Pasidalijo gerumu

Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos namuose Šilutės dekanato „Caritas“ darbuotojų ir savanorių pakviestos rinkosi šeimos su vaikais, bendravimo išsiilgę pagyvenę žmonės. Savo eilėraščių susirinkusiesiems paskaitė poetas Audrius Šikšnius, kalėdinių suvenyrų padėjo pasigaminti „Studija 2“ floristė Raimonda Valinskienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė,  dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Laimės indeksas
„Caritas“ organizacijos savanorė Lina Statkuvienė kreipėsi į susirinkusiuosius gražiais poezijos žodžiais, paprašė uždegti vieną žvakę – baigėsi pirmoji advento savaitė ir pakvietė žodį tarti kunigą Stasį Toleikį. Klebonas pasidžiaugė susirinkusiais žmonėmis, atgimusia „Caritas“ organizacija ir šauniais jos žmonėmis. Paprašė visų niekada nepamiršti trijų žodžių: tai: „Ačiū“, „Prašau“, „Atleisk“. „Šie žodžiai atrodo tokie paprasti, bet kiek daug jie reiškia ir gali. Žvakės šviesoje apsivalykime savo sielas ir dalinkimės širdžių gerumu, pajuskime vienas kito buvimą šalia, pajauskime artėjančias šv. Kalėdas“, – kvietė klebonas.
Kalėdinė puošmena
„Studijos 2“ floristė Raimonda Valinskienė, paprašiusi savanorių išdalyti visiems po apelsiną, gvazdikėlių maišelį ir mažą žvakelę, mokė visus, kaip pasidaryti kalėdinę namų puošmeną. Sunkiausia buvo į apelsiną „įsodinti“ žvakutę, nes ji vis kilo aukštyn, tad teko ir apelsinų paragauti, ir sulčių atsigerti. Vėliau prasidėjo kūryba – kas kokius ornamentus sugalvos. Mažiesiems padėjo mamos, vyresnės dukros padėjo savo senesnėms mamoms. Supratome, kad galima rasti prasmę dirbant kartu. Ėmė krykštauti vaikai, džiaugdamiesi veikla ir šiluma, sklindančia iš greta sėdinčių aplinkinių. Užplikyta arbatos, vaišintasi saldumynais.
Netrukus stalą puošė ne tik advento vainikas ir jame deganti žvakė, bet ir geltonuojantys ornamentais išmarginti apelsinai-žvakės. Parneštos į namus šios puošmenos skleis malonų kvapą ir suteiks jaukumo.
Skambėjo eilės ir giesmės
Susirinkusiesiems vaišinantis arbata ir džiaugiantis savo sukurtomis žvakėmis, skambėjo Audriaus Šikšniaus eilės, kurių paskaitė pats autorius. Keletą giesmių pagiedojo Regina Rakašienė. Giedojo Denisas Cima, besiruošęs atstovauti mokyklai sakralinių giesmių šventėje „Teskamba giesmės 2016“.
Šilutės dekanato „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė pasakojo, kad organizacija atkurta tik prieš du mėnesius, tačiau jau spėta kai ką nuveikti: „Parapijos salėje renkamės kiekvieną penktadienį nuo 16 iki 18 val. Jau 40 žmonių sulaukė paramos – mažas pajamas gaunančios šeimos su mažais vaikais, vieniši asmenys. Turiu 5 pagalbininkus savanorius, tikiuosi, kad jų bus ir daugiau“.
N. Stankienė pasidžiaugė, kad visoms atėjusioms šeimoms galėjo išdalinti dekanato dovanotų kalėdaičių, padėkojo Daivai Žebelienei už gardžius šakočius ir sausainius. Visiems susirinkusiems palinkėjo ramaus šv. Kalėdų laukimo, nepamiršti daryti gerus darbus.
Birutė Morkevičienė

 

Hits: 395

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite