Pažaisti mini golfo, paskanauti kugelio – į Stubrius

Antrą gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti Stubrių kaimo bendruomenė nestokoja veiklumo, noro gyventi bendruomeniškai ir šiuolaikiškai. Stubriškiai savo sumanymams realizuoti pasitelkia ES ir paramą iš kitų šaltinių.

Šis akmuo liudys kaimo pavadinimą – Stubriai.

Vienas pirmųjų įsikūrusios Stubrių bendruomenės rūpesčių buvo stogas viršum galvos. Projektui įgyvendinti gavus paramos lėšų, buvo pastatytas jaukus nedidelis bendruomenės namelis. Visi prisimena, kad darbai prasidėjo ten, kur styrojo akmenų krūva.
Pasirūpinusi stogu virš galvos bendruomenė džiaugėsi, bet nenurimo. Namelis – gerai, tačiau aplinka nedžiugino akių. Stubriškiai nusprendė Kaimo plėtros programos lėšas investuoti aplinkai tvarkyti. Taigi, nors ir pasigirdo nemažai abejonių, ar kaimui, esančiam atokiau nuo pagrindinių kelių, reikalingas mini golfo aikštynas, stubriškiai savo planus įgyvendino.

Padėka – Arūnui Olberkiui.

Greta bendruomenės namo buvo sukurta patraukli sporto ir laisvalaikio oazė. Pelkėtos pievos vietoje įrengtas mažojo golfo laukas, sutvarkytas privažiavimas, įrengti takeliai, atnaujinta veja, aptverta teritorija, įrengti vartai, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatytoje stoginėje galima persirengti, saugoti golfo inventorių, įrengti poilsio ir žaidimo kambariai. Pirmieji sėkmingi projektai skatino nesudėti rankų, ieškoti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Pasistatę namuką, susitvarkę aplinką, įsigiję įrankių, prietaisų, bendruomenės nariai užsiėmė verslu: iš vytelių pina krepšius, jais puošia bendruomenės aplinką ir visą kaimą.
Šią vasarą greta bendruomenės namelio sumūryta pavėsinė, kurioje įrengta lauko duonkepė ir židinys. Negailėdami savo laiko ir jėgų, čia plušėjo ne vienas stubriškis. Mūryti ėmėsi Arūnas Olberkis ir Vytautas Petrauskas. Bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, atsidėkodama nagingiems stubriškiams, teikė jiems padėkas, o pagerbdama gausų rėmėjų būrį, kiekvieno pavardę surašė ir įrėmino – tegul visi bendruomenės namų svečiai pamato, kas yra stubriškių geradariai.

Šeimininkės vaišino ką tik iškeptu kugeliu.

Stubriškiai prie bendruomenės namų pastatė didžiulį akmenį. Ant jo pritvirtintoje metalinėje lentelėje išgraviravo bendruomenės vardą. Sulaukę gausaus būrio svečių tą akmenį atidengė ir pakvietė susirinkusius svečius prie lauko duonkepės. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo stubriškis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir, žinoma, nagingieji meistrai A. Olberkis ir V. Petrauskas.
Statybininko žvilgsniu įvertinęs statinį, S. Kazlauskas patikino, kad tokių meistrų noriai lauktų ir savo statybų firmoje.
Pirmasis duonkepės ir židinio išbandymas buvo sėkmingas. Stubrių šeimininkės duonkepėje iščirškino bulvių plokštainio, židinyje – šašlykų. Vaišių nepritrūko ir Stubrių bendruomenės atstovams, ir jų svečiams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite