Pasaulinę nerūkymo dieną

Šilutės visuomenės sveikatos biuro kolektyvas aktyviai dalyvauja Pasaulinės dienos be tabako akcijose. Šiemet gegužės 31 dieną biuro darbuotojos išdalijo 10 kilogramų „Obuolys vietoj cigaretės” lipduku pažymėtų obuolių, o birželio 1-ąją jau 7 kartą mūsų rajone surengė vienos dienos akciją „Gimiau nerūkantis (-i)“.

Linkėdama auginti sūnų sveikai, Virginija Vaivadaitė įteikė jaunai mamai Neringai Pupšienei žydros spalvos marškinėlius, atminimo raštą ir knygelių.

Linkėdama auginti sūnų sveikai, Virginija Vaivadaitė įteikė jaunai mamai Neringai Pupšienei žydros spalvos marškinėlius, atminimo raštą ir knygelių.

2016 m. gegužės 31 d. pasaulis 27-ą kartą paminėjo Pasaulinę dieną be tabako, kurios šių metų akcentas – nauji vaizdiniai ir tekstiniai įspėjimai ant tabako ir susijusių gaminių pakuočių. Lietuvoje nuo 2016 metų gegužės 20 d. ant tabako ir susijusių gaminių pakuočių atsiras ne tik nauji tekstiniai ir vaizdiniai įspėjimai, bet ir nuoroda į interneto svetainę, skirtą padėti norintiems mesti rūkyti.
Keletą metų iš eilės Lietuvoje rengiama akcija Pasaulinei dienai be tabako paminėti „Gėlė vietoj cigaretės!“ šiemet virto akciją „Obuolys vietoj cigaretės!“. Šilutės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos tądien lankėsi įvairiose įmonės ir įstaigose, kur išdalijo apie 10 kg akcijos lipduku pažymėtų obuolių. Nors akcijos metu numatyta rūkančio asmens cigaretę iškeisti į akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“ lipduku pažymėtus obuolius, šilutiškės obuoliukais pavaišino ir jau neberūkančius. „Džiugu matyti, kad dar pernai su cigarete rankoje buvęs žmogus šiemet neberūko. Norisi tikėti, kad to pasiekti padėjo ir mūsų pastangos“, – kalbėjo Šilutės visuomenės sveikatos biuro vadovė Virginija Vaivadaitė.
Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą. Birželio 1 d. Šilutės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos lankėsi VšĮ Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje.
Marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis (-i)“ bei knygomis apdovanojami „Pasaulinę dieną be tabako“ (gegužės 31 d.) gimę naujagimiai. Akcija vyksta visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.
Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.
Gegužės 31 dieną Šilutėje niekas negimė, tad viešnioms iš Šilutės visuomenės sveikatos biuro beliko pasveikinti birželio 1 dieną 9.20 val. gimusio šilutiškio Aro Pupšio tėvelius Albertą ir Neringą Pupšius. Linkėdama auginti sūnų sveikai, Virginija Vaivadaitė įteikė jaunai mamai žydros spalvos marškinėlius, atminimo raštą ir knygelių. Tą rytą gimęs 52 centimetrų ūgio ir 3,6 kg svorio Aras – jau antras sūnus šioje šilutiškių šeimoje.
Tarsi užuominą, kad Pupšiams jau reikėtų ir dukrelės, atsisveikindama V. Vaivadaitė VšĮ Šilutės ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriuje paliko rožinės spalvos marškinėlius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite