Pažadinkim savyje karį!

Kovo 5 d. Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos padaliniuose baigėsi aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymai AKPR). Į šiuos kartotinius mokymus buvo pašaukta daugiau nei 450 AKPR karių iš įvairių Lietuvos regionų.

Trijų savaičių trukmės mokymai

„Dėkoju Jums už tarnybą ir didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų. Sveikinu sėkmingai baigusius mokymus, kuriuose atnaujinote teorines žinias ir praktinius įgūdžius, susipažinote su naujausia Lietuvos kariuomenėje naudojama technika ir ginkluote, kad prireikus galėtumėte efektyviai dalyvauti šalies gynyboje“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Alvydas Šiuparis.

Trijų savaičių trukmės mokymuose AKPR kariai atnaujino ginkluotės, šaudymo, taktikos, topografijos, karo inžinerijos ir rikiuotės įgūdžius. Sėkmingai užbaigtas specialistų (taikliųjų šaulių, ryšininkų, šaulių gelbėtojų, kulkosvaidininkų ir granatsvaidininkų) bei kolektyvinis rengimas, kurio metu kariai skyriais ir būriais treniravosi vykdyti įvairias operacijas.

Mokymus užbaigė tris paras trukusios vertinamosios lauko taktikos pratybos, kuriose buvo įvertinti karių rezultatai, pasiekti mokymų metu, padalinių vadų gebėjimas vadovauti ir planuoti operacijas.

Atsisveikinimo rikiuotės metu, geriausi rezervo kariai buvo padėkomis ir vardinėmis dovanomis.

Kokių įspūdžių iš šių mokymų išsiveža rezervo kariai? Keli iš jų sutiko pasidalinti mintimis.

Daug veiksmo, darbo ir vienybės

Iš Vilniaus kilusiam 41 metų jaunesniajam eiliniui Vytautui Saukaičiui šie rezervo karių mokymai jau antrieji. Pirmuose dalyvavo 2014 m. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Aukštąjį universitetinį pedagogikos-socialinių mokslų išsilavinimą įgijęs rezervo karys šiuo metu ūkininkauja ir su žmona augina du nepilnamečius vaikus. Šauktinio tarnybą jis pradėjo 2000 m. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur po 11 savaičių bazinio kario kurso buvo paskirtas į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono žvalgybos būrį. Prisiminimai iš privalomosios karinės tarnybos jam išliko kuo šilčiausi. Pasak jo, buvo daug veiksmo, atkaklaus darbo ir vienybės. Lygindamas šiuos rezervo karių mokymus su ankstesniais, karys akcentavo modernėjančią Lietuvos kariuomenę ir joje diegiamas naujoves, taip pat atsakingą ir profesionalų vadų požiūrį į savo pareigą.

Mokėsi šaulio gelbėtojo funkcijų

Kitas rezervo karys, 29 metų j. eil. Andrej Zacharov, į rezervo karių mokymus atvyko iš Visagino. Pagal išsilavinimą jis – filosofijos-etikos mokytojas, o pandemijos metu spėjo gauti dar ir elektriko diplomą. Privalomąją karinę tarnybą j. eil. A. Zacharov atliko Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, kur vykdė šaulio gelbėtojo funkcijas.

Kario žodžiais, privalomoji tarnyba jį suformavo kaip asmenybę, padėjo susidėlioti gyvenimo prioritetus, suteikė daugiau konkretumo ir aiškumo siekiant užsibrėžtų tikslų. Rezervo karių mokymuose jis su didesniais sunkumais nesusidūrė, tad ir būsimuosius rezervistus drąsino iš galvos išmesti visas baimes ir išankstines nuostatas.

Pakeitė požiūrį į gyvenimą

Vilnietis eil. Augustinas Miškauskas, šiuo metu dirbantis finansinės edukacijos srityje, šauktiniu tarnavo prieš ketverius metus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione. Tarnyba iš pradžių jam buvusi nelengva – teko ilgokai pratintis prie kareiviškos disciplinos ir pakitusių  gyvenimo sąlygų. Tačiau, kario žodžiais, kariuomenė jį užgrūdino, pakeitė požiūrį į gyvenimą, padarė savarankiškesnį ir brandesnį. Juokavo, kad anksčiau net nebūtų pagalvojęs, jog užteks drąsos ir ryžto imtis savo verslo.

Paklaustas, ką jam davė šios pratybos, atsakė, jog per gana trumpą laiką išmoko greitai ir efektyviai valdyti kelių rūšių ginklus, pagilino individualius karinius įgūdžius, ginkluotės, šaudymo, taktikos žinias.

„Kai buvome šauktiniai, jautėmės kaip vaikai, kuriuos gainioja tėvai. O čia vadai vertina mūsų brandą ir patirtį, jų moralinės vertybės visai kitos. Kita vertus, gal ir mes patys paaugome“, – atviravo karys.

Budina tautos gynėjus

Paprašytas įvardyti tris priežastis, dėl kurių verta atvykti į aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių pratybas, atsargos karys paminėjo ištrūkimą iš kasdienės aplinkos, naują patirtį. Jis prisiminė pratybų metu skaičiusiojo paskaitą „Karys pilietis“ išsakytą mintį, jog pasaulyje susiklosčius sudėtingai situacijai kiekvienas turime pažadinti savyje karį – tautos gynėją, nes esame savo šalies šeimininkai.

  • Aktyviojo Lietuvos kariuomenės personalo rezervo kariai yra tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie, išleidžiant į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir kas penkerius metus kviečiami dalyvauti kartotiniuose mokymuose. Tokie mokymai rengiami siekiant atnaujinti tarnybos metu įgytas karines žinias ir įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis ir užtikrinti, kad parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

MDV informacija ir nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Patarimai, kaip pigiai įsigyti baldus

Įperkamų baldų paieška nereiškia, kad reikia aukoti baldo kokybę ar norimą baldo stilių. Štai keletas patarimų, kurie padės įsigyti nebrangių baldų. Pirkite pigesnėse parduotuvėse Ieškokite pigių baldų parduotuvių ar prekybos centrų, kuriuose galite rasti kokybiškų baldų mažesnėmis kainomis. Šios parduotuvės dažnai siūlo praėjusio sezono modelius arba šiek tiek pažeistas arba defektų turinčias prekes už mažesnę kainą. Pirkimas iš fizinių asmenų Pirkdami baldus iš asmenų, kurie importuoja ir perparduoda baldus iš užsienio, galite įsigyti unikalių ir įvairių variantų, kurių nerasite parduotuvėse.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vos sutilpo svečiai

Argi gali būti kas džiugiau, kai atvyksta toks būrys svečių, jog net pritrūksta vietos juos priimti?..   Balandžio 17-os rytas bibliotekoje buvo būtent toks! Apžiūrėti biblioteką atvyko Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai, jų mokytojai bei čia besisvečiuojantys „Erasmus+“ programos tarptautinio mainų projekto „Jaunieji Europos balsai“ dalyviai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė svečiams pristatė šviesuolio Vydūno asmenybę, supažindino su bibliotekos erdvėmis ir eksponuojamomis parodomis. Svečiai pakviesti sugrįžti į biblioteką šios viešnagės

Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui – 75-eri

Domą Kauną gerai pažįsta ir Šilutės rajone, ir Pagėgių krašte. Žino kaip šio krašto tikrą draugą, atsidavusį Mažosios Lietuvos knygų, spaudos ir kultūros tyrinėtoją, knygų autorių, sudarytoją. D. Kaunas, kaip Lietuvos mokslų akademijos narys, skatino ir padėjo Šilutės rajono savivaldybei glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslų akademija. Įsimintina tai, kad į Šilutę ar Pagėgius D. Kaunas dažnai atvykdavo su nauja paties parašyta knyga.   Prasmingos veiklos kelias Sekmadienį, balandžio 21 d., D. Kaunui sukako 75 metai. Į šį jubiliejų knygininką, bibliofilą,

LVAT: „Minijos naftos“ ir ministerijos ginčas dėl teisės išgauti naftą Kintuose užtruks

Teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos ir Danijos įmonės „Minijos nafta“ ir Aplinkos ministerijos ginčą dėl leidimo įmonei išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose. Taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Ginčas kilo dėl misterijos 2021 m. spalio 11 d. sprendimo neleisti „Minijos naftai“ išgauti naftą šiame telkinyje be konkurso. LVAT balandžio 10 dieną iš dalies patenkino „Minijos naftos“ skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (dabar – Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai) 2022 metų spalio sprendimą. Šis teismas buvo pripažinęs

Taip pat skaitykite