Po renovacijos – neatidaromas langas

Renovuoto daugiabučio namo Žalgirio g. 3, Šilutėje, tryliktojo buto savininkė Edita Tur iš užsienio paskambinusi skundėsi, kad jos keturių kambarių bute po renovacijos vienas atidaromas langas pakeistas neatidaromu, o kitas – mažesnis už buvusį. Teisybės moteris ieškojusi visur, bet rezultatų vis nėra.

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

„Pamario“ laikraščiui atsiųstame elektroniniame laiške buto savininkė Edita Tur supažindina su pretenzija, kurią šių metų gegužę pateikusi klaipėdiečių UAB „Gensera“ vadovui Daliui Grimaliui. Daugiabučio namo Žalgirio g. 3 renovaciją atlikusiai bendrovei skirtoje pretenzijoje dėl neatidaromo lango nurodyta, kad pirmajame aukšte esančio 13-ojo buto kambaryje iš kiemo pusės atidaromą langą pakeitė neatidaromu. Langas turi dvi dalis, siauroji atsidaro, o didžioji 1,3 metro pločio – ne. Dar praėjusį gruodį tai buvo užfiksuota. Informuotas darbų vykdytojas, sausį su juo aptarta ši situacija, vyras teigė tai žinąs ir atšilus orams viskas būsią sutvarkyta. Jokių kitų paaiškinimų E. Tur nesulaukė. Sausio 26 d. moteris išsiuntė žinutę, kurioje nurodė abu trūkumus: neatidaromą langą ir iš gatvės pusės įdėtą per mažą langą, iš šonų esą įdėjus lentas.

„Jokio atsakymo negavau“, – rašo E. Tur. Kai moteris telefonu bendravo su darbų vykdytoju gegužę, išgirdo, kad neatidaromas langas yra projekte. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, atsakingas už daugiabučių namų renovaciją, atsakyme moteriai paaiškinęs, kad nuo jo niekas nepriklauso. „Tai yra jūsų „Genseros“ projektas, projektuotojas – Černiauskas“, – cituoja E. Tur atsakymą.
Pretenzijoje moteris prašo „Genseros“ vadovą sutvarkyti šį reikalą ir neatidaromą langą pakeisti atidaromu. Esą dabar langas neatitinka saugumo reikalavimų, europinių standartų, sudėtinga jį valyti ir prižiūrėti, esą tokie neatidaromi langai skirti gamykloms, o ne privatiems gyvenamiesiems būstams. „Jeigu nepadėsite išspręsti problemos, būsiu priversta kreiptis į televiziją“, – užbaigia pretenziją E. Tur.
Pasikalbėjome ir apžiūrėjome
Moteris telefonu aiškino, kad iki namo renovacijos visi langai buvo atidaromi. Nors butas pirmajame aukšte, negi teks kopėčiomis lipti, kad jį gerai nuvalytum? Gal dar ir kopėčias teks pirkti? Gal galima pasiekti ir iš vidaus, jei ilgas valančio šepečio kotas? Žinoma, galima, tačiau jeigu iškrisi besiekdama, kas tada? Moteris, prisiklausiusi tokių ir panašių replikų, stebisi, kad Europos Sąjungos valstybėje narėje dar gyvenama ir elgiamasi kaip gūdžioj praeity ir retoriškai klausia, ar nebus čia toks taupymo būdas, kai vietoj atidaromo lango įdeda neatidaromą, o kainos skirtumas tai yra.
Su V. Kamarausku pokalbis buvo trumpas. „Šis namas jau priduotas valstybinei komisijai, vienus langus keitė, kitų, kuriuose gyventojai pasikeitė anksčiau, – ne. Ką ten žiūrėti? Ko ten važiuoti? Namas apšiltintas, aptinkuotas, padaryta apdaila pakeitus langus, nudažytas. Viskas padaryta pagal projektą. Moteris nepasiekia nuvalyti lango dalies? O su šepečiu valyti nenori? Juk tai pirmasis aukštas. Nieko negaliu pakeisti, toks projektas. Derėjo darbais domėtis anksčiau, moteris labai vėluoja reikšti pretenzijas“, – pasakė V. Kamarauskas.
Pirmadienį šiaip taip pavyko įlinguoti į Žalgirio g. 13-ojo namo kiemą. Nežinau, kaip vadinti tą įvažiavimą ir aikštelę prieš automobilių garažus, tačiau net keliūkštis į atokiausią vienkiemį yra geresnis. Išmaltos gilios duobės, baugu net žiūrėti. O namo gyventojai čia ir įvažiuoja, ir išvažiuoja. Moteris, kieme džiausčiusi skalbinius, į klausimą apie namo renovaciją tik numojo ranka…
E. Tur buto langas, nors ir pirmajame aukšte, be kopėčių nepasiekiamas. Iš kambario atsistojus ant išorinės palangės gal ir galima svyruojant pasiekti ir šepečiu nuvalyti langą, tačiau būtų rizikinga. Viena gera žinia: tą mažesnį langą, iš šonų sutvirtintą lentomis, jau pakeitė tokio dydžio langu, koks ir buvo iki renovacijos.
Panašu, kad buto savininkė E. Tur nereikalauja to, kas nepriklauso. Įdomu, kaip neatidaromo lango istoriją įvertintų teismas?

Stasė SKUTULIENĖ

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite