Pasveikinti gimusieji Pasaulinę dieną be tabako

Gegužės 31 d. pasaulis 25-ą kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. 3-ią kartą vyko akcija, kurios metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ apdovanoti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai. Tą dieną Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimė du naujagimiai: mergaitė ir berniukas.

Pasveikinta naumiestiškė pedagogė Žavinta Daukšienė, Pasaulinę dieną be tabako pagimdžiusi sūnų.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.
Pasveikinti naujagimių ir jų tėvelių su akcijos dovanomis į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Akcijos dalyviai pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninėje Pasaulinę dieną be tabako gimusių naujagimių mamos yra nerūkančios.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė palinkėjo naujagimių tėveliams pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė – kantrybės auginant savo atžalėles. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus linkėjo nepamiršti, koks svarbus vaidmuo auginant vaikus tenka būtent tėvams. Naujagimių mamoms įteikta rožių, o naujagimiai papuošti akcijos marškinėliais, jiems dovanota ir minkštų spalvingų žaislų.
Naujagimio Teodoro mama naumiestiškė Žavinta Daukšienė džiaugėsi: sūnus gimė sveikas, 3,85 kg ir 54 cm ūgio, jam pasaulį pavyko išvysti greičiau negu pirmagimei dukrelei. Naumiestiškė su vyru į ligoninę išvažiavo 1 valandą, o po pusvalandžio jau buvo pagimdžiusi. Žavinta ir Kęstutis Daukšiai laukdami pirmagimio buvo išrinkę du vardus: jei berniukas – Teodoras, jei mergaitė – Dorotėja. Abu vardai reiškia tą patį – Dievo dovana. Taigi, viena Dievo dovana – Dorotėja, kuriai netrukus bus 3,5 m., namuose, Žemaičių Naumiestyje, kartu su tėčiu laukia sugrįžtančio broliuko Teodoro.

Gaideliškei Viktorijai Kasparavičiūtei ir dukrelei Kornelijai akcijos „Gimiau nerūkanti“ dovanos.

Mama džiaugiasi, kad sūnus ramus, miega, valgo. Jį gimdant, kaip ir pirmą kartą, dalyvavo ir tėvelis Kęstutis. Žavinta džiaugiasi, kad sutuoktinio buvimas gimdymo metu buvo jai didelis padrąsinimas.
„Akcijos rengėjai sveikina gimusią Dieną be tabako, linki augti ir džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o tėveliams leisti savo mažylei augti sveikai“, – kalbėjo V. Vaivadaitė gretimoje palatoje įsikūrusiai dabar jau dviejų dukrelių mamai Viktorijai Kasparavičiūtei ir jos mažylei Kornelijai. Mamai įteikė knygelę apie rūkymo įtaką mamos ir vaiko sveikatai, o naujagimę Korneliją papuošė rausvais akcijos marškinėliais.
„Džiaugiamės kartu su jumis dar ir todėl, kad jūs gerinat Šilutės savivaldybės demografinę padėtį. Dabar jūsų laukia malonūs, bet ir įpareigojantys rūpesčiai auginti savo atžalėles sveikais ir dorais žmonėmis“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja I. Murauskienė. Jaunoji mama džiaugėsi, kad rūpesčių kol kas nėra, dukrelė noriai valgo. Pasakojo, kad medikai apsiriko, sakę, kad gims berniukas. Jo laukdami tėvai išrinko net Kornelijaus vardą, iš anksto džiūgavo būsiančia porele.
Žinoma, džiaugsmas neišblėso ir gimus dukrelei – svarbiausia, kad gimė sveika, o vardo nekeitė, dukrelę pavadino Kornelija. Gaideliuose, kur gyvena jaunoji šeima, sugrįžtančios mamos ir Kornelijos laukia 4,5 metukų Emilija ir tėtis Ernestas Skruibys.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite