Pasveikti be cheminių vaistų padeda sudžok

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir klubas „Kelias į save“ pakvietė paklausyti nemokamų sveikatinimo paskaitų, kurių metu buvo pristatyta Arūno Jonuškio knygos „Sudžok – gamtos dovanotas gydytojas“ IV dalis. Paskaitos ir knygos sutiktuvės vyko Katyčių seniūnijos Stubrių bendruomenės namuose bei Šilutės seniūnijoje.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas Arūnas Jonuškis.

Klubo „Kelias į save“ įkūrėjas, klaipėdietis Arūnas Jonuškis susirinkusiems šilutiškiams akcentavo, kad pigiausias ir paprasčiausias būdas pasveikti bei save sveikatinti yra korėjietiškas metodas sudžok – tai taškinis plaštakų ir pėdų masažas (išvertus iš korėjiečių kalbos „su“ – „plaštaka“, „džok“ – „pėda“). Šis metodas atrastas korėjiečio profesorius Pak Dže Vu (Park Jae Woo) dar visai neseniai – 1987 metais. Arūnas Jonuškis ne vienerius metus tyrinėja ir propaguoja šį sveikatinimo metodą, apie sudžok yra parašęs ir išleidęs keturias knygas.
Sudžok metodas pagrįstas motinos gamtos dėsniu – didesni dariniai savo forma ir sandara atkartoja pačius mažiausius. Žmogaus organizmas nėra sudėliotas chaotiškai, o remiantis gamtos dėsniais. Žmogaus delno centras atitinka pilvą, viduriniai pirštai – kojos, mažylis ir smilius – rankos, o nykštys atitinka galvą. Veikdami tam tikrus vidaus organus atitinkančius taškus delnuose, pėdose, pirštuose mes skatiname juos ir sveikatiname. Tiksliai veikiant taškus įvairūs skausmai mažėja ir savijauta gerėja jau po kelių minučių. Įsisenėjusiai ligai neužtenka kelių minučių masažo, todėl skaudamą tašką reikia masažuoti mėnesį, pusmetį, o gal ir dar ilgiau. Nieko baisaus, jei bus spaudžiamas ne tas taškas, tiesiog nebus laukiamo efekto. Vienintelių galvos ir širdies taškų nereikėtų stimuliuoti per daug.
„Žmogaus rankos nykštys yra tarsi sumažinta galvos kopija“, – sako A. Jonuškis. Viršutinis piršto pakraštys atitinka viršugalvį, nykščio centre yra nosis, kiek aukščiau akys, šonuose ausys, po nosimi – burnos taškas, o prie susijungimo su delnu – visų kakle esančių organų taškai. Tolesnis žmogaus svarbiausių organų išsidėstymas gula įstrižai delno. Viduryje – širdis, plaučiai, delno apačioje kepenys, kasa, tulžies pūslė, o žarnynas vingiuoja aukštyn, pirštų link.
Galvos skausmą malšiname vaistais, tačiau, pasak A. Jonuškio, jie problemos nepanaikina. Dažniausiai galvą skauda sutrikus kraujo praeinamumui į galvą, kai smegenys negauna maitinimo. Spaudant taškus delne, atitinkančius galvos sritį, reikia atrasti skausmingą tašką ir jį masažuoti. Galvos skausmas praeis.
„Labai svarbūs taškai, keliaujantys į plaučius. Sutrikus plaučių funkcijai žmogų apima liūdesys, kai maitinimo nebegauna smegenys, atsiranda tokios ligos, kaip depresija, silpnaprotystė, Parkinsonas. Taip yra su kiekvienu organu: sutrikus maitinimui organe vystosi ligos. Rašoma, kad Parkinsonas yra nepagydoma liga. Netiesa – Parkinsonas išgydomas sudžok masažais“, – tvirtino A. Jonuškis, pateikęs daugybę sėkmingo gydymosi sudžok metodu istorijų. „Išsigydžiusi Parkinsono ligą sudžok metodu panevėžietė atviravo, kad žmonėms pritrūksta kantrybės masažuoti ir tuomet jie imasi vaistų. Tačiau cheminiai vaistai ne sveikatina“, – sakė A. Jonuškis.
Jis mokė, kad ištikus insultui reikia sterilia adata prabadyti nykščio galiukus ir išspausti kiek galima daugiau kraujo. Kraujospūdį galima susitvarkyti ir gumelėmis. Kaip tai daryti, mokė susirinkusius. „Jei prabudę naktį tarp 1 ir 3 valandos negalite užmigti, vadinasi, turite problemų su kepenimis, jei prabundate tarp 3 ir 5 – stebėkite bronchus, plaučius. Jei turite problemų su sąnariais, yra sutrikusi hormoninė veikla“, – pasakojo A. Jonuškis.
Daugiau nei 2 valandas trukusios paskaitos dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų, kaip pasveikti be vaistų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite