Pašto ženklas Ukrainos herojams

Pašto ženklą Ukrainos gynėjams sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė.

Lietuvos pašto organizuotą konkursą, kurio metu menininkai buvo kviečiami kurti pašto ženklą, skirtą Ukrainos laisvės gynėjams, laimėjo kūrybinė agentūra „Autoriai“, pašto ženklą sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė. Pašto ženkle pavaizduotas dviejų žmonių apsikabinimas simbolizuoja palaikymą Ukrainos žmonėms. Pašto ženklas bus išleistas gegužės 6 d. Įsigyjant šį pašto ženklą dalis lėšų bus skiriama VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“).

„Pašto ženklas yra gražus ir prasmingas žinios skleidimo simbolis. Eglės Kirlytės sukurtas ženklas Ukrainos didvyriams neša Lietuvai ir pasauliui žinią apie Europą krečiantį brutalų Rusijos karą Ukrainoje. Šiuo nedideliu gestu išreiškiame dar vieną didelį mūsų šalies palaikymą broliams ir sesėms šioje kenčiančioje šalyje. Esu Pašto mokos ženklų komisijos pirmininkė, šis konkursas sulaukė tikrai didelio kūrėjų susidomėjimo“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Konkurse dalyvavo ir ukrainiečių

„Esame dėkingi visiems konkurse dalyvavusiems kūrėjams – sulaukėme nuostabių darbų, ne tik iš Lietuvos, bet ir Ukrainos menininkų. Tai tik įrodo, kokie esame vieningi ir pasiruošę padėti ukrainiečiams pačiomis įvairiausiomis priemonėmis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pašto ženklo konkurso laimėtoją, kaip ir įprastai, rinko Pašto mokos ženklų leidybos komisija.

„Šiuo metu visos mintys yra apie Ukrainą ir jos žmones, norisi savais būdais išreikšti jai palaikymą. Kadangi mano kalba dažnai yra vizualinė, Lietuvos pašto konkursas paskatino tas mintis realizuoti ir sukurti kažką, kas skirta tik Ukrainai, – sako pašto ženklo autorė E. Kirlytė. – Kartais pagalvoju, kad norėčiau tiesiog visus Ukrainos žmones apkabinti ir pasakyti, kad mes esame kartu su jais, mes viską matome ir norime, kad jie būtų laisvi bei laimingi. Tad simboliškai nusprendžiau vaizduoti apsikabinusius žmones, kurie reprezentuoja ramybę, šilumą bei meilę“.

„Autoriai“ veikia

Laimėtoją E. Kirlytę dalyvauti konkurse paskatino ne tik noras išreikšti paramą Ukrainai, bet ir  agentūros „Autoriai“ palaikymas. „Sulaukus kvietimo, iškart buvo aišku, kad mes tikrai skirsime laiko ir dalyvausime. Esame kūrybinė agentūra, turime daugybę kolegų Ukrainoje, tad prisidėti tuo, ką mokame geriausiai, yra būtina“, – sako Monika Mickutė, „Autoriai“ meno vadovė.

Pašto ženklo konkurso laimėtojusiems autoriams skiriamas 300 eurų honoraras. Šias lėšas agentūra paaukos Ukrainos žmonėms.

„Autoriai“ aktyviai prisideda ir prie kitų pagalbos Ukrainai iniciatyvų. Pirmomis karo dienomis agentūra į eterį išleido kvietimą kolegoms, dalintis laisvomis pozicijomis jų agentūrose, kur galėtų startuoti žmonės iš Ukrainos. Šiuo metu šis atviras „Google“ dokumentas tapo visos Europos kūrybinių industrijų laisvų pozicijų dokumentu, jau vyksta bendradarbiavimas, yra ir įdarbintų žmonių rinkodaros, reklamos, komunikacijos srityse.

Ir karo laivas, ir lakštingala…

Be pagrindinio laimėtojo, kurio kūrinys ir spausdinamas pašto ženkle, komisija taip pat išrinko antros bei trečios vietos laimėtojus. Antrosios vietos laimėtojas – kūrėjas iš Kyjivo Aleksandr Nikitiuk. Jo kūrinyje vaizduojama visam pasauliui atpažįstama situacija – Ukrainos ūkininkų traktorius tempia rusų karo laivą. Trečioji vieta skirta Giedrei Svaldenytei. Ji savo kūrinyje vaizduoja nacionalinį Ukrainos paukštį – lakštingalą, kuri savo linksma giesme suteikia ukrainiečiams vilties ir tikėjimo.

Lietuvos paštas Ukrainos laisvės gynėjams skirtą pašto ženklą išleis gegužės 6 d. Jo nominalas bus 1 Eur, tačiau paties pašto kaina bus 2 Eur, iš kurių pusė sumos pirkėjas skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“). Numatytas pašto ženklo tiražas – 40 tūkst. vienetų.

Pagal Lietuvos pašto inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite