Politikos virtuvėje vėl kunkuliuoja karštimas

Pastaruoju metu sklandė gandai, kad opozicija ruošia interpeliaciją neseniai išrinktam merui Vytautui Laurinaičiui. Viskas turėjo paaiškėti Tarybos posėdyje, kuris vyko vakar, kai buvo spaudai ruošiamas šis „Pamario“ numeris. Išvakarėse, likus parai iki posėdžio, apie galimą mero vertimą pakalbinome kelis valdančiąją daugumą ir opoziciją palaikančius vietos politikus.

Pareiškimo dėl nepasitikėjimo meru tekstas.

Interpeliacija rengiama
Opozicijos narys Saulius Stankevičius sakė, kad kuluaruose kalbos sklinda, bet kol nėra rašytinio dokumento, negalįs nieko skelbti.
„Aš būčiau prastas politikas, jeigu dabar imčiau ir papasakočiau. Manau, kad kalboms pagrindo yra, ir turime artimiausiu metu kažką pamatyti“, – mįslingai kalbėjo politikas. Be užuolankų paklaustas, ar rengiama interpeliacija merui, S. Stankevičius trumpai atsakė: „Taip“.
Pasityčiojimas iš gyventojų ir rinkėjų
Valdančiosios daugumos atstovas Steponas Kazlauskas, prabilus apie rengiamą interpeliaciją, prabilo emocingai. Jis patvirtino kažką apie tai girdėjęs ir mano, kad viskas paaiškės Tarybos posėdyje.
„Mano manymu tik savižudžiai šiuo metu galėtų taip daryti. Liko trys mėnesiai, o galanda kalavijus. Man tiesiog nebesuvokiama, kuriame regione ir kuriame amžiuje gyvename. Aš nežinau, kuris savižudis pasiryš šiuo metu užsidėti tuos karolius (mero regalijas – autoriaus past.). Nepasitikėčiau tokiu žmogumi“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Paklaustas, ar imamasi kokių nors priemonių dabartiniam merui apginti, jis sakė, kad likę keli mėnesiai iki kovo 1 dieną vyksiančių rinkimų jau nieko nebepakeis: „Tai savigarbos neturėjimas, ambicijos, principai… Mano manymu, reikėtų įvesti tiesioginį valdymą likusiam laikui ir tiek. Tai pasityčiojimas iš mūsų gyventojų ir rinkėjų. Jei jau versti merą, turi būti motyvacija. Dėl savo subinių pergyvena, o ne dėl rajono gyventojų… Manau, Tarybos posėdyje išgirsime viską. Kiek girdėjau, per Tarybos posėdį perskaitys ir įteiks interpeliaciją. Regionas – gražus, bet visi pilni ne noro siekti rezultato, o kupini kvailumo ir ambicijų. Manau, žmonės gali galutinai nusisukti nuo tokių politikų ir nebeeiti balsuoti per rinkimus“.
Taip emocingai trečiadienį kalbėjo pozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Kažką girdėjo, bet nieko „nežinojo“
Opozicijos atstovai Virgilijus Pozingis, Šarūnas Laužikas ir valdančiosios daugumos narys Arvydas Jakas prabilo beveik vienodais žodžiais. Visi jie tvirtino kažką kažkur girdėję, bet nesigilinę ir laukiantys posėdžio, per kurį viskas turėtų paaiškėti.
„Jei žinočiau, pasakyčiau „Taip“, – kalbėjo V. Pozingis. A. Jakas sakė, kad jei nesą argumentų, įrodančių, kad meras kažką daro blogai, jis atsisakąs dalyvauti tokiuose sąmoksluose.
„Viskas paaiškės per Tarybos posėdį“, – tvirtino visi trys kalbinti politikai.

Jeigu bandymas nuversti merą Vytautą Laurinaitį nepavyktų, jis vadovaus Savivaldybei iki kadencijos pabaigos.

Nepasitiki, nes neįtiko partija
Vakar vykusio Tarybos posėdžio pabaigoje buvo perskaitytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Jį perskaitė Tarybos narys S. Stankevičius. Pareiškimą pasirašė Tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.
Į S. Kazlausko klausimą, dėl kokių priežasčių reiškiamas nepasitikėjimas meru, S. Stankevičius atsakė, kad tai daroma todėl, kad meras, kaip, beje, ir pats S. Kazlauskas, priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Anot S. Stankevičiaus šia partija jis nepasitikįs dėl intrigų ir koalicijų laužymo.
Prieš nepasitikėjimo merui pareiškimą, savo pareiškimą perskaičius Šarūnui Laužikui paaiškėjo, ir kodėl vietoj Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos taryboje skubiai atsirado nauja frakcija „Šilutės kraštas“, į kurios sudėtį pateko iš krikdemų pasitraukę politikai.
Jei nenuvers, įgys imunitetą
Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad interpeliaciją merui galima reikšti nepriklausomai nuo to, kiek laiko liko iki rinkimų. Tačiau, jeigu mero nuversti nepavyktų, kitą interpeliaciją jam būtų galima reikšti tik po 6 mėnesių. Vadinasi, šiuo atveju jis įgytų imunitetą iki naujų rinkimų ir kadencijos pabaigos.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite