Protrūkių nemažėja, tačiau ugdymo įstaigose situacija pamažu stabilizuojasi

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, visgi analizuojant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vykdomo epidemiologinio tyrimo metu surinktus duomenis, matyti kai kurie stabilizavimosi požymiai.

Praėjusią savaitę užfiksuotas kiek didesnis bendras tebesitęsiančių protrūkių skaičius (ankstesnės savaitės pradžioje buvo užfiksuoti 365 protrūkiai, šios savaitės pradžioje – 448). Nežymiai padaugėjo protrūkių daugelyje sektorių: prekybos, statybos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, ugdymo įstaigose. Tuo tarpu 18-tąją savaitę augimas buvo fiksuotas tik prekybos ir statybos sektoriuose. Nežymus protrūkių mažėjimas užfiksuotas maisto pramonės, gamybos sektoriuose. Po kelis protrūkius „užgeso“ siuvimo ir logistikos sektoriuose.

Praėjusią savaitę NVSC epidemiologams aiškinantis užsikrėtimo COVID-19 liga aplinkybes, padaugėjo asmenų, kurie įvardija, jog užsikrėtimas įvyko po sąlyčio šeimoje. Per praėjusią savaitę tokių asmenų buvo 31,4 proc. Ankstesnę savaitę ši užsikrėtimo priežastis bendroje COVID-19 atvejų struktūroje sudarė apie 25,6 proc.

Ugdymo įstaigose padėtis neblogėja
Iki šiol nerimą kėlusi protrūkių skaičiaus ugdymo įstaigose augimo tendencija ima teikti vilčių. Nors Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, tebesitęsiančių protrūkių skaičius ugdymo įstaigose per savaitę nesumažėjo, visgi naujų protrūkių per praėjusią savaitę buvo užfiksuota mažiau. Praėjusią (19-ąją savaitę) nauji protrūkiai, nustatyti ugdymo įstaigose, sudarė 9 proc. visų šiose įstaigose užfiksuotų protrūkių, tuo tarpu 18-ąją metų savaitę nauji protrūkiai sudarė 21 procentą.

Lietuvoje šiuo metu matome, kad ugdymo įstaigos susiduria su iššūkiais, kadangi dauguma vaikų (išskyrus abiturientus), nėra paskiepyti, o ligos plitimas kolektyvuose yra sparčiausias. Visgi iki mokslo metų pabaigos likus visai nedaug laiko, matome, kad ugdymo įstaigų pasiryžimas tęsti darbą kontaktiniu būdu yra didelis – testavimas kaupinių metodu vyksta palyginti sklandžiai.

„Kaip žinote, šio metodo tikslas ir yra kuo greičiau nustatyti sergančius bei izoliuoti sąlytį turėjusius asmenis. Ši valdymo priemonė šiuo metu yra bene vienintelė norint ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu. Todėl tikimės, kad visus iššūkius įveikti pavyks“, – sako NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė.
NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite