Politikos virtuvėje vėl kunkuliuoja karštimas

Pastaruoju metu sklandė gandai, kad opozicija ruošia interpeliaciją neseniai išrinktam merui Vytautui Laurinaičiui. Viskas turėjo paaiškėti Tarybos posėdyje, kuris vyko vakar, kai buvo spaudai ruošiamas šis „Pamario“ numeris. Išvakarėse, likus parai iki posėdžio, apie galimą mero vertimą pakalbinome kelis valdančiąją daugumą ir opoziciją palaikančius vietos politikus.

Pareiškimo dėl nepasitikėjimo meru tekstas.

Interpeliacija rengiama
Opozicijos narys Saulius Stankevičius sakė, kad kuluaruose kalbos sklinda, bet kol nėra rašytinio dokumento, negalįs nieko skelbti.
„Aš būčiau prastas politikas, jeigu dabar imčiau ir papasakočiau. Manau, kad kalboms pagrindo yra, ir turime artimiausiu metu kažką pamatyti“, – mįslingai kalbėjo politikas. Be užuolankų paklaustas, ar rengiama interpeliacija merui, S. Stankevičius trumpai atsakė: „Taip“.
Pasityčiojimas iš gyventojų ir rinkėjų
Valdančiosios daugumos atstovas Steponas Kazlauskas, prabilus apie rengiamą interpeliaciją, prabilo emocingai. Jis patvirtino kažką apie tai girdėjęs ir mano, kad viskas paaiškės Tarybos posėdyje.
„Mano manymu tik savižudžiai šiuo metu galėtų taip daryti. Liko trys mėnesiai, o galanda kalavijus. Man tiesiog nebesuvokiama, kuriame regione ir kuriame amžiuje gyvename. Aš nežinau, kuris savižudis pasiryš šiuo metu užsidėti tuos karolius (mero regalijas – autoriaus past.). Nepasitikėčiau tokiu žmogumi“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Paklaustas, ar imamasi kokių nors priemonių dabartiniam merui apginti, jis sakė, kad likę keli mėnesiai iki kovo 1 dieną vyksiančių rinkimų jau nieko nebepakeis: „Tai savigarbos neturėjimas, ambicijos, principai… Mano manymu, reikėtų įvesti tiesioginį valdymą likusiam laikui ir tiek. Tai pasityčiojimas iš mūsų gyventojų ir rinkėjų. Jei jau versti merą, turi būti motyvacija. Dėl savo subinių pergyvena, o ne dėl rajono gyventojų… Manau, Tarybos posėdyje išgirsime viską. Kiek girdėjau, per Tarybos posėdį perskaitys ir įteiks interpeliaciją. Regionas – gražus, bet visi pilni ne noro siekti rezultato, o kupini kvailumo ir ambicijų. Manau, žmonės gali galutinai nusisukti nuo tokių politikų ir nebeeiti balsuoti per rinkimus“.
Taip emocingai trečiadienį kalbėjo pozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Kažką girdėjo, bet nieko „nežinojo“
Opozicijos atstovai Virgilijus Pozingis, Šarūnas Laužikas ir valdančiosios daugumos narys Arvydas Jakas prabilo beveik vienodais žodžiais. Visi jie tvirtino kažką kažkur girdėję, bet nesigilinę ir laukiantys posėdžio, per kurį viskas turėtų paaiškėti.
„Jei žinočiau, pasakyčiau „Taip“, – kalbėjo V. Pozingis. A. Jakas sakė, kad jei nesą argumentų, įrodančių, kad meras kažką daro blogai, jis atsisakąs dalyvauti tokiuose sąmoksluose.
„Viskas paaiškės per Tarybos posėdį“, – tvirtino visi trys kalbinti politikai.

Jeigu bandymas nuversti merą Vytautą Laurinaitį nepavyktų, jis vadovaus Savivaldybei iki kadencijos pabaigos.

Nepasitiki, nes neįtiko partija
Vakar vykusio Tarybos posėdžio pabaigoje buvo perskaitytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Jį perskaitė Tarybos narys S. Stankevičius. Pareiškimą pasirašė Tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.
Į S. Kazlausko klausimą, dėl kokių priežasčių reiškiamas nepasitikėjimas meru, S. Stankevičius atsakė, kad tai daroma todėl, kad meras, kaip, beje, ir pats S. Kazlauskas, priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Anot S. Stankevičiaus šia partija jis nepasitikįs dėl intrigų ir koalicijų laužymo.
Prieš nepasitikėjimo merui pareiškimą, savo pareiškimą perskaičius Šarūnui Laužikui paaiškėjo, ir kodėl vietoj Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos taryboje skubiai atsirado nauja frakcija „Šilutės kraštas“, į kurios sudėtį pateko iš krikdemų pasitraukę politikai.
Jei nenuvers, įgys imunitetą
Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad interpeliaciją merui galima reikšti nepriklausomai nuo to, kiek laiko liko iki rinkimų. Tačiau, jeigu mero nuversti nepavyktų, kitą interpeliaciją jam būtų galima reikšti tik po 6 mėnesių. Vadinasi, šiuo atveju jis įgytų imunitetą iki naujų rinkimų ir kadencijos pabaigos.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite