Pašto ženklas Ukrainos herojams

Pašto ženklą Ukrainos gynėjams sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė.

Lietuvos pašto organizuotą konkursą, kurio metu menininkai buvo kviečiami kurti pašto ženklą, skirtą Ukrainos laisvės gynėjams, laimėjo kūrybinė agentūra „Autoriai“, pašto ženklą sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė. Pašto ženkle pavaizduotas dviejų žmonių apsikabinimas simbolizuoja palaikymą Ukrainos žmonėms. Pašto ženklas bus išleistas gegužės 6 d. Įsigyjant šį pašto ženklą dalis lėšų bus skiriama VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“).

„Pašto ženklas yra gražus ir prasmingas žinios skleidimo simbolis. Eglės Kirlytės sukurtas ženklas Ukrainos didvyriams neša Lietuvai ir pasauliui žinią apie Europą krečiantį brutalų Rusijos karą Ukrainoje. Šiuo nedideliu gestu išreiškiame dar vieną didelį mūsų šalies palaikymą broliams ir sesėms šioje kenčiančioje šalyje. Esu Pašto mokos ženklų komisijos pirmininkė, šis konkursas sulaukė tikrai didelio kūrėjų susidomėjimo“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Konkurse dalyvavo ir ukrainiečių

„Esame dėkingi visiems konkurse dalyvavusiems kūrėjams – sulaukėme nuostabių darbų, ne tik iš Lietuvos, bet ir Ukrainos menininkų. Tai tik įrodo, kokie esame vieningi ir pasiruošę padėti ukrainiečiams pačiomis įvairiausiomis priemonėmis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pašto ženklo konkurso laimėtoją, kaip ir įprastai, rinko Pašto mokos ženklų leidybos komisija.

„Šiuo metu visos mintys yra apie Ukrainą ir jos žmones, norisi savais būdais išreikšti jai palaikymą. Kadangi mano kalba dažnai yra vizualinė, Lietuvos pašto konkursas paskatino tas mintis realizuoti ir sukurti kažką, kas skirta tik Ukrainai, – sako pašto ženklo autorė E. Kirlytė. – Kartais pagalvoju, kad norėčiau tiesiog visus Ukrainos žmones apkabinti ir pasakyti, kad mes esame kartu su jais, mes viską matome ir norime, kad jie būtų laisvi bei laimingi. Tad simboliškai nusprendžiau vaizduoti apsikabinusius žmones, kurie reprezentuoja ramybę, šilumą bei meilę“.

„Autoriai“ veikia

Laimėtoją E. Kirlytę dalyvauti konkurse paskatino ne tik noras išreikšti paramą Ukrainai, bet ir  agentūros „Autoriai“ palaikymas. „Sulaukus kvietimo, iškart buvo aišku, kad mes tikrai skirsime laiko ir dalyvausime. Esame kūrybinė agentūra, turime daugybę kolegų Ukrainoje, tad prisidėti tuo, ką mokame geriausiai, yra būtina“, – sako Monika Mickutė, „Autoriai“ meno vadovė.

Pašto ženklo konkurso laimėtojusiems autoriams skiriamas 300 eurų honoraras. Šias lėšas agentūra paaukos Ukrainos žmonėms.

„Autoriai“ aktyviai prisideda ir prie kitų pagalbos Ukrainai iniciatyvų. Pirmomis karo dienomis agentūra į eterį išleido kvietimą kolegoms, dalintis laisvomis pozicijomis jų agentūrose, kur galėtų startuoti žmonės iš Ukrainos. Šiuo metu šis atviras „Google“ dokumentas tapo visos Europos kūrybinių industrijų laisvų pozicijų dokumentu, jau vyksta bendradarbiavimas, yra ir įdarbintų žmonių rinkodaros, reklamos, komunikacijos srityse.

Ir karo laivas, ir lakštingala…

Be pagrindinio laimėtojo, kurio kūrinys ir spausdinamas pašto ženkle, komisija taip pat išrinko antros bei trečios vietos laimėtojus. Antrosios vietos laimėtojas – kūrėjas iš Kyjivo Aleksandr Nikitiuk. Jo kūrinyje vaizduojama visam pasauliui atpažįstama situacija – Ukrainos ūkininkų traktorius tempia rusų karo laivą. Trečioji vieta skirta Giedrei Svaldenytei. Ji savo kūrinyje vaizduoja nacionalinį Ukrainos paukštį – lakštingalą, kuri savo linksma giesme suteikia ukrainiečiams vilties ir tikėjimo.

Lietuvos paštas Ukrainos laisvės gynėjams skirtą pašto ženklą išleis gegužės 6 d. Jo nominalas bus 1 Eur, tačiau paties pašto kaina bus 2 Eur, iš kurių pusė sumos pirkėjas skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“). Numatytas pašto ženklo tiražas – 40 tūkst. vienetų.

Pagal Lietuvos pašto inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite