Pažadinkim savyje karį!

Kovo 5 d. Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos padaliniuose baigėsi aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymai AKPR). Į šiuos kartotinius mokymus buvo pašaukta daugiau nei 450 AKPR karių iš įvairių Lietuvos regionų.

Trijų savaičių trukmės mokymai

„Dėkoju Jums už tarnybą ir didžiuojuosi kiekvienu iš Jūsų. Sveikinu sėkmingai baigusius mokymus, kuriuose atnaujinote teorines žinias ir praktinius įgūdžius, susipažinote su naujausia Lietuvos kariuomenėje naudojama technika ir ginkluote, kad prireikus galėtumėte efektyviai dalyvauti šalies gynyboje“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Alvydas Šiuparis.

Trijų savaičių trukmės mokymuose AKPR kariai atnaujino ginkluotės, šaudymo, taktikos, topografijos, karo inžinerijos ir rikiuotės įgūdžius. Sėkmingai užbaigtas specialistų (taikliųjų šaulių, ryšininkų, šaulių gelbėtojų, kulkosvaidininkų ir granatsvaidininkų) bei kolektyvinis rengimas, kurio metu kariai skyriais ir būriais treniravosi vykdyti įvairias operacijas.

Mokymus užbaigė tris paras trukusios vertinamosios lauko taktikos pratybos, kuriose buvo įvertinti karių rezultatai, pasiekti mokymų metu, padalinių vadų gebėjimas vadovauti ir planuoti operacijas.

Atsisveikinimo rikiuotės metu, geriausi rezervo kariai buvo padėkomis ir vardinėmis dovanomis.

Kokių įspūdžių iš šių mokymų išsiveža rezervo kariai? Keli iš jų sutiko pasidalinti mintimis.

Daug veiksmo, darbo ir vienybės

Iš Vilniaus kilusiam 41 metų jaunesniajam eiliniui Vytautui Saukaičiui šie rezervo karių mokymai jau antrieji. Pirmuose dalyvavo 2014 m. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Aukštąjį universitetinį pedagogikos-socialinių mokslų išsilavinimą įgijęs rezervo karys šiuo metu ūkininkauja ir su žmona augina du nepilnamečius vaikus. Šauktinio tarnybą jis pradėjo 2000 m. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur po 11 savaičių bazinio kario kurso buvo paskirtas į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono žvalgybos būrį. Prisiminimai iš privalomosios karinės tarnybos jam išliko kuo šilčiausi. Pasak jo, buvo daug veiksmo, atkaklaus darbo ir vienybės. Lygindamas šiuos rezervo karių mokymus su ankstesniais, karys akcentavo modernėjančią Lietuvos kariuomenę ir joje diegiamas naujoves, taip pat atsakingą ir profesionalų vadų požiūrį į savo pareigą.

Mokėsi šaulio gelbėtojo funkcijų

Kitas rezervo karys, 29 metų j. eil. Andrej Zacharov, į rezervo karių mokymus atvyko iš Visagino. Pagal išsilavinimą jis – filosofijos-etikos mokytojas, o pandemijos metu spėjo gauti dar ir elektriko diplomą. Privalomąją karinę tarnybą j. eil. A. Zacharov atliko Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, kur vykdė šaulio gelbėtojo funkcijas.

Kario žodžiais, privalomoji tarnyba jį suformavo kaip asmenybę, padėjo susidėlioti gyvenimo prioritetus, suteikė daugiau konkretumo ir aiškumo siekiant užsibrėžtų tikslų. Rezervo karių mokymuose jis su didesniais sunkumais nesusidūrė, tad ir būsimuosius rezervistus drąsino iš galvos išmesti visas baimes ir išankstines nuostatas.

Pakeitė požiūrį į gyvenimą

Vilnietis eil. Augustinas Miškauskas, šiuo metu dirbantis finansinės edukacijos srityje, šauktiniu tarnavo prieš ketverius metus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione. Tarnyba iš pradžių jam buvusi nelengva – teko ilgokai pratintis prie kareiviškos disciplinos ir pakitusių  gyvenimo sąlygų. Tačiau, kario žodžiais, kariuomenė jį užgrūdino, pakeitė požiūrį į gyvenimą, padarė savarankiškesnį ir brandesnį. Juokavo, kad anksčiau net nebūtų pagalvojęs, jog užteks drąsos ir ryžto imtis savo verslo.

Paklaustas, ką jam davė šios pratybos, atsakė, jog per gana trumpą laiką išmoko greitai ir efektyviai valdyti kelių rūšių ginklus, pagilino individualius karinius įgūdžius, ginkluotės, šaudymo, taktikos žinias.

„Kai buvome šauktiniai, jautėmės kaip vaikai, kuriuos gainioja tėvai. O čia vadai vertina mūsų brandą ir patirtį, jų moralinės vertybės visai kitos. Kita vertus, gal ir mes patys paaugome“, – atviravo karys.

Budina tautos gynėjus

Paprašytas įvardyti tris priežastis, dėl kurių verta atvykti į aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių pratybas, atsargos karys paminėjo ištrūkimą iš kasdienės aplinkos, naują patirtį. Jis prisiminė pratybų metu skaičiusiojo paskaitą „Karys pilietis“ išsakytą mintį, jog pasaulyje susiklosčius sudėtingai situacijai kiekvienas turime pažadinti savyje karį – tautos gynėją, nes esame savo šalies šeimininkai.

  • Aktyviojo Lietuvos kariuomenės personalo rezervo kariai yra tarnybą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie, išleidžiant į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir kas penkerius metus kviečiami dalyvauti kartotiniuose mokymuose. Tokie mokymai rengiami siekiant atnaujinti tarnybos metu įgytas karines žinias ir įgūdžius, supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis ir užtikrinti, kad parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.

MDV informacija ir nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite