Pirmieji 2016-ųjų naujagimiai

Naujųjų metų pirmosios dienos net trims Šilutės rajono šeimoms atnešė ypatingą džiaugsmą, Šilutės ligoninėje pasaulį savo verksmu pasveikino keturi naujagimiai: trys mergaitės ir berniukas.

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Pirmoji šių metų naujagimė – naumiestiškės Raimondos Freitakaitės dukra

Kai vakar paskambinome į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, vedėjas Gediminas Vaičiūnas pakvietė apsilankyti skyriuje ir pasidžiaugti pirmaisiais šių metų naujagimiais.
Visos skyriaus palatos papuoštos naujametiniais akcentais. Skyriaus vedėjas skuba pasidžiaugti, kad tarp pirmųjų keturių naujagimių yra ir dvynukės. Ilgą darbo patirtį turintis medikas primena, kad ypač išskirtinė buvo 2015-ųjų metų pradžia. Tada sausio pirmą ir antrą nesulaukę naujagimių, sausio 3 dieną turėjo išskirtinę galimybę pasidžiaugti trynukėmis. Trynukes pagimdė gardamiškė Agnė Rapalavičienė, kuri su vyru Ramūnu jau augino dukrytę. Per praėjusius metus Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje buvo 238 gimdymai, pasaulį išvydo 241 naujagimis. Pernai gimė 128 berniukai, 113 mergaičių.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes.

Pirmasis 2016 m. naujagimis buvo mergytė, pasaulį išvydusi sausio pirmąją, netrukus po pusiaudienio. Sveiką, 3 kg 400 gramų 54 cm ūgio dukrytę pagimdė Raimonda Freitakaitė iš Žemaičių Naumiesčio. Jaunoji mamytė su vyru Viktoru planuoja dukrytę pavadinti Amanda. Pasidomėję vardo reikšme, sužinojo, kad jis reiškia mylima. Jauna šeima jau augina vienerių metų dukrytę Ugnę. Jaunuosius tėvelius mažoji Ugnė pradžiugino – gruodžio pradžioje sulaukusi metukų žengė pirmuosius žingsnius.
Ir šaltą sausio antrąją pasigirdo naujagimio klyksmas. Šilutiškė Indrė Dargytė pagimdė 3 kilogramus 930 gramų sveriantį 60 cm ūgio sūnų.
Dosniausia buvo sausio trečioji – pagryniškė Giedrė Bžeskuvienė pagimdė dvynukes. Pirmoji iš pasaulį išvydo ketvirtis po 16-tos, o antroji – dar po 14 minučių. Giedrė su vyru Andriumi jau augina dvi dukreles: šešiametę Aistę ir keturmetę Gretą.
„Laukėm pagranduko, sūnaus, o 18 nėštumo savaitę sužinojome, kad į pasaulį ateis dvynukės“, – pasakojo jaunoji mama. Dabar jai svarbiausia, kad dukrytės būtų sveikos. Namuose jau laukia dvynukių sesės, skubėsiančios mamai į pagalbą. 4 dukryčių tėvai jau išrinko dvynukėms vardus: Sima ir Eglė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite