Pažadinkim savyje karį!

Kovo 5 d. Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos padaliniuose baigėsi aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymai AKPR). Į šiuos kartotinius mokymus buvo pašaukta daugiau nei 450 AKPR karių iš įvairių Lietuvos regionų.

Trijų savaičių trukmės mokymai

„Dėkoju Jums už tarnybą ir didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų. Sveikinu sėkmingai baigusius mokymus, kuriuose atnaujinote teorines žinias ir praktinius įgūdžius, susipažinote su naujausia Lietuvos kariuomenėje naudojama technika ir ginkluote, kad prireikus galėtumėte efektyviai dalyvauti šalies gynyboje“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Alvydas Šiuparis.

Trijų savaičių trukmės mokymuose AKPR kariai atnaujino ginkluotės, šaudymo, taktikos, topografijos, karo inžinerijos ir rikiuotės įgūdžius. Sėkmingai užbaigtas specialistų (taikliųjų šaulių, ryšininkų, šaulių gelbėtojų, kulkosvaidininkų ir granatsvaidininkų) bei kolektyvinis rengimas, kurio metu kariai skyriais ir būriais treniravosi vykdyti įvairias operacijas.

Mokymus užbaigė tris paras trukusios vertinamosios lauko taktikos pratybos, kuriose buvo įvertinti karių rezultatai, pasiekti mokymų metu, padalinių vadų gebėjimas vadovauti ir planuoti operacijas.

Atsisveikinimo rikiuotės metu, geriausi rezervo kariai buvo padėkomis ir vardinėmis dovanomis.

Kokių įspūdžių iš šių mokymų išsiveža rezervo kariai? Keli iš jų sutiko pasidalinti mintimis.

Daug veiksmo, darbo ir vienybės

Iš Vilniaus kilusiam 41 metų jaunesniajam eiliniui Vytautui Saukaičiui šie rezervo karių mokymai jau antrieji. Pirmuose dalyvavo 2014 m. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Aukštąjį universitetinį pedagogikos-socialinių mokslų išsilavinimą įgijęs rezervo karys šiuo metu ūkininkauja ir su žmona augina du nepilnamečius vaikus. Šauktinio tarnybą jis pradėjo 2000 m. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur po 11 savaičių bazinio kario kurso buvo paskirtas į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono žvalgybos būrį. Prisiminimai iš privalomosios karinės tarnybos jam išliko kuo šilčiausi. Pasak jo, buvo daug veiksmo, atkaklaus darbo ir vienybės. Lygindamas šiuos rezervo karių mokymus su ankstesniais, karys akcentavo modernėjančią Lietuvos kariuomenę ir joje diegiamas naujoves, taip pat atsakingą ir profesionalų vadų požiūrį į savo pareigą.

Mokėsi šaulio gelbėtojo funkcijų

Kitas rezervo karys, 29 metų j. eil. Andrej Zacharov, į rezervo karių mokymus atvyko iš Visagino. Pagal išsilavinimą jis – filosofijos-etikos mokytojas, o pandemijos metu spėjo gauti dar ir elektriko diplomą. Privalomąją karinę tarnybą j. eil. A. Zacharov atliko Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, kur vykdė šaulio gelbėtojo funkcijas.

Kario žodžiais, privalomoji tarnyba jį suformavo kaip asmenybę, padėjo susidėlioti gyvenimo prioritetus, suteikė daugiau konkretumo ir aiškumo siekiant užsibrėžtų tikslų. Rezervo karių mokymuose jis su didesniais sunkumais nesusidūrė, tad ir būsimuosius rezervistus drąsino iš galvos išmesti visas baimes ir išankstines nuostatas.

Pakeitė požiūrį į gyvenimą

Vilnietis eil. Augustinas Miškauskas, šiuo metu dirbantis finansinės edukacijos srityje, šauktiniu tarnavo prieš ketverius metus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione. Tarnyba iš pradžių jam buvusi nelengva – teko ilgokai pratintis prie kareiviškos disciplinos ir pakitusių  gyvenimo sąlygų. Tačiau, kario žodžiais, kariuomenė jį užgrūdino, pakeitė požiūrį į gyvenimą, padarė savarankiškesnį ir brandesnį. Juokavo, kad anksčiau net nebūtų pagalvojęs, jog užteks drąsos ir ryžto imtis savo verslo.

Paklaustas, ką jam davė šios pratybos, atsakė, jog per gana trumpą laiką išmoko greitai ir efektyviai valdyti kelių rūšių ginklus, pagilino individualius karinius įgūdžius, ginkluotės, šaudymo, taktikos žinias.

„Kai buvome šauktiniai, jautėmės kaip vaikai, kuriuos gainioja tėvai. O čia vadai vertina mūsų brandą ir patirtį, jų moralinės vertybės visai kitos. Kita vertus, gal ir mes patys paaugome“, – atviravo karys.

Budina tautos gynėjus

Paprašytas įvardyti tris priežastis, dėl kurių verta atvykti į aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių pratybas, atsargos karys paminėjo ištrūkimą iš kasdienės aplinkos, naują patirtį. Jis prisiminė pratybų metu skaičiusiojo paskaitą „Karys pilietis“ išsakytą mintį, jog pasaulyje susiklosčius sudėtingai situacijai kiekvienas turime pažadinti savyje karį – tautos gynėją, nes esame savo šalies šeimininkai.

  • Aktyviojo Lietuvos kariuomenės personalo rezervo kariai yra tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie, išleidžiant į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir kas penkerius metus kviečiami dalyvauti kartotiniuose mokymuose. Tokie mokymai rengiami siekiant atnaujinti tarnybos metu įgytas karines žinias ir įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis ir užtikrinti, kad parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

MDV informacija ir nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite