Pirmieji 2016-ųjų naujagimiai

Naujųjų metų pirmosios dienos net trims Šilutės rajono šeimoms atnešė ypatingą džiaugsmą, Šilutės ligoninėje pasaulį savo verksmu pasveikino keturi naujagimiai: trys mergaitės ir berniukas.

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Kai vakar paskambinome į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, vedėjas Gediminas Vaičiūnas pakvietė apsilankyti skyriuje ir pasidžiaugti pirmaisiais šių metų naujagimiais.
Visos skyriaus palatos papuoštos naujametiniais akcentais. Skyriaus vedėjas skuba pasidžiaugti, kad tarp pirmųjų keturių naujagimių yra ir dvynukės. Ilgą darbo patirtį turintis medikas primena, kad ypač išskirtinė buvo 2015-ųjų metų pradžia. Tada sausio pirmą ir antrą nesulaukę naujagimių, sausio 3 dieną turėjo išskirtinę galimybę pasidžiaugti trynukėmis. Trynukes pagimdė gardamiškė Agnė Rapalavičienė, kuri su vyru Ramūnu jau augino dukrytę. Per praėjusius metus Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje buvo 238 gimdymai, pasaulį išvydo 241 naujagimis. Pernai gimė 128 berniukai, 113 mergaičių.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pirmasis 2016 m. naujagimis buvo mergytė, pasaulį išvydusi sausio pirmąją, netrukus po pusiaudienio. Sveiką, 3 kg 400 gramų 54 cm ūgio dukrytę pagimdė Raimonda Freitakaitė iš Žemaičių Naumiesčio. Jaunoji mamytė su vyru Viktoru planuoja dukrytę pavadinti Amanda. Pasidomėję vardo reikšme, sužinojo, kad jis reiškia mylima. Jauna šeima jau augina vienerių metų dukrytę Ugnę. Jaunuosius tėvelius mažoji Ugnė pradžiugino – gruodžio pradžioje sulaukusi metukų žengė pirmuosius žingsnius.
Ir šaltą sausio antrąją pasigirdo naujagimio klyksmas. Šilutiškė Indrė Dargytė pagimdė 3 kilogramus 930 gramų sveriantį 60 cm ūgio sūnų.
Dosniausia buvo sausio trečioji – pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes. Pirmoji iš pasaulį išvydo ketvirtis po 16-tos, o antroji – dar po 14 minučių. Giedrė su vyru Andriumi jau augina dvi dukreles: šešiametę Aistę ir keturmetę Gretą.
„Laukėm pagranduko, sūnaus, o 18 nėštumo savaitę sužinojome, kad į pasaulį ateis dvynukės“, – pasakojo jaunoji mama. Dabar jai svarbiausia, kad dukrytės būtų sveikos. Namuose jau laukia dvynukių sesės, skubėsiančios mamai į pagalbą. 4 dukryčių tėvai jau išrinko dvynukėms vardus: Sima ir Eglė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite