Profesionalus krepšininkas tapo chirurgu

Vis jaunėjantis Šilutės ligoninės kolektyvas savo darbu džiugina ne tik kolegas, bet ir pacientus. Susipažinkite su Šilutės ligoninės abdominalinės (pilvo) chirurgijos gydytoju Pauliumi Vaitiekūnu, kuris prieš beveik 13 metų paliko profesionalaus krepšininko karjerą ir gyvenimą paskyrė medicinai.

Praeityje buvęs krepšininkas, šiandien Paulius Vaitiekūnas – Šilutės ligoninės gydytojas chirurgas.

Jau kone pusmetį Šilutės ligoninėje dirbantis chirurgas atlieka laparoskopines operacijas ir tobulinasi endoskopijos srityje – endoskopu tiria stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną.
Laparoskopinės operacijos ir endoskopijos
Kartu su kolegomis gydytojas P. Vaitiekūnas Šilutės ligoninėje daro laparoskopines tulžies pūslės, pilvo sienų ir kirkšnies išvaržos operacijas. Beje, pastarosios operacijos pradininkas Šilutės ligoninėje buvo chirurgas Tomas Grenoveckas. Vos prieš dvejus metus atvykęs dirbti į Šilutę specialistas praplėtė operacijų spektrą.
„Šilutės ligoninėje jauniesiems medikams yra sudarytos puikios galimybės tobulėti, išmokti naujos veiklos ar sustiprinti įgūdžius. Esame orientuoti į minimaliai invazinę laparoskopinę chirurgiją, nuolatos plečiame operacijų spektrą. Skyriaus vedėjas Algis Starkus vertina mūsų darbą ir vis skatina taikyti naujus gydymo metodus, technologijas“, – pasakojo gydytojas P. Vaitiekūnas. Anot jo, kolegos vertina jų triūsą ir patys skatina studijų metais įgytas žinias taikyti ligoninėje.
Chirurgo nuomone, Šilutės ligoninės kolektyvas draugiškas ir gerbia jaunuosius gydytojus. „Mane kolegos vertina ir žiūri kaip į sau lygų gydytoją. Nors kai kurie medikai dirba ligoninėje 30 ar daugiau metų…“ – pastebi pašnekovas. Jis patikino, jog nuo pat pradžių jį maloniai stebino šiuolaikiškas vyresniųjų kolegų požiūris į jaunus medikus. Jis nuo pirmosios savo darbo dienos ligoninėje jautėsi lyg savas.
Šiuo metu chirurgas tobulinasi endoskopijos srityje. Jaunajam gydytojui padeda ilgametis Šilutės ligoninės chirurgas Vytautas Žvirblis, kuris vienintelis darydavo endoskopinius tyrimus. Anksčiau jam talkino gydytojas A. Citavičius. Jau du mėnesius P. Vaitiekūnas atlieka skrandžio tyrimus endoskopu ir jam puikiai sekasi. „Tai tik įrodo, kad ligoninėje gydytojui leidžiama neapsiriboti kuria nors viena sritimi“, – sakė chirurgas.
Jaunas gydytojas jaučia stiprų palaikymą – vienoje srityje jį konsultuoja skyriaus vedėjas A. Starkus, kitoje – chirurgas V. Žvirblis.
Trumpai apie operaciją
P. Vaitiekūnas paaiškino, jog laparoskopija yra minimaliai invazinis būdas, kai pro nedidelį pilvo pjūvį, naudojantis specialia adata, duriant per pilvo sieną nepažeidžiami po ja esantys organai. Tada į pilvo ertmę suleidžiama anglies dvideginio dujų, kurios pakelia pilvo sieną nuo viduje esančių organų ir sudaro pakankamai erdvės apžiūrėti pilvo organus, atlikti diagnostikos bei gydomąsias procedūras. Vėliau pro papildomus nuo 0,5 cm iki 1,5 cm pjūvelius į pilvo ertmę įleidžiama speciali vaizdo kamera ir labai ploni mikroinstrumentai, sintetiniu tinkleliu patikimai uždengiamas pilvo sienos defektas.
Gydytojas užsiminė, kad Šilutės ligoninėje ši operacija, kaip ir visos kitos, yra nemokama. Anot jo, laparoskopinė chirurgija saugi, veiksminga ir daugumos ligonių puikiai toleruojama. „Sutrumpėja gulėjimo ligoninėje laikas, lieka nežymūs randai, sumažėja gydymo išlaidos, o ligoniai greičiau pasveiksta“, – vardijo privalumus chirurgas.
Todėl, anot P. Vaitiekūno, abdominalinę (pilvo) chirurgijos sritį pasirinko dėl greitai pastebimo rezultato. „Po operacijos visada jaučiuosi gerai ir džiaugiuosi rezultatu – geresne paciento būkle negu prieš operaciją. Chirurgas iškart gali išspręsti problemą – kitaip nei gydant vaistais. Gydymas vaistais užtrunka ir dar nežinia, ar žmogus pasveiks“, – pasakojo gydytojas, pridurdamas, kad visus medikus džiugina besišypsantys sveikstančių pacientų veidai.
Gerbia kolegos ir pacientai
Vasarą ligoninės bendruomenę papildęs gausus jaunų medikų būrys džiugina kolegas. Anot gydymo įstaigos vadovo Dariaus Steponkaus, beveik prieš pusmetį atvykę jaunieji gydytojai jau nusipelnė ir kolegų, ir pacientų pagarbos.
„Naujų gydytojų ir senbuvių ryšys, jų darbas kartu yra tik pacientų labui. Nauji kolegos įneša gaivaus vėjo į mūsų įstaigą, o senbuviai supranta, kad jų darbas yra tęsiamas. Juk atėję jauni specialistai gali tęsti jų kažkada pradėtus ir įgyvendintus gydymo metodus“, – ankščiau yra sakęs vyr. gydytojas.

VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite