Pasveikinti gimusieji Pasaulinę dieną be tabako

Gegužės 31 d. pasaulis 25-ą kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. 3-ią kartą vyko akcija, kurios metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ apdovanoti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai. Tą dieną Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimė du naujagimiai: mergaitė ir berniukas.

Pasveikinta naumiestiškė pedagogė Žavinta Daukšienė, Pasaulinę dieną be tabako pagimdžiusi sūnų.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.
Pasveikinti naujagimių ir jų tėvelių su akcijos dovanomis į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Akcijos dalyviai pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninėje Pasaulinę dieną be tabako gimusių naujagimių mamos yra nerūkančios.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė palinkėjo naujagimių tėveliams pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė – kantrybės auginant savo atžalėles. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus linkėjo nepamiršti, koks svarbus vaidmuo auginant vaikus tenka būtent tėvams. Naujagimių mamoms įteikta rožių, o naujagimiai papuošti akcijos marškinėliais, jiems dovanota ir minkštų spalvingų žaislų.
Naujagimio Teodoro mama naumiestiškė Žavinta Daukšienė džiaugėsi: sūnus gimė sveikas, 3,85 kg ir 54 cm ūgio, jam pasaulį pavyko išvysti greičiau negu pirmagimei dukrelei. Naumiestiškė su vyru į ligoninę išvažiavo 1 valandą, o po pusvalandžio jau buvo pagimdžiusi. Žavinta ir Kęstutis Daukšiai laukdami pirmagimio buvo išrinkę du vardus: jei berniukas – Teodoras, jei mergaitė – Dorotėja. Abu vardai reiškia tą patį – Dievo dovana. Taigi, viena Dievo dovana – Dorotėja, kuriai netrukus bus 3,5 m., namuose, Žemaičių Naumiestyje, kartu su tėčiu laukia sugrįžtančio broliuko Teodoro.

Gaideliškei Viktorijai Kasparavičiūtei ir dukrelei Kornelijai akcijos „Gimiau nerūkanti“ dovanos.

Mama džiaugiasi, kad sūnus ramus, miega, valgo. Jį gimdant, kaip ir pirmą kartą, dalyvavo ir tėvelis Kęstutis. Žavinta džiaugiasi, kad sutuoktinio buvimas gimdymo metu buvo jai didelis padrąsinimas.
„Akcijos rengėjai sveikina gimusią Dieną be tabako, linki augti ir džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o tėveliams leisti savo mažylei augti sveikai“, – kalbėjo V. Vaivadaitė gretimoje palatoje įsikūrusiai dabar jau dviejų dukrelių mamai Viktorijai Kasparavičiūtei ir jos mažylei Kornelijai. Mamai įteikė knygelę apie rūkymo įtaką mamos ir vaiko sveikatai, o naujagimę Korneliją papuošė rausvais akcijos marškinėliais.
„Džiaugiamės kartu su jumis dar ir todėl, kad jūs gerinat Šilutės savivaldybės demografinę padėtį. Dabar jūsų laukia malonūs, bet ir įpareigojantys rūpesčiai auginti savo atžalėles sveikais ir dorais žmonėmis“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja I. Murauskienė. Jaunoji mama džiaugėsi, kad rūpesčių kol kas nėra, dukrelė noriai valgo. Pasakojo, kad medikai apsiriko, sakę, kad gims berniukas. Jo laukdami tėvai išrinko net Kornelijaus vardą, iš anksto džiūgavo būsiančia porele.
Žinoma, džiaugsmas neišblėso ir gimus dukrelei – svarbiausia, kad gimė sveika, o vardo nekeitė, dukrelę pavadino Kornelija. Gaideliuose, kur gyvena jaunoji šeima, sugrįžtančios mamos ir Kornelijos laukia 4,5 metukų Emilija ir tėtis Ernestas Skruibys.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 84

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite