šaltiniui, savivaldybė ir šiemet turės galimybę sutaupyti lėšų, racionaliau skirstydama socialines išmokas.
2014 m. nepanaudotų Savivaldybės biudžeto lėšų – 0,56 milijono eurų – likutis skiriamas Savivaldybės administracijai skoloms, susidariusioms iki 2015 metų sausio 1 d. dengti.
Šių metų savivaldybės skolinimosi limitas yra apie 11,5 mln. eurų. Savivaldybės skola 2015 m. sausio 1 d. buvo 13,3 mln. Eur arba 81 proc. prognozuojamų Savivaldybės biudžeto pajamų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite