Po renovacijos – neatidaromas langas

Renovuoto daugiabučio namo Žalgirio g. 3, Šilutėje, tryliktojo buto savininkė Edita Tur iš užsienio paskambinusi skundėsi, kad jos keturių kambarių bute po renovacijos vienas atidaromas langas pakeistas neatidaromu, o kitas – mažesnis už buvusį. Teisybės moteris ieškojusi visur, bet rezultatų vis nėra.

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

„Pamario“ laikraščiui atsiųstame elektroniniame laiške buto savininkė Edita Tur supažindina su pretenzija, kurią šių metų gegužę pateikusi klaipėdiečių UAB „Gensera“ vadovui Daliui Grimaliui. Daugiabučio namo Žalgirio g. 3 renovaciją atlikusiai bendrovei skirtoje pretenzijoje dėl neatidaromo lango nurodyta, kad pirmajame aukšte esančio 13-ojo buto kambaryje iš kiemo pusės atidaromą langą pakeitė neatidaromu. Langas turi dvi dalis, siauroji atsidaro, o didžioji 1,3 metro pločio – ne. Dar praėjusį gruodį tai buvo užfiksuota. Informuotas darbų vykdytojas, sausį su juo aptarta ši situacija, vyras teigė tai žinąs ir atšilus orams viskas būsią sutvarkyta. Jokių kitų paaiškinimų E. Tur nesulaukė. Sausio 26 d. moteris išsiuntė žinutę, kurioje nurodė abu trūkumus: neatidaromą langą ir iš gatvės pusės įdėtą per mažą langą, iš šonų esą įdėjus lentas.

„Jokio atsakymo negavau“, – rašo E. Tur. Kai moteris telefonu bendravo su darbų vykdytoju gegužę, išgirdo, kad neatidaromas langas yra projekte. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, atsakingas už daugiabučių namų renovaciją, atsakyme moteriai paaiškinęs, kad nuo jo niekas nepriklauso. „Tai yra jūsų „Genseros“ projektas, projektuotojas – Černiauskas“, – cituoja E. Tur atsakymą.
Pretenzijoje moteris prašo „Genseros“ vadovą sutvarkyti šį reikalą ir neatidaromą langą pakeisti atidaromu. Esą dabar langas neatitinka saugumo reikalavimų, europinių standartų, sudėtinga jį valyti ir prižiūrėti, esą tokie neatidaromi langai skirti gamykloms, o ne privatiems gyvenamiesiems būstams. „Jeigu nepadėsite išspręsti problemos, būsiu priversta kreiptis į televiziją“, – užbaigia pretenziją E. Tur.
Pasikalbėjome ir apžiūrėjome
Moteris telefonu aiškino, kad iki namo renovacijos visi langai buvo atidaromi. Nors butas pirmajame aukšte, negi teks kopėčiomis lipti, kad jį gerai nuvalytum? Gal dar ir kopėčias teks pirkti? Gal galima pasiekti ir iš vidaus, jei ilgas valančio šepečio kotas? Žinoma, galima, tačiau jeigu iškrisi besiekdama, kas tada? Moteris, prisiklausiusi tokių ir panašių replikų, stebisi, kad Europos Sąjungos valstybėje narėje dar gyvenama ir elgiamasi kaip gūdžioj praeity ir retoriškai klausia, ar nebus čia toks taupymo būdas, kai vietoj atidaromo lango įdeda neatidaromą, o kainos skirtumas tai yra.
Su V. Kamarausku pokalbis buvo trumpas. „Šis namas jau priduotas valstybinei komisijai, vienus langus keitė, kitų, kuriuose gyventojai pasikeitė anksčiau, – ne. Ką ten žiūrėti? Ko ten važiuoti? Namas apšiltintas, aptinkuotas, padaryta apdaila pakeitus langus, nudažytas. Viskas padaryta pagal projektą. Moteris nepasiekia nuvalyti lango dalies? O su šepečiu valyti nenori? Juk tai pirmasis aukštas. Nieko negaliu pakeisti, toks projektas. Derėjo darbais domėtis anksčiau, moteris labai vėluoja reikšti pretenzijas“, – pasakė V. Kamarauskas.
Pirmadienį šiaip taip pavyko įlinguoti į Žalgirio g. 13-ojo namo kiemą. Nežinau, kaip vadinti tą įvažiavimą ir aikštelę prieš automobilių garažus, tačiau net keliūkštis į atokiausią vienkiemį yra geresnis. Išmaltos gilios duobės, baugu net žiūrėti. O namo gyventojai čia ir įvažiuoja, ir išvažiuoja. Moteris, kieme džiausčiusi skalbinius, į klausimą apie namo renovaciją tik numojo ranka…
E. Tur buto langas, nors ir pirmajame aukšte, be kopėčių nepasiekiamas. Iš kambario atsistojus ant išorinės palangės gal ir galima svyruojant pasiekti ir šepečiu nuvalyti langą, tačiau būtų rizikinga. Viena gera žinia: tą mažesnį langą, iš šonų sutvirtintą lentomis, jau pakeitė tokio dydžio langu, koks ir buvo iki renovacijos.
Panašu, kad buto savininkė E. Tur nereikalauja to, kas nepriklauso. Įdomu, kaip neatidaromo lango istoriją įvertintų teismas?

Stasė SKUTULIENĖ

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Hits: 97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite