Pasveikinti gimusieji Pasaulinę dieną be tabako

Gegužės 31 d. pasaulis 25-ą kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. 3-ią kartą vyko akcija, kurios metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ apdovanoti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai. Tą dieną Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimė du naujagimiai: mergaitė ir berniukas.

Pasveikinta naumiestiškė pedagogė Žavinta Daukšienė, Pasaulinę dieną be tabako pagimdžiusi sūnų.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.
Pasveikinti naujagimių ir jų tėvelių su akcijos dovanomis į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Akcijos dalyviai pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninėje Pasaulinę dieną be tabako gimusių naujagimių mamos yra nerūkančios.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė palinkėjo naujagimių tėveliams pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė – kantrybės auginant savo atžalėles. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus linkėjo nepamiršti, koks svarbus vaidmuo auginant vaikus tenka būtent tėvams. Naujagimių mamoms įteikta rožių, o naujagimiai papuošti akcijos marškinėliais, jiems dovanota ir minkštų spalvingų žaislų.
Naujagimio Teodoro mama naumiestiškė Žavinta Daukšienė džiaugėsi: sūnus gimė sveikas, 3,85 kg ir 54 cm ūgio, jam pasaulį pavyko išvysti greičiau negu pirmagimei dukrelei. Naumiestiškė su vyru į ligoninę išvažiavo 1 valandą, o po pusvalandžio jau buvo pagimdžiusi. Žavinta ir Kęstutis Daukšiai laukdami pirmagimio buvo išrinkę du vardus: jei berniukas – Teodoras, jei mergaitė – Dorotėja. Abu vardai reiškia tą patį – Dievo dovana. Taigi, viena Dievo dovana – Dorotėja, kuriai netrukus bus 3,5 m., namuose, Žemaičių Naumiestyje, kartu su tėčiu laukia sugrįžtančio broliuko Teodoro.

Gaideliškei Viktorijai Kasparavičiūtei ir dukrelei Kornelijai akcijos „Gimiau nerūkanti“ dovanos.

Mama džiaugiasi, kad sūnus ramus, miega, valgo. Jį gimdant, kaip ir pirmą kartą, dalyvavo ir tėvelis Kęstutis. Žavinta džiaugiasi, kad sutuoktinio buvimas gimdymo metu buvo jai didelis padrąsinimas.
„Akcijos rengėjai sveikina gimusią Dieną be tabako, linki augti ir džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o tėveliams leisti savo mažylei augti sveikai“, – kalbėjo V. Vaivadaitė gretimoje palatoje įsikūrusiai dabar jau dviejų dukrelių mamai Viktorijai Kasparavičiūtei ir jos mažylei Kornelijai. Mamai įteikė knygelę apie rūkymo įtaką mamos ir vaiko sveikatai, o naujagimę Korneliją papuošė rausvais akcijos marškinėliais.
„Džiaugiamės kartu su jumis dar ir todėl, kad jūs gerinat Šilutės savivaldybės demografinę padėtį. Dabar jūsų laukia malonūs, bet ir įpareigojantys rūpesčiai auginti savo atžalėles sveikais ir dorais žmonėmis“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja I. Murauskienė. Jaunoji mama džiaugėsi, kad rūpesčių kol kas nėra, dukrelė noriai valgo. Pasakojo, kad medikai apsiriko, sakę, kad gims berniukas. Jo laukdami tėvai išrinko net Kornelijaus vardą, iš anksto džiūgavo būsiančia porele.
Žinoma, džiaugsmas neišblėso ir gimus dukrelei – svarbiausia, kad gimė sveika, o vardo nekeitė, dukrelę pavadino Kornelija. Gaideliuose, kur gyvena jaunoji šeima, sugrįžtančios mamos ir Kornelijos laukia 4,5 metukų Emilija ir tėtis Ernestas Skruibys.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite