Pažaisti mini golfo, paskanauti kugelio – į Stubrius

Antrą gyvavimo dešimtmetį skaičiuojanti Stubrių kaimo bendruomenė nestokoja veiklumo, noro gyventi bendruomeniškai ir šiuolaikiškai. Stubriškiai savo sumanymams realizuoti pasitelkia ES ir paramą iš kitų šaltinių.

Šis akmuo liudys kaimo pavadinimą – Stubriai.

Vienas pirmųjų įsikūrusios Stubrių bendruomenės rūpesčių buvo stogas viršum galvos. Projektui įgyvendinti gavus paramos lėšų, buvo pastatytas jaukus nedidelis bendruomenės namelis. Visi prisimena, kad darbai prasidėjo ten, kur styrojo akmenų krūva.
Pasirūpinusi stogu virš galvos bendruomenė džiaugėsi, bet nenurimo. Namelis – gerai, tačiau aplinka nedžiugino akių. Stubriškiai nusprendė Kaimo plėtros programos lėšas investuoti aplinkai tvarkyti. Taigi, nors ir pasigirdo nemažai abejonių, ar kaimui, esančiam atokiau nuo pagrindinių kelių, reikalingas mini golfo aikštynas, stubriškiai savo planus įgyvendino.

Padėka – Arūnui Olberkiui.

Greta bendruomenės namo buvo sukurta patraukli sporto ir laisvalaikio oazė. Pelkėtos pievos vietoje įrengtas mažojo golfo laukas, sutvarkytas privažiavimas, įrengti takeliai, atnaujinta veja, aptverta teritorija, įrengti vartai, vaikų žaidimo aikštelė. Pastatytoje stoginėje galima persirengti, saugoti golfo inventorių, įrengti poilsio ir žaidimo kambariai. Pirmieji sėkmingi projektai skatino nesudėti rankų, ieškoti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Pasistatę namuką, susitvarkę aplinką, įsigiję įrankių, prietaisų, bendruomenės nariai užsiėmė verslu: iš vytelių pina krepšius, jais puošia bendruomenės aplinką ir visą kaimą.
Šią vasarą greta bendruomenės namelio sumūryta pavėsinė, kurioje įrengta lauko duonkepė ir židinys. Negailėdami savo laiko ir jėgų, čia plušėjo ne vienas stubriškis. Mūryti ėmėsi Arūnas Olberkis ir Vytautas Petrauskas. Bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė, atsidėkodama nagingiems stubriškiams, teikė jiems padėkas, o pagerbdama gausų rėmėjų būrį, kiekvieno pavardę surašė ir įrėmino – tegul visi bendruomenės namų svečiai pamato, kas yra stubriškių geradariai.

Šeimininkės vaišino ką tik iškeptu kugeliu.

Stubriškiai prie bendruomenės namų pastatė didžiulį akmenį. Ant jo pritvirtintoje metalinėje lentelėje išgraviravo bendruomenės vardą. Sulaukę gausaus būrio svečių tą akmenį atidengė ir pakvietė susirinkusius svečius prie lauko duonkepės. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo stubriškis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė ir, žinoma, nagingieji meistrai A. Olberkis ir V. Petrauskas.
Statybininko žvilgsniu įvertinęs statinį, S. Kazlauskas patikino, kad tokių meistrų noriai lauktų ir savo statybų firmoje.
Pirmasis duonkepės ir židinio išbandymas buvo sėkmingas. Stubrių šeimininkės duonkepėje iščirškino bulvių plokštainio, židinyje – šašlykų. Vaišių nepritrūko ir Stubrių bendruomenės atstovams, ir jų svečiams.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite