Pasidalijo gerumu

Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos namuose Šilutės dekanato „Caritas“ darbuotojų ir savanorių pakviestos rinkosi šeimos su vaikais, bendravimo išsiilgę pagyvenę žmonės. Savo eilėraščių susirinkusiesiems paskaitė poetas Audrius Šikšnius, kalėdinių suvenyrų padėjo pasigaminti „Studija 2“ floristė Raimonda Valinskienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė,  dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Vakaro organizatoriai: „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė, savanorė Lina Statkuvienė, dalyvavo parapijos klebonas dekanas Stasys Toleikis.

Laimės indeksas
„Caritas“ organizacijos savanorė Lina Statkuvienė kreipėsi į susirinkusiuosius gražiais poezijos žodžiais, paprašė uždegti vieną žvakę – baigėsi pirmoji advento savaitė ir pakvietė žodį tarti kunigą Stasį Toleikį. Klebonas pasidžiaugė susirinkusiais žmonėmis, atgimusia „Caritas“ organizacija ir šauniais jos žmonėmis. Paprašė visų niekada nepamiršti trijų žodžių: tai: „Ačiū“, „Prašau“, „Atleisk“. „Šie žodžiai atrodo tokie paprasti, bet kiek daug jie reiškia ir gali. Žvakės šviesoje apsivalykime savo sielas ir dalinkimės širdžių gerumu, pajuskime vienas kito buvimą šalia, pajauskime artėjančias šv. Kalėdas“, – kvietė klebonas.
Kalėdinė puošmena
„Studijos 2“ floristė Raimonda Valinskienė, paprašiusi savanorių išdalyti visiems po apelsiną, gvazdikėlių maišelį ir mažą žvakelę, mokė visus, kaip pasidaryti kalėdinę namų puošmeną. Sunkiausia buvo į apelsiną „įsodinti“ žvakutę, nes ji vis kilo aukštyn, tad teko ir apelsinų paragauti, ir sulčių atsigerti. Vėliau prasidėjo kūryba – kas kokius ornamentus sugalvos. Mažiesiems padėjo mamos, vyresnės dukros padėjo savo senesnėms mamoms. Supratome, kad galima rasti prasmę dirbant kartu. Ėmė krykštauti vaikai, džiaugdamiesi veikla ir šiluma, sklindančia iš greta sėdinčių aplinkinių. Užplikyta arbatos, vaišintasi saldumynais.
Netrukus stalą puošė ne tik advento vainikas ir jame deganti žvakė, bet ir geltonuojantys ornamentais išmarginti apelsinai-žvakės. Parneštos į namus šios puošmenos skleis malonų kvapą ir suteiks jaukumo.
Skambėjo eilės ir giesmės
Susirinkusiesiems vaišinantis arbata ir džiaugiantis savo sukurtomis žvakėmis, skambėjo Audriaus Šikšniaus eilės, kurių paskaitė pats autorius. Keletą giesmių pagiedojo Regina Rakašienė. Giedojo Denisas Cima, besiruošęs atstovauti mokyklai sakralinių giesmių šventėje „Teskamba giesmės 2016“.
Šilutės dekanato „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė pasakojo, kad organizacija atkurta tik prieš du mėnesius, tačiau jau spėta kai ką nuveikti: „Parapijos salėje renkamės kiekvieną penktadienį nuo 16 iki 18 val. Jau 40 žmonių sulaukė paramos – mažas pajamas gaunančios šeimos su mažais vaikais, vieniši asmenys. Turiu 5 pagalbininkus savanorius, tikiuosi, kad jų bus ir daugiau“.
N. Stankienė pasidžiaugė, kad visoms atėjusioms šeimoms galėjo išdalinti dekanato dovanotų kalėdaičių, padėkojo Daivai Žebelienei už gardžius šakočius ir sausainius. Visiems susirinkusiems palinkėjo ramaus šv. Kalėdų laukimo, nepamiršti daryti gerus darbus.
Birutė Morkevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite