Permainingą šeštadienį, kovo 20-ąją…

2021 m. sausio 6 d. pūga Vilniuje. Dainiaus Labučio  (ELTA) nuotr.

Šeštadienį buvo saulės, nors ir ūžavo žvarbus vėjas. Televizija rodė, kad Vilniuje žmonės plūdo į gatves ir traukė į parduotuves. Gausiai susirinko ir į protesto akciją prieš su karantinu susijusius suvaržymus, veido kaukių dėvėjimą…

Kol Klaipėda ir Nida dėl plintančio COVID-19 uždaryta, visų keliai, nepaisant nepavasariško oro, krypo į atvertą Palangą. Kurorte, nepaisant sinoptikų įspėjimo, jog savaitgalis bus su sniegu, pūga, vėju, lietumi, lijundra, žmonių suplūdo gausybė. Buvusieji atviri: karantino reikalavimų ten menkai paisoma… Kur skubame, ko pasiilgome?  Šeštadienį, kovo 20 d., minėta Tarptautinė laimės diena… Šiuo metu ištrūkti iš pabodusių namų prie jūros, į Palangą, matyt, daugeliui jau pasirodė laimė… Kas žino? Beje, kovo 20-oji prieš aštuonerius metus paskelbta Tarptautine laimės diena. Vis dėlto nuspręsta pasaulyje skirti vieną dieną ir pagerbti vieną svarbiausių emocijų žmogaus gyvenime. Laimės trokštame visi. Tačiau toji pakili būsena kartais atrodo tokia nepasiekiama ir tolima, kad sunku ją ir įsivaizduoti. Vieni laimę sieja su sveikata, kiti – su artimaisiais, darbu ar pinigais. Kiekvienam žmogui laimė reiškia skirtingus dalykus. Be to, kai sunkai jos siekiame, sunkiai ją ir gauname. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į tai, kad laimė – ne taškas, kurį galima prieiti, bet ilgas, nesibaigiantis, kasdienis procesas. Amerikiečių psichologai net sukūrė tam tikrą laimės formulę, pagal kurią galima nustatyti, kiek laimingas žmogus geba būti. Įdomu, kad 50 proc. laimės priklauso nuo paveldimumo, 10 proc. nuo išorinio pasaulio (žmonių, situacijų, aplinkybių), o likę 40 proc. – nuo mūsų pačių kasdienės veiklos. Tad laimė – kiekvieno rankose!

Praėjusią parą (kovo 20 d.) Lietuvoje patvirtintas 321 naujas koronaviruso (COVID-19) atvejis, nuo šios infekcijos mirė dar 11 žmonių – sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 209 011 žmonių (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 202 368).
Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 3476 žmonės.

275 214 asmenų paskiepyta pirmąja vakcina nuo COVID-19, 123 954 – dviem vakcinomis. Dar toli iki trokštamo rezultato, o koronaviruso nauji atvejų, deja, nemažėja… Vilnius garsus ne tik didžiausiais COVID-19 užkrato skaičiais, bet ir gausa gerokai sparčiau plintančio bei didesnį mirtingumą sukeliančio mutavusio užkrato…

Latvijoje ir Estijoje

Ryga, kovo 20 d. (ELTA). Latvija per praėjusią parą patvirtino 625 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus. Per pastarąją parą užregistruota dešimt su COVID-19 siejamų mirties atvejų.

Per 24 val. Latvijoje atlikta 13 840 koronaviruso tyrimų, 4,5 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 97 149 žmonės. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 1 821.

Talinas, kovo 20 d. (ELTA). Estijoje praėjusią parą nustatyta 1 250 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, mirė 11 anksčiau užsikrėtusių asmenų.

Per parą buvo atliktas 7 031 koronaviruso testas, 17,7 proc. jų rezultatų buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 1 531.

Dėl infekcijos šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 656 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios iki šios dienos Estijoje užregistruoti 94 028 koronaviruso infekcijos atvejai, 780 užsikrėtusių gyventojų mirė.

Italijoje
Roma, kovo 19 d. (ELTA). Italijoje per praėjusią parą mirė 386 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija (COVID-19), praneša šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Bendras infekcijos aukų skaičius šalyje pasiekė 104 241, ir tai yra antras didžiausias aukų skaičius Europoje po Jungtinės Karalystės (JK). Agentūra „Reuters“ duomenimis, praėjusią parą Italijoje nustatyti 25 735 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 3,3 mln.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). 

Pasaulinė žemės diena

Vakar minėta Pasaulinė žemės diena. Be susibūrimų ir kukliai: tik kad žmogus žinotų, atkreiptų dėmesį į gamtos rūpesčius, kad jai padėtų, ją saugotų.

Šiauliai, kovo 20 d. (ELTA). Šiauliai šeštadienį minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Prisikėlimo aikštėje suplazdėjo Žemės vėliava, o virtualioje erdvėje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras pakvietė žiūrėti menišką edukacinį vaizdo filmuką „Labas, Medi“. Pasaulinei Žemės dienai skirta ir medžių sodinimo akcija, kurioje dalyvauja įvairios Šiaulių miesto švietimo ir neformaliojo ugdymo įstaigos. Organizuojamos iniciatyvos įprasmina šių metų šūkį – „Atkurkime savo Žemę“ – ir primena medžių sodinimo bei gamtos saugojimo svarbą, sakoma Šiaulių kultūros centro pranešime.

Jau girdėti, kad Šilutės krašte žmonės matė sugrįžusių gandų… Nieko nuostabaus, juk kovo 25-oji Gandrinės. Matyt, gandrai jau tikrai pakeliui į Lietuvą ir Pamario kraštą. Gal atskraidins ir šilumos, kurios kitą savaitę lyg ir žadama.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite