Pasveikinti gimusieji Pasaulinę dieną be tabako

Gegužės 31 d. pasaulis 25-ą kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. 3-ią kartą vyko akcija, kurios metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ apdovanoti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai. Tą dieną Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimė du naujagimiai: mergaitė ir berniukas.

Pasveikinta naumiestiškė pedagogė Žavinta Daukšienė, Pasaulinę dieną be tabako pagimdžiusi sūnų.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.
Pasveikinti naujagimių ir jų tėvelių su akcijos dovanomis į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Akcijos dalyviai pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninėje Pasaulinę dieną be tabako gimusių naujagimių mamos yra nerūkančios.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė palinkėjo naujagimių tėveliams pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė – kantrybės auginant savo atžalėles. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus linkėjo nepamiršti, koks svarbus vaidmuo auginant vaikus tenka būtent tėvams. Naujagimių mamoms įteikta rožių, o naujagimiai papuošti akcijos marškinėliais, jiems dovanota ir minkštų spalvingų žaislų.
Naujagimio Teodoro mama naumiestiškė Žavinta Daukšienė džiaugėsi: sūnus gimė sveikas, 3,85 kg ir 54 cm ūgio, jam pasaulį pavyko išvysti greičiau negu pirmagimei dukrelei. Naumiestiškė su vyru į ligoninę išvažiavo 1 valandą, o po pusvalandžio jau buvo pagimdžiusi. Žavinta ir Kęstutis Daukšiai laukdami pirmagimio buvo išrinkę du vardus: jei berniukas – Teodoras, jei mergaitė – Dorotėja. Abu vardai reiškia tą patį – Dievo dovana. Taigi, viena Dievo dovana – Dorotėja, kuriai netrukus bus 3,5 m., namuose, Žemaičių Naumiestyje, kartu su tėčiu laukia sugrįžtančio broliuko Teodoro.

Gaideliškei Viktorijai Kasparavičiūtei ir dukrelei Kornelijai akcijos „Gimiau nerūkanti“ dovanos.

Mama džiaugiasi, kad sūnus ramus, miega, valgo. Jį gimdant, kaip ir pirmą kartą, dalyvavo ir tėvelis Kęstutis. Žavinta džiaugiasi, kad sutuoktinio buvimas gimdymo metu buvo jai didelis padrąsinimas.
„Akcijos rengėjai sveikina gimusią Dieną be tabako, linki augti ir džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o tėveliams leisti savo mažylei augti sveikai“, – kalbėjo V. Vaivadaitė gretimoje palatoje įsikūrusiai dabar jau dviejų dukrelių mamai Viktorijai Kasparavičiūtei ir jos mažylei Kornelijai. Mamai įteikė knygelę apie rūkymo įtaką mamos ir vaiko sveikatai, o naujagimę Korneliją papuošė rausvais akcijos marškinėliais.
„Džiaugiamės kartu su jumis dar ir todėl, kad jūs gerinat Šilutės savivaldybės demografinę padėtį. Dabar jūsų laukia malonūs, bet ir įpareigojantys rūpesčiai auginti savo atžalėles sveikais ir dorais žmonėmis“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja I. Murauskienė. Jaunoji mama džiaugėsi, kad rūpesčių kol kas nėra, dukrelė noriai valgo. Pasakojo, kad medikai apsiriko, sakę, kad gims berniukas. Jo laukdami tėvai išrinko net Kornelijaus vardą, iš anksto džiūgavo būsiančia porele.
Žinoma, džiaugsmas neišblėso ir gimus dukrelei – svarbiausia, kad gimė sveika, o vardo nekeitė, dukrelę pavadino Kornelija. Gaideliuose, kur gyvena jaunoji šeima, sugrįžtančios mamos ir Kornelijos laukia 4,5 metukų Emilija ir tėtis Ernestas Skruibys.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite