Patarimai, kaip palaikyti tvarką šaldytuve

Siekiant maisto produktus išlaikyti šviežius ir maistingus kiek įmanoma ilgiau, būtina ne tik kruopščiai išsivalyti šaldytuvą, bet ir tinkamai susidėti produktus. Paskyrę šiek tiek laiko ir įdėję pastangų, vėliau galėsite džiaugtis mažyčiais pozityviais pokyčiais.

 Šaldytuvą svarbu ne tik švariai išsivalyti, bet ir žinoti, kaip tvarkingai sudėti skirtingą maistą. Norint, kad įvairiausi produktai kokybiški išliktų kuo ilgiau, svarbu pasidomėti, kur ir kaip juos laikyti. Pavyzdžiui, pieno šaldytuvo durelėse laikyti nederėtų, o etileną išskiriančius vaisius ir daržoves – reikėtų laikyti toliau nuo kitų sodo bei daržo gėrybių.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė dalijasi dar keliais patarimais, kurie padės praktiškai susitvarkyti šaldytuvą.

Ką kur dėti?

Neprikraukite pilno šaldytuvo. Kai dėliojate produktus į šaldytuvo lentynėles, neužblokuokite oro cirkuliacijos srautų. Idealiu atveju pridėkite 2/3 šaldytuvo tūrio.

Palaikykite tinkamą temperatūrą. Šaldytuve nuolat reikėtų palaikyti 0-5 laipsnių temperatūrą. Tokioje temperatūroje šaldytuve nesiveis pelėsis ir bakterijos.

Viršutinė lentyna. Viršutinė šaldytuvo lentynėlė tinkamiausia produktams, kuriuos dažnai naudojate. Pavyzdžiui, jogurtui, sviestui, sūriui, grietinei, dešroms ar pietų likučiams.

Durelės. Durelės patogiausios produktams, kurie lengvai neišsipila, pvz., uogienė, gazuoti gėrimai, sultys, pomidorų padažas, majonezas. Nelaikykite šaldytuvo durelėse pieno, kadangi tai šilčiausia dalis šaldytuve. Pieną geriausia laikyti vidurinėje lentynėlėje, kur temperatūra pastovesnė ir vėsesnė.

Apatinė lentyna. Apatinę lentynėlę naudokite žuviai ir mėsai. Tai šalčiausia šaldytuvo vieta, taigi mažiau rizikos, jog maistas suges ar jo skystis ištekės ant produktų apačioje.

Stalčiai. Šaldytuvo stalčiukai yra skirti daržovėms ir vaisiams, tačiau juos laikykite atskirai. Stalčiaus dugne visada patieskite popierinių rankšluosčių, ypač jei juose laikote lapines daržoves, kurioms kenkia drėgmė.

Etilenui jautrius produktus laikykite toliau nuo jį išsiskiriančių produktų. Obuolius, kriaušes, persikus, bananus, slyvas, melionus, mangus – laikykite toliau nuo kitų sodo ir daržo gėrybių, mat jie išskiria daugiausiai etileno, kuris skatina kitų vaisių ir daržovių gedimą. Svarbiausia juos patraukite nuo paprikų, salotų lapų, žalumynų, smidrų, brokolių, Briuselio kopūstų, žiedinių kopūstų, žaliųjų žirnelių, kurie etilenui yra itin jautrūs.

Įdėkite į popierinius maišelius. Dėdami į šaldytuvą kopūstus, salierus, artišokus ir grybus sudėliokite juos popieriniame maišelyje. Taip geriau išsaugosite jų kokybę.

Šaldytuve nelaikykite. Pomidorus, morkas, bananus, apelsinus, avokadus, medų, alyvuogių aliejų, bulves, tropinius vaisius, svogūnus, česnakus, reikėtų laikyti ne šaldytuve, o kambario temperatūroje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite