Politikos virtuvėje vėl kunkuliuoja karštimas

Pastaruoju metu sklandė gandai, kad opozicija ruošia interpeliaciją neseniai išrinktam merui Vytautui Laurinaičiui. Viskas turėjo paaiškėti Tarybos posėdyje, kuris vyko vakar, kai buvo spaudai ruošiamas šis „Pamario“ numeris. Išvakarėse, likus parai iki posėdžio, apie galimą mero vertimą pakalbinome kelis valdančiąją daugumą ir opoziciją palaikančius vietos politikus.

Pareiškimo dėl nepasitikėjimo meru tekstas.

Interpeliacija rengiama
Opozicijos narys Saulius Stankevičius sakė, kad kuluaruose kalbos sklinda, bet kol nėra rašytinio dokumento, negalįs nieko skelbti.
„Aš būčiau prastas politikas, jeigu dabar imčiau ir papasakočiau. Manau, kad kalboms pagrindo yra, ir turime artimiausiu metu kažką pamatyti“, – mįslingai kalbėjo politikas. Be užuolankų paklaustas, ar rengiama interpeliacija merui, S. Stankevičius trumpai atsakė: „Taip“.
Pasityčiojimas iš gyventojų ir rinkėjų
Valdančiosios daugumos atstovas Steponas Kazlauskas, prabilus apie rengiamą interpeliaciją, prabilo emocingai. Jis patvirtino kažką apie tai girdėjęs ir mano, kad viskas paaiškės Tarybos posėdyje.
„Mano manymu tik savižudžiai šiuo metu galėtų taip daryti. Liko trys mėnesiai, o galanda kalavijus. Man tiesiog nebesuvokiama, kuriame regione ir kuriame amžiuje gyvename. Aš nežinau, kuris savižudis pasiryš šiuo metu užsidėti tuos karolius (mero regalijas – autoriaus past.). Nepasitikėčiau tokiu žmogumi“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Paklaustas, ar imamasi kokių nors priemonių dabartiniam merui apginti, jis sakė, kad likę keli mėnesiai iki kovo 1 dieną vyksiančių rinkimų jau nieko nebepakeis: „Tai savigarbos neturėjimas, ambicijos, principai… Mano manymu, reikėtų įvesti tiesioginį valdymą likusiam laikui ir tiek. Tai pasityčiojimas iš mūsų gyventojų ir rinkėjų. Jei jau versti merą, turi būti motyvacija. Dėl savo subinių pergyvena, o ne dėl rajono gyventojų… Manau, Tarybos posėdyje išgirsime viską. Kiek girdėjau, per Tarybos posėdį perskaitys ir įteiks interpeliaciją. Regionas – gražus, bet visi pilni ne noro siekti rezultato, o kupini kvailumo ir ambicijų. Manau, žmonės gali galutinai nusisukti nuo tokių politikų ir nebeeiti balsuoti per rinkimus“.
Taip emocingai trečiadienį kalbėjo pozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Kažką girdėjo, bet nieko „nežinojo“
Opozicijos atstovai Virgilijus Pozingis, Šarūnas Laužikas ir valdančiosios daugumos narys Arvydas Jakas prabilo beveik vienodais žodžiais. Visi jie tvirtino kažką kažkur girdėję, bet nesigilinę ir laukiantys posėdžio, per kurį viskas turėtų paaiškėti.
„Jei žinočiau, pasakyčiau „Taip“, – kalbėjo V. Pozingis. A. Jakas sakė, kad jei nesą argumentų, įrodančių, kad meras kažką daro blogai, jis atsisakąs dalyvauti tokiuose sąmoksluose.
„Viskas paaiškės per Tarybos posėdį“, – tvirtino visi trys kalbinti politikai.

Jeigu bandymas nuversti merą Vytautą Laurinaitį nepavyktų, jis vadovaus Savivaldybei iki kadencijos pabaigos.

Nepasitiki, nes neįtiko partija
Vakar vykusio Tarybos posėdžio pabaigoje buvo perskaitytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Jį perskaitė Tarybos narys S. Stankevičius. Pareiškimą pasirašė Tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.
Į S. Kazlausko klausimą, dėl kokių priežasčių reiškiamas nepasitikėjimas meru, S. Stankevičius atsakė, kad tai daroma todėl, kad meras, kaip, beje, ir pats S. Kazlauskas, priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Anot S. Stankevičiaus šia partija jis nepasitikįs dėl intrigų ir koalicijų laužymo.
Prieš nepasitikėjimo merui pareiškimą, savo pareiškimą perskaičius Šarūnui Laužikui paaiškėjo, ir kodėl vietoj Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos taryboje skubiai atsirado nauja frakcija „Šilutės kraštas“, į kurios sudėtį pateko iš krikdemų pasitraukę politikai.
Jei nenuvers, įgys imunitetą
Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad interpeliaciją merui galima reikšti nepriklausomai nuo to, kiek laiko liko iki rinkimų. Tačiau, jeigu mero nuversti nepavyktų, kitą interpeliaciją jam būtų galima reikšti tik po 6 mėnesių. Vadinasi, šiuo atveju jis įgytų imunitetą iki naujų rinkimų ir kadencijos pabaigos.

Vaidotas VILKAS

Hits: 46

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite