Pasaulinę dviračių dieną: kaip pasiruošti velomaratonui?

dviračiaisBirželio 3-iąją minima Pasaulinė dviračio diena. Važiavimas dviračiu – ne tik tausoja gamtą, bet ir yra sveiką gyvenseną skatinanti priemonė. Važinėjant dviračiu stiprėja kūnas ir gerėja emocinė sveikata, nuotaika. Be to, šiuo sportu užsiimti galima nepriklausomai nuo amžiaus: tiek vaikams, tiek senjorams. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad lietuviai domisi sveika gyvensena, perka šviežesnį maistą, dalyvauja sporto renginiuose.

 

Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 21-ąją Vilniuje vyks prekybos centro organizuojamas „IKI velomaratonas“. Organizatoriai pataria, kaip jam reikėtų ruoštis.

Norint dalyvauti tokiuose sporto renginiuose – svarbu pasiruošimas. Tam, kad važiuojant dviračiu jaustumėtės patogiai reikėtų pasirinkti patogią aprangą, nepamiršti apsaugų. Prieš dalyvaujant įvairiausiuose dviračių žygiuose ar šventėse taip pat svarbu tinkamai pavalgyti. Rinktis tokį maistą, kuris suteikia energijos, tačiau neaprauna organizmo.

Naudingi patarimai dviračių entuziastams

Pasirūpinkite tinkama apranga. Prieš ruošiantis ilgą laiką važiuoti dviračiu – svarbu pasirūpinti tinkama apranga. Geriausia yra vilkėti specialius dviratininkams skirtus šortus, pirštines. Jeigu oras lepina šiluma – užsivilkite drėgmę sugeriančius marškinėlius trumpomis rankovėmis. Geriausia juos rinktis su kišenėmis, į kurias patogu įsidėti šiek tiek pinigų ar užkandžių. Jeigu diena saulėta – nepamirškite akinių nuo saulės. Sėsdami ant dviračio būtinai dėvėkite šalmą bei alkūnių ir kelių apsaugas. 

Nelenktyniaukite. Dalyvaudami dviračių šventėse ar išsiruošę į dviračių žygį pirmiausia nepamirškite pasirūpinti tiek savo, tiek aplinkinių saugumu. Važiuodami dviračiu nelenktyniaukite, nesudarykite avarinių situacijų. Lenktynes palikite profesionalams. Važiuodami kartais apsidairykite ir pasižiūrėkite, kaip sekasi kitiems šventėms dalyviams, artimiesiems. Galbūt kažkam prireikė pagalbos.

Prieš svarbią treniruotę užkąskite. Likus pusvalandžiui iki dviračių žygio, pravartu užkąsti natūralaus cukraus turinčių angliavandenių: suvalgyti kelis šviežius ar džiovintus vaisius, mėgstamo juodojo šokolado be pridėtinio cukraus gabalėlį, riešutų ar sveikuolišką batonėlį – būtent nedidelis kiekis šių produktų neapsunkins skrandžio ir suteiks papildomos energijos.

Nepamirškite vandens. Jeigu išsiruošėte į dviračių šventę ar žygį – pasirūpinkite ne tik patogia apranga, bet ir vandeniu. Važiuojant dviračiu ilgus atstumus labai svarbu gerti vandenį, tam, kad neištiktų dehidratacija ar nepasidarytų silpna, todėl dviračiu važiuojant ilgesnį laiką kas valandą rekomenduojama išgerti po buteliuką vandens. 

Klausykitės savo kūno. Net jeigu užsibrėžėte dviračiu nuvažiuoti tam tikrą atstumą ar dalyvaujate velomaratone – nepersistenkite. Sveikata yra kur kas svarbiau nei laimėjimai ar nuvažiuoti atstumai. Jeigu jaučiate, kad dviratį minate sukandę dantis – įsiklausykite į savo organizmą ir sustokite pailsėti. Juk dalyvaujant įvairiausiose dviračių renginiuose svarbiausia yra mėgautis važiavimo procesu.

 Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite