Pasaulinis fotografijos konkursas, kuriame varžytis galime ir mes 

D. Seibelienės nuotrauka „Ilgai lauktas“, buvo išrinkta tarp 50 geriausių pasaulyje.

Oficialiai prasidėjo technologijų kompanijos „Huawei“ kasmet organizuojamas pasaulinis mobiliosios fotografijos konkursas „NEXT-IMAGE Awards“. Konkurso dalyviai raginami pademonstruoti visą savo kūrybinį potencialą ir varžytis konkurse pateikiant savo įspūdingiausias fotografijas ar vaizdo įrašus. Šiemet konkurso dalyviai varžysis dėl išskirtinių prizų: pavyzdžiui, 10 tūkst. JAV dolerių ar naujausio „Huawei“ telefono.

„Šiuometiniame konkurse yra 10 skirtingų kategorijų, kurias jungia pagrindinė „NEXT-IMAGE“ apdovanojimų tema – „Geriau kartu“ (angl. Better Together). Ši tema skirta įprasminti visų mūsų bendrystę, kuri šiandien yra kaip niekad aktuali, ypač atsižvelgus į mūsų laikų iššūkius. Todėl tie, kurie užfiksuos labiausiai įkvepiančias ir prasmingiausias gyvenimo akimirkas, turės galimybę varžytis dėl rekordinio prizinio fondo“, – teigia „Li Changzhu, „Huawei“ strateginės rinkodaros departamento vadovas.

Įvairiapusis grožio įprasminimas

Šis konkursas – tai didžiausias pasaulyje išmaniųjų telefonų fotografijos konkursas, kuriame nuo jo pradžios 2017 m. jau buvo įvertinta daugiau nei 2 mln. darbų. Penktą kartą vykstančio konkurso dalyviai turės kuo originaliau ir kokybiškiau išnaudoti geriausias „Huawei“ išmaniųjų telefonų fotografavimo savybes.

Siekdami, kad nuotraukose būtų įamžintas kuo platesnis grožio ir įvairovės spektras, konkurso rengėjai dalyviams siūlo varžytis net 10-tyje skirtingų kategorijų: „Portretas“ (angl. Portrait), „Nespalvota“ (angl. Monochrome), „Spalvos“ (angl. Colour), „Momentinė nuotrauka“ (angl. Snapshot), „Naktis“ (angl. Night), „Teleobjektyvas“ (angl. Telephoto), „Plačiuoju kampu“ (angl. Super Wide Angle), „Iš arti“ (angl. Super Macro), „Istorijos pasakojimas“ (angl. Storyteller). Paskutinioji kategorija – „Pasakojimų  kūrimas“ (angl. Story Creator), kuri skirta vaizdo įrašų formatui.

Konkurso dalyvių pastangas perteikti savo kūrybinius įgūdžius vertins ne tik buvęs Pulitzerio premijos laureatas bei jau buvusio konkurso nugalėtoja, bet ir įvairiapusiška fotografijos ekspertų komanda iš viso pasaulio.

M. Drigoto nuotrauka „Taškai – visur“ išrinkta tarp 50 geriausių pasaulyje.

Prizais jau džiaugėsi ir lietuviai

Konkurso organizatoriai skelbia, kad šių metų „NEXT-IMAGE Awards 2021“ konkurse dalyviai gali laimėti daugiau nei 70 skirtingų prizų. Trys didžiojo prizo laimėtojai gaus po 10 tūkst. JAV dolerių. Atskirų kategorijų laimėtojai galės džiaugtis 1 tūkst. JAV dolerių prizais, o konkurso laureatai – išmaniaisiais „Huawei Watch 3“ laikrodžiais. Šių metų naujovė – pirmą kartą skiriami skatinamieji prizai dešimčiai studentų, kurie gaus ne tik 1 tūkst. JAV dolerių, bet ir naujausią „Huawei“ išmanųjį telefoną. Be to, visiems laimėtojams bus įteikti ir elektroniniai sertifikatai. 

Šis konkursas išskirtinis ir tuo, kad ankstesniais metais jame tarp 50 geriausio kadro savininkų galėjome išvysti ir dvi lietuvių pavardes. Mindaugas Drigotas ir Daiva Seibelienė sėkmingai pasirodė kategorijoje „Labas, gyvenime!“ (angl. Hello, Life!). M. Drigotas triumfavo su nuotrauka „Taškai – visur“, o D. Seibelienė – su nuotrauka „Ilgai lauktas“.

Patarimai dalyvaujantiems

Visiems, kurie nuspręs išbandyti savo laimę šiame konkurse, pravartu pasinaudoti patarimais, kuriais dalijasi „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė:

– Prieš pradedant galvoti ką, kada ir kur fotografuosite, svarbu susipažinti su visomis telefono fotografavimo funkcijomis, nustatymais ir galimybėmis. Kadangi išmaniųjų telefonų fotoaparatų technologijos nuolat tobulėja, gali būti funkcijų, apie kurias iki šiol nežinojote. Pavyzdžiui, itin plataus kampo objektyvas arba naktinis režimas, leisiantis užfiksuoti tobulą akimirką net ir naktį. Be to, prieš fotografuojant ar filmuojant reikėtų atlikti ir tam tikrus namų darbus. Kūrėjas turėtų iš anksto apgalvoti, kaip mintyse sukurtą idėją turėtų įprasminti nuotraukoje. Temos pasirinkimas ir kompozicijos planavimas – visa tai reikėtų padaryti iš anksto. O svarbiausia – nepamiršti, kad pasirinkus fotografuojamą objektą gali prireikti nemažai laiko, kol visos aplinkybės sudarys sąlygas geriausiam įmanomam kadrui. Pavyzdžiui, tinkama saulės ar mėnulio pozicija, apšvietimas ir palankios oro sąlygos gali priversti laukti ne vieną valandą. Bet pasistengti dėl išskirtinio kadro tikrai verta.

Vis dėlto U. Eidžiūnaitė prideda, kad ir visų patarimų besilaikantys turėtų suprasti, jog kūrybinės sėkmės formulė visada išlieka individuali: „Fotografuojant pirmiausiai reikėtų stengtis papasakoti įdomią ir įtraukiančią istoriją. Net ir didžiausias teorinis pasiruošimas negali garantuoti laimėjimo. Tad raktas į sėkmę – tai individualios emocijos ir išgyvenimų raiška.“ 

Kaip dalyvauti?

Norint varžytis dėl pagrindinio 10 tūkst. JAV dolerių prizo, reikia apsilankyti oficialioje konkurso svetainėje ir įkelti savo nuotraukas. Be to, dalyvauti konkurse galite ir naudodami savo „Instagram“ paskyrą. Jums tereikia paskelbti savo „Huawei“ išmaniaisiais telefonais nufotografuotą vaizdą ir naudoti grotažymę #HuaweiNextImage bei pažymėti @HuaweiMobileLT paskyrą. Nugalėtojų lauks prizai, tarp kurių ir naujausias „Huawei“ telefonas.

Konkursiniai darbai bus priimami iki 2021 m. lapkričio 30 d. 

Eglė Bačionytė, „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse egle.bacionyte@huawei.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite