Policija šilutiškiams gerų naujienų neturi

Šilutės r. savivaldybės vadovų kelionės su ataskaitomis baigėsi Šilutės seniūnijoje. Kas aktualu Šilutės miesto ir seniūnijos gyventojams? Tiesa, seniūnijos salė buvo pustuštė ir pasigirdo tik keli klausimai, svarbūs nebet pačiam klausėjui.

Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas pristatė susirinkusiems vyriausiąją tyrėją Jūratę Kaktienę (dešinėje), kuri yra atsakinga už Šilutės miesto kriminalinę situaciją, ir vyresniąją tyrėją Neriją Ropienę – bendruomenės pareigūnę.

Žinios iš policijos
Policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas informavo, kad praėjusiais metais Šilutės PK gavo 7556 pranešimus apie nusikalstamas veikas. Mieste gauta per 3000 pranešimų (40 proc. visų nusikaltimų). Šiek tiek mažiau Šilutėje užfiksuojama vagysčių – 20 proc. visos seniūnijos kiekio.
Anot A. Mikalausko, policija negali džiaugtis savo veiklos rezultatais, nes pernai ištirta tik pusė (apie 52 proc.) nusikaltimų. Policija tikisi didelės pagalbos iš gyventojų, ypač užkertant kelią galimoms vagystėms. Gyventojams siūloma pradėti saugoti savo turtą patiems: diegti modernias apsaugos technologijas, draustis turtą.

Nemažai suburta saugios kaimynystės grupių, tačiau efektyvumo mažoka. „Kai kurie nenori steigti saugių kaimynysčių, nes bijo tapti policijos informatoriais, bijo, kad reikės teikti ataskaitas. Neapsigaukite. Saugios kaimynystės funkcija yra rūpintis saugumu patiems“, – tikino Šilutės r. policijos komisariato viršininkas A. Mikalauskas.

Daugiau išaiškinti ir užkardyti nusikaltimų pavykę ten, kur buvo daugiau gyventojų iniciatyvos. Anot A. Mikalausko, šalyse, kur mes džiaugiamės dideliu policijos veiklos efektyvumu, didelę  reikšmę turįs kitoks aplinkinių požiūris į policijos darbą, pačią policiją, kaimynystę, teritoriją, kurioje gyvena.
Pasak viršininko, nors gyventojai nuolat įspėjami apie sukčiavimo atvejus, tačiau lengvatikiai vis dar lengvai atidavinėja sukčiams savo santaupas. Jis įspėjo apie šiuo metu paplitusį sukčiavimo būdą, kai skelbiama, jog pigiai parduodama gera technika ir pasisavinami už ją pervesti rankpinigiai. Kai tik žmogus perveda rankpinigius, su „pardavėjais“ susisiekti nebepavyksta.
A. Mikalauskas įspėjo ir apie pavojingą internetinį žaidimą „Mėlynasis banginis“, atėjusį iš Rusijos. Jį žaidžiantieji turi žalotis ir pateikti internete savo veiksmų įrodymų. Taip nueinama net iki savižudybės… Nebenorintiesiems toliau žaisti grasinama, kad nukentės jų šeimos nariai. „Stebėkite vaikus. Žiūrėkite, ką jie veikia sėdėdami prie kompiuterio“, – ragino pareigūnas.
Nuo šių metų įsigaliojo naujas administracinių nusižengimų kodeksas. Su jo įsigaliojimu atsiranda daug straipsnių už eismo taisyklių pažeidimus, dėl kurių atimamas vairuotojo pažymėjimas. Net už, atrodytų, paprastą pažeidimą – ištisinės kelio linijos kirtimą galima netekti teisės vairuoti.
Anksčiau laiko susigrąžinti pažymėjimo nebebus galima. Nustačius didesnį kaip 1,5 promilės girtumą, vairuotojas jau baudžiamas baudžiamąja atsakomybe. O baudžiamoji atsakomybė kenkia nepriekaištingai žmogaus reputacijai, kurios netekus sudėtinga įsidarbinti valstybės tarnyboje, vaikams įsigyti tam tikrą išsilavinimą.
„Turime suprasti, kad girtiems už vairo šiandien sakomas griežtas „ne“. Sakykime tai sau ir kitiems. Būkime pilietiški, neleiskime sėsti prie vairo girtiems“, – akcentavo Šilutės r. PK viršininkas.
Su nauju Administracinių pažeidimų kodeksu ateina dar vienas pasikeitimas. Nebelieka administracinio arešto ir teismai kaip alternatyvą pradės taikyti viešuosius darbus. Tik kaip seniūnams pavyks įdarbinti tokius žmones – kitas klausimas. Po tokių pokyčių policija sulaukia pastebėjimų, kad gatvėse padaugėjo dykinėjančių neblaivių asmenų. Jų niekas nebeišveš, o anksčiau ne vienas būdavo baudžiamas administraciniu areštu. Dabar tai taps bendruomenių galvos skausmu.
Policijos komisariato viršininkas A. Mikalauskas pristatė susirinkusiems dvi pareigūnes: vyriausiąją tyrėją Jūratę Kaktienę, atsakingą už Šilutės miesto kriminalinę situaciją ir vyresniąją tyrėją Neriją Ropienę – bendruomenės pareigūnę, atsakingą už bendradarbiavimą.
Netrukus policijos pareigūnai bus aprūpinti tarnybiniais mobiliaisiais telefonais, jų numeriai bus vieši.
Šilutės seniūnijoje
Informacijos apie Šilutės seniūniją pateikė seniūnas Raimondas Steponkus. Sausio 1 d. duomenimis, Šilutės seniūnijoje gyvena 23 365 žmonės. Per metus jų sumažėjo 339-iais. Nors gyventojų sumažėjo, interesantų srautas seniūnijoje neišseko. Per praėjusius metus paramą maisto produktais gavo daugiau kaip 500 gyventojų. Per 2016 metus seniūnijoje buvo išnagrinėti 20146 prašymai ir raštai. Tai daugiau kaip po 55 raštus per dieną dirbant be poilsio dienų… „Aš kelis kartus tą skaičių pasitikslinau, ar nėra klaidos, bet mane patikino, kad tas skaičius greičiausiai mažesnis negu yra iš tikrųjų“, – stebėjosi Šilutės seniūnas.

Pasirašyti 236 seniūno įsakymai, atliktas 861 nemokamas notarinis veiksmas. Socialinės darbuotojos suteikė socialinių įgūdžių palaikymo paslaugas 86 socialinės rizikos šeimoms. Jos surašė 573 buities aktus, 15 kartų nustatytas socialinių paslaugų poreikis. Kilus problemoms, iš gyventojų paimti 269 pasiaiškinimai.

Socialinio darbo organizatorė per ataskaitinį laikotarpį priėmė 1725 pareiškimus įvairioms išmokoms gauti. Priimtos 785 paraiškos tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenas gauti. Apie 500 pareiškėjų tikslino savo registro duomenis, užregistruota 12 pokyčių valdose. Per praėjusius metus išduotos 10023 gyvenamosios vietos deklaravimo pažymos, taikyti, keisti ir kitaip modifikuoti duomenys.
Atlikti darbai
Seniūnas paminėjo per ataskaitinį laikotarpį nuveiktus darbus. Tiesa, tai nėra vien seniūnijos, bet ir kitų čia veikiančių įmonių bei įstaigų nuopelnai. Cintjoniškių gatvėje įrengta šunų vedžiojimo aikštelė. Darbus finansavo UAB „Ecosrvice“. Baigiama tvarkyti Dariaus ir Girėno gatvė. Darbai kainavo 771 tūkst. eurų. Dar trūksta 203 tūkst. eurų, tačiau darbai šiemet bus baigti. Bus baigta tvarkyti ir Kęstučio gatvė. Jos remontui jau išleista 306 tūkst. eurų, dar 73 tūkstančių trūksta, tačiau pavasarį žadama šiuo darbus užbaigti. Hugo Šojaus gatvėje sutvarkytas kiemas. Balandį ar gegužę bus sutvarkyta ir aplinka.
Sutvarkyti du kiemai Jaunimo alėjoje, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė Miško gatvėje, prie vaikų darželio „Pušelė“. Įrengti gatvių apšvietimo tinklai Putinų, Šermukšnių, Žilvyčių, Žalgirio gatvėse Šilutės mieste ir Pušynų gatvės atkarpoje Traksėdžių kaime. Pagrynių kaime Žaliojoje ir Alyvų gatvėse, Macikų gyvenvietėje.

Valdžios ataskaita nedaug gyventojų tesudomino.

Susitikti su Šilutės seniūnijos gyventojais atvyko (iš kairės) Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis, vicemeras Algis Bekeris, policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, meras Vytautas Laurinaitis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Ko laukti
Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris sakė, kad artimiausiu metu bus modernizuojamas apšvietimas Tilžės, Lietuvininkų gatvėse, Šilokarčemos mikrorajone, Laisvės alėjoje. Apsispręsta rinktis moderniausius šviesos diodų apšvietimą ir išmanųjį jo valdymo sistemos tipą. Seniūnas paaiškino, kad bus asfaltuojama Rasos gatvė, projektuojamas pėsčiųjų ir dviračių takas į Traksėdžius. Tiesa, jį sutvarkys po to, kai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ nuties po šiuo taku šiluminę trasą į Traksėdžius.
Projektuojama Tilžės, Kalinausko, Lietuvininkų, Lauko, Miško, Sodų, Jankaus Lapalių gatvių, Melioratorių, Laisvės, Atgimimo alėjų rekonstrukcija. Darbai bus atlikti per artimiausius 2-3 metus. Rengiamas Tilžės ir Lietuvininkų gatvių želdinių tvarkymo projektas. Nemažai medžių bus pašalinta, daug jų ir atsodins.
Projektuojamas Šilokarčemos mikrorajonas, numatyta įrengti daugiau požeminių konteinerių buitinėms atliekoms. Bus įrengta daugiau automobilių stovėjimo vietų Knygnešių gatvės prieigose. Bus tvarkomi drenažo sistemos gedimai Pagrynių ir Laučių gyvenvietėse, rengiamasi šalinti medžius senosiose Šilutės kapinėse. Rengiamasi plėsti Šilutės kapines, nes esamame plote laidoti dar bus galima tik keletą artimiausių metų.
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pridūrė, kad bus pratęstas ir sutvarkytas pėsčiųjų ir dviratininkų takas nuo „Šilutės baldų“ sienos iki prekybos centro „Iki“. Numatoma sutvarkyti kelią, jungiantį Pagrynių gyvenvietę su keliu į Rusnę. Tvarkys Ramučių gatvę, rengs šaligatvius ir dviračių takus, mat dabar moksleiviams tenka eiti važiuojamąja dalimi. Bus tvarkoma gatvė už ABF „Šilutės Rambynas“, nes ten daugėja gyvenamųjų namų. Projektuojami pėsčiųjų ir dviračių takai už Verdainės.
Balandį laukiama Lietuvos Ministro Pirmininko vizito, kurio metu tikimasi išgirsti sprendimą dėl estakados.
Vaidotas VILKAS     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite