Protrūkių nemažėja, tačiau ugdymo įstaigose situacija pamažu stabilizuojasi

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, visgi analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vykdomo epidemiologinio tyrimo metu surinktus duomenis, matyti kai kurie stabilizavimosi požymiai.

Praėjusią savaitę užfiksuotas kiek didesnis bendras tebesitęsiančių protrūkių skaičius (ankstesnės savaitės pradžioje buvo užfiksuoti 365 protrūkiai, šios savaitės pradžioje – 448). Nežymiai padaugėjo protrūkių daugelyje sektorių: prekybos, statybos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, ugdymo įstaigose. Tuo tarpu 18-tąją savaitę augimas buvo fiksuotas tik prekybos ir statybos sektoriuose. Nežymus protrūkių mažėjimas užfiksuotas maisto pramonės, gamybos sektoriuose. Po kelis protrūkius „užgeso“ siuvimo ir logistikos sektoriuose.

Praėjusią savaitę NVSC epidemiologams aiškinantis užsikrėtimo COVID-19 liga aplinkybes, padaugėjo asmenų, kurie įvardija, jog užsikrėtimas įvyko po sąlyčio šeimoje. Per praėjusią savaitę tokių asmenų buvo 31,4 proc. Ankstesnę savaitę ši užsikrėtimo priežastis bendroje COVID-19 atvejų struktūroje sudarė apie 25,6 proc.

Ugdymo įstaigose padėtis neblogėja
Iki šiol nerimą kėlusi protrūkių skaičiaus ugdymo įstaigose augimo tendencija ima teikti vilčių. Nors Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, tebesitęsiančių protrūkių skaičius ugdymo įstaigose per savaitę nesumažėjo, visgi naujų protrūkių per praėjusią savaitę buvo užfiksuota mažiau. Praėjusią (19-ąją savaitę) nauji protrūkiai, nustatyti ugdymo įstaigose, sudarė 9 proc. visų šiose įstaigose užfiksuotų protrūkių, tuo tarpu 18-ąją metų savaitę nauji protrūkiai sudarė 21 procentą.

Lietuvoje šiuo metu matome, kad ugdymo įstaigos susiduria su iššūkiais, kadangi dauguma vaikų (išskyrus abiturientus), nėra paskiepyti, o ligos plitimas kolektyvuose yra sparčiausias. Visgi iki mokslo metų pabaigos likus visai nedaug laiko, matome, kad ugdymo įstaigų pasiryžimas tęsti darbą kontaktiniu būdu yra didelis – testavimas kaupinių metodu vyksta palyginti sklandžiai.

„Kaip žinote, šio metodo tikslas ir yra kuo greičiau nustatyti sergančius bei izoliuoti sąlytį turėjusius asmenis. Ši valdymo priemonė šiuo metu yra bene vienintelė norint ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu. Todėl tikimės, kad visus iššūkius įveikti pavyks“, – sako NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.
NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite