Po renovacijos – neatidaromas langas

Renovuoto daugiabučio namo Žalgirio g. 3, Šilutėje, tryliktojo buto savininkė Edita Tur iš užsienio paskambinusi skundėsi, kad jos keturių kambarių bute po renovacijos vienas atidaromas langas pakeistas neatidaromu, o kitas – mažesnis už buvusį. Teisybės moteris ieškojusi visur, bet rezultatų vis nėra.

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

„Pamario“ laikraščiui atsiųstame elektroniniame laiške buto savininkė Edita Tur supažindina su pretenzija, kurią šių metų gegužę pateikusi klaipėdiečių UAB „Gensera“ vadovui Daliui Grimaliui. Daugiabučio namo Žalgirio g. 3 renovaciją atlikusiai bendrovei skirtoje pretenzijoje dėl neatidaromo lango nurodyta, kad pirmajame aukšte esančio 13-ojo buto kambaryje iš kiemo pusės atidaromą langą pakeitė neatidaromu. Langas turi dvi dalis, siauroji atsidaro, o didžioji 1,3 metro pločio – ne. Dar praėjusį gruodį tai buvo užfiksuota. Informuotas darbų vykdytojas, sausį su juo aptarta ši situacija, vyras teigė tai žinąs ir atšilus orams viskas būsią sutvarkyta. Jokių kitų paaiškinimų E. Tur nesulaukė. Sausio 26 d. moteris išsiuntė žinutę, kurioje nurodė abu trūkumus: neatidaromą langą ir iš gatvės pusės įdėtą per mažą langą, iš šonų esą įdėjus lentas.

„Jokio atsakymo negavau“, – rašo E. Tur. Kai moteris telefonu bendravo su darbų vykdytoju gegužę, išgirdo, kad neatidaromas langas yra projekte. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, atsakingas už daugiabučių namų renovaciją, atsakyme moteriai paaiškinęs, kad nuo jo niekas nepriklauso. „Tai yra jūsų „Genseros“ projektas, projektuotojas – Černiauskas“, – cituoja E. Tur atsakymą.
Pretenzijoje moteris prašo „Genseros“ vadovą sutvarkyti šį reikalą ir neatidaromą langą pakeisti atidaromu. Esą dabar langas neatitinka saugumo reikalavimų, europinių standartų, sudėtinga jį valyti ir prižiūrėti, esą tokie neatidaromi langai skirti gamykloms, o ne privatiems gyvenamiesiems būstams. „Jeigu nepadėsite išspręsti problemos, būsiu priversta kreiptis į televiziją“, – užbaigia pretenziją E. Tur.
Pasikalbėjome ir apžiūrėjome
Moteris telefonu aiškino, kad iki namo renovacijos visi langai buvo atidaromi. Nors butas pirmajame aukšte, negi teks kopėčiomis lipti, kad jį gerai nuvalytum? Gal dar ir kopėčias teks pirkti? Gal galima pasiekti ir iš vidaus, jei ilgas valančio šepečio kotas? Žinoma, galima, tačiau jeigu iškrisi besiekdama, kas tada? Moteris, prisiklausiusi tokių ir panašių replikų, stebisi, kad Europos Sąjungos valstybėje narėje dar gyvenama ir elgiamasi kaip gūdžioj praeity ir retoriškai klausia, ar nebus čia toks taupymo būdas, kai vietoj atidaromo lango įdeda neatidaromą, o kainos skirtumas tai yra.
Su V. Kamarausku pokalbis buvo trumpas. „Šis namas jau priduotas valstybinei komisijai, vienus langus keitė, kitų, kuriuose gyventojai pasikeitė anksčiau, – ne. Ką ten žiūrėti? Ko ten važiuoti? Namas apšiltintas, aptinkuotas, padaryta apdaila pakeitus langus, nudažytas. Viskas padaryta pagal projektą. Moteris nepasiekia nuvalyti lango dalies? O su šepečiu valyti nenori? Juk tai pirmasis aukštas. Nieko negaliu pakeisti, toks projektas. Derėjo darbais domėtis anksčiau, moteris labai vėluoja reikšti pretenzijas“, – pasakė V. Kamarauskas.
Pirmadienį šiaip taip pavyko įlinguoti į Žalgirio g. 13-ojo namo kiemą. Nežinau, kaip vadinti tą įvažiavimą ir aikštelę prieš automobilių garažus, tačiau net keliūkštis į atokiausią vienkiemį yra geresnis. Išmaltos gilios duobės, baugu net žiūrėti. O namo gyventojai čia ir įvažiuoja, ir išvažiuoja. Moteris, kieme džiausčiusi skalbinius, į klausimą apie namo renovaciją tik numojo ranka…
E. Tur buto langas, nors ir pirmajame aukšte, be kopėčių nepasiekiamas. Iš kambario atsistojus ant išorinės palangės gal ir galima svyruojant pasiekti ir šepečiu nuvalyti langą, tačiau būtų rizikinga. Viena gera žinia: tą mažesnį langą, iš šonų sutvirtintą lentomis, jau pakeitė tokio dydžio langu, koks ir buvo iki renovacijos.
Panašu, kad buto savininkė E. Tur nereikalauja to, kas nepriklauso. Įdomu, kaip neatidaromo lango istoriją įvertintų teismas?

Stasė SKUTULIENĖ

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite