Planuoja rengti viešus buliukų aukcionus
UAB „Šilutės veislininkystė“ – komercine ir moksline veikla užsiimanti įmonė. Bendrovės veikla – bulių-reproduktorių vertinimas pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes, mėsinių veislių galvijų produktyvumo kontrolė. Tačiau veterinaro išsilavinimą turintis jos direktorius Šarūnas Nenartavičius tikisi, kad organizuojant viešus aukcionus pavyks sulaukti ir daugiau visuomenės dėmesio.

UAB „Šilutės veislininkystė“ direktorius Šarūnas Nenartavičius norėtų Armalėnuose rengti viešus buliukų aukcionus.
Vieši gyvulių aukcionai kai kuriose šalyse tampa vietinėmis šventėmis. Mintį specialioje aikštelėje rengti panašius aukcionus Armalėnuose puoselėja UAB „Šilutės veislininkystė“ direktorius, veterinarijos gydytojas Šarūnas Nenartavičius. Pasak jo, tai sudarytų puikias sąlygas miestiečiams susipažinti su įvairiomis mėsinių galvijų rūšimis, sužinoti apie jų naudą, nes pagrindinis įmonės tikslas – auginti tokius galvijus, kurių mėsa atitiktų pačius aukščiausius kokybės reikalavimus. Tai būtų naudinga ir galutiniam vartotojui, ir juos auginančiam ūkininkui.
Anot įmonės direktoriaus, kontrolinių buliukų banda nuolat auga. Pernai jų buvo 116, o šiais metais stebimų veislinių buliukų padaugėjo iki 137.
Iš viso UAB „Šilutės veislininkystė“ šiuo metu laiko 318 mėsinių galvijų. Pasikeitus situacijai rinkoje, kai jaučiamas pieno ir pieninių galvijų perteklius, o mėsinių galvijų net šiek tiek trūksta, pieninių veislių reproduktorių auginimo atsisakyta. Įmonė, kurios didžioji dalis akcijų priklauso Žemės ūkio ministerijai, dirba pelningai ir pernai išmokėjo dividendų. Apie 40 procentų pajamų UAB „Šilutės veislininkystė“ gauna vykdydama komercinę veiklą.
Šiuo metu čia auginami ir stebimi angusų, aubrakų, galovėjų, hailendų, limuzinų, simentalių bei šarolė veislių galvijai. Jie laikomi 3 fermose, kuriose sumontuota moderni technika. Galvijų šėrimą kontroliuoja kompiuteriai, kurie kiekvienam buliukui skiria individualią pašarų normą. Taip galima paskaičiuoti, koks dienos svorio prieaugis. Veisliniai mėsiniai buliukai stebimi pagal daugelį parametrų: pašarų išeiga, prieauglis per parą, skerdienos kaloringumas, riebumo klasė, nugaros raumens plotas, šlaunies dalies išeiga, minkštųjų dalių išeiga procentais ir dar daugelį kitų. Visi šie duomenys reikalingi ir veisėjams, ir vėliau bulius-reproduktorius įsigysiantiems ūkininkams. Pagrindiniai bendrovės uždaviniai yra modernizuoti teikiamas paslaugas, užtikrinant duomenų tikslumą ir operatyvumą, mažinant žmogiškojo faktoriaus įtaką duomenų tikslumui gauti, tapti konkurencinga ir pelningai dirbančia bendrove, kuri teikia kokybišką paslaugą, plėsti veiklos sritis, didinant įvertinamų bulių pagal palikuonių penėjimosi ir mėsines savybes skaičių.
Kai kurie buliukai tikrai pakankamai egzotiški. Pavyzdžiui, Aberdinų angusai neturi ragų. Vietoje jų ant galvos yra savotiškas iškilimas. Kai kurių ir kailiu neapaugęs – atrodo kaip plikė. Nors visi buliukai laikomi uždarose patalpose ir į dengtą aptvarą išvedami tik vasarą, galovėjų veislės buliukai lauke galėtų būti visą žiemą, nes juos saugo tankus pūkinis kailis. Iš Škotijos kilę hailendai savo išvaizda labiau primena ne naminius gyvūnus, o stumbrus. Panašu, kad Š. Nenartavičiaus mintis rengti viešus aukcionus sudomintų ne vieną šilutiškį, gal sulauktume svečių ir iš didesnių miestų.
Vaidotas VILKAS
Hits: 679