Pirks du gaisrinius automobilius ir du autobusus mokykloms?

Šilutės rajono savivaldybės taryba gegužės mėnesio posėdyje svarstys, ar pirkti du gaisrinių automobilius, kurie tektų Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Žemaičių Naumiesčio ir Saugų ugniagesių komandoms.

Primename, kad savivaldybei pavaldžios ugniagesių komandos turi itin senus gaisrinius automobilius, tai buvo akcentuota ir Tarybai pateiktoje praėjusių metų veiklos ataskaitoje.

Tarybos nariams pateiktoje informacijoje nurodoma, kad kiekvienam gaisriniam automobiliui numatyta skirti ne daugiau kaip iki 55 000 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu.

Būtų atnaujintas Šilutės rajono priešgaisrinės tarnybos specialiųjų automobilių autoparkas, kuris reikalingas ugniagesių funkcijoms vykdyti, nes šiuo metu Žemaičių Naumiesčio ir Saugų ugniagesių komandos naudoja senus, saugumo standartų neatitinkančius automobilius, kurie yra nepatikimi, dažnai genda, dėl ko kyla pavojus, kad prireikus automobiliai gali neveikti.

Gaisrinių automobilių įsigijimas būtų finansuojamas iš savivaldybės biudžeto. Tokią informaciją parengė Irmantas Narevičius, Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas.

Pirks du autobusus mokiniams vežti?

Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius prašo Šilutės rajono savivaldybės tarybos pritarimo teisės aktų nustatyta tvarka įsigyti vieną M2 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 130 000  eurų su pridėtinės vertės mokesčiu, ir vieną M3 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 155 000 eurų  su pridėtinės vertės mokesčiu, skirtus mokiniams vežioti į mokyklas.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. sprendimu buvo leista savivaldybės administracijai išperkamosios nuomos būdu įsigyti šešis M2 klasės autobusus, kurių kiekvieno vertė – ne didesnė kaip 100 000 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu, skirtus mokiniams vežioti. Tačiau buvo nupirkti keturi autobusai, kurie mokyklas pasieks spalio mėnesį.

Autobusai bus skirti šių mokyklų nusidėvėjusiems autobusams pakeisti: Vainuto gimnazijos Katyčių skyriui (pagamintas 2007 metais), Kintų pagrindinei mokyklai (2007), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai (2005), Usėnų pagrindinei mokyklai (2007), Vilkyčių pagrindinei mokyklai (2007), Vainuto gimnazijai (2006).  Šių mokyklų autobusai yra blogos būklės, reikalingi ypač daug lėšų reikalaujantys remontai.

Dviem autobusams reikės apie 285 000 eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

Tokią informaciją Tarybos nariams pateikia Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, Ūkio skyriaus vyr. specialistas Irmantas Narevičius. Tarybos komitetai svarstys šiuos reikalus, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite