Prieš Karolio IIII karūnavimo ceremoniją Vestminsterio abatiją papuošė gėlės iš visų JK regionų

www.royal.uk nuotr.

Visas pasaulis kartu su Jungtine Karalyste nekantriai laukia istorinio momento, kai rytoj, gegužės 6 d., tradicinės ceremonijos metu bus karūnuotas Karolis III bei karalienė konsortė Camilla. Iškilmės vyks Londone, Vestminsterio Abatijoje, kur prieš 70 metų buvo karūnuota ir karalienė Elžbieta II. Tiesa, šįkart pati ceremonija bus trumpesnė ir mažesnė.

Iškilmes 12.30 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija, specialią laidą šia proga rengia ir LRT radijas.

Karalius Karolis III soste 2022 m. rugsėjo 8 d. mirusią savo motiną karalienę Elžbietą II, ilgiausiai valdžiusią britų monarchę.

Elta praneša, kad Vestminsterio abatija prieš Karolio III karūnavimo iškilmes išpuošta gėlėmis iš visų Jungtinės Karalystės regionų. Eleborų, tulpių, katilėlių žiedai bažnyčia išpuošta likus dviem dienoms iki didžiojo įvykio. Gėlėmis padabintas įėjimas, didysis altorius, choro erdvė ir nežinomo kareivio kapas.

120 skirtingų gėlių rūšių, rūmų duomenimis, atvaizduoja platų britų floros spektrą. Kai kurios jų paprastai auga Škotijos Skajaus saloje šiaurėje, kitos – Šiaurės Airijoje, dar kitos – pietvakariniame Kornvalyje.

Gėlės ir augalai, kuriuos parūpino organizacija „Flowers from the Farm“ ir „Royal Horticultural Society“, pasak rūmų, atspindi karališkosios poros meilę gamtai ir jos aistrą sodininkystei. Puošiant bažnyčią, paisyta tvarumo, pavyzdžiui, nenaudotas vienkartinis plastikas.

Karalius bus karūnuotas Šv. Edvardo kėdėje, pagamintoje 1300 m. Edvardui I ir nuo to laiko naudojama per kiekvieną karūnavimą. Jis nuolat saugomas Vestminsterio abatijoje.

Po ceremonijos visos gėlės ir puokštės bus paaukotos organizacijai „Floral Angels“. Savanoriai suriš gėles į puokštes ir nuveš jas, pavyzdžiui, į slaugos namus ir hospisus.

Beprecedentė su karūnacija susijusių suvenyrų paklausa

Jungtinės Karalystės (JK) prekybininkai praneša fiksuojantys precedento neturinčią su šiuo istoriniu įvykiu susijusių suvenyrų paklausą.

Keramikos gamyba besiverčianti įmonė „Halcyon Days“ prognozuoja, kad jos specialiai šiai progai sukurtos kolekcijos pritrauks daugiau kaip 1 mln. svarų sterlingų (1,1 mln. eurų) pajamas. Siekdama padidinti pasiūlą, bendrovė nuo sausio išplėtė savo darbo pajėgumus 20 proc. „Stebime beprecedentę mūsų karūnacijai skirtų kolekcijų paklausą“, – tvirtino „Halcyon Days“ vadovė Pamela Harper.

EPA-ELTA nuotr.

Su karūnacija susijusių suvenyrų prekybos bumas stebimas ir „eBay“. Pranešama, kad čia paieškų „karūnacijos meškiukas“ pastaruoju metu padaugėjo 980 proc., o paieškų „Dieve, sergėk Karalių pagalvėlės“ – 400 proc. Tuo metu susidomėjimas „karaliaus Karolio III karūnacijos puodeliais“ išaugo daugiau kaip 260 proc. Pirkėjai „eBay“ gausiau domisi ir su monarchu susijusiais pašto ženklais bei monetomis.

Be kita ko, fiksuojami ir gerokai išaugę putojančio vyno pardavimai.

Karūnacijos iškilmių JK nebuvo pastaruosius 70 metų.

Pagal Eltos ir kitų šaltinių pranešimus

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas.   Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro-

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite