Pasimokę sveikos gyvensenos, pabuvojo ,,Džiaugsmo šalyje“

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje rugsėjo 21-25 d. vykdėme projektą „Sveika gyvensena“, ta proga surengėme sporto šventę ,,Džiaugsmo šalyje“.

Bibliotekininkės L. Zdanauskaitės-Lazaraitienės nuotr.

Visą savaitę mokyklos-darželio fojė vyko piešinių paroda „Sveika gyvensena“. Piešinius mokiniai piešė kartu su tėveliais. Judriosios savaitės metu kiekvieną dieną pradėdavome rytine mankšta.
Rugsėjo 25 d. 1-4 klasių mokiniai sportavo: visų klasių komandos varžėsi įvairiose sporto estafetėse. Šventės pabaigoje mokiniams buvo įteiktos padėkos ir prizai. Šventę organizavusios mokytojos Živilė Rupainienė, Žaneta Danienė, Virginija Saveljevienė džiaugėsi mokinių žiniomis apie sveiką gyvenseną ir aktyviu dalyvavimu sporto renginyje.
Europos kalbų diena
Rugsėjo 28 d. mokykloje-darželyje paminėta Europos kalbų diena, kurios tikslas – ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti mokinių norą pažinti kuo daugiau Europos šalių ir jų kalbų.
Ruošėmės šiai dienai visą savaitę: 2-4 klasių mokiniai susipažino su įvairiomis Europos šalimis ir jų sostinėmis, gamino įvairių šalių vėliavas. Pirmadienį mokiniai su savo sumeistrautomis vėliavomis nusifotografavo atminčiai. Drauge pasidžiaugėme, kad mokytis kalbų yra ne tik naudinga, bet ir įdomu.
Organizuoti Europos kalbų dieną anglų kalbos mokytojai Živilei Rupainienei talkino bibliotekininkė Laura Zdanauskaitė-Lazaraitienė.

Mokyklos-darželio inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite