Pasidalijo gerumu

Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos namuose Šilutės dekanato „Caritas“ darbuotojų ir savanorių pakviestos rinkosi šeimos su vaikais, bendravimo išsiilgę pagyvenę žmonės. Savo eilėraščių susirinkusiesiems paskaitė poetas Audrius Šikšnius, kalėdinių suvenyrų padėjo pasigaminti „Studija 2“ floristė Raimonda Valinskienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė,  dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Laimės indeksas
„Caritas“ organizacijos savanorė Lina Statkuvienė kreipėsi į susirinkusiuosius gražiais poezijos žodžiais, paprašė uždegti vieną žvakę – baigėsi pirmoji advento savaitė ir pakvietė žodį tarti kunigą Stasį Toleikį. Klebonas pasidžiaugė susirinkusiais žmonėmis, atgimusia „Caritas“ organizacija ir šauniais jos žmonėmis. Paprašė visų niekada nepamiršti trijų žodžių: tai: „Ačiū“, „Prašau“, „Atleisk“. „Šie žodžiai atrodo tokie paprasti, bet kiek daug jie reiškia ir gali. Žvakės šviesoje apsivalykime savo sielas ir dalinkimės širdžių gerumu, pajuskime vienas kito buvimą šalia, pajauskime artėjančias šv. Kalėdas“, – kvietė klebonas.
Kalėdinė puošmena
„Studijos 2“ floristė Raimonda Valinskienė, paprašiusi savanorių išdalyti visiems po apelsiną, gvazdikėlių maišelį ir mažą žvakelę, mokė visus, kaip pasidaryti kalėdinę namų puošmeną. Sunkiausia buvo į apelsiną „įsodinti“ žvakutę, nes ji vis kilo aukštyn, tad teko ir apelsinų paragauti, ir sulčių atsigerti. Vėliau prasidėjo kūryba – kas kokius ornamentus sugalvos. Mažiesiems padėjo mamos, vyresnės dukros padėjo savo senesnėms mamoms. Supratome, kad galima rasti prasmę dirbant kartu. Ėmė krykštauti vaikai, džiaugdamiesi veikla ir šiluma, sklindančia iš greta sėdinčių aplinkinių. Užplikyta arbatos, vaišintasi saldumynais.
Netrukus stalą puošė ne tik advento vainikas ir jame deganti žvakė, bet ir geltonuojantys ornamentais išmarginti apelsinai-žvakės. Parneštos į namus šios puošmenos skleis malonų kvapą ir suteiks jaukumo.
Skambėjo eilės ir giesmės
Susirinkusiesiems vaišinantis arbata ir džiaugiantis savo sukurtomis žvakėmis, skambėjo Audriaus Šikšniaus eilės, kurių paskaitė pats autorius. Keletą giesmių pagiedojo Regina Rakašienė. Giedojo Denisas Cima, besiruošęs atstovauti mokyklai sakralinių giesmių šventėje „Teskamba giesmės 2016“.
Šilutės dekanato „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė pasakojo, kad organizacija atkurta tik prieš du mėnesius, tačiau jau spėta kai ką nuveikti: „Parapijos salėje renkamės kiekvieną penktadienį nuo 16 iki 18 val. Jau 40 žmonių sulaukė paramos – mažas pajamas gaunančios šeimos su mažais vaikais, vieniši asmenys. Turiu 5 pagalbininkus savanorius, tikiuosi, kad jų bus ir daugiau“.
N. Stankienė pasidžiaugė, kad visoms atėjusioms šeimoms galėjo išdalinti dekanato dovanotų kalėdaičių, padėkojo Daivai Žebelienei už gardžius šakočius ir sausainius. Visiems susirinkusiems palinkėjo ramaus šv. Kalėdų laukimo, nepamiršti daryti gerus darbus.
Birutė Morkevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite