Pažaisti mini golfo, paskanauti kugelio – į Stubrius

Antrą gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti Stubrių kaimo bendruomenė nestokoja veiklumo, noro gyventi bendruomeniškai ir šiuolaikiškai. Stubriškiai savo sumanymams realizuoti pasitelkia ES ir paramą iš kitų šaltinių.

Šis akmuo liudys kaimo pavadinimą – Stubriai.

Vienas pirmųjų įsikūrusios Stubrių bendruomenės rūpesčių buvo stogas viršum galvos. Projektui įgyvendinti gavus paramos lėšų, buvo pastatytas jaukus nedidelis bendruomenės namelis. Visi prisimena, kad darbai prasidėjo ten, kur styrojo akmenų krūva.
Pasirūpinusi stogu virš galvos bendruomenė džiaugėsi, bet nenurimo. Namelis – gerai, tačiau aplinka nedžiugino akių. Stubriškiai nusprendė Kaimo plėtros programos lėšas investuoti aplinkai tvarkyti. Taigi, nors ir pasigirdo nemažai abejonių, ar kaimui, esančiam atokiau nuo pagrindinių kelių, reikalingas mini golfo aikštynas, stubriškiai savo planus įgyvendino.

Padėka – Arūnui Olberkiui.

Greta bendruomenės namo buvo sukurta patraukli sporto ir laisvalaikio oazė. Pelkėtos pievos vietoje įrengtas mažojo golfo laukas, sutvarkytas privažiavimas, įrengti takeliai, atnaujinta veja, aptverta teritorija, įrengti vartai, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatytoje stoginėje galima persirengti, saugoti golfo inventorių, įrengti poilsio ir žaidimo kambariai. Pirmieji sėkmingi projektai skatino nesudėti rankų, ieškoti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Pasistatę namuką, susitvarkę aplinką, įsigiję įrankių, prietaisų, bendruomenės nariai užsiėmė verslu: iš vytelių pina krepšius, jais puošia bendruomenės aplinką ir visą kaimą.
Šią vasarą greta bendruomenės namelio sumūryta pavėsinė, kurioje įrengta lauko duonkepė ir židinys. Negailėdami savo laiko ir jėgų, čia plušėjo ne vienas stubriškis. Mūryti ėmėsi Arūnas Olberkis ir Vytautas Petrauskas. Bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, atsidėkodama nagingiems stubriškiams, teikė jiems padėkas, o pagerbdama gausų rėmėjų būrį, kiekvieno pavardę surašė ir įrėmino – tegul visi bendruomenės namų svečiai pamato, kas yra stubriškių geradariai.

Šeimininkės vaišino ką tik iškeptu kugeliu.

Stubriškiai prie bendruomenės namų pastatė didžiulį akmenį. Ant jo pritvirtintoje metalinėje lentelėje išgraviravo bendruomenės vardą. Sulaukę gausaus būrio svečių tą akmenį atidengė ir pakvietė susirinkusius svečius prie lauko duonkepės. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo stubriškis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir, žinoma, nagingieji meistrai A. Olberkis ir V. Petrauskas.
Statybininko žvilgsniu įvertinęs statinį, S. Kazlauskas patikino, kad tokių meistrų noriai lauktų ir savo statybų firmoje.
Pirmasis duonkepės ir židinio išbandymas buvo sėkmingas. Stubrių šeimininkės duonkepėje iščirškino bulvių plokštainio, židinyje – šašlykų. Vaišių nepritrūko ir Stubrių bendruomenės atstovams, ir jų svečiams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite