Pažaisti mini golfo, paskanauti kugelio – į Stubrius

Antrą gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti Stubrių kaimo bendruomenė nestokoja veiklumo, noro gyventi bendruomeniškai ir šiuolaikiškai. Stubriškiai savo sumanymams realizuoti pasitelkia ES ir paramą iš kitų šaltinių.

Šis akmuo liudys kaimo pavadinimą – Stubriai.

Vienas pirmųjų įsikūrusios Stubrių bendruomenės rūpesčių buvo stogas viršum galvos. Projektui įgyvendinti gavus paramos lėšų, buvo pastatytas jaukus nedidelis bendruomenės namelis. Visi prisimena, kad darbai prasidėjo ten, kur styrojo akmenų krūva.
Pasirūpinusi stogu virš galvos bendruomenė džiaugėsi, bet nenurimo. Namelis – gerai, tačiau aplinka nedžiugino akių. Stubriškiai nusprendė Kaimo plėtros programos lėšas investuoti aplinkai tvarkyti. Taigi, nors ir pasigirdo nemažai abejonių, ar kaimui, esančiam atokiau nuo pagrindinių kelių, reikalingas mini golfo aikštynas, stubriškiai savo planus įgyvendino.

Padėka – Arūnui Olberkiui.

Greta bendruomenės namo buvo sukurta patraukli sporto ir laisvalaikio oazė. Pelkėtos pievos vietoje įrengtas mažojo golfo laukas, sutvarkytas privažiavimas, įrengti takeliai, atnaujinta veja, aptverta teritorija, įrengti vartai, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatytoje stoginėje galima persirengti, saugoti golfo inventorių, įrengti poilsio ir žaidimo kambariai. Pirmieji sėkmingi projektai skatino nesudėti rankų, ieškoti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Pasistatę namuką, susitvarkę aplinką, įsigiję įrankių, prietaisų, bendruomenės nariai užsiėmė verslu: iš vytelių pina krepšius, jais puošia bendruomenės aplinką ir visą kaimą.
Šią vasarą greta bendruomenės namelio sumūryta pavėsinė, kurioje įrengta lauko duonkepė ir židinys. Negailėdami savo laiko ir jėgų, čia plušėjo ne vienas stubriškis. Mūryti ėmėsi Arūnas Olberkis ir Vytautas Petrauskas. Bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, atsidėkodama nagingiems stubriškiams, teikė jiems padėkas, o pagerbdama gausų rėmėjų būrį, kiekvieno pavardę surašė ir įrėmino – tegul visi bendruomenės namų svečiai pamato, kas yra stubriškių geradariai.

Šeimininkės vaišino ką tik iškeptu kugeliu.

Stubriškiai prie bendruomenės namų pastatė didžiulį akmenį. Ant jo pritvirtintoje metalinėje lentelėje išgraviravo bendruomenės vardą. Sulaukę gausaus būrio svečių tą akmenį atidengė ir pakvietė susirinkusius svečius prie lauko duonkepės. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo stubriškis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir, žinoma, nagingieji meistrai A. Olberkis ir V. Petrauskas.
Statybininko žvilgsniu įvertinęs statinį, S. Kazlauskas patikino, kad tokių meistrų noriai lauktų ir savo statybų firmoje.
Pirmasis duonkepės ir židinio išbandymas buvo sėkmingas. Stubrių šeimininkės duonkepėje iščirškino bulvių plokštainio, židinyje – šašlykų. Vaišių nepritrūko ir Stubrių bendruomenės atstovams, ir jų svečiams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 76

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite