Pirks du gaisrinius automobilius ir du autobusus mokykloms?

Šilutės rajono savivaldybės taryba gegužės mėnesio posėdyje svarstys, ar pirkti du gaisrinių automobilius, kurie tektų Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Žemaičių Naumiesčio ir Saugų ugniagesių komandoms.

Primename, kad savivaldybei pavaldžios ugniagesių komandos turi itin senus gaisrinius automobilius, tai buvo akcentuota ir Tarybai pateiktoje praėjusių metų veiklos ataskaitoje.

Tarybos nariams pateiktoje informacijoje nurodoma, kad kiekvienam gaisriniam automobiliui numatyta skirti ne daugiau kaip iki 55 000 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu.

Būtų atnaujintas Šilutės rajono priešgaisrinės tarnybos specialiųjų automobilių autoparkas, kuris reikalingas ugniagesių funkcijoms vykdyti, nes šiuo metu Žemaičių Naumiesčio ir Saugų ugniagesių komandos naudoja senus, saugumo standartų neatitinkančius automobilius, kurie yra nepatikimi, dažnai genda, dėl ko kyla pavojus, kad prireikus automobiliai gali neveikti.

Gaisrinių automobilių įsigijimas būtų finansuojamas iš savivaldybės biudžeto. Tokią informaciją parengė Irmantas Narevičius, Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas.

Pirks du autobusus mokiniams vežti?

Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius prašo Šilutės rajono savivaldybės tarybos pritarimo teisės aktų nustatyta tvarka įsigyti vieną M2 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 130 000  eurų su pridėtinės vertės mokesčiu, ir vieną M3 klasės autobusą, kurio vertė ne didesnė kaip 155 000 eurų  su pridėtinės vertės mokesčiu, skirtus mokiniams vežioti į mokyklas.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. birželio 30 d. sprendimu buvo leista savivaldybės administracijai išperkamosios nuomos būdu įsigyti šešis M2 klasės autobusus, kurių kiekvieno vertė – ne didesnė kaip 100 000 eurų su pridėtinės vertės mokesčiu, skirtus mokiniams vežioti. Tačiau buvo nupirkti keturi autobusai, kurie mokyklas pasieks spalio mėnesį.

Autobusai bus skirti šių mokyklų nusidėvėjusiems autobusams pakeisti: Vainuto gimnazijos Katyčių skyriui (pagamintas 2007 metais), Kintų pagrindinei mokyklai (2007), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai (2005), Usėnų pagrindinei mokyklai (2007), Vilkyčių pagrindinei mokyklai (2007), Vainuto gimnazijai (2006).  Šių mokyklų autobusai yra blogos būklės, reikalingi ypač daug lėšų reikalaujantys remontai.

Dviem autobusams reikės apie 285 000 eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

Tokią informaciją Tarybos nariams pateikia Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, Ūkio skyriaus vyr. specialistas Irmantas Narevičius. Tarybos komitetai svarstys šiuos reikalus, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite