Pažaisti mini golfo, paskanauti kugelio – į Stubrius

Antrą gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti Stubrių kaimo bendruomenė nestokoja veiklumo, noro gyventi bendruomeniškai ir šiuolaikiškai. Stubriškiai savo sumanymams realizuoti pasitelkia ES ir paramą iš kitų šaltinių.

Šis akmuo liudys kaimo pavadinimą – Stubriai.

Vienas pirmųjų įsikūrusios Stubrių bendruomenės rūpesčių buvo stogas viršum galvos. Projektui įgyvendinti gavus paramos lėšų, buvo pastatytas jaukus nedidelis bendruomenės namelis. Visi prisimena, kad darbai prasidėjo ten, kur styrojo akmenų krūva.
Pasirūpinusi stogu virš galvos bendruomenė džiaugėsi, bet nenurimo. Namelis – gerai, tačiau aplinka nedžiugino akių. Stubriškiai nusprendė Kaimo plėtros programos lėšas investuoti aplinkai tvarkyti. Taigi, nors ir pasigirdo nemažai abejonių, ar kaimui, esančiam atokiau nuo pagrindinių kelių, reikalingas mini golfo aikštynas, stubriškiai savo planus įgyvendino.

Padėka – Arūnui Olberkiui.

Greta bendruomenės namo buvo sukurta patraukli sporto ir laisvalaikio oazė. Pelkėtos pievos vietoje įrengtas mažojo golfo laukas, sutvarkytas privažiavimas, įrengti takeliai, atnaujinta veja, aptverta teritorija, įrengti vartai, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatytoje stoginėje galima persirengti, saugoti golfo inventorių, įrengti poilsio ir žaidimo kambariai. Pirmieji sėkmingi projektai skatino nesudėti rankų, ieškoti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Pasistatę namuką, susitvarkę aplinką, įsigiję įrankių, prietaisų, bendruomenės nariai užsiėmė verslu: iš vytelių pina krepšius, jais puošia bendruomenės aplinką ir visą kaimą.
Šią vasarą greta bendruomenės namelio sumūryta pavėsinė, kurioje įrengta lauko duonkepė ir židinys. Negailėdami savo laiko ir jėgų, čia plušėjo ne vienas stubriškis. Mūryti ėmėsi Arūnas Olberkis ir Vytautas Petrauskas. Bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, atsidėkodama nagingiems stubriškiams, teikė jiems padėkas, o pagerbdama gausų rėmėjų būrį, kiekvieno pavardę surašė ir įrėmino – tegul visi bendruomenės namų svečiai pamato, kas yra stubriškių geradariai.

Šeimininkės vaišino ką tik iškeptu kugeliu.

Stubriškiai prie bendruomenės namų pastatė didžiulį akmenį. Ant jo pritvirtintoje metalinėje lentelėje išgraviravo bendruomenės vardą. Sulaukę gausaus būrio svečių tą akmenį atidengė ir pakvietė susirinkusius svečius prie lauko duonkepės. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo stubriškis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir, žinoma, nagingieji meistrai A. Olberkis ir V. Petrauskas.
Statybininko žvilgsniu įvertinęs statinį, S. Kazlauskas patikino, kad tokių meistrų noriai lauktų ir savo statybų firmoje.
Pirmasis duonkepės ir židinio išbandymas buvo sėkmingas. Stubrių šeimininkės duonkepėje iščirškino bulvių plokštainio, židinyje – šašlykų. Vaišių nepritrūko ir Stubrių bendruomenės atstovams, ir jų svečiams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Vilkyškiuose sekmadienį Mišias aukos vyskupas

Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šį sekmadienį (spalio 24 d.) 14 val. šv. Mišias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.   Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus šventinamas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti. Kunigas Kęstutis Pajaujis kviečia visus dalyvauti.

Taip pat skaitykite