Pirmosios lietuviškos bulvės jau parduotuvėse  

Bulves tiekiančios įmonės direktorius Remigijus Grumčius sako, kad šįmet pirmosios bulvės parduotuves pasiekė kaip įprasta, birželio pradžioje. Ir šį sezoną jis tikisi sulaukti ne mažesnio derliaus nei kiekvieną vasarą. 

Šaltas pavasaris planų nesugriovė

„Bulvės – nepriklausomai nuo sezono rikiuojasi mėgstamiausių lietuvių daržovių penketuko viršuje. Šviežio derliaus lietuviškų bulvių pirkėjai laukia ir jas mėgsta. Norėdami šviežių bulvių pasiūlyti kuo anksčiau – glaudžiai bendradarbiaujame su augintojais, todėl iš vakaro nukastos bulvės kitą dieną jau pasiekia parduotuvių lentynas“, – teigia prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės, prekybos tinkle, atsižvelgiant į pirmųjų lietuviškų bulvių paklausą, siekiama pirkėjams pasiūlyti ir patrauklią kainą. Kilogramas bulvių kainuoja 1,49 Eur.

Šviežias bulves į „Iki“ parduotuves tiekiančios įmonės „Bulvių namai“ direktorius Remigijus Grumčius pasakoja, kad nors šalnos auginant bulves iššūkių iškėlė, tačiau ilgametė augintojų patirtis leido bulves į parduotuves pristatyti kaip įprasta, birželio pradžioje.

„Pirmąsias bulves šįmet pradėjome kasti birželio 6-ąją. Nors šiemet orai nelepino, šviežios bulvės, kaip ir kiekvienais metais, parduotuvių lentynas pasiekė pirmą birželio savaitę. Pirmosios lietuviškos bulvės yra gana nedidelės, didesnių galima tikėtis šiek tiek vėliau – po Joninių“, – pasakoja R. Grumčius.

Populiarėja naujos rūšys

Šviežias lietuviškas bulves į parduotuves R. Grumčiaus valdoma įmonė tiekia viena iš pirmųjų. Tai padaryti jiems leidžia speciali technologija – bulvės auginamos po plėvele.

„Sodinti ir auginti ankstyvąsias bulves kainuoja daug darbo ir pastangų. Vien jas sudaiginti ir pasodinti kiek reikia atsargumo ir atidumo. Daiginti bulvės pradedamos jau sausio mėnesį. Vėliau jos sodinamos, saugomos nuo šalnų. Tam naudojama speciali įranga – laukas uždengiamas purkštukų tinklu ir bulvių daigai laistomi, kad nenušaltų“, – sakė jis.

Per sezoną „Bulvių namai“ paprastai prikasa daugiau kaip 10 tūkst. tonų bulvių.

Pasak R. Grumčiaus, panašiai planuojama jų prikasti ir šiemet. Jis pasakoja, kad kiekvienais metais auginamos laiko patikrintos ir pirkėjų itin mėgstamos veislės ‚Vineta‘ bei ‚Laura‘. Tiesa, pastaruoju metu lietuviai ieško ir įdomesnių skonių, todėl populiarėja naujos bulvių rūšys ‚Queen Anne‘, ‚Colomba‘, ‚Concordia‘, ‚Torenia‘.

Pavyzdžiui, ‚Vineta‘ pasižymi vidutiniu krakmolo kiekiu, todėl jų tekstūra gana miltiška. Būtent vidutinį krakmolo kiekį turinčios bulvės – universaliausios ir tinka beveik visiems bulvių patiekalams ruošti. Esamo krakmolo kiekio užteks puikiems cepelinams, tačiau ‚Vineta‘ bulvės yra labiausiai vertinamos bulvių košėse ar šalia šaltibarščių, nes išvirtos yra minkštos ir nepilkėja. Tuo tarpu Laura bulvės taip pat yra pakankamai miltingos, todėl tinka trinti, skrudinti ir kepti. Puikiai tinka traškučiams ar bulviniams blynams.

Colomba‘ galima vadinti universalia bulvių rūšimi, nes jos puikiai tinka beveik visiems bulvių patiekalams dėl savo unikalaus skonio ir tekstūros. Panašiomis savybėmis pasižymi ir itin visoje Europoje vertinamos ‚Concordia‘ bulvės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite