Pristatytos duomenų bazės Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientams

Sausio 16 dieną  Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientai, studijuojantys informacinių technologijų elektroninės leidybos kursą. Jiems pristatytos bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės. Gimnazistus atlydėjo informatikos mokytoja ekspertė Tatjana Balvočienė. Integruotos pamokos tikslas – supažindinti jaunuolius su duomenų bazėmis, jų nauda, privalumais, panaudojimo galimybėmis.

Mokiniams pristatyta EBSCO duomenų bazė – tai pasaulinė informacinių tarnybų korporacija, turinti didelę patirtį periodinių leidinių prenumeratos bei informacinių duomenų bazių kūrimo ir platinimo srityje. EBSCO – elektroninė visatekstė  mokslinių straipsnių duomenų bazė. Tai viena stambiausių elektroninės informacijos tarnybų pasaulyje, siūlanti informaciją humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos ir kitomis temomis.

Pristatyta ir „Infolex“ duomenų bazė – teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galime atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose.

Dalyviams papasakota apie portalą ibiblioteka.lt – didžiausią bibliotekų sistemą Lietuvoje, vienijančią daugiau kaip 1 200 bibliotekų. Visi bibliotekų ištekliai ir el. paslaugos yra vienoje vietoje. Galima rasti daugiau nei 10 mln. skirtingų išteklių: knygų, periodinių leidinių, vaizdo ir garso įrašų, žemėlapių, el. leidinių, kt. Šia sistema naudojasi per 1 mln. vartotojų.

Jaunimui parodyta, kur galima rasti minėtas duomenų bazes, kaip prie jų prisijungti. Dalyviai analizavo, kaip ieškoti naudingos ir aktualios informacijos. Susipažino su loginiais operatoriais, filtravimo funkcija, mokėsi išsisaugoti ar parsisiųsti rastus dokumentus. Paaiškinta, kaip galima išsiversti į norimą kalbą EBSCO duomenų bazėje rastą dokumentą. Infolex duomenų bazėje analizavo paieškos įrankius, filtravimo galimybes ir kt. Jaunuoliams suteiktos žinios, kaip ieškoti, užsisakyti ir rezervuoti knygas portale ibiblioteka.lt. Duomenų bazių pristatymo metu aptariant teorines žinias, gimnazistai patys galėjo prisijungti prie duomenų bazių ir susirasti svarbią bei įdomią informaciją, dokumentus, užsienio žurnalus, kt. Diskutuota, kur galima panaudoti duomenų bazes, kur jos gali būti reikalingos ateityje.

Primename, kad norint naudotis duomenų bazėmis, reikia kreiptis į Informacijos skyriaus  darbuotojus. Laukiame jūsų Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (I aukštas, Tilžės g. 10). Daugiau informacijos tel. (8 441) 77137.

Ovidijus Normantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite