Politikos virtuvėje vėl kunkuliuoja karštimas

Pastaruoju metu sklandė gandai, kad opozicija ruošia interpeliaciją neseniai išrinktam merui Vytautui Laurinaičiui. Viskas turėjo paaiškėti Tarybos posėdyje, kuris vyko vakar, kai buvo spaudai ruošiamas šis „Pamario“ numeris. Išvakarėse, likus parai iki posėdžio, apie galimą mero vertimą pakalbinome kelis valdančiąją daugumą ir opoziciją palaikančius vietos politikus.

Pareiškimo dėl nepasitikėjimo meru tekstas.

Interpeliacija rengiama
Opozicijos narys Saulius Stankevičius sakė, kad kuluaruose kalbos sklinda, bet kol nėra rašytinio dokumento, negalįs nieko skelbti.
„Aš būčiau prastas politikas, jeigu dabar imčiau ir papasakočiau. Manau, kad kalboms pagrindo yra, ir turime artimiausiu metu kažką pamatyti“, – mįslingai kalbėjo politikas. Be užuolankų paklaustas, ar rengiama interpeliacija merui, S. Stankevičius trumpai atsakė: „Taip“.
Pasityčiojimas iš gyventojų ir rinkėjų
Valdančiosios daugumos atstovas Steponas Kazlauskas, prabilus apie rengiamą interpeliaciją, prabilo emocingai. Jis patvirtino kažką apie tai girdėjęs ir mano, kad viskas paaiškės Tarybos posėdyje.
„Mano manymu tik savižudžiai šiuo metu galėtų taip daryti. Liko trys mėnesiai, o galanda kalavijus. Man tiesiog nebesuvokiama, kuriame regione ir kuriame amžiuje gyvename. Aš nežinau, kuris savižudis pasiryš šiuo metu užsidėti tuos karolius (mero regalijas – autoriaus past.). Nepasitikėčiau tokiu žmogumi“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Paklaustas, ar imamasi kokių nors priemonių dabartiniam merui apginti, jis sakė, kad likę keli mėnesiai iki kovo 1 dieną vyksiančių rinkimų jau nieko nebepakeis: „Tai savigarbos neturėjimas, ambicijos, principai… Mano manymu, reikėtų įvesti tiesioginį valdymą likusiam laikui ir tiek. Tai pasityčiojimas iš mūsų gyventojų ir rinkėjų. Jei jau versti merą, turi būti motyvacija. Dėl savo subinių pergyvena, o ne dėl rajono gyventojų… Manau, Tarybos posėdyje išgirsime viską. Kiek girdėjau, per Tarybos posėdį perskaitys ir įteiks interpeliaciją. Regionas – gražus, bet visi pilni ne noro siekti rezultato, o kupini kvailumo ir ambicijų. Manau, žmonės gali galutinai nusisukti nuo tokių politikų ir nebeeiti balsuoti per rinkimus“.
Taip emocingai trečiadienį kalbėjo pozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Kažką girdėjo, bet nieko „nežinojo“
Opozicijos atstovai Virgilijus Pozingis, Šarūnas Laužikas ir valdančiosios daugumos narys Arvydas Jakas prabilo beveik vienodais žodžiais. Visi jie tvirtino kažką kažkur girdėję, bet nesigilinę ir laukiantys posėdžio, per kurį viskas turėtų paaiškėti.
„Jei žinočiau, pasakyčiau „Taip“, – kalbėjo V. Pozingis. A. Jakas sakė, kad jei nesą argumentų, įrodančių, kad meras kažką daro blogai, jis atsisakąs dalyvauti tokiuose sąmoksluose.
„Viskas paaiškės per Tarybos posėdį“, – tvirtino visi trys kalbinti politikai.

Jeigu bandymas nuversti merą Vytautą Laurinaitį nepavyktų, jis vadovaus Savivaldybei iki kadencijos pabaigos.

Nepasitiki, nes neįtiko partija
Vakar vykusio Tarybos posėdžio pabaigoje buvo perskaitytas pareiškimas dėl nepasitikėjimo Šilutės r. savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu. Jį perskaitė Tarybos narys S. Stankevičius. Pareiškimą pasirašė Tarybos nariai Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis.
Į S. Kazlausko klausimą, dėl kokių priežasčių reiškiamas nepasitikėjimas meru, S. Stankevičius atsakė, kad tai daroma todėl, kad meras, kaip, beje, ir pats S. Kazlauskas, priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Anot S. Stankevičiaus šia partija jis nepasitikįs dėl intrigų ir koalicijų laužymo.
Prieš nepasitikėjimo merui pareiškimą, savo pareiškimą perskaičius Šarūnui Laužikui paaiškėjo, ir kodėl vietoj Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos taryboje skubiai atsirado nauja frakcija „Šilutės kraštas“, į kurios sudėtį pateko iš krikdemų pasitraukę politikai.
Jei nenuvers, įgys imunitetą
Savivaldybės Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis sakė, kad interpeliaciją merui galima reikšti nepriklausomai nuo to, kiek laiko liko iki rinkimų. Tačiau, jeigu mero nuversti nepavyktų, kitą interpeliaciją jam būtų galima reikšti tik po 6 mėnesių. Vadinasi, šiuo atveju jis įgytų imunitetą iki naujų rinkimų ir kadencijos pabaigos.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite