Politikos virtuvėje vėl kunkuliuoja karštimas

Pastaruoju metu sklandė gandai, kad opozicija ruošia interpeliaciją neseniai išrinktam merui Vytautui Laurinaičiui. Viskas turėjo paaiškėti Tarybos posėdyje, kuris vyko vakar, kai buvo spaudai ruošiamas šis „Pamario“ numeris. Išvakarėse, likus parai iki posėdžio, apie galimą mero vertimą pakalbinome kelis valdančiąją daugumą ir opoziciją palaikančius vietos politikus.

Pareiškimo dėl nepasitikėjimo meru tekstas.

Interpeliacija rengiama
Opozicijos narys Saulius Stankevičius sakė, kad kuluaruose kalbos sklinda, bet kol nėra rašytinio dokumento, negalįs nieko skelbti.
„Aš būčiau prastas politikas, jeigu dabar imčiau ir papasakočiau. Manau, kad kalboms pagrindo yra, ir turime artimiausiu metu kažką pamatyti“, – mįslingai kalbėjo politikas. Be užuolankų paklaustas, ar rengiama interpeliacija merui, S. Stankevičius trumpai atsakė: „Taip“.
Pasityčiojimas iš gyventojų ir rinkėjų
Valdančiosios daugumos atstovas Steponas Kazlauskas, prabilus apie rengiamą interpeliaciją, prabilo emocingai. Jis patvirtino kažką apie tai girdėjęs ir mano, kad viskas paaiškės Tarybos posėdyje.
„Mano manymu tik savižudžiai šiuo metu galėtų taip daryti. Liko trys mėnesiai, o galanda kalavijus. Man tiesiog nebesuvokiama, kuriame regione ir kuriame amžiuje gyvename. Aš nežinau, kuris savižudis pasiryš šiuo metu užsidėti tuos karolius (mero regalijas – autoriaus past.). Nepasitikėčiau tokiu žmogumi“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Paklaustas, ar imamasi kokių nors priemonių dabartiniam merui apginti, jis sakė, kad likę keli mėnesiai iki kovo 1 dieną vyksiančių rinkimų jau nieko nebepakeis: „Tai savigarbos neturėjimas, ambicijos, principai… Mano manymu, reikėtų įvesti tiesioginį valdymą likusiam laikui ir tiek. Tai pasityčiojimas iš mūsų gyventojų ir rinkėjų. Jei jau versti merą, turi būti motyvacija. Dėl savo subinių pergyvena, o ne dėl rajono gyventojų… Manau, Tarybos posėdyje išgirsime viską. Kiek girdėjau, per Tarybos posėdį perskaitys ir įteiks interpeliaciją. Regionas – gražus, bet visi pilni ne noro siekti rezultato, o kupini kvailumo ir ambicijų. Manau, žmonės gali galutinai nusisukti nuo tokių politikų ir nebeeiti balsuoti per rinkimus“.
Taip emocingai trečiadienį kalbėjo pozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Kažką girdėjo, bet nieko „nežinojo“
Opozicijos atstovai Virgilijus Pozingis, Šarūnas Laužikas ir valdančiosios daugumos narys Arvydas Jakas prabilo beveik vienodais žodžiais. Visi jie tvirtino kažką kažkur girdėję, bet nesigilinę ir laukiantys posėdžio, per kurį viskas turėtų paaiškėti.
„Jei žinočiau, pasakyčiau „Taip“, – kalbėjo V. Pozingis. A. Jakas sakė, kad jei nesą argumentų, įrodančių, kad meras kažką daro blogai, jis atsisakąs dalyvauti tokiuose sąmoksluose.
„Viskas paaiškės per Tarybos posėdį“, – tvirtino visi trys kalbinti politikai.

Jeigu bandymas nuversti merą Vytautą Laurinaitį nepavyktų, jis vadovaus Savivaldybei iki kadencijos pabaigos.

Nepasitiki, nes neįtiko partija
Vakar vykusio Tarybos posėdžio pabaigoje buvo perskaitytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Jį perskaitė Tarybos narys S. Stankevičius. Pareiškimą pasirašė Tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.
Į S. Kazlausko klausimą, dėl kokių priežasčių reiškiamas nepasitikėjimas meru, S. Stankevičius atsakė, kad tai daroma todėl, kad meras, kaip, beje, ir pats S. Kazlauskas, priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Anot S. Stankevičiaus šia partija jis nepasitikįs dėl intrigų ir koalicijų laužymo.
Prieš nepasitikėjimo merui pareiškimą, savo pareiškimą perskaičius Šarūnui Laužikui paaiškėjo, ir kodėl vietoj Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos taryboje skubiai atsirado nauja frakcija „Šilutės kraštas“, į kurios sudėtį pateko iš krikdemų pasitraukę politikai.
Jei nenuvers, įgys imunitetą
Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad interpeliaciją merui galima reikšti nepriklausomai nuo to, kiek laiko liko iki rinkimų. Tačiau, jeigu mero nuversti nepavyktų, kitą interpeliaciją jam būtų galima reikšti tik po 6 mėnesių. Vadinasi, šiuo atveju jis įgytų imunitetą iki naujų rinkimų ir kadencijos pabaigos.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite