Per šalčius – jokio alkoholio!

Dalis Lietuvos, išskyrus pajūrį, anot sinoptikų, gali sulaukti net iki 25 laipsnių šalčio. Gyventojai nuo tokių šalčių jau atprato, mat pernai žiemos beveik nebuvo. Medikai pateikia tris svarbiausius patarimus, kaip kaip elgtis per šalčius: nebandyti šildytis alkoholiu, lauke kvėpuoti per nosį ir rengtis taip, kad būtų palikta kuo mažiau atviro kūno.

Šiuo metu apranga lauke turi būti kaip svogūnas – daug sluoksnių ir su oro tarpais. Peršalti galima ir trumpam išlipus iš automobilio ar išėjus iš namų į lauką. Per šalčius dažnas rūpestis, kaip ryte užvesti automobilį. O ir tiek darbo lauke gali lemti, jog žmogus sušals rankas, kojas ar perpūs žvarbus vėjas. Sportuojant, žaidžiant lauke, drabužiai turi būti sausi, o suprakaitavus juos nedelsiant reikia pakeisti sausais. Kai lauke šąla ir dar yra vėjo, būtinos kepurės, šalikai, pirštinės ir visa kita, kad atvirų kūno vietų liktų kuo mažiau.

Šalikas turi uždengti ne burną, bet smakrą, kvėpuoti geriau per nosį. Jei kvėpuojama per burną, šalikas, dengiantis burną, sudrėksta, sušąla. Tai jau pavojinga, kaip ir būti lauke šlapiomis kojinėmis ar kelnėmis. Per šalčius lauke nedera daug kalbėti, šūkauti, dainuoti. Veido kaukės irgi greičiau sudrėksta, jas būtina keisti.

Medikai primena, jog gausiai prisnigus, esant ledo padaugėjo traumų. Pažeista vieta pirmiau šaldoma, o vėliau gali būti šildoma. Apšalus rankas ar kojas, patariama jų netrinti šaltu sniegu. Tokiu atveju reikia kuo greičiau patekti į šiltą patalpą, lėtai atšilti, išgerti arbatos, netinka nei karšta vonia, nei radiatorius. Nušalimo vietų iš pradžių neskauda, tačiau atšilus kūnui skausmas ima stiprėti.

Alkoholis išplečia kraujagysles, tad susidaro iliuzija, jog jis šildo. Per šalčius vartojamas alkoholis yra tiesiog pavojingas. Būtent neblaivūs asmenys dažniausiai lauke sušąla ir miršta.

pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite