Pasaulinis fotografijos konkursas, kuriame varžytis galime ir mes 

D. Seibelienės nuotrauka „Ilgai lauktas“, buvo išrinkta tarp 50 geriausių pasaulyje.

Oficialiai prasidėjo technologijų kompanijos „Huawei“ kasmet organizuojamas pasaulinis mobiliosios fotografijos konkursas „NEXT-IMAGE Awards“. Konkurso dalyviai raginami pademonstruoti visą savo kūrybinį potencialą ir varžytis konkurse pateikiant savo įspūdingiausias fotografijas ar vaizdo įrašus. Šiemet konkurso dalyviai varžysis dėl išskirtinių prizų: pavyzdžiui, 10 tūkst. JAV dolerių ar naujausio „Huawei“ telefono.

„Šiuometiniame konkurse yra 10 skirtingų kategorijų, kurias jungia pagrindinė „NEXT-IMAGE“ apdovanojimų tema – „Geriau kartu“ (angl. Better Together). Ši tema skirta įprasminti visų mūsų bendrystę, kuri šiandien yra kaip niekad aktuali, ypač atsižvelgus į mūsų laikų iššūkius. Todėl tie, kurie užfiksuos labiausiai įkvepiančias ir prasmingiausias gyvenimo akimirkas, turės galimybę varžytis dėl rekordinio prizinio fondo“, – teigia „Li Changzhu, „Huawei“ strateginės rinkodaros departamento vadovas.

Įvairiapusis grožio įprasminimas

Šis konkursas – tai didžiausias pasaulyje išmaniųjų telefonų fotografijos konkursas, kuriame nuo jo pradžios 2017 m. jau buvo įvertinta daugiau nei 2 mln. darbų. Penktą kartą vykstančio konkurso dalyviai turės kuo originaliau ir kokybiškiau išnaudoti geriausias „Huawei“ išmaniųjų telefonų fotografavimo savybes.

Siekdami, kad nuotraukose būtų įamžintas kuo platesnis grožio ir įvairovės spektras, konkurso rengėjai dalyviams siūlo varžytis net 10-tyje skirtingų kategorijų: „Portretas“ (angl. Portrait), „Nespalvota“ (angl. Monochrome), „Spalvos“ (angl. Colour), „Momentinė nuotrauka“ (angl. Snapshot), „Naktis“ (angl. Night), „Teleobjektyvas“ (angl. Telephoto), „Plačiuoju kampu“ (angl. Super Wide Angle), „Iš arti“ (angl. Super Macro), „Istorijos pasakojimas“ (angl. Storyteller). Paskutinioji kategorija – „Pasakojimų  kūrimas“ (angl. Story Creator), kuri skirta vaizdo įrašų formatui.

Konkurso dalyvių pastangas perteikti savo kūrybinius įgūdžius vertins ne tik buvęs Pulitzerio premijos laureatas bei jau buvusio konkurso nugalėtoja, bet ir įvairiapusiška fotografijos ekspertų komanda iš viso pasaulio.

M. Drigoto nuotrauka „Taškai – visur“ išrinkta tarp 50 geriausių pasaulyje.

Prizais jau džiaugėsi ir lietuviai

Konkurso organizatoriai skelbia, kad šių metų „NEXT-IMAGE Awards 2021“ konkurse dalyviai gali laimėti daugiau nei 70 skirtingų prizų. Trys didžiojo prizo laimėtojai gaus po 10 tūkst. JAV dolerių. Atskirų kategorijų laimėtojai galės džiaugtis 1 tūkst. JAV dolerių prizais, o konkurso laureatai – išmaniaisiais „Huawei Watch 3“ laikrodžiais. Šių metų naujovė – pirmą kartą skiriami skatinamieji prizai dešimčiai studentų, kurie gaus ne tik 1 tūkst. JAV dolerių, bet ir naujausią „Huawei“ išmanųjį telefoną. Be to, visiems laimėtojams bus įteikti ir elektroniniai sertifikatai. 

Šis konkursas išskirtinis ir tuo, kad ankstesniais metais jame tarp 50 geriausio kadro savininkų galėjome išvysti ir dvi lietuvių pavardes. Mindaugas Drigotas ir Daiva Seibelienė sėkmingai pasirodė kategorijoje „Labas, gyvenime!“ (angl. Hello, Life!). M. Drigotas triumfavo su nuotrauka „Taškai – visur“, o D. Seibelienė – su nuotrauka „Ilgai lauktas“.

Patarimai dalyvaujantiems

Visiems, kurie nuspręs išbandyti savo laimę šiame konkurse, pravartu pasinaudoti patarimais, kuriais dalijasi „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė:

– Prieš pradedant galvoti ką, kada ir kur fotografuosite, svarbu susipažinti su visomis telefono fotografavimo funkcijomis, nustatymais ir galimybėmis. Kadangi išmaniųjų telefonų fotoaparatų technologijos nuolat tobulėja, gali būti funkcijų, apie kurias iki šiol nežinojote. Pavyzdžiui, itin plataus kampo objektyvas arba naktinis režimas, leisiantis užfiksuoti tobulą akimirką net ir naktį. Be to, prieš fotografuojant ar filmuojant reikėtų atlikti ir tam tikrus namų darbus. Kūrėjas turėtų iš anksto apgalvoti, kaip mintyse sukurtą idėją turėtų įprasminti nuotraukoje. Temos pasirinkimas ir kompozicijos planavimas – visa tai reikėtų padaryti iš anksto. O svarbiausia – nepamiršti, kad pasirinkus fotografuojamą objektą gali prireikti nemažai laiko, kol visos aplinkybės sudarys sąlygas geriausiam įmanomam kadrui. Pavyzdžiui, tinkama saulės ar mėnulio pozicija, apšvietimas ir palankios oro sąlygos gali priversti laukti ne vieną valandą. Bet pasistengti dėl išskirtinio kadro tikrai verta.

Vis dėlto U. Eidžiūnaitė prideda, kad ir visų patarimų besilaikantys turėtų suprasti, jog kūrybinės sėkmės formulė visada išlieka individuali: „Fotografuojant pirmiausiai reikėtų stengtis papasakoti įdomią ir įtraukiančią istoriją. Net ir didžiausias teorinis pasiruošimas negali garantuoti laimėjimo. Tad raktas į sėkmę – tai individualios emocijos ir išgyvenimų raiška.“ 

Kaip dalyvauti?

Norint varžytis dėl pagrindinio 10 tūkst. JAV dolerių prizo, reikia apsilankyti oficialioje konkurso svetainėje ir įkelti savo nuotraukas. Be to, dalyvauti konkurse galite ir naudodami savo „Instagram“ paskyrą. Jums tereikia paskelbti savo „Huawei“ išmaniaisiais telefonais nufotografuotą vaizdą ir naudoti grotažymę #HuaweiNextImage bei pažymėti @HuaweiMobileLT paskyrą. Nugalėtojų lauks prizai, tarp kurių ir naujausias „Huawei“ telefonas.

Konkursiniai darbai bus priimami iki 2021 m. lapkričio 30 d. 

Eglė Bačionytė, „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse egle.bacionyte@huawei.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite