Pasveikti be cheminių vaistų padeda sudžok

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir klubas „Kelias į save“ pakvietė paklausyti nemokamų sveikatinimo paskaitų, kurių metu buvo pristatyta Arūno Jonuškio knygos „Sudžok – gamtos dovanotas gydytojas“ IV dalis. Paskaitos ir knygos sutiktuvės vyko Katyčių seniūnijos Stubrių bendruomenės namuose bei Šilutės seniūnijoje.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas Arūnas Jonuškis.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas, klaipėdietis Arūnas Jonuškis susirinkusiems šilutiškiams akcentavo, kad pigiausias ir paprasčiausias būdas pasveikti bei save sveikatinti yra korėjietiškas metodas sudžok – tai taškinis plaštakų ir pėdų masažas (išvertus iš korėjiečių kalbos „su“ – „plaštaka“, „džok“ – „pėda“). Šis metodas atrastas korėjiečio profesorius Pak Dže Vu (Park Jae Woo) dar visai neseniai – 1987 metais. Arūnas Jonuškis ne vienerius metus tyrinėja ir propaguoja šį sveikatinimo metodą, apie sudžok yra parašęs ir išleidęs keturias knygas.
Sudžok metodas pagrįstas motinos gamtos dėsniu – didesni dariniai savo forma ir sandara atkartoja pačius mažiausius. Žmogaus organizmas nėra sudėliotas chaotiškai, o remiantis gamtos dėsniais. Žmogaus delno centras atitinka pilvą, viduriniai pirštai – kojos, mažylis ir smilius – rankos, o nykštys atitinka galvą. Veikdami tam tikrus vidaus organus atitinkančius taškus delnuose, pėdose, pirštuose mes skatiname juos ir sveikatiname. Tiksliai veikiant taškus įvairūs skausmai mažėja ir savijauta gerėja jau po kelių minučių. Įsisenėjusiai ligai neužtenka kelių minučių masažo, todėl skaudamą tašką reikia masažuoti mėnesį, pusmetį, o gal ir dar ilgiau. Nieko baisaus, jei bus spaudžiamas ne tas taškas, tiesiog nebus laukiamo efekto. Vienintelių galvos ir širdies taškų nereikėtų stimuliuoti per daug.
„Žmogaus rankos nykštys yra tarsi sumažinta galvos kopija“, – sako A. Jonuškis. Viršutinis piršto pakraštys atitinka viršugalvį, nykščio centre yra nosis, kiek aukščiau akys, šonuose ausys, po nosimi – burnos taškas, o prie susijungimo su delnu – visų kakle esančių organų taškai. Tolesnis žmogaus svarbiausių organų išsidėstymas gula įstrižai delno. Viduryje – širdis, plaučiai, delno apačioje kepenys, kasa, tulžies pūslė, o žarnynas vingiuoja aukštyn, pirštų link.
Galvos skausmą malšiname vaistais, tačiau, pasak A. Jonuškio, jie problemos nepanaikina. Dažniausiai galvą skauda sutrikus kraujo praeinamumui į galvą, kai smegenys negauna maitinimo. Spaudant taškus delne, atitinkančius galvos sritį, reikia atrasti skausmingą tašką ir jį masažuoti. Galvos skausmas praeis.
„Labai svarbūs taškai, keliaujantys į plaučius. Sutrikus plaučių funkcijai žmogų apima liūdesys, kai maitinimo nebegauna smegenys, atsiranda tokios ligos, kaip depresija, silpnaprotystė, Parkinsonas. Taip yra su kiekvienu organu: sutrikus maitinimui organe vystosi ligos. Rašoma, kad Parkinsonas yra nepagydoma liga. Netiesa – Parkinsonas išgydomas sudžok masažais“, – tvirtino A. Jonuškis, pateikęs daugybę sėkmingo gydymosi sudžok metodu istorijų. „Išsigydžiusi Parkinsono ligą sudžok metodu panevėžietė atviravo, kad žmonėms pritrūksta kantrybės masažuoti ir tuomet jie imasi vaistų. Tačiau cheminiai vaistai ne sveikatina“, – sakė A. Jonuškis.
Jis mokė, kad ištikus insultui reikia sterilia adata prabadyti nykščio galiukus ir išspausti kiek galima daugiau kraujo. Kraujospūdį galima susitvarkyti ir gumelėmis. Kaip tai daryti, mokė susirinkusius. „Jei prabudę naktį tarp 1 ir 3 valandos negalite užmigti, vadinasi, turite problemų su kepenimis, jei prabundate tarp 3 ir 5 – stebėkite bronchus, plaučius. Jei turite problemų su sąnariais, yra sutrikusi hormoninė veikla“, – pasakojo A. Jonuškis.
Daugiau nei 2 valandas trukusios paskaitos dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų, kaip pasveikti be vaistų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite