Pirmieji 2016-ųjų naujagimiai

Naujųjų metų pirmosios dienos net trims Šilutės rajono šeimoms atnešė ypatingą džiaugsmą, Šilutės ligoninėje pasaulį savo verksmu pasveikino keturi naujagimiai: trys mergaitės ir berniukas.

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Kai vakar paskambinome į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, vedėjas Gediminas Vaičiūnas pakvietė apsilankyti skyriuje ir pasidžiaugti pirmaisiais šių metų naujagimiais.
Visos skyriaus palatos papuoštos naujametiniais akcentais. Skyriaus vedėjas skuba pasidžiaugti, kad tarp pirmųjų keturių naujagimių yra ir dvynukės. Ilgą darbo patirtį turintis medikas primena, kad ypač išskirtinė buvo 2015-ųjų metų pradžia. Tada sausio pirmą ir antrą nesulaukę naujagimių, sausio 3 dieną turėjo išskirtinę galimybę pasidžiaugti trynukėmis. Trynukes pagimdė gardamiškė Agnė Rapalavičienė, kuri su vyru Ramūnu jau augino dukrytę. Per praėjusius metus Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje buvo 238 gimdymai, pasaulį išvydo 241 naujagimis. Pernai gimė 128 berniukai, 113 mergaičių.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pirmasis 2016 m. naujagimis buvo mergytė, pasaulį išvydusi sausio pirmąją, netrukus po pusiaudienio. Sveiką, 3 kg 400 gramų 54 cm ūgio dukrytę pagimdė Raimonda Freitakaitė iš Žemaičių Naumiesčio. Jaunoji mamytė su vyru Viktoru planuoja dukrytę pavadinti Amanda. Pasidomėję vardo reikšme, sužinojo, kad jis reiškia mylima. Jauna šeima jau augina vienerių metų dukrytę Ugnę. Jaunuosius tėvelius mažoji Ugnė pradžiugino – gruodžio pradžioje sulaukusi metukų žengė pirmuosius žingsnius.
Ir šaltą sausio antrąją pasigirdo naujagimio klyksmas. Šilutiškė Indrė Dargytė pagimdė 3 kilogramus 930 gramų sveriantį 60 cm ūgio sūnų.
Dosniausia buvo sausio trečioji – pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes. Pirmoji iš pasaulį išvydo ketvirtis po 16-tos, o antroji – dar po 14 minučių. Giedrė su vyru Andriumi jau augina dvi dukreles: šešiametę Aistę ir keturmetę Gretą.
„Laukėm pagranduko, sūnaus, o 18 nėštumo savaitę sužinojome, kad į pasaulį ateis dvynukės“, – pasakojo jaunoji mama. Dabar jai svarbiausia, kad dukrytės būtų sveikos. Namuose jau laukia dvynukių sesės, skubėsiančios mamai į pagalbą. 4 dukryčių tėvai jau išrinko dvynukėms vardus: Sima ir Eglė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite