Pomėgis skaityti knygas – verslo pamatas

Šilutėje, Lietuvininkų g. 33A, duris atvėrė knygų supirktuvė–komisas. Parduotuvėlę atidarė metus darbo neturėjęs, bet labai skaityti mėgstantis šilutiškis Artūras Kirvelevičius.

Nuo penkerių skaityti knygas pamėgęs Artūras Kirvelevičius kuria senų knygų supirktuvę.

Nuo penkerių skaityti knygas pamėgęs Artūras Kirvelevičius kuria senų knygų supirktuvę.

A. Kirvelevičius pasakojo pats skaityti pradėjęs būdamas penkerių. Sužinojęs, kad Lietuvoje atidaroma vis daugiau knygų supirktuvių ir komisų, pats ryžosi imtis tokio verslo. Jis planuoja pirkti ir priimti parduoti ne tik knygas, bet ir garso bei vaizdo įrašus, žurnalus, atvirukus.
Pirmosios knygos – iš savo fondų, draugų dovanotos. Knygų parduotuvę jis atidarė su mintimi, kad naujos knygos knygynuose yra brangios, o čia bus galima įsigyti leidinių už kelis eurus. Be to yra tokių knygų, kurių knygyne nebenusipirksi.
Iliuzijų dėl būsimo pelno naujos parduotuvėlės savininkas neturi. Anot jo, jei verslas nesiseks, didelių nuostolių nepatirs, o jeigu ir seksis – turtuoliu iš tokio biznio netaps. Dar tik pati verslo pradžia, reikia tvarkyti dokumentus, o ir parduota tik keliasdešimt knygų. Šiuo metu jis tegali pasiūlyti kelis šimtus leidinių.
Kad knygynas normaliai gyvuotų, jo savininko manymu, reikėtų bent poros tūkstančių knygų ir kitų informacijos šaltinių. Kol kas atsiranda daugiau norinčių parduoti negu pirkti. Tik knygų su dovanojimo įrašais nepriims, nes, A. Kirvelevičiaus manymu, tai pernelyg privatu. Jeigu verslas seksis, galbūt dar atsiras keli staliukai, prie kurių bus galima pavartyti patikusią knygą, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio.
„Turi praeiti 3–4 mėnesiai, tada gal paaiškės, ar mano siūloma paslauga šilutiškiams reikalinga. Tik atvėrus duris, ką nors kalbėti apie verslą, jo ateitį pernelyg anksti“, – realistiškai vertino padėtį knygų supirktuvę ir komisą Šilutėje atidaręs Artūras Kirvelevičius.
Vaidotas VILKAS

Hits: 331

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite