Permainingą šeštadienį, kovo 20-ąją…

2021 m. sausio 6 d. pūga Vilniuje. Dainiaus Labučio  (ELTA) nuotr.

Šeštadienį buvo saulės, nors ir ūžavo žvarbus vėjas. Televizija rodė, kad Vilniuje žmonės plūdo į gatves ir traukė į parduotuves. Gausiai susirinko ir į protesto akciją prieš su karantinu susijusius suvaržymus, veido kaukių dėvėjimą…

Kol Klaipėda ir Nida dėl plintančio COVID-19 uždaryta, visų keliai, nepaisant nepavasariško oro, krypo į atvertą Palangą. Kurorte, nepaisant sinoptikų įspėjimo, jog savaitgalis bus su sniegu, pūga, vėju, lietumi, lijundra, žmonių suplūdo gausybė. Buvusieji atviri: karantino reikalavimų ten menkai paisoma… Kur skubame, ko pasiilgome?  Šeštadienį, kovo 20 d., minėta Tarptautinė laimės diena… Šiuo metu ištrūkti iš pabodusių namų prie jūros, į Palangą, matyt, daugeliui jau pasirodė laimė… Kas žino? Beje, kovo 20-oji prieš aštuonerius metus paskelbta Tarptautine laimės diena. Vis dėlto nuspręsta pasaulyje skirti vieną dieną ir pagerbti vieną svarbiausių emocijų žmogaus gyvenime. Laimės trokštame visi. Tačiau toji pakili būsena kartais atrodo tokia nepasiekiama ir tolima, kad sunku ją ir įsivaizduoti. Vieni laimę sieja su sveikata, kiti – su artimaisiais, darbu ar pinigais. Kiekvienam žmogui laimė reiškia skirtingus dalykus. Be to, kai sunkai jos siekiame, sunkiai ją ir gauname. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į tai, kad laimė – ne taškas, kurį galima prieiti, bet ilgas, nesibaigiantis, kasdienis procesas. Amerikiečių psichologai net sukūrė tam tikrą laimės formulę, pagal kurią galima nustatyti, kiek laimingas žmogus geba būti. Įdomu, kad 50 proc. laimės priklauso nuo paveldimumo, 10 proc. nuo išorinio pasaulio (žmonių, situacijų, aplinkybių), o likę 40 proc. – nuo mūsų pačių kasdienės veiklos. Tad laimė – kiekvieno rankose!

Praėjusią parą (kovo 20 d.) Lietuvoje patvirtintas 321 naujas koronaviruso (COVID-19) atvejis, nuo šios infekcijos mirė dar 11 žmonių – sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 209 011 žmonių (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 202 368).
Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 3476 žmonės.

275 214 asmenų paskiepyta pirmąja vakcina nuo COVID-19, 123 954 – dviem vakcinomis. Dar toli iki trokštamo rezultato, o koronaviruso nauji atvejų, deja, nemažėja… Vilnius garsus ne tik didžiausiais COVID-19 užkrato skaičiais, bet ir gausa gerokai sparčiau plintančio bei didesnį mirtingumą sukeliančio mutavusio užkrato…

Latvijoje ir Estijoje

Ryga, kovo 20 d. (ELTA). Latvija per praėjusią parą patvirtino 625 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus. Per pastarąją parą užregistruota dešimt su COVID-19 siejamų mirties atvejų.

Per 24 val. Latvijoje atlikta 13 840 koronaviruso tyrimų, 4,5 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 97 149 žmonės. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 1 821.

Talinas, kovo 20 d. (ELTA). Estijoje praėjusią parą nustatyta 1 250 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, mirė 11 anksčiau užsikrėtusių asmenų.

Per parą buvo atliktas 7 031 koronaviruso testas, 17,7 proc. jų rezultatų buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 1 531.

Dėl infekcijos šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 656 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios iki šios dienos Estijoje užregistruoti 94 028 koronaviruso infekcijos atvejai, 780 užsikrėtusių gyventojų mirė.

Italijoje
Roma, kovo 19 d. (ELTA). Italijoje per praėjusią parą mirė 386 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija (COVID-19), praneša šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Bendras infekcijos aukų skaičius šalyje pasiekė 104 241, ir tai yra antras didžiausias aukų skaičius Europoje po Jungtinės Karalystės (JK). Agentūra „Reuters“ duomenimis, praėjusią parą Italijoje nustatyti 25 735 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 3,3 mln.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). 

Pasaulinė žemės diena

Vakar minėta Pasaulinė žemės diena. Be susibūrimų ir kukliai: tik kad žmogus žinotų, atkreiptų dėmesį į gamtos rūpesčius, kad jai padėtų, ją saugotų.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). Šiauliai šeštadienį minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Prisikėlimo aikštėje suplazdėjo Žemės vėliava, o virtualioje erdvėje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras pakvietė žiūrėti menišką edukacinį vaizdo filmuką „Labas, Medi“. Pasaulinei Žemės dienai skirta ir medžių sodinimo akcija, kurioje dalyvauja įvairios Šiaulių miesto švietimo ir neformaliojo ugdymo įstaigos. Organizuojamos iniciatyvos įprasmina šių metų šūkį – „Atkurkime savo Žemę“ – ir primena medžių sodinimo bei gamtos saugojimo svarbą, sakoma Šiaulių kultūros centro pranešime.

Jau girdėti, kad Šilutės krašte žmonės matė sugrįžusių gandų… Nieko nuostabaus, juk kovo 25-oji Gandrinės. Matyt, gandrai jau tikrai pakeliui į Lietuvą ir Pamario kraštą. Gal atskraidins ir šilumos, kurios kitą savaitę lyg ir žadama.

pamarys.eu inf.

Hits: 38

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite