Permainingą šeštadienį, kovo 20-ąją…

2021 m. sausio 6 d. pūga Vilniuje. Dainiaus Labučio  (ELTA) nuotr.

Šeštadienį buvo saulės, nors ir ūžavo žvarbus vėjas. Televizija rodė, kad Vilniuje žmonės plūdo į gatves ir traukė į parduotuves. Gausiai susirinko ir į protesto akciją prieš su karantinu susijusius suvaržymus, veido kaukių dėvėjimą…

Kol Klaipėda ir Nida dėl plintančio COVID-19 uždaryta, visų keliai, nepaisant nepavasariško oro, krypo į atvertą Palangą. Kurorte, nepaisant sinoptikų įspėjimo, jog savaitgalis bus su sniegu, pūga, vėju, lietumi, lijundra, žmonių suplūdo gausybė. Buvusieji atviri: karantino reikalavimų ten menkai paisoma… Kur skubame, ko pasiilgome?  Šeštadienį, kovo 20 d., minėta Tarptautinė laimės diena… Šiuo metu ištrūkti iš pabodusių namų prie jūros, į Palangą, matyt, daugeliui jau pasirodė laimė… Kas žino? Beje, kovo 20-oji prieš aštuonerius metus paskelbta Tarptautine laimės diena. Vis dėlto nuspręsta pasaulyje skirti vieną dieną ir pagerbti vieną svarbiausių emocijų žmogaus gyvenime. Laimės trokštame visi. Tačiau toji pakili būsena kartais atrodo tokia nepasiekiama ir tolima, kad sunku ją ir įsivaizduoti. Vieni laimę sieja su sveikata, kiti – su artimaisiais, darbu ar pinigais. Kiekvienam žmogui laimė reiškia skirtingus dalykus. Be to, kai sunkai jos siekiame, sunkiai ją ir gauname. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į tai, kad laimė – ne taškas, kurį galima prieiti, bet ilgas, nesibaigiantis, kasdienis procesas. Amerikiečių psichologai net sukūrė tam tikrą laimės formulę, pagal kurią galima nustatyti, kiek laimingas žmogus geba būti. Įdomu, kad 50 proc. laimės priklauso nuo paveldimumo, 10 proc. nuo išorinio pasaulio (žmonių, situacijų, aplinkybių), o likę 40 proc. – nuo mūsų pačių kasdienės veiklos. Tad laimė – kiekvieno rankose!

Praėjusią parą (kovo 20 d.) Lietuvoje patvirtintas 321 naujas koronaviruso (COVID-19) atvejis, nuo šios infekcijos mirė dar 11 žmonių – sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 209 011 žmonių (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 202 368).
Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 3476 žmonės.

275 214 asmenų paskiepyta pirmąja vakcina nuo COVID-19, 123 954 – dviem vakcinomis. Dar toli iki trokštamo rezultato, o koronaviruso nauji atvejų, deja, nemažėja… Vilnius garsus ne tik didžiausiais COVID-19 užkrato skaičiais, bet ir gausa gerokai sparčiau plintančio bei didesnį mirtingumą sukeliančio mutavusio užkrato…

Latvijoje ir Estijoje

Ryga, kovo 20 d. (ELTA). Latvija per praėjusią parą patvirtino 625 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus. Per pastarąją parą užregistruota dešimt su COVID-19 siejamų mirties atvejų.

Per 24 val. Latvijoje atlikta 13 840 koronaviruso tyrimų, 4,5 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 97 149 žmonės. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 1 821.

Talinas, kovo 20 d. (ELTA). Estijoje praėjusią parą nustatyta 1 250 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, mirė 11 anksčiau užsikrėtusių asmenų.

Per parą buvo atliktas 7 031 koronaviruso testas, 17,7 proc. jų rezultatų buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 1 531.

Dėl infekcijos šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 656 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios iki šios dienos Estijoje užregistruoti 94 028 koronaviruso infekcijos atvejai, 780 užsikrėtusių gyventojų mirė.

Italijoje
Roma, kovo 19 d. (ELTA). Italijoje per praėjusią parą mirė 386 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija (COVID-19), praneša šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Bendras infekcijos aukų skaičius šalyje pasiekė 104 241, ir tai yra antras didžiausias aukų skaičius Europoje po Jungtinės Karalystės (JK). Agentūra „Reuters“ duomenimis, praėjusią parą Italijoje nustatyti 25 735 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 3,3 mln.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). 

Pasaulinė žemės diena

Vakar minėta Pasaulinė žemės diena. Be susibūrimų ir kukliai: tik kad žmogus žinotų, atkreiptų dėmesį į gamtos rūpesčius, kad jai padėtų, ją saugotų.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). Šiauliai šeštadienį minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Prisikėlimo aikštėje suplazdėjo Žemės vėliava, o virtualioje erdvėje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras pakvietė žiūrėti menišką edukacinį vaizdo filmuką „Labas, Medi“. Pasaulinei Žemės dienai skirta ir medžių sodinimo akcija, kurioje dalyvauja įvairios Šiaulių miesto švietimo ir neformaliojo ugdymo įstaigos. Organizuojamos iniciatyvos įprasmina šių metų šūkį – „Atkurkime savo Žemę“ – ir primena medžių sodinimo bei gamtos saugojimo svarbą, sakoma Šiaulių kultūros centro pranešime.

Jau girdėti, kad Šilutės krašte žmonės matė sugrįžusių gandų… Nieko nuostabaus, juk kovo 25-oji Gandrinės. Matyt, gandrai jau tikrai pakeliui į Lietuvą ir Pamario kraštą. Gal atskraidins ir šilumos, kurios kitą savaitę lyg ir žadama.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite