Policija: vagystės, apgavystės ir nuostoliai

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria.

Smurtautojų, dažnai neblaivių, pasitaiko nuolatos. Šių įvykių Šilutės rajone bene daugiausia. Nepaisant policijos ir kitų pareigūnų įspėjimų, gyventojai patikliai bendrauja su įvairiais pardavėjais, perveda jiems pinigų, negauna nei pirkinio, nei savo santaupų. Dažni ir kitokių apgavysčių atvejai: po pažinties ir bendravimo socialiniuose tinkluose asmeniui pervedami pinigai, draugystė baigiasi ir gyventojai kreipiasi policijos pagalbos.

Policija nuolat primena saugotis įvairių sukčių ir apdairiai elgtis su savo pinigais: neatskleisti bankininkystės duomenų sulaukus skambučio, net jeigu skambintojas prisistato esąs iš banko, policijos, mokesčių inspekcijos, teigia prašąs pagalbos į avariją patekusiam skambučio sulakusiojo artimajam ir t. t. Jokios institucijos piniginių reikalų telefonu netvarko.

Nederėtų įsileisti į butą ar namus įvairių paslaugų siūlytojų, kurie gali prisistatyti bet kuo. Tai ypač pavojinga garbaus amžiaus žmonėms, kurie gyvena vieni.

Primename Šilutės rajone tiriamų vagysčių, sukčiavimo dalį atvejų, kurie užfiksuoti spalio ir lapkričio mėnesiais. Visų šių metų tokių įvykių sąrašas būtų labai ilgas… Iš pavyzdžių galima pasimokyti.

Lapkričio 23 d. per pietus vyras, gim. 1952 m., pastebėjo, kad buvo įsibrauta į ūkinį pastatą Lekiškės k., Švėkšnos sen., ir pavogti įvairūs jam priklausantys darbo prietaisai, kuras bei kiti daiktai. Nuostolis 2879 eurai.

Lapkričio 17-18 d. iš kirpyklos M. Jankaus g., Šilutėje, buvo pavogti pinigai – 1078 eurai.

Lapkritį į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1968 m., kuris informavo, kad pažįstamas asmuo iš jo pavogė juvelyrinius dirbinius. Nuostolis 5 000 eurų.

Spalio 23-24 d.  Šilutės r. pažįstamas asmuo iš vyro, gim. 1972 m., namų pavogė įvairių asmeninių daiktų už 575 eurus.

Lapkričio 7 d. gautas merginos, gim. 2001 m., pranešimas, apie tai, kad apgaulės būdu ji patyrė 2700 eurų nuostolį.

Spalį iš moters, gim. 1973 m., apgaulės būdu buvo išviliota net 26 500 eurų.

Spalio 23 d. išgertuvių metu Melioratorių al., Šilutėje, pažįstamas asmuo pavogė moters, gim. 1963 m., telefoną „Samsung Galaxy Z Flip 3“. Nuostolis 749 eurai.

Spalio 19 d. Miško g., Šilutėje, nenustatytas asmuo iš vyro, gim. 1993 m., pavogė mobilaus ryšio telefoną ir grynuosius pinigus. Nuostolis 550 eurų.

Spalio 15 d. pastebėta, kad Vilkyčių k., Saugų sen., iš gyvenamojo namo, sugadinus lango rėmą, pavogtas seifas su pinigais bei juvelyriniais dirbiniais. Nuostolis 22 330 eurų.

Spalį į policiją kreipėsi vyras, gim. 1987 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą telefoną „iPhone“, į pardavėjos sąskaitą už jį pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 220 eurų.

Spalį  Tarvydų k., Juknaičių sen.,  iš ganyklos buvo pavogtas akumuliatorius, elektrinis užtvaras bei saulės baterija. Nuostolis 380 eurų.

Spalį iš namo kiemo Žemaičių Naumiestyje buvo pavogta 10 ratlankių su padangomis. Nuostolis 450 eurų.

Spalį Petrelių k., Saugų sen., nepažįstami asmenys, sugadinę sandėlio spyną, iš jo pavogė įvairių daiktų, kuro. Nuostolis 2 658 eurų.

Spalį  Hermano Zudermano g., Šilutėje,  iš namo laiptinės buvo pavogti du dviračiai. Nuostolis 680 eurų.

Spalį policija ėmė tirti įvykį, kai vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 eurai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite