Patarimai tėvams: kas svarbu keliaujant su vaikais

Artėja moksleivių pavasario atostogos ir dalis šalies tėvų planuoja išvykas į užsienį. Keliauti su atžalomis ne visada atrodo paprasta, tačiau, leisdami atostogas kartu su šeimos nariais, pasaulį tarsi atrandame iš naujo.

„Vykstant į užsienį su vaikais, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis kelionės planavimo momentus. Itin svarbu turėti daugiau laiko tiek atvykstant į oro uostą, tiek lankant įvairius lankytinus objektus, o jei yra galimybė – į juos iš anksto įsigyti bilietus“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, prieš kelionę pravartu susipažinti su šalies, į kurią vykstama, reikalavimais dėl kelionės dokumentų ir įsitikinti, ar visi jie yra tvarkingi bei galiojantys, o vaikai ir suaugusieji yra gavę atitinkamus skiepus. „Jei planuojate keliauti Europoje, pasitikrinkite Europos sveikatos draudimo kortelės galiojimą ir prireikus užsisakykite naują. Europos sveikatos draudimo kortelė užtikrina būtinąją pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse“, – pabrėžia V. Katilienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, planuojant kelionę, svarbu išsiaiškinti, kokie papildomi patogumai ar supaprastinti procesai oro uostuose taikomi keliautojams su vaikais. Pavyzdžiui, pagalba užkopiant laiptais į lėktuvą ar galimybė atlikti saugos patikrą be eilės. „Jei reikia, iš anksto apsvarstyti poreikius ir galbūt sumokėti nedidelį mokestį, kad būtų galima tomis paslaugomis pasinaudoti”, – pataria V. Katilienė.

Draudikės teigimu, oro uoste galima pasinaudoti nemokamais vaikiškais vežimėliais ir vaiko priežiūros kambariais.

Sklandi kelionė su vaikais – misija įmanoma

Pasak psichologės Ingos Būdyvytės, kelionės dažnai vargina mažus vaikus – tai lemia ilgi skrydžiai, laukimas oro uostuose, daug nepažįstamų žmonių ir kitokia aplinka. „Reikėtų atsižvelgti į vaiko poreikius ir duoti jam laiko prisitaikyti prie aplinkos. Dėl pervargimo mažo vaiko imuninė sistema gali nusilpti, todėl vaikas gali tapti imlesnis įvairioms ligoms, kurios dažnai pasireiškia skrandžio virusu. Prieš sudarant kelioninę vaistinėlę, patartina pasidomėti, kokius vaistus galima pasiimti su savimi į šalį, į kurią vykstama, ir kokių dokumentų gali prireikti“, –  pasakoja I. Būdvytytė.

Jos teigimu, vyresni vaikai lengviau prisitaiko prie kelionės sąlygų, bet mažyliams tai gali būti sudėtingiau. „Svarbu pasistengti, kad jų rutina kuo mažiau nukentėtų ir vaikai eitų miegoti ar užkandžiautų įprastu metu. Jei tik leidžia galimybės, būtų gerai kartu pasiimti ir įprastą mylimą žaislą ar antklodėlę, su kuria vaikas įpratęs miegoti. Kelionėje taip pat pravers ir užkandžiai bei gėrimai, kad būtų galima pasirūpinti baziniais vaiko poreikiais, nes kelerių metų mažylis tikrai nebus linkęs kantriai laukti, kol nuvyksite į viešbutį“, – kalba I. Būdvytytė.

Kad kelionė neprailgtų, psichologė pataria tėvams turėti priemonių užimti vaiką: „Tai gali būti kreidelės ir popierius, spalvinimo ar užduotėlių knygelės, galvosūkiai, lavinamieji žaislai, kurie užimtų vaiką. Su kiek paaugusiais vaikais galima žaisti įvairius žodinius ir aplinkos stebėjimo žaidimus – skaičiuoti kokios nors spalvos automobilius ar ta spalva apsirengusius žmones, namus, kurti istorijas pratęsiant vienas kito sakinius, galvoti žodžius, prasidedančius kokia nors pasirinkta raide. Nors išmaniųjų įrenginių naudojimas nėra skatintinas, kelionėse su vaikais jie išties gali praversti“.

Vaiko pramogoms – lygiavertis dėmesys

Pasak I. Būdvytytės, prieš kelionę svarbu aptarti su vaikais, kur vyksite, ką veiksite, ką matysite, kad vaikas žinotų, ko tikėtis ir jaustųsi saugiai. „Pasistenkite atsakyti į visus vaikui kylančius klausimus, kad jis jaustųsi kuo ramiau. Jei vaikas jau paaugęs, įtraukite jį į išvykos ir veiklų planavimą, kad jis taip pat būtų svarbus ir išklausytas. Taip pat reiktų aptarti situacijas, ką daryti ir kur kreiptis pasiklydus, o ant vaiko rūbelių ar kuprinės prikabinti informaciją su savo kontaktiniais duomenimis“, – pataria psichologė.

Į kelionę vykstantiems tėvams I. Būdvytytė pataria iš anksto pasidomėti vaikiškais užsiėmimais viešnagės vietoje. „Maži vaikai tikrai nebus sužavėti ekskursijomis po muziejus ar bažnyčias, todėl svarbu rasti atsvarą ir pasirūpinti visų šeimos narių norais ir poreikiais, t. y. skirti laiko darželinukui padūkti žaidimų aikštelėje ar apsilankyti mažiesiems skirtoje pramoginėje programoje“, – pabrėžia specialistė.

Jei vaikai yra kam nors alergiški, pasak I. Būdvytytės, iš anksto būtina pasirūpinti, kad galėtumėte vietine kalba paaiškinti, kokių produktų jūsų šeimos nariams vartoti negalima. „Visų svarbiausia, susitaikykite su tuo, kad ne viskas vyks net ir pagal kruopščiausiai sudarytą planą. Jūsų vaikas gali ne laiku užsimanyti į tualetą, pamesti žaislą ar pratrūkti iš nuovargio, todėl reikėtų apsišarvuoti kantrybe ir būti nusiteikus įvairiems netikėtumams“, – pataria psichologė.

Draudimą reikėtų rinktis atidžiai

Pasak V. Katilienės, keliaujant su vaikais, išmintinga iškart užsakius skrydžio bilietus apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, jei kelionė numatytu laiku neįvyktų. „Tokie įvykiai yra dažnai susiję su vaiko susirgimu prieš kelionę, todėl tėvai būna priversti ją atidėti arba iš viso atšaukti kartu su atžalomis planuotas atostogas svetur“, – kalba V. Katilienė.

Keliaujant patartina rinktis medicininių išlaidų draudimą, o jei suplanuotos aktyvesnės atostogos – ir apsaugą nuo nelaimingų atsitikimų. Keliaujant su vaikais reikalingas ir asmens civilinės atsakomybės draudimas, jei vaikai netyčia ką nors sulaužytų ar sugadintų.

„Keliaujant į egzotiškesnes vietoves, dažnai pasitaiko apsinuodijimų maistu, dėl kurių gali prireikti gydytojų apžiūros, nudegimų saulėje ar peršalimų dėl oro kondicionierių veikimo. Apskritai vykstant į kelionę su vaikais tenka pasiruošti netikėtoms papildomoms išlaidoms, tačiau tinkamai parinktas kelionių draudimas tėvams suteiks ramybės, kad jie sulauks pagalbos ir išlaidų kompensavimo“, – sako V. Katilienė.

Trečdalis keliaujančiųjų nesidraudžia

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, 62 proc. keliaujančių žmonių visada įsigyja kelionės draudimą, 32 proc. apklaustųjų teigė to nedarantys.

Draudimo bendrovės duomenys rodo, kad užsienyje vaikai dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų.

Bendrovės duomenimis, vidutinė išmoka dėl peršalimo ligų šiemet siekė apie 400 eurų, alergijų atveju – beveik 325 eurus, susirgus virškinimo ligoms – 800 eurų. Brangiausiai užsienyje kainuoja traumos, už jas atlyginta vidutinė išmoka siekė 1 325 eurus.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite