Pasaulinė AIDS diena paminėta Šilutės ir Pagėgių savivaldybių mokyklose

Kiekvienais metais gruodžio 1 d. yra minima Pasaulinė AIDS diena. Skaičiuojant nuo tada, kai pasaulyje buvo užregistruotas pirmasis ŽIV infekcijos atvejis, 78 mln. žmonių pasaulyje užsikrėtė ŽIV, iš kurių 35 mln. žmonių mirė nuo ligų, susijusių su AIDS – skelbiama Jungtinių Tautų AIDS programos (angl. UNAIDS) pranešime spaudai. Pasak UNAIDS, įveikti AIDS iki 2030 m. – vienas iš keleto tvaraus pasaulinio vystymosi siekių. Šiuo tikslu siekiama stiprinti ŽIV infekcijos prevenciją ir ŽIV ligos gydymo prieinamumą.

M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda ieško atsakymo į klausimą.

M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda ieško atsakymo į klausimą.

VSB direktorė Virginija Vaivadaitė teikia dovanėles Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniams.

VSB direktorė Virginija Vaivadaitė teikia dovanėles Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniams.

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos II klasės gimnazistai į protmūšį atsinešė geros nuotaikos porciją.

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos II klasės gimnazistai į protmūšį atsinešė geros nuotaikos porciją.

Kodėl reikia žinoti apie AIDS ir ŽIV?
Šilutės rajono savivaldybėje buvo organizuojamos pamokėlės, kurių metu mokiniams pateikta informacija apie ŽIV ir AIDS. Pamokėlėms vadovavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, mokyklose besirūpinantys mokinių sveikata, padedami mokytojų, socialinių pedagogų ir kitų mokyklos bendruomenės narių.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kvietė bibliotekų lankytojus, ugdymo įstaigų auklėtinius ir visus, besidominčius ŽIV ir AIDS temomis, lapkričio 30 d. (trečiadienį) 13 val. stebėti prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!“, kuri tiesiogiai buvo transliuojama internetu.
Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) taip pat ragino visas Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės mokyklas žiūrėti paskaitą internetu. Paskaitos metu profesorius atsakė į aktualius visuomenei klausimus apie ŽIV ir AIDS.
Kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos? Kokie mitai vis dar gaubia ŽIV ir AIDS? Kodėl ŽIV plitimas mūsų kaimynystėje vienas didžiausių? Ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas? Paskaita buvo transliuojama Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos YouTube paskyroje. Ir dabar galima peržiūrėti transliaciją, kuri paskelbta lapkričio 30 d.
Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidėdamas prie iniciatyvos ugdyti mokinių supratingumą apie ŽIV ir AIDS ne tik kvietė stebėti tiesioginę transliaciją internetu apie ŽIV ir AIDS, bet ir organizavo tradicinius AIDS dienos minėjimo protmūšius. Protmūšis – tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžosi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.
Šilutės rajono mokyklose
Protmūšiai vyko: Šilutės žemės ūkio mokykloje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje.
Šilutės r. VSB kartu su Martyno Jankaus pagrindine mokykla gruodžio 2 dieną organizavo dviejų dalių renginį, skirtą Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Renginyje dalyvavo 8–10 klasių mokiniai. Renginį organizavo biologijos mokytojos Birutė Martinkienė, Jovita Ranauskienė ir dailės mokytoja Ramunė Petrikienė. Renginį vedė šios mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Bertašienė.
Pirmoje renginio dalyje mokiniai klausėsi paskaitos, gilino žinias apie ŽIV ir AIDS. Antra dalis – komandų „Protų mūšis“: „AIDS: geriau žinoti“. Skaidrėmis komandoms buvo pateikta 13 klausimų apie ŽIV ir AIDS. Mokiniams reikėjo atsakyti į klausimus: „Kas yra ŽIV?“, „Kas yra AIDS?“, „Kas sieja trumpinius ŽIV, KIV, SIV?“ ir t. t.
Komisijai suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą laimėjo 8 B klasės mokinių komanda, antrąją pasidalijo net 4 komandos, surinkusios vienodą balų skaičių – 8A, 8C, 9A ir 10B klasių komandos. Trečią vietą laimėjo 10A klasės komanda. Renginio metu mokiniai pagilino turėtas žinias apie ŽIV ir AIDS ir smagiai praleido laiką. Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė visas komandas apdovanojo atminimo dovanėlėmis.
Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje toks pat protmūšis buvo organizuotas gruodžio 5 d. Renginio vadovė – mokyklos biologijos mokytoja Lilijana Peter ir mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Rauktytė. Dalyvavo 8–9 klasių mokiniai. Protmūšio pradžioje visi dalyviai turėjo sugalvoti savo komandoms pavadinimus. Komandos pasivadino; „Bananai“, „Baltieji kraujo kūneliai“, „Vaisiai ir daržovės“, „Kalafiorai“.
Skaidrėmis pateikta informacija apie ŽIV ir AIDS, iškart po to užduoti protmūšio klausimai. Atsakyti reikėjo ne tik apie ŽIV ir AIDS, teisingiems atsakymams teko pasitelkti kūrybiškumą ir loginį mąstymą. Štai keli klausimai: „Mitas ar tiesa, kad ŽIV virusu galima užsikrėsti, kai įkanda vabzdžiai?“, „Parašykite dvi žmonių profesijas, kurios priklauso rizikingų profesijų grupei, kai yra rizika užsikrėsti ŽIV?“
Mokiniai stengėsi atsakymuose į klausimus parašyti viską, ką žino, bendradarbiaudami komandose tarėsi, kartu ugdydami komandinio darbo įgūdžius. Komisija suskaičiavo balus ir paskelbė nugalėtojus. Šilutės r. savivaldybės VSB direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo dalyvius biuro atminimo dovanomis.
Pagėgių savivaldybėje
Šilutės r. Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras lapkričio 30 d. (trečiadienį) 13 val. tiesiogiai stebėti internetu prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!“ kvietė ir visų Pagėgių savivaldybės mokyklų bendruomenes.
Pagėgių krašto mokyklose mokiniai savo žinias ir gabumus taip pat galėjo pademonstruoti Pasaulinės AIDS dienos proga surengtame protmūšyje.
Šilutės r. VSB kartu su Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija šia tema renginį organizavo gimnazijos I– IV klasių mokiniams. Protmūšio dalyviai pirmiausiai pristatė savo komandas ir atliktą „namų darbą“. Šią užduotį vaikai ruošė keletą dienų prieš renginį. Tad mokiniai vaidindami pasakojo apie įvairias situacijas ŽIV ir AIDS tema. Ši užduotis taip pat buvo vertinama balais. Visos komandos užduotį atliko kūrybiškai ir pateikė nemažai informacijos apie klastinguosius ŽIV ir AIDS.
Prisistačiusios komandos atsakinėjo į protmūšio klausimus: „Kada ŽIV aptiktas pirmą kartą?‘, „Ar galite iššifruoti – ARV?“, „Kaip plinta ŽIV? Nurodykite 3 pagrindinius plitimo būdus“, „Kiek žmonių Lietuvoje yra užsikrėtę ŽIV?“, „Ar yra skiepų nuo ŽIV?“ ir t. t.
Atsakius į visus klausimus, komisija skaičiavo mokinių komandų surinktus balus ir skelbė nugalėtojus. VSB direktorė Virginija Vaivadaitė padėkojo komandoms už dalyvavimą ir geras žinias apie ŽIV ir AIDS. Ji įteikė komandų nariams dovanėlių.
Galima pasidžiaugti, kad protmūšiuose dalyvavę mokiniai pagilino žinias apie ŽIV ir AIDS.
Informaciją parengė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite