Prasidėjo navigacijos vandens keliais sezonas

Blandžio 10 d. paskelbta navigacijos pradžia Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose. Navigacija tęsis iki lapkričio 22 d. Šiais metais eksploatuojamų vidaus vandenų kelių ilgis sieks 450 km, t. y. 5 km daugiau nei 2021 metais. 2022 metų navigacijos sezoną vidaus vandenų laivyba pasitinka su atnaujinta infrastuktūra.

Modernūs plūdurai

Naujam navigacijos sezonui Lietuvos vandenų keliai pažymėti daugiau kaip 400 bujų, iš kurių virš 100 naujų, modernių šviečiančių. Papildomai bus eksploatuojama vandens kelio atkarpa nuo Svencelės iki Kintų su perspektyva šiuo keliu pasiekti Ventės ragą.

Laivybos mėgėjams jau paruošta Nemuno upė nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių marios. Paženklintas laivakelis, nuolatos tikrinami gyliai, vykdomi valymo darbai, laivavedžiams aktuali informacija skelbiama Vidaus vandens kelių direkcijos svetainėje.

Likusieji valstybinės reikšmės vandens keliai bus paruošti iki balandžio 25 d., o navigacija juose truks iki spalio 23 d.

Žalios ir raudonos bujos

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje šiuo metu vykdomi statybos darbai, (už laivakelio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis laivakelį žyminčiais ženklais ir plaukti farvateriu. Primename, kad dešinioji laivakelio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.

2022 metų navigacijos sezoną vidaus vandenų laivyba pasitinka su naujovėmis. Vidaus vandens kelių direkcija pristato atnaujintą Uostadvario uostą ir Nidos prieplauką, naujai įrengtas keturias kuro laikymo talpyklas.

Plūduriuojančios degalinės

Vidaus vandens kelių direkcija vandens keliuose rengia keturias mobilias „degalų stoteles”. Pagamintos degalų talpyklos po 10 t degalų laivams. Šios talpyklos atsiras populiariose laivybai vietose: Kaune (žiemos uoste), Uostadvaryje, Nidoje ir Svencelėje. Plūduriuojančios kolonėles stovės prie uostų ir prieplaukų. Papildomai bus įrengiamos dar dvi tokio pat tipo degalų talpyklos Jurbarke bei Kauno mariose. Pasaulyje tai ne naujiena, o Lietuvoje iki šiol buvo tik viena antžeminė degalinė laivams Šilutėje. Naujosios „degalinės“  pradės veikti nuo gegužės mėnesio. Tada bus sukurta galimybė pasipildyti benzino ar dyzelino neišlipant iš katerio. Degalų kaina bus kaip ir kitose regiono degalinėse.

Iš esmės atnaujintas Uostadvario uostas (Uostadvario g. 47) – įrengiamos naujos pontoninės prieplaukos, rekonstruojamos uosto aikštelės, įrengtas automatizuotas atsiskaitymas už uosto paslaugas. Uoste taip pat įrengtos elektros energijos ir geriamojo vandens kolonėles, slipas, netrukus pradės veikti minima „degalų stotelė“.

Nidos prieplauka

Nidos keleivinė prieplauka (Adresas – Naglių g. 16, Neringos miestas) yra Nidos uosto šiaurinėje dalyje. Prieplaukos krantinės ilgis – 130 m, ji naudojama keleiviniams laivams ( „Raketa“, „Svajonė“ ir kitiems), kurie yra didesni negu pramoginiai laivai, todėl jiems  ypač svarbu krantinės kokybė bei saugumas. Prieplaukos krantinė (vertikali sienutė, danga pagal krantinę) atnaujinta, pastatyti laivų stovėjimą reguliuojantys ženklai.

Baigiama atnaujinti vandens transporto infrastruktūra Kaune, Nidoje, Uostadvaryje yra tik dalis šio laivybos sezono naujienų.

Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir sėkmingo artėjančio naujo laivybos sezono!

Parengta pagal VVKD inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite