Pasveikti be cheminių vaistų padeda sudžok

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir klubas „Kelias į save“ pakvietė paklausyti nemokamų sveikatinimo paskaitų, kurių metu buvo pristatyta Arūno Jonuškio knygos „Sudžok – gamtos dovanotas gydytojas“ IV dalis. Paskaitos ir knygos sutiktuvės vyko Katyčių seniūnijos Stubrių bendruomenės namuose bei Šilutės seniūnijoje.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas Arūnas Jonuškis.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas, klaipėdietis Arūnas Jonuškis susirinkusiems šilutiškiams akcentavo, kad pigiausias ir paprasčiausias būdas pasveikti bei save sveikatinti yra korėjietiškas metodas sudžok – tai taškinis plaštakų ir pėdų masažas (išvertus iš korėjiečių kalbos „su“ – „plaštaka“, „džok“ – „pėda“). Šis metodas atrastas korėjiečio profesorius Pak Dže Vu (Park Jae Woo) dar visai neseniai – 1987 metais. Arūnas Jonuškis ne vienerius metus tyrinėja ir propaguoja šį sveikatinimo metodą, apie sudžok yra parašęs ir išleidęs keturias knygas.
Sudžok metodas pagrįstas motinos gamtos dėsniu – didesni dariniai savo forma ir sandara atkartoja pačius mažiausius. Žmogaus organizmas nėra sudėliotas chaotiškai, o remiantis gamtos dėsniais. Žmogaus delno centras atitinka pilvą, viduriniai pirštai – kojos, mažylis ir smilius – rankos, o nykštys atitinka galvą. Veikdami tam tikrus vidaus organus atitinkančius taškus delnuose, pėdose, pirštuose mes skatiname juos ir sveikatiname. Tiksliai veikiant taškus įvairūs skausmai mažėja ir savijauta gerėja jau po kelių minučių. Įsisenėjusiai ligai neužtenka kelių minučių masažo, todėl skaudamą tašką reikia masažuoti mėnesį, pusmetį, o gal ir dar ilgiau. Nieko baisaus, jei bus spaudžiamas ne tas taškas, tiesiog nebus laukiamo efekto. Vienintelių galvos ir širdies taškų nereikėtų stimuliuoti per daug.
„Žmogaus rankos nykštys yra tarsi sumažinta galvos kopija“, – sako A. Jonuškis. Viršutinis piršto pakraštys atitinka viršugalvį, nykščio centre yra nosis, kiek aukščiau akys, šonuose ausys, po nosimi – burnos taškas, o prie susijungimo su delnu – visų kakle esančių organų taškai. Tolesnis žmogaus svarbiausių organų išsidėstymas gula įstrižai delno. Viduryje – širdis, plaučiai, delno apačioje kepenys, kasa, tulžies pūslė, o žarnynas vingiuoja aukštyn, pirštų link.
Galvos skausmą malšiname vaistais, tačiau, pasak A. Jonuškio, jie problemos nepanaikina. Dažniausiai galvą skauda sutrikus kraujo praeinamumui į galvą, kai smegenys negauna maitinimo. Spaudant taškus delne, atitinkančius galvos sritį, reikia atrasti skausmingą tašką ir jį masažuoti. Galvos skausmas praeis.
„Labai svarbūs taškai, keliaujantys į plaučius. Sutrikus plaučių funkcijai žmogų apima liūdesys, kai maitinimo nebegauna smegenys, atsiranda tokios ligos, kaip depresija, silpnaprotystė, Parkinsonas. Taip yra su kiekvienu organu: sutrikus maitinimui organe vystosi ligos. Rašoma, kad Parkinsonas yra nepagydoma liga. Netiesa – Parkinsonas išgydomas sudžok masažais“, – tvirtino A. Jonuškis, pateikęs daugybę sėkmingo gydymosi sudžok metodu istorijų. „Išsigydžiusi Parkinsono ligą sudžok metodu panevėžietė atviravo, kad žmonėms pritrūksta kantrybės masažuoti ir tuomet jie imasi vaistų. Tačiau cheminiai vaistai ne sveikatina“, – sakė A. Jonuškis.
Jis mokė, kad ištikus insultui reikia sterilia adata prabadyti nykščio galiukus ir išspausti kiek galima daugiau kraujo. Kraujospūdį galima susitvarkyti ir gumelėmis. Kaip tai daryti, mokė susirinkusius. „Jei prabudę naktį tarp 1 ir 3 valandos negalite užmigti, vadinasi, turite problemų su kepenimis, jei prabundate tarp 3 ir 5 – stebėkite bronchus, plaučius. Jei turite problemų su sąnariais, yra sutrikusi hormoninė veikla“, – pasakojo A. Jonuškis.
Daugiau nei 2 valandas trukusios paskaitos dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų, kaip pasveikti be vaistų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite