Pomėgis skaityti knygas – verslo pamatas

Šilutėje, Lietuvininkų g. 33A, duris atvėrė knygų supirktuvė–komisas. Parduotuvėlę atidarė metus darbo neturėjęs, bet labai skaityti mėgstantis šilutiškis Artūras Kirvelevičius.

Nuo penkerių skaityti knygas pamėgęs Artūras Kirvelevičius kuria senų knygų supirktuvę.

Nuo penkerių skaityti knygas pamėgęs Artūras Kirvelevičius kuria senų knygų supirktuvę.

A. Kirvelevičius pasakojo pats skaityti pradėjęs būdamas penkerių. Sužinojęs, kad Lietuvoje atidaroma vis daugiau knygų supirktuvių ir komisų, pats ryžosi imtis tokio verslo. Jis planuoja pirkti ir priimti parduoti ne tik knygas, bet ir garso bei vaizdo įrašus, žurnalus, atvirukus.
Pirmosios knygos – iš savo fondų, draugų dovanotos. Knygų parduotuvę jis atidarė su mintimi, kad naujos knygos knygynuose yra brangios, o čia bus galima įsigyti leidinių už kelis eurus. Be to yra tokių knygų, kurių knygyne nebenusipirksi.
Iliuzijų dėl būsimo pelno naujos parduotuvėlės savininkas neturi. Anot jo, jei verslas nesiseks, didelių nuostolių nepatirs, o jeigu ir seksis – turtuoliu iš tokio biznio netaps. Dar tik pati verslo pradžia, reikia tvarkyti dokumentus, o ir parduota tik keliasdešimt knygų. Šiuo metu jis tegali pasiūlyti kelis šimtus leidinių.
Kad knygynas normaliai gyvuotų, jo savininko manymu, reikėtų bent poros tūkstančių knygų ir kitų informacijos šaltinių. Kol kas atsiranda daugiau norinčių parduoti negu pirkti. Tik knygų su dovanojimo įrašais nepriims, nes, A. Kirvelevičiaus manymu, tai pernelyg privatu. Jeigu verslas seksis, galbūt dar atsiras keli staliukai, prie kurių bus galima pavartyti patikusią knygą, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio.
„Turi praeiti 3–4 mėnesiai, tada gal paaiškės, ar mano siūloma paslauga šilutiškiams reikalinga. Tik atvėrus duris, ką nors kalbėti apie verslą, jo ateitį pernelyg anksti“, – realistiškai vertino padėtį knygų supirktuvę ir komisą Šilutėje atidaręs Artūras Kirvelevičius.
Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite