Protrūkių nemažėja, tačiau ugdymo įstaigose situacija pamažu stabilizuojasi

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, visgi analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vykdomo epidemiologinio tyrimo metu surinktus duomenis, matyti kai kurie stabilizavimosi požymiai.

Praėjusią savaitę užfiksuotas kiek didesnis bendras tebesitęsiančių protrūkių skaičius (ankstesnės savaitės pradžioje buvo užfiksuoti 365 protrūkiai, šios savaitės pradžioje – 448). Nežymiai padaugėjo protrūkių daugelyje sektorių: prekybos, statybos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, ugdymo įstaigose. Tuo tarpu 18-tąją savaitę augimas buvo fiksuotas tik prekybos ir statybos sektoriuose. Nežymus protrūkių mažėjimas užfiksuotas maisto pramonės, gamybos sektoriuose. Po kelis protrūkius „užgeso“ siuvimo ir logistikos sektoriuose.

Praėjusią savaitę NVSC epidemiologams aiškinantis užsikrėtimo COVID-19 liga aplinkybes, padaugėjo asmenų, kurie įvardija, jog užsikrėtimas įvyko po sąlyčio šeimoje. Per praėjusią savaitę tokių asmenų buvo 31,4 proc. Ankstesnę savaitę ši užsikrėtimo priežastis bendroje COVID-19 atvejų struktūroje sudarė apie 25,6 proc.

Ugdymo įstaigose padėtis neblogėja
Iki šiol nerimą kėlusi protrūkių skaičiaus ugdymo įstaigose augimo tendencija ima teikti vilčių. Nors Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, tebesitęsiančių protrūkių skaičius ugdymo įstaigose per savaitę nesumažėjo, visgi naujų protrūkių per praėjusią savaitę buvo užfiksuota mažiau. Praėjusią (19-ąją savaitę) nauji protrūkiai, nustatyti ugdymo įstaigose, sudarė 9 proc. visų šiose įstaigose užfiksuotų protrūkių, tuo tarpu 18-ąją metų savaitę nauji protrūkiai sudarė 21 procentą.

Lietuvoje šiuo metu matome, kad ugdymo įstaigos susiduria su iššūkiais, kadangi dauguma vaikų (išskyrus abiturientus), nėra paskiepyti, o ligos plitimas kolektyvuose yra sparčiausias. Visgi iki mokslo metų pabaigos likus visai nedaug laiko, matome, kad ugdymo įstaigų pasiryžimas tęsti darbą kontaktiniu būdu yra didelis – testavimas kaupinių metodu vyksta palyginti sklandžiai.

„Kaip žinote, šio metodo tikslas ir yra kuo greičiau nustatyti sergančius bei izoliuoti sąlytį turėjusius asmenis. Ši valdymo priemonė šiuo metu yra bene vienintelė norint ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu. Todėl tikimės, kad visus iššūkius įveikti pavyks“, – sako NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.
NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite