Po renovacijos – neatidaromas langas

Renovuoto daugiabučio namo Žalgirio g. 3, Šilutėje, tryliktojo buto savininkė Edita Tur iš užsienio paskambinusi skundėsi, kad jos keturių kambarių bute po renovacijos vienas atidaromas langas pakeistas neatidaromu, o kitas – mažesnis už buvusį. Teisybės moteris ieškojusi visur, bet rezultatų vis nėra.

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

Po renovacijos daugiabutis namas Žalgirio gatvėje atrodo labai gražiai, tačiau kodėl valyti vieną langą teks užsiropščius kopėčiomis, kurių buto savininkė nė neturi?

„Pamario“ laikraščiui atsiųstame elektroniniame laiške buto savininkė Edita Tur supažindina su pretenzija, kurią šių metų gegužę pateikusi klaipėdiečių UAB „Gensera“ vadovui Daliui Grimaliui. Daugiabučio namo Žalgirio g. 3 renovaciją atlikusiai bendrovei skirtoje pretenzijoje dėl neatidaromo lango nurodyta, kad pirmajame aukšte esančio 13-ojo buto kambaryje iš kiemo pusės atidaromą langą pakeitė neatidaromu. Langas turi dvi dalis, siauroji atsidaro, o didžioji 1,3 metro pločio – ne. Dar praėjusį gruodį tai buvo užfiksuota. Informuotas darbų vykdytojas, sausį su juo aptarta ši situacija, vyras teigė tai žinąs ir atšilus orams viskas būsią sutvarkyta. Jokių kitų paaiškinimų E. Tur nesulaukė. Sausio 26 d. moteris išsiuntė žinutę, kurioje nurodė abu trūkumus: neatidaromą langą ir iš gatvės pusės įdėtą per mažą langą, iš šonų esą įdėjus lentas.

„Jokio atsakymo negavau“, – rašo E. Tur. Kai moteris telefonu bendravo su darbų vykdytoju gegužę, išgirdo, kad neatidaromas langas yra projekte. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas, atsakingas už daugiabučių namų renovaciją, atsakyme moteriai paaiškinęs, kad nuo jo niekas nepriklauso. „Tai yra jūsų „Genseros“ projektas, projektuotojas – Černiauskas“, – cituoja E. Tur atsakymą.
Pretenzijoje moteris prašo „Genseros“ vadovą sutvarkyti šį reikalą ir neatidaromą langą pakeisti atidaromu. Esą dabar langas neatitinka saugumo reikalavimų, europinių standartų, sudėtinga jį valyti ir prižiūrėti, esą tokie neatidaromi langai skirti gamykloms, o ne privatiems gyvenamiesiems būstams. „Jeigu nepadėsite išspręsti problemos, būsiu priversta kreiptis į televiziją“, – užbaigia pretenziją E. Tur.
Pasikalbėjome ir apžiūrėjome
Moteris telefonu aiškino, kad iki namo renovacijos visi langai buvo atidaromi. Nors butas pirmajame aukšte, negi teks kopėčiomis lipti, kad jį gerai nuvalytum? Gal dar ir kopėčias teks pirkti? Gal galima pasiekti ir iš vidaus, jei ilgas valančio šepečio kotas? Žinoma, galima, tačiau jeigu iškrisi besiekdama, kas tada? Moteris, prisiklausiusi tokių ir panašių replikų, stebisi, kad Europos Sąjungos valstybėje narėje dar gyvenama ir elgiamasi kaip gūdžioj praeity ir retoriškai klausia, ar nebus čia toks taupymo būdas, kai vietoj atidaromo lango įdeda neatidaromą, o kainos skirtumas tai yra.
Su V. Kamarausku pokalbis buvo trumpas. „Šis namas jau priduotas valstybinei komisijai, vienus langus keitė, kitų, kuriuose gyventojai pasikeitė anksčiau, – ne. Ką ten žiūrėti? Ko ten važiuoti? Namas apšiltintas, aptinkuotas, padaryta apdaila pakeitus langus, nudažytas. Viskas padaryta pagal projektą. Moteris nepasiekia nuvalyti lango dalies? O su šepečiu valyti nenori? Juk tai pirmasis aukštas. Nieko negaliu pakeisti, toks projektas. Derėjo darbais domėtis anksčiau, moteris labai vėluoja reikšti pretenzijas“, – pasakė V. Kamarauskas.
Pirmadienį šiaip taip pavyko įlinguoti į Žalgirio g. 13-ojo namo kiemą. Nežinau, kaip vadinti tą įvažiavimą ir aikštelę prieš automobilių garažus, tačiau net keliūkštis į atokiausią vienkiemį yra geresnis. Išmaltos gilios duobės, baugu net žiūrėti. O namo gyventojai čia ir įvažiuoja, ir išvažiuoja. Moteris, kieme džiausčiusi skalbinius, į klausimą apie namo renovaciją tik numojo ranka…
E. Tur buto langas, nors ir pirmajame aukšte, be kopėčių nepasiekiamas. Iš kambario atsistojus ant išorinės palangės gal ir galima svyruojant pasiekti ir šepečiu nuvalyti langą, tačiau būtų rizikinga. Viena gera žinia: tą mažesnį langą, iš šonų sutvirtintą lentomis, jau pakeitė tokio dydžio langu, koks ir buvo iki renovacijos.
Panašu, kad buto savininkė E. Tur nereikalauja to, kas nepriklauso. Įdomu, kaip neatidaromo lango istoriją įvertintų teismas?

Stasė SKUTULIENĖ

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Langas, kurio kairioji didesnė pusė neatidaroma, tapo nesibaigiančio ginčo objektu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite