Pasveikinti gimusieji Pasaulinę dieną be tabako

Gegužės 31 d. pasaulis 25-ą kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 2 d. 3-ią kartą vyko akcija, kurios metu marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis“ ar „Gimiau nerūkanti“ apdovanoti Pasaulinę dieną be tabako gimę mažyliai. Tą dieną Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje gimė du naujagimiai: mergaitė ir berniukas.

Pasveikinta naumiestiškė pedagogė Žavinta Daukšienė, Pasaulinę dieną be tabako pagimdžiusi sūnų.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sako, kad pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskite gimti ir augti sveikiems“.
Pasveikinti naujagimių ir jų tėvelių su akcijos dovanomis į Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių išskubėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Akcijos dalyviai pasidžiaugė, kad Šilutės ligoninėje Pasaulinę dieną be tabako gimusių naujagimių mamos yra nerūkančios.
Šilutės VSB direktorė V. Vaivadaitė palinkėjo naujagimių tėveliams pasirūpinti, kad mažyliai augtų sveikoje aplinkoje – be tabako dūmų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė – kantrybės auginant savo atžalėles. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus linkėjo nepamiršti, koks svarbus vaidmuo auginant vaikus tenka būtent tėvams. Naujagimių mamoms įteikta rožių, o naujagimiai papuošti akcijos marškinėliais, jiems dovanota ir minkštų spalvingų žaislų.
Naujagimio Teodoro mama naumiestiškė Žavinta Daukšienė džiaugėsi: sūnus gimė sveikas, 3,85 kg ir 54 cm ūgio, jam pasaulį pavyko išvysti greičiau negu pirmagimei dukrelei. Naumiestiškė su vyru į ligoninę išvažiavo 1 valandą, o po pusvalandžio jau buvo pagimdžiusi. Žavinta ir Kęstutis Daukšiai laukdami pirmagimio buvo išrinkę du vardus: jei berniukas – Teodoras, jei mergaitė – Dorotėja. Abu vardai reiškia tą patį – Dievo dovana. Taigi, viena Dievo dovana – Dorotėja, kuriai netrukus bus 3,5 m., namuose, Žemaičių Naumiestyje, kartu su tėčiu laukia sugrįžtančio broliuko Teodoro.

Gaideliškei Viktorijai Kasparavičiūtei ir dukrelei Kornelijai akcijos „Gimiau nerūkanti“ dovanos.

Mama džiaugiasi, kad sūnus ramus, miega, valgo. Jį gimdant, kaip ir pirmą kartą, dalyvavo ir tėvelis Kęstutis. Žavinta džiaugiasi, kad sutuoktinio buvimas gimdymo metu buvo jai didelis padrąsinimas.
„Akcijos rengėjai sveikina gimusią Dieną be tabako, linki augti ir džiaugtis gyvenimu be tabako dūmų, o tėveliams leisti savo mažylei augti sveikai“, – kalbėjo V. Vaivadaitė gretimoje palatoje įsikūrusiai dabar jau dviejų dukrelių mamai Viktorijai Kasparavičiūtei ir jos mažylei Kornelijai. Mamai įteikė knygelę apie rūkymo įtaką mamos ir vaiko sveikatai, o naujagimę Korneliją papuošė rausvais akcijos marškinėliais.
„Džiaugiamės kartu su jumis dar ir todėl, kad jūs gerinat Šilutės savivaldybės demografinę padėtį. Dabar jūsų laukia malonūs, bet ir įpareigojantys rūpesčiai auginti savo atžalėles sveikais ir dorais žmonėmis“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja I. Murauskienė. Jaunoji mama džiaugėsi, kad rūpesčių kol kas nėra, dukrelė noriai valgo. Pasakojo, kad medikai apsiriko, sakę, kad gims berniukas. Jo laukdami tėvai išrinko net Kornelijaus vardą, iš anksto džiūgavo būsiančia porele.
Žinoma, džiaugsmas neišblėso ir gimus dukrelei – svarbiausia, kad gimė sveika, o vardo nekeitė, dukrelę pavadino Kornelija. Gaideliuose, kur gyvena jaunoji šeima, sugrįžtančios mamos ir Kornelijos laukia 4,5 metukų Emilija ir tėtis Ernestas Skruibys.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite